Misafir ve muhabbet kusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sofra varken etrafta ucmasi gercekten hijyenik degil.. tabaga kaka da yapabilir..yada tüyü dökülebilir.. ben kolay kolay etkilenmem ama etkilenen insanlari da kibamam..
kusum da vardi ayrica cokta severim ama sevmek baska hijyen kurallarina dikkat etmek baska..

Asil nezaket, kuslardan tiksinen bir insanin kuslu eve gitmemesi bence. Sonra yok ustumden uctu, yok altimdan gecti gibi bik biklara gerek kalmaz haliyle.

Belki konu sahibi insanlarin kuslarini acik evde birakacaklarini düsünmedi 🤷‍♀️ cogunluk kuslari kafeste tutuyor (ben o yüzden mesela sahsen kus almam ev icin, cünkü o kücük kafesler ve kücük ucma imkanlari bana dogru gelmiyor). Hele bir kere bir eve gittim kusu böyle dünyanin en kücük kafesine tikmislar. 😒

Ne guzel yazmissiniz, keske hissedebilse. Kucucuk bedenlerindeki, minicik kalpleriyle kocaman seviyorlar sahiplerini. Hayvanlarinkisi tamamiyle cikarsiz, saf, gercek sevgi. Mahrum kalana cok uzuluyorum.
Benim kuzularim,🥰 nasil sevilmez bunlar.
Evime gelen tiksinse, korksa anlamaya calisirim ama sevmiyorum cok fazla.

Eki Görüntüle 2773874

aman Allah ım ne kadar tatlılarrrr

kocaman bir MAAŞALAH yazayım :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Evde kuşum var ve bildiğin aşığım ona.
Salatalık veriyorum bir iki ısırıyor sonra yiyemiyor alıp ağzıma atıyorum.
Gram tiksinmem.
O hayvanlar zaten kendilerini sürekli temizleyen hayvanlardır.
Evlatlarımız onlar bizim canımız.
Ayrıca madem evde kuş olduğunu biliyordun.
Gitmeseydin.
Tavrın çok itici.

Sofra varken etrafta ucmasi gercekten hijyenik degil.. tabaga kaka da yapabilir..yada tüyü dökülebilir.. ben kolay kolay etkilenmem ama etkilenen insanlari da kinamam..
kusum da vardi ayrica cokta severim ama sevmek baska hijyen kurallarina dikkat etmek baska..

ev sahibinin aklına bile gelmemiştir birinin rahatsız olacağı

halamların vardı bir ara

hiç aklıma bu kuş uçuyor pistir gibi bir şey gelmemişti

bende kedi var, ben çevremdekilerin ondan rahatsız olacağını düşünürdüm ama bir kısmı hala evimde yemek yiyor

baştan kibarca ben rahatsız oldum onu kafese koysak ben de farklı bir yere otursam deseydiniz

yani kafesin dibinizde olmasından rahatsız iseniz ev sahibine gel sen buraya otur ben uzağa oturayım deseydiniz

bir de cidden ev sahibinin aklına gelmiyor

bir arkadaş kedilerden korkar, bir eve gitmiş evde kedi olduğunu biliyormuş ama ortada görünmüyormuş

o da ben geldim diye bir odaya koyup kapıyı kapatmışlar diye düşünmüş

bir süre sonra lavaboya gitmiş, banyo kapısını kilitleyip klozete oturmuş, kafasını kaldırmış ve aynanın üstünde kocaman kedi

ödüm koptu ama kalkamadım da diyor, biraz daha oturmuş ama saatlerce oturamayacağı için kalkmış ve ilk iş kapının kilidini açmış

elini vs sonra yıkayıp kaçmış banyodan

ev sahibi demiş, aaaay evet bizimki orayı sever de hiç aklıma gelmedi, evet gerçekten gelmemiştir, kedi de kendince kalabalıktan kaçmış taaa banyoda aynanın üstüne saklanmış

bir de corona var ya hani kuş küçük ama görünüyor bu corona görünmüyor ondan da az korksak mı acaba

