Misafir sevmiyorum !!!

Excited_00

Başlangıç:82 güncel:71.5 G. 70.0
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
1.285
1.654
Evet arkadaşlar misafir sevmiyorum.
19 gün önce Doğum yaptım. Prematüre bebeğim.
Konuya geleyim;
Eşimin arkadaşının eşi 3 çocuğu var. 4 yaşında-18 aylık birde 2 buçuk aylık bebeği var.
Büyük nefesi misafir felan bebeğim için iyi değil.
Hastanede 1 hafta kaldım. Gelir gelmez hemen evime geldi. Öyle yaramaz 4 yaşında oğlu var ki anlatamam. Kızı da sürekli ağlıyor yabancı evi sevmiyor. Bağıra bağıra ağlıyorlar televizyona vuruyor Bilgisayara vuruyor. Yiyor yere tükürüyor. Mutfak dolaplarını karıştırıyorlar yani onlar geldiğinde 2 gün temizlik yapıyorum. Koltuklar halılar hep yağ pislik oluyor. Anneleri hiç birşey demez asla.

Neyse bunlar geldi ağlama bağırma derken anneleri de onlara bağırıyor. Bebeğim resmen delirdi sesten bağırmadan. Öpüyor zorluyor dibine kadar girip konuşuyor. Delirdim resmen delirdim. Böyle hergün geliyorlar. Kadın görüyor uykusuzum mahvolmuşum. Birde demez mi yardıma gidiyorum. Aksine arkalarını ben topluyorum. Zaten sezeryan Doğum yaptım çok zor.

1 hafta hastanede kaldığımda 2 kez yemek yolladı. Bir kere bebeğimin kıyafetlerini yıkadı. (Burda kimsem yok)
Eşim de deliriyor çünkü anneleri hiçbirşey demiyor.

Kızlar bişey diyemiyorum. Ama kafayı yiyeceğim.
Onlar geldiğinde çok yoruluyorum.
İnsan biraz da olsa yapma etme der çocuğuna bunda yok!!
Ne yapmalıyım. Asla bişey diyemiyorum kahretsin. :kızgın:

Ekleme:
Kapıyı tak tak vurdu. Bebek arabasını aldı kar oynamaya gelmişler bizim buraya (park,ve dağlar bana çok yakın) dönüşte uğrarız dedi. Bende gece hiç uyumadık dinlenmek istiyorum çok yorgunum kusura bakmazsan. Dedim. Tamam yarın görüşürüz dedi. Yarın eşimin ortağı ve İngiliz 2 yaşlı arkadaşımız var onlar gelecek zor olur. Dedim. İyi madem haberleşiriz dedi. Güldüm kapattım kapıyı

Son düzenleme:
Cok ciddi soyluyorum bundan sonraki ilk gelisinde kapiyi acmam.uyuyoduk derim.
Faydadan cok zarari var resmen.
Oyle oyle keser ayagini belki. Sinir oluyorum boyle insanlara
Bunu yapamam her akşam arıyor öyle geliyor geldiği yer otobüs ile 50 dk yı buluyor kapıyı açmamak bilemedim.

Acikca soyleyin uc cocukla ne isi var onunda yahu millet tek cocukla cikmaz evden ustelik yeni dogum yapmis birinin evine gidilmez oyle cat kapimi geliyor ariyormu gelicem diye
Arıyor ama ben gel demiyorum. Yarın gelecem bişey istiyor musun gelirken diyor.

Bunu yapamam her akşam arıyor öyle geliyor geldiği yer otobüs ile 50 dk yı buluyor kapıyı açmamak bilemedim.
Aradiginda acmayin o zaman.belki cesaret edemez gelmeye. Valla arkadasim boyle yuzsuz insanlar bundan anlar,gelse bile donsün bir kere geri akli basina gelir belki.
Cocugunuza zarar. Oturdugum yerde ben sinirlendim.boyle annelere sinir oluyorum.

İçinizden geldiği gibi söyleseniz.
Kimse kırılmasın diye niye kendinizi üzüyorsunuz.
Bir de canınız burnunuzda zaten.
Doğum yapmamış olsam da istemem ben misafir evimde ve söylüyorum da sana kahveye vs gelelim diyenlere.
Bir kere söylüyorum bir daha da başım ağrımıyor.

Açık açık söyleyin "ksr bakma sana birsey dicem bana yardımcı oluyorsun çok sağol Allah razı olsun ama çocukların çok rahatsız ediyor çok yaramazlar " de .
Ne bileyim söyle işte kibarca.
Lohusa halinle bunlarlami ugrasacan ya streslisindir zaten
İnan onlar gidiyor ben ağlama krizine giriyorum. Çünkü her yer yağ pislik içinde oluyor.
Rahatsız oluyorum desem kim bilir ne olur
Tuhaf biri çözemedim. Yardım ettiğini sanıyor.

Böyle misafiri ben olsam bende sevmem. Yeni dogum yapmis birinin evinde üc cocukla ne isi var? Düsüncesizlikten baska bir sey degil. Ben olsam yardima ihtiyacim yok, üc cocukla perisan olma der lafi vururum.
Of offf deliriyorum bende kendi kendime. Bir diyebilsem.

her gün mü geliyor :oha:
3 çocukla ne yardımı yahu ona yardım edecek biri lazım asıl..
açma kapıyı.. zili sök bebek zil sesine sıçrıyor diye söktük dersin..
ha direk söylesen daha iyi bebeğimle düzen oturtmaya çalışıyorum hergün gelmene gerek yok artık de..
Evet az önce mesaj attı yarın geliyoruz bişey ister misin diye. Eşimle şok oluyoruz.

Öncelikle herkese merhabalar. Sizinle paylaşmak istediğim konu şu ki şu gamsız anneler. Konuya gelince, bugün eşimin arkadaşı ve ailesini ağırladık. İki çocukları vardı. Aman Allah ım yok böyle birşey, çocuklar çok yaramaz dı.
Bizim büyük kızın manevi değeri olan bir kitabı vardı. Yırtmışlar bizim kız ağlıyordu resmen, duvarları baştan başa çizmişler, ellerindeki oyuncaklarla ahşap mobilyalara vuruyorlar artık dayanamadım ellerindeki oyuncağı aldım bunun sanada babanada annenede bir faydası varsa vur yavrum dedim. Annesi alındı herhalde böyle öğreniyorlar demez mi oyuncağı kafasına geçiresim geldi neyse
Onlar gittikten sonra olayı eşimle konuştum eşim arkadaşım çok efendi birdir keşke sussaydın deyince ona da alındım ama birazda acaba mı deyesim geliyor. Sizce hanımlar???

Ben dayanamamış birşeyler demişim
Birdaha görüşmedik zaten

X