Misafirliğe gidince çocuklariyla ilgilenmeyen anneler!!!

Sevgili Hanımlar, öncelikle beni onyargisiz dinleyip yorum yaparsanız çok sevinirim ve fikirlerinize de ihtiyacım var,

Öncelikle şunu söylemek istiyorum konu görümcemle ilgili ama gorumcemdir sevmiyorum etmiyorum değil aslında genel olarak problemim dün akşam yaşananları anlatmak istiyorum, biz eşimle başka bir şehirde görümceme de yakın yere yeni bir eve taşındık, 2 görümcemde dün bize gelmek istediler bende buyrun gelin yemek yapıyorum beraber yer otururuz dedim, neyse geldiler bir görümcem yeni evli çocuğu yok, diğer görümceminde 3 yaşında bir oğlu, 6 aylıkta bir kızı var, neyse geldiler hosgeldiniz felan dedim görümcem hemen oturma odasına geçip bebeğinin altını değiştiriyor, yeni tasindigimiz için de mobilyalarimiz yok yerde dosekte idare ediyoruz, yerde çarşaflı döşek bir de battaniye var, bebeğin altına hiç bir şey açmadan öylece üzerimize aldığımız battaniyenin üstünde değiştirdi bezini, çocuk tabi yerinde durmuyor dönüyor emekliyor altı öylece açık bir de bana laf konuşuyor çocuğu öylece bıraktı biraz, ben bakakaldım bir şeyde diyemiyorum çocuk bu sonuçta çişi gelse bırakır tutmaz altını ıslak mendille ne kadar silersen sil yine de poposu, ya altına benden bir şey iste yada hemen değiştir bezini niye öylece bırakıyorsun hayır bide benim öyle şeye ne kadar titiz olduğumu da iyi biliyor diyorum acaba bana bilerek mi yapıyor, sonuçta namaz kılıyor necasetten tahareti bilmesi lazım bebekte olsa çiş cistir ben annemden böyle öğrendim, neyse dedim bu seferlik bir şey demiyorum ama içime battı, sonra yemek yedik çay içiyoruz çayın yanına da çikolata koymuştum, 3 yaşındaki oğlu paketten açtı çikolatayı dosekteki çarşafa süre süre yedi bir görümcem telefonda bir şeyler bakıyor, diğer görümcem kucaginda hem bebeğini emziriyor hemde telefonda bir şeyler bakıyor kimse çocuğuna bakmıyor yatakta öylece battı içimden neyse dedim makineye atılır yıkanır sonra çocuk pis elleriyle kalktı tam perdelere gidiyordu yüksek sesle ıslak mendil var mı dedim anca o zaman telefonu bırakıp çocuğun elini sildi sonra çarşafı gördü, AA burayı da batırmış diyor 🙄🙄, e Bi zahmet annesin ya o çocuğun ilgilen burası senin evin değil,, bir kere bana bir şey anlatmıştı bu olaydan önce işte bir yere gittikte bir ablaya oğlum elinde elma yiyordu perdelere dokunmasıni istemiyordu, ne var yani dokunsa bir şey olmaz diyor, onun da çocuğu yok ya anlayabiliyorum diyor, birincisi onunla alakasi yok, evet benimde çocuğum yok ama emin olun çocuğum olsaydı milletin yattıgi yerde çocuğumun altını öyle degistirmezdim, yada çocuğum çikolata yerken etrafı batirmasin diye bakardım elime telefonu alıp çocukta ne yapıyorsa yapsın demezdim, bu arada kendi evinde de aynısı hatta daha kötüsü 3 yaşındaki oğlunun bezinin iyice yaşı çıkıyor o bezle oturmadık yer bırakmıyor anca öyle değiştiriyor, yada 6 aylık bebeğinin altını değiştiriyor kirliyi alıyor yerde halinin üstünde öylece bırakıyor biraz poposu havalansinmis 🙄🙄o kadar pis bir aileki gerçekten ne evlerine gitmek istiyorum nede benim evime gelsinler istiyorum, misafiri severim agirlamayj yedirmeyi, ama benim evime gelipte Her yeri batiracaksa gelmesin kimse, sabah kalkincada herseyi topladım yıkadım, içim almadı öyle, sabahta eşime dedim bak kardeşlerine karşı bir şeyim yok ama bu kadarda olmaz dedim, tamam ben bir dahaki sefere öyle bir şey görürsem bir havlu yada bir şey vereyim mi öyle açma değiştirme derim dedi, az çok eşime temizliği öğrettim o biliyor, ama kız kardeşleri gerçekten çok pisler, her şeyi geçtim ama idrar benim kırmızı cizgim, konuyu uzattım ama benimde bundan yana sıkıntım var ne yapacağım bilmiyorum bide görümceme yakına geldik, Allahtan karı koca çalışıyoruzda öyle çok misafir gelip gitmiyor, bu günlere bayramdan dolayı evdeydik, inşallah öyle çok sık gelmezler, geliyolarsada Bi zahmet herkes çocuğuna baksın ben hizmet mi edeyim çocuğa mı bakayım.. Yorumlarınızı fikirlerinizi bekliyorum
Yuh 3 çocuğum var üstelik ilk cocugumu 21yasimda kucağıma aldım o cahillikte bile böyle pis olmadım. Ben hemen müdahale ederdim neden müsade ediyorsunki vereceksin altına çarşaf örtü hatta al bu sende kalsın gittiğin yerde alt açma bezi diye kullan böyle olmaz de. Daha birinin eline yiyecek verip al bunu git ye demedim kendi evimde vermem başkasının evinde hele hiç yapilmaz. İyi mudahele etmeden durabilmissiniz

Ben bebegin altını sizin yattıgınız battanıye de degistirmesine daha sok oldum.
Bebek ya poposu tahris olur,dosek bide yerlerde surunuyodur.
Gerisi benim icin önemli seyler degil.
Evime cocıklu misafir geldiğinde rahat olun diyorm.
Zaten kızım icinden gecti evin 4 senedir.
Ben olayın icinde oldugum icin evimi batırdılar muhabbeti yapmam.
Ama biyere gittigimde arkasındayım hep.Kızım yaglı ellerini sacına oraya buraya sürmeyecegini bilir.
Eller havada gezer genelde sil diye.
Cikolta yerken evde de salmam pesinde dolanırım,baskasının evinde de salmam.

Sevgili Hanımlar, öncelikle beni onyargisiz dinleyip yorum yaparsanız çok sevinirim ve fikirlerinize de ihtiyacım var,

Öncelikle şunu söylemek istiyorum konu görümcemle ilgili ama gorumcemdir sevmiyorum etmiyorum değil aslında genel olarak problemim dün akşam yaşananları anlatmak istiyorum, biz eşimle başka bir şehirde görümceme de yakın yere yeni bir eve taşındık, 2 görümcemde dün bize gelmek istediler bende buyrun gelin yemek yapıyorum beraber yer otururuz dedim, neyse geldiler bir görümcem yeni evli çocuğu yok, diğer görümceminde 3 yaşında bir oğlu, 6 aylıkta bir kızı var, neyse geldiler hosgeldiniz felan dedim görümcem hemen oturma odasına geçip bebeğinin altını değiştiriyor, yeni tasindigimiz için de mobilyalarimiz yok yerde dosekte idare ediyoruz, yerde çarşaflı döşek bir de battaniye var, bebeğin altına hiç bir şey açmadan öylece üzerimize aldığımız battaniyenin üstünde değiştirdi bezini, çocuk tabi yerinde durmuyor dönüyor emekliyor altı öylece açık bir de bana laf konuşuyor çocuğu öylece bıraktı biraz, ben bakakaldım bir şeyde diyemiyorum çocuk bu sonuçta çişi gelse bırakır tutmaz altını ıslak mendille ne kadar silersen sil yine de poposu, ya altına benden bir şey iste yada hemen değiştir bezini niye öylece bırakıyorsun hayır bide benim öyle şeye ne kadar titiz olduğumu da iyi biliyor diyorum acaba bana bilerek mi yapıyor, sonuçta namaz kılıyor necasetten tahareti bilmesi lazım bebekte olsa çiş cistir ben annemden böyle öğrendim, neyse dedim bu seferlik bir şey demiyorum ama içime battı, sonra yemek yedik çay içiyoruz çayın yanına da çikolata koymuştum, 3 yaşındaki oğlu paketten açtı çikolatayı dosekteki çarşafa süre süre yedi bir görümcem telefonda bir şeyler bakıyor, diğer görümcem kucaginda hem bebeğini emziriyor hemde telefonda bir şeyler bakıyor kimse çocuğuna bakmıyor yatakta öylece battı içimden neyse dedim makineye atılır yıkanır sonra çocuk pis elleriyle kalktı tam perdelere gidiyordu yüksek sesle ıslak mendil var mı dedim anca o zaman telefonu bırakıp çocuğun elini sildi sonra çarşafı gördü, AA burayı da batırmış diyor 🙄🙄, e Bi zahmet annesin ya o çocuğun ilgilen burası senin evin değil,, bir kere bana bir şey anlatmıştı bu olaydan önce işte bir yere gittikte bir ablaya oğlum elinde elma yiyordu perdelere dokunmasıni istemiyordu, ne var yani dokunsa bir şey olmaz diyor, onun da çocuğu yok ya anlayabiliyorum diyor, birincisi onunla alakasi yok, evet benimde çocuğum yok ama emin olun çocuğum olsaydı milletin yattıgi yerde çocuğumun altını öyle degistirmezdim, yada çocuğum çikolata yerken etrafı batirmasin diye bakardım elime telefonu alıp çocukta ne yapıyorsa yapsın demezdim, bu arada kendi evinde de aynısı hatta daha kötüsü 3 yaşındaki oğlunun bezinin iyice yaşı çıkıyor o bezle oturmadık yer bırakmıyor anca öyle değiştiriyor, yada 6 aylık bebeğinin altını değiştiriyor kirliyi alıyor yerde halinin üstünde öylece bırakıyor biraz poposu havalansinmis 🙄🙄o kadar pis bir aileki gerçekten ne evlerine gitmek istiyorum nede benim evime gelsinler istiyorum, misafiri severim agirlamayj yedirmeyi, ama benim evime gelipte Her yeri batiracaksa gelmesin kimse, sabah kalkincada herseyi topladım yıkadım, içim almadı öyle, sabahta eşime dedim bak kardeşlerine karşı bir şeyim yok ama bu kadarda olmaz dedim, tamam ben bir dahaki sefere öyle bir şey görürsem bir havlu yada bir şey vereyim mi öyle açma değiştirme derim dedi, az çok eşime temizliği öğrettim o biliyor, ama kız kardeşleri gerçekten çok pisler, her şeyi geçtim ama idrar benim kırmızı cizgim, konuyu uzattım ama benimde bundan yana sıkıntım var ne yapacağım bilmiyorum bide görümceme yakına geldik, Allahtan karı koca çalışıyoruzda öyle çok misafir gelip gitmiyor, bu günlere bayramdan dolayı evdeydik, inşallah öyle çok sık gelmezler, geliyolarsada Bi zahmet herkes çocuğuna baksın ben hizmet mi edeyim çocuğa mı bakayım.. Yorumlarınızı fikirlerinizi bekliyorum
Size negatif verenler ilgisiz anneler heralde. Okurken ben sinir oldum.

Tamam haklısınız iki oğlum var kimsenin evinde saldım çayıra yapmam. Oturduğumdan da pek birşey anlamam peşlerine gezmekten. mesela ben içereyim oğlum meyve suyunu dersem oğlumun bana diyeceği şey anne ben tutabiliyorum olur. Çünkü evde kendi içiyor anlam veremez. kendi evimde döke saça yiyerek dökmeden yemeyi öğrenecekler mantığım var. Bir gün birine misafirliğe gideceğim diye evdeki düzeni mi bozamam. O sebeple yabancı evlere gitmem anneme kardeşime benim gibi çocuğu olan bir iki kuzenime arkadaşıma giderim onlarda da dikkat ederim tabi ama bir tık daha rahat oluyorum. Gelelim benim mağdur olduğum konuya davet etmeyin kardeşim o zaman. eşimin ailesinden komşu bilmem kim davet etmiş gitmeyince gelin hanımda pek burnu havalı davet ettim de gelip bir çayımı içmedi. gitsem sürekli aman yapma aman dikkat et derken kendim geriliyorum ne kadar dikkat etsem de çocuk kazalar oluyor. arkamdan diyorlardır geldi de öyle yaptı böyle oldu. yani mağduriyet iki taraflı bende kenardan içimi dökesim geldi.

Çocuğuna sahip çıkmayan anneleri bende hiç sevmem. Çocuğun aklı ermiyor ona diyecek bir şey yok. Annesi mecbur bakacak çocuğuna. Bazı kadınlar adamına göre davranıyor. Sesi çıkmayan bir şey demeyen birine misafir olunca aşırı rahat davranıyorlar.
Ama pimpirikli, söylenen ve fena biri olunca dikkat ediyorlar 🤦🏻‍♀️ Kırıcı olmadan dikkat etmesini söyleyin. Allah yardımcınız olsun pis insan da hiç çekilmiyor.

Allah kolaylık versin gerçekten benim ikizlerim var 3 yaşında ve inanılmaz hiperaktifler gittiğim yerde hiç oturmam laf anlatmam çünkü çocuklarımla ilgilenirim hem bir şey almasınlar karıştırmasınlar diye hem de batırmasınlar diye bir de bellli mi olur balkon açıktır cam açıktır Allah korusun veya tuvalet açıktır çamaşır suyu ortadadır bilemem ki.
Herkes bana kızar hatta otur ne yapacaklar diye ya belli olmaz çocuk bu alır mutfaktan brişey sürer yere kendi çocuğunu tanır insan ve ne yapacağını kestirir

Siz ismi neyse ona seslenin böyle durumlar da elini siler misin çikolata oldu de ya da çocuğa seslen ellerini yıkamadan oralar ellenmez yengecim lütfen böyle alışma de vallahi baş edemezsin

Benim kuzenim oturma odasinda koltugun ustunde cocugunun boklu bezini degistirmisti altina hicbisi sermeden. Cocukta 2 yasinda sirtina kadar yapmis butun koltuk ustu afedersiniz bok olmustu 🤮 o kadar pis ve rahat bi insan. Cocugun eline evde tavuk butu pirzola verir cocuk geze geze yer onu. O kadar pislige cocuklari topac gibi bir kerede antibiyotik bile icmediler hayatlarinda 🤷‍♀️ bende cocuklu misafirden hatta komple misafirden nefret ederim o yuzden gorustugum kisi sayisi 2 dir. Yeni kimseyi evime davet etmiyorumda gitmem de. Oglum 6 yasinda buyuk aslinda ama insanlar cok umursamaz birseyler yedikten sonra elini yikamayanmi wc den cikinca yikamayanmk neler gordu bu gozler. Artik kimseyi davet etmiyorum arayanada musait diilim diyorum cok huzurluyum.

Ay gerçekten en nefret ettiğim şeyler. Artık bunlar yüzünden çocuk fikrinden de soğudum. Özellikle görümcemin çocuğu 🤮 geçen geldiklerinde aynaya pasta sürmüş yaa pastaa. Ben de annesi kızın aynama pasta sürmüş gelin temizleyin bakalım dedim herkesin içinde. Böyle terbiyesizlere hakettiği gibi davranacaksın. Başlarda 1-2 ben de çektim ama baktım sinirlerim iyice bozuluyor artık tutmuyorum kendimi. Her fırsatta çocuğuna sahip çıkamayan anneleri gömüyorum. Evime çocuk gelmesinden hoşlanmadığımı söylüyorum. Ayıpsa ayıp. Milletin evine zarar verilmesi kadar ayıp değildir her halükarda. Bence siz de tutmayın kendinizi. İçinizden geçeni söyleyin. Zaten alınacak yüzleri olduğunu sanmıyorum yeter ki uğraşmasınlar çocuklarıyla salsınlar çayıra dertleri o

X