Kediye güldüm ya. Oda baka kalmistir öyle

yapı olarak sivri dillisiniz sanırım bide nasıl desem huysuz
eve girdiğinizde "kuştan hoşlanmıyorum lütfen kafese koyar mısınız?" deseniz yadırganmazdı
ay iştahım kaçtı ay şöyle böyle diyerek itici bir ortam oluşturmuşsunuz

kedilerden çok korkuyorum maalesef.. Birinin evine gitsem öncelikle rica ederim başka odaya koyun vs diye
kimse de yanlış anlamaz

tamam hoslanmadıgınız yere neden gıdıyorsunuz onu merak ettım
orada kus var bunu bılıyorsunuz ,sızın ne ayrıcalıgınız ne ozellıgınız olmalı kı ugrunuza hoslanmadıgınız hrsey kapatılmalı mesela
ha dersenız kı ev sahıbı ozensız dıkkatsız hıjyenık kosullara uygun degıl, o zaman da derım oyleyse bıle bıle gıden yıne sızsınız dıye

ne pıs ınsanın evıne gıderım , ne hoslanmadıgım seye sahıp bırının evıne gıderım
hem gıdıp hem sıkayet edemem :)
sızın evınızde sahıp oldugunuz bırseyden hoslanmayan kısı mesela cocugunuzdan hoslanmıyor
kapat sunu odaya dıyebılır mı oyle dusunun :)
Konumda da yazdigim gibi. Kurulu sofranin üzerinden ucmasini onlar engelleyecek sandim. Sonucta ortaya yiyecek var ve kusun kanatlarindan, kendisinden, kafesinden biseyler düsebilir, toz ucusabilir.

Ne guzel yazmissiniz, keske hissedebilse. Kucucuk bedenlerindeki, minicik kalpleriyle kocaman seviyorlar sahiplerini. Hayvanlarinkisi tamamiyle cikarsiz, saf, gercek sevgi. Mahrum kalana cok uzuluyorum.

Eki Görüntüle 2773874
aşk ya aşk resmen mırıltıları buraya kadar geldı :KK70:
suan ıcım sızladı aynısından bende de vardı yakın zamanda kaybettım kendısını mamuk ,pamuk kalplım 15 yıl bızımle yasadı 1 aylıktı tanıstıgımızda
sımdı de ıkı haftalık oldugundan berı bızımle olan 4 aylık baska kedım var ve muhabbet kusum var oda yavruydu 3 aydır bızde 3 ayda 5 kelıme de ogrendı fazla geveze ellerınızden operler :KK70: cok tatlılar yerım canlarını

Eki Görüntüle 2773874

Ay cok güzeller masallah. Bende insallah ilerde tekrar kediler almaya düsünüyorum..cocuklar biraz daha büyüsünde

Abartmıyorsunuz bence. Ben kendim de tüm hayvanlardan korkarım, kuş benim başımın üstünden uçunca bile betim benzim atıyor. E bir de kafeste işlerini yapıyor ayağına da tüylerine de yapışıyor. Nasıl temiz ola bilir... Kuşu olan akrabalarım ben onlardayken hep kafeste tutuyorlar ki kafeste bile hareket ettiğinde yanındaysam korku basıyor.

kedilerden çok korkuyorum maalesef.. Birinin evine gitsem öncelikle rica ederim başka odaya koyun vs diye
kimse de yanlış anlamaz

bence de önemli olan bu

alt komşum kedilerden rahatsız oluyor yani korkudan da öte tüylü tüylü dokunmasın bana modunda

hatta kendi der küçükken inekten süt sağar içirirdik kedilere vs şimdi neden böyle oldum diye, köyde büyümüş, hayvanlar ile içli dışlı ama bu aşamada rahatsız oluyor

ben bu kadın gelince kediyi tabii ki alır yatak odasına yatırırım

hatta kızını çağırıyordum arada (coronadan önce) kediyi sev diye ama annesi gelirse kedi uyurdu

bence konu sahibi de söyleyip yerini değiştirtebilirdi ama o kendi rahatsız olduğu için herkesin bunu hissetmesini beklemiş oysa ev ahalisi bunu anlamamıştır bile

Bu da çok yanlış anlaşılıyor çünkü evcili olanla olmayanın bakış açısı aynı olmuyor, onlar için bir köpek kedi ya da kuş ama o evcille yaşayan için hayatının bir parçası, bakışından çıkardığı sesten hareketlerinden ne istediğini anlayacak hale geldiğiniz biri, karşılıklı empati yapmak lazım.
Empatiyi ancak şöyle yapabiliyorum ben; rahatsız olmayı, korkmayı anlıyorum. İnsanlık halidir. Ama ben rahatsız olduğum halde senin evine gelecem, evcilini bir yerlere kapatmanı isteyecem, önüme koyduğun yemekte kıl tüy arayacam kıvamına gelince dur bakalım orda diyorum. Rahatsız olanı evime kabul etmiyorum.

Benim de kedim vardi. Ben sadece kuslardan hoslanmiyorum.
Genel olarak yemek yerken masa etrafında uçan, dolaşan kedi, köpek, kuş olursa tiksiniyorsunuz gibi algıladım yanlış mı anladım bilmiyorum🤷‍♀️ Eğer öyleyse evcili olan evlere yemek için davet edildiğinizde direkt reddedin bence.

Kimi insan sevmez sofranın çevresinde evcil olmasını, ben de hiç tanımadığım bilmediğim birinin evinde yemek yiyemem, evi dağınıkmış tozluymuş umursamam ama yemek yaparken temiz mi değil mi bilmiyorsam yiyemiyorum ama yemekleri temiz yaptığına emin olduğum birinin evinde isterse 3-5 tane kedi, köpek, kuş olsun, hepsi de masada cirit atsın, masada da tüyleri raks etsin, tüyleri kenara iter yemeğimi yerim tiksinmem.

O kuş uctugunda zararlı tozlar oluyor kesinlikle haklısınız birisi sırf eşinin kuş sevgisinden ciğer hastası olmuştu ayrıca pis biz balkona yuva uapmislardi heryer kuş tüyü pisliginden gecilmedi

yapı olarak sivri dillisiniz sanırım bide nasıl desem huysuz
eve girdiğinizde "kuştan hoşlanmıyorum lütfen kafese koyar mısınız?" deseniz yadırganmazdı
ay iştahım kaçtı ay şöyle böyle diyerek itici bir ortam oluşturmuşsunuz

kimse de yanlış anlamaz
Yok öyle ay may demedim. Bisey yemedim, ev sahibi neden diye sordu ben de acikladim. Kafesin dibinde oturdugunu ve kuslarin ucmasindan tedirgin oldugumu ve hoslanmadigmi. Ev sahibi ama kus bu amma da abarttin dedi. Ben de bisey demedim karsilik olarak. Cay ictim sadece ve sonra da bisey yiyeyim diye kafesine koydular. Benim
söylememle degil.

Eki Görüntüle 2773874

çok tatlılar :nazar:
ama ben mesela kedilerden çok korkuyorum. aynı odada bulunabilirim sadece bana dokunursa değerse korkum var.
çok yakın beni anlayabilen arkadaşım değilse gitmem zaten de en yakın arkadaşlarım kedisever gidiyorum gözüm kedinin üstünde vaziyette:)

Konumda da yazdigim gibi. Kurulu sofranin üzerinden ucmasini onlar engelleyecek sandim. Sonucta ortaya yiyecek var ve kusun kanatlarindan, kendisinden, kafesinden biseyler düsebilir, toz ucusabilir.

ama onlar her gün o kuşla yaşadıkları için o uçuşandan rahatsız olmuyorlar, akıllarına gelmiyor

kedi var evimde, başkalarına göre her yer kedi tüyü mesela ama ben sadece süpürgede görüyorum

üstümde siyah eşofman var bir tane tüy yok görünürde ama bu tüy olmadığı anlamına gelmez ki elbet var evde tüy

fakat bizi rahatsız etmiyor, yemek masasından da geçiyor arada söylediğimiz, kız kuyruğuna dikkat et tabağa girmesin şekliden bir cümle ve kuyruğunu itmekten ibaret ama misafir olsa çıkartmam masaya ama yine de sandalyede vs dolaşır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X