missed abortus

dr carsamba gunu missed abortus teshisi koydu yani atması gerektiği halde kalbi atmıyodu bebeğimin kürtaj yapalım dedi ben kan tahlili yaptırdım b-hcg 18700 cıktı normal bir değer oldugu için progynex verdi bugun tekrar tahlil yaptırdım 10 bine düşmüş. yani gercekten bebeğim ölmüş. simdi kurtaj olmam gerekyo galiba ama cok korkuyorum. kurtaj nasıl bir sey? kendiliğinden düsse bile içerde parca kalabilir kürtaj gerekir diyo internette. bu ilk gebeliğimdi. ne yapacağımı bilmiyorum senağlama

bir an önce de alınması gerekiyomus bebeğin şu an progynex kullandığım için kanamam falan yok ama ne yapacağımı da bilmiyorum pazar pazar dr da bulamam di mi? lütfen yardım edin deneyimli biri yok mu? buna benzer bir sey yasayan...:Saruboceq:

canım missed abortus kaybedilmiş gebelik demek
değern düşmüş ölmüş bebeğin
geçmiş olsun cnm
kaç haftalıktı beebğin
benimki 6 haftalıkken düştü kanamayla
küçük olduğu için kürtaja gerek kalmadı
dr.da ultrasonla baktı parça kaldı mı diye
değeri baya yüksek kürtaj olman gerekebilir bence kullandığın ilacı bırak

canım geçmiş olsun öncelikle.
bebek kalbi durmuş.
kürtaj olmalısın.kendi kendine düşmesi çok zor rahimine Allah korusun zarar verebilir.

canım ben de yaşadım bunu.bebeğimin kalbi durdu , ve kürtajla aldılar.rabbim yüzüme güldü ikinciye hamileyim şimdi,aralıkta kucağıma alıcam yavrumu allah nasip ederse.ümidini kaybetme.benim de ilk bebeğimdi.rabbim sana sağlık versin.bir an önce aldır bekletme.bir şey hissetmiyorsun zaten ben genel anestezi ile oldum.biraz kanaman oluyor bir süre o kadar.

7 haftalıktı bebeğim dr teshis koydugunda 3 gun gecti ilacı da alıyorum yine almazsam kanamam olur ve pazar pazar bilmediğim birine aldırmak zorunda kalırım diye. yarın sabahtan gitmeyi düşünüyorum. bekletmek de iyi değil biliyorum diken üstündeyim anlayacagınz. ilginize teşekkürler

7 haftalıktı bebeğim dr teshis koydugunda 3 gun gecti ilacı da alıyorum yine almazsam kanamam olur ve pazar pazar bilmediğim birine aldırmak zorunda kalırım diye. yarın sabahtan gitmeyi düşünüyorum. bekletmek de iyi değil biliyorum diken üstündeyim anlayacagınz. ilginize teşekkürler

cok gecmis olsun. ben de ayni olayi daha gecen sali yasadim. 5 gun oldu. inan hicbir sey hissetmiyorsun. genel anestezi ile olmustu benimki ve ilk gebelikti. simdi cok cok az kanama var, bu sabah o bile cok azalmis. sana hic zarar vermeden vakum yontemi ile aldiklari icin rahimde bir sorun olmuyor. en kisa zamanda tekrar hamile kaliriz insallah da bu yasadigimiz ilk ve son olur.

:nazar:

geçmiş olsun canım rabbim en yakın zamnda tekrar anne olmayı nasip eğler inşallah canım :Saruboceq:

hiç korkma aynı şey benimde başıma geldi, bebeğim 8 haftalıkken kalbi durdu. kürtaj oldum. anestezi aldığım için birşey duymadım. sonra iki gün az az lekelenmem oldu. manevi olarak daha fazla yıprandım tabi. ama allahın takdiri, şimdi tekrar hamileyim. eminim sen de en kısa zamanda tekrar hamile kalır ve bu defa bebeğini kucaklarsın.

bir an önce de alınması gerekiyomus bebeğin şu an progynex kullandığım için kanamam falan yok ama ne yapacağımı da bilmiyorum pazar pazar dr da bulamam di mi? lütfen yardım edin deneyimli biri yok mu? buna benzer bir sey yasayan...:Saruboceq:

canım kanaman olmadığı sürece tedirgin olma benim 3 düşüğüm oldu bu sonuncusu 7 haftalıkken kalp atışı durmuş hiç bir belirti vermeden . ben 9. haftada doktora kontrole gittiğimde öğrendim. yani içimde 2 hafta ölü olarak kalmış. kese bozuluyor sadece zaten o gittiğim gün hemen kürtaja aldılar genel anestezi oluyorsun hiç bir şey duymadım uyandığımda ağrımda yoktu çünkü ağrı kesici vuruyorlar yarım saat içinde eve çıkarıyorlar 3-4 gün kanaman oluyor bir hafta sonra da kontrole gidiyorsun hepsi bu kadar...

Son düzenleme:
cok gecmis olsun, ne kadar uzgun oldugunu tahmin ediyorum, bebegimin kalbinin artik atmadigini ogrendigimde onu kaybetmenin acisinin yaninda tek bir sey daha hissetmistim, kurtajdan korku!! ama inan genel anestiziyle yapildi ve en ufak bir aci hissetmiyorsun, ben uyandigimda koltukta uyuyup kalkdigimi kurtaj islemi icin uyandirdiklarini dusunmustum meger hersey bitmis ve beni narkