Misafir ve muhabbet kusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ev sahibi ayip etmis.anladigim kadariyla kusun kendisinden degil kafesinden rahatsiz olmussunuz ki ben sizi hakli buldum.kuslar kafeste cirpindigi zaman her yere tuy ve yemleri ucuyor.ben de beslemistim eskiden ne kadar temizlesemde kokardi kafesi.
benim de kedim var evime gelen bazi misafirler korkuyor o yuzden odaya aliyorum onlar gidene kadar.ha derlerse kediden tiksiniyoruz siz bilirsiniz gelmeyin derim ama korkuyorum diyen icin boyle yapiyorum.
ben kedimin hic birseyinden tiksinmem masaya da cikiyor bazen,herseyi kokluyor da ama misafirin yaninda buna asla izin vermem.

Korkmak degil benimkisi. Köpege kediye dur desen, anlayip duruyor ama kus öyle degil. Ucuyor, kafana konuyor filan. Hoslanmiyorum, tedirgin oluyorum. Otururken ucmasi o kadar rahatsiz edici degil ama sofrada yemek görünce bi tiksindim. Icimden gelmedi bisey yemek.
Bu durum karşılıklı kırıcı bir hal alıyor maalesef, korkan insanlar olunca evde evcili olanlar ona göre tedbirini almaya çalışıyor ama tiksinme olunca evcili olan kırılıyor çünkü evdeki kuş, kedi, köpek kısa bir süre sonra ailenin ferdi oluyor, onunla uyumaya, yemek yemeye, birlikte zaman geçirmeye alışıyorsunuz, hiçbir şeyi tiksindirici gelmiyor haliyle biri tiksindiğini söyleyince kırılıyorsunuz, tiksinen kişi de tepki görünce kırılıyor.

Yanlış anlamayın ama evcilli evde yemek yemek sizi tedirgin ediyorsa, tiksiniyor yemek yiyemiyorsanız davetleri nazikçe reddedebilirsiniz, alınmayacak biriyse direkt ben tedirgin oluyorum evcille aynı yerde olunca yemek yiyemiyorum da diyebilirsiniz.
Köpeğim var, artık köpekten ziyade evladım gibi, masada bizimle yemek yediği de oluyor tabii evde misafir olmadığı zaman ama sonuçta yemek esnasında kucak isterse kucağıma alıyorum, bundan huzursuz olan hoşlanmayan biri ben sizde yemek yemem dese alınmam, ki ıyyyy size gelinmez eviniz kokuyordur diyenlere bile nazikçe siz bilirsiniz diyorum.

Ne kadar gereksiz bir yorum. Sanirim KK‘nin kurallarini okumadiniz.
Kurallari gayet iyi biliyorum.. Mesajimi sikayet edebilirsin. Yorumumu yazarken bunu goze alarak yazdim.. :süslü:
Tiksinirsin, korkarsin anlarim da dunyanin en zararsiz, en sirin canlilarindan biri bu ve sen "sevmiyorum" diyorsun. Boyle mesajlari okuyunca direkt olarak hayvanlari zehirleyen, eziyet eden sevgisiz, merhametsiz kalpler geliyor aklima. Sinirlerim zipliyor.

Yanlış yapmışsınız.
Evcil hayvanlar o evin bir ferdidir. Ha bebeğinize pis demişler ha kuşunuza. Aynı derecede rahatsız edici geliyor kulağa.
Ben olsam sizi bir daha evime kabul etmezdim
Hayvan sevmeyenler bu hissi anlamıyorlar. Kedi benden önemli mi odaya kapatsın, kuş benden kıymetli mi kafese koysun... Kıymetli valla. Bir insana çocuğunu odaya kapat ben gelince diyemiyorsan diğerlerini de söyleyemezsin.

Hayvan sevmeyenler bu hissi anlamıyorlar. Kedi benden önemli mi odaya kapatsın, kuş benden kıymetli mi kafese koysun... Kıymetli valla. Bir insana çocuğunu odaya kapat ben gelince diyemiyorsan diğerlerini de söyleyemezsin.
Benim de kuşlarım kedilerim oldu. Hepsi evladım gibiydi. Hala hatırlarken burnum sızlar. Asla kimse için bir odaya da kapamam, tiksiniyorum diyeni de evime almam. Tüylü evlat onlar da

Kurallari gayet iyi biliyorum.. Mesajimi sikayet edebilirsin. Yorumumu yazarken bunu goze alarak yazdim.. :süslü:
Tiksinirsin, korkarsin anlarim da dunyanin en zararsiz, en sirin canlilarindan biri bu ve sen "sevmiyorum" diyorsun. Boyle mesajlari okuyunca direkt olarak hayvanlari zehirleyen, eziyet eden sevgisiz, merhametsiz kalpler geliyor aklima. Sinirlerim zipliyor.
hayvanlar o kadar tatlılar kı bır soz var ''bır ınsanı sevdıgınızde nasıl karsılık verecegını bılemezsınız ama bır hayvanı sevdıgınızde ne olacagını bılırsınız'' en ıyı arkadaslarım hayvanlarım ne yalan soyleyeyım kosulsuz sartsız hep yanımda uzgun oldugumda patısını dızıme koyup mınnos gozlerle mıyav dıyen sokulan bır kedım agzımdan yanagımdan open askım askım dıye pesımde ucan kusum

mınık kalplerıyle kocaman merhametlerıyle harıka dunyaları var bazılarının bundan mahrum olmasına cok uzuluyorum keske o kusun gagasından cıkan sıcaklıgı hıssedebılse keske o kedının mırlamasıyla uyuyabılse keske sahıbını gordugu an heyecanla kucagına atlayan kopegın sıcaklıgını o kalbının atısını hıssedebılse .emınım hayata bakıs acıları daha baska olurdu

Senin aklina gelenden ben mi sorumluyum?
Sikayet ettim zaten mesajini. Polemik yaratmaktan baska bisey degil.

Korkmak degil benimkisi. Köpege kediye dur desen, anlayip duruyor ama kus öyle degil. Ucuyor, kafana konuyor filan. Hoslanmiyorum, tedirgin oluyorum. Otururken ucmasi o kadar rahatsiz edici degil ama sofrada yemek görünce bi tiksindim. Icimden gelmedi bisey yemek.

Olabilir. Her insan ayni degil böyle konularda. Insanlar birbirlerine biraz dikkat etse böyle durumlar ortaya cikmaz. Evet kuş da o evde yasiyor, ama acik ucurmadan ev sahibinin sormasi gerekirdi bir sakincasi var mi diye. Bence nezaket bunu gerektirir, en azindan o kisi ilk defa evine geliyorsa

Bu da çok yanlış anlaşılıyor çünkü evcili olanla olmayanın bakış açısı aynı olmuyor, onlar için bir köpek kedi ya da kuş ama o evcille yaşayan için hayatının bir parçası, bakışından çıkardığı sesten hareketlerinden ne istediğini anlayacak hale geldiğiniz biri, karşılıklı empati yapmak lazım.

Olabilir. Her insan ayni degil böyle konularda. Insanlar birbirlerine biraz dikkat etse böyle durumlar ortaya cikmaz. Evet kuş da o evde yasiyor, ama acik ucurmadan ev sahibinin sormasi gerekirdi bir sakincasi var mi diye. Bence nezaket bunu gerektirir, en azindan o kisi ilk defa evine geliyorsa
hareketlı hıc yerınde durmayan cocugu olsaydı gelen mısafıre sızın ıcın bır sakıncası var mı dıye sormalımıydı :) ev sahıbı nıye sorsun orası kusun da evı yahu :KK70: asıl nezaket mısafırın yerını bılmesı olur
tam olarak dagdan gelmıs bagdakını kovuyor durumu sahsen :)

hareketlı hıc yerınde durmayan cocugu olsaydı gelen mısafıre sızın ıcın bır sakıncası var mı dıye sormalımıydı :) ev sahıbı nıye sorsun orası kusun da evı yahu :KK70: asıl nezaket mısafırın yerını bılmesı olur
tam olarak dagdan gelmıs bagdakını kovuyor durumu sahsen :)

Siz öyle düsünebililirsiniz, ben öyle düsünmüyorum. 🤷‍♀️

Benim de kedim vardi. Ben sadece kuslardan hoslanmiyorum.
tamam hoslanmadıgınız yere neden gıdıyorsunuz onu merak ettım
orada kus var bunu bılıyorsunuz ,sızın ne ayrıcalıgınız ne ozellıgınız olmalı kı ugrunuza hoslanmadıgınız hrsey kapatılmalı mesela
ha dersenız kı ev sahıbı ozensız dıkkatsız hıjyenık kosullara uygun degıl, o zaman da derım oyleyse bıle bıle gıden yıne sızsınız dıye

ne pıs ınsanın evıne gıderım , ne hoslanmadıgım seye sahıp bırının evıne gıderım
hem gıdıp hem sıkayet edemem :)
sızın evınızde sahıp oldugunuz bırseyden hoslanmayan kısı mesela cocugunuzdan hoslanmıyor
kapat sunu odaya dıyebılır mı oyle dusunun :)

Asil nezaket, kuslardan tiksinen bir insanin kuslu eve gitmemesi bence. Sonra yok ustumden uctu, yok altimdan gecti gibi bik biklara gerek kalmaz haliyle.

tiksinme ile korkmak aynı şey değil.
tiksiniyorsanız gitmemeliydiniz bence.
korkan insanda söylediğinde ev sahibi tedbirini alıyor zaten.
kaldı ki kafese koymuşlar.

Benimde zamanında kuşum vardı, gelen herkese bu evin onunda olduğunu haliyle kendi istediği zamanlarda kafesinde veya salonda duracağını söylerdim nazik bir dille. Gelen böyle gelsin gelmeyenin canı sağolsun derdim
Burda asıl rahatsız edici olan mevzuyu halledip hala hızınızı alamamış olmanız ve gelip buraya çok büyük bir olay gibi anlatıyor olmanız

hayvanlar o kadar tatlılar kı bır soz var ''bır ınsanı sevdıgınızde nasıl karsılık verecegını bılemezsınız ama bır hayvanı sevdıgınızde ne olacagını bılırsınız'' en ıyı arkadaslarım hayvanlarım ne yalan soyleyeyım kosulsuz sartsız hep yanımda uzgun oldugumda patısını dızıme koyup mınnos gozlerle mıyav dıyen sokulan bır kedım agzımdan yanagımdan open askım askım dıye pesımde ucan kusum

mınık kalplerıyle kocaman merhametlerıyle harıka dunyaları var bazılarının bundan mahrum olmasına cok uzuluyorum keske o kusun gagasından cıkan sıcaklıgı hıssedebılse keske o kedının mırlamasıyla uyuyabılse keske sahıbını gordugu an heyecanla kucagına atlayan kopegın sıcaklıgını o kalbının atısını hıssedebılse .emınım hayata bakıs acıları daha baska olurdu
Ne guzel yazmissiniz, keske hissedebilse. Kucucuk bedenlerindeki, minicik kalpleriyle kocaman seviyorlar sahiplerini. Hayvanlarinkisi tamamiyle cikarsiz, saf, gercek sevgi. Mahrum kalana cok uzuluyorum.
Benim kuzularim,🥰 nasil sevilmez bunlar.
Evime gelen tiksinse, korksa anlamaya calisirim ama sevmiyorum cok fazla.

FB_IMG_1606305920427.jpg

ev sahibinin aklına bile gelmemiştir birinin rahatsız olacağı

halamların vardı bir ara

hiç aklıma bu kuş uçuyor pistir gibi bir şey gelmemişti

bende kedi var, ben çevremdekilerin ondan rahatsız olacağını düşünürdüm ama bir kısmı hala evimde yemek yiyor

baştan kibarca ben rahatsız oldum onu kafese koysak ben de farklı bir yere otursam deseydiniz

yani kafesin dibinizde olmasından rahatsız iseniz ev sahibine gel sen buraya otur ben uzağa oturayım deseydiniz

bir de cidden ev sahibinin aklına gelmiyor

bir arkadaş kedilerden korkar, bir eve gitmiş evde kedi olduğunu biliyormuş ama ortada görünmüyormuş

o da ben geldim diye bir odaya koyup kapıyı kapatmışlar diye düşünmüş

bir süre sonra lavaboya gitmiş, banyo kapısını kilitleyip klozete oturmuş, kafasını kaldırmış ve aynanın üstünde kocaman kedi

ödüm koptu ama kalkamadım da diyor, biraz daha oturmuş ama saatlerce oturamayacağı için kalkmış ve ilk iş kapının kilidini açmış

elini vs sonra yıkayıp kaçmış banyodan

ev sahibi demiş, aaaay evet bizimki orayı sever de hiç aklıma gelmedi, evet gerçekten gelmemiştir, kedi de kendince kalabalıktan kaçmış taaa banyoda aynanın üstüne saklanmış

bir de corona var ya hani kuş küçük ama görünüyor bu corona görünmüyor ondan da az korksak mı acaba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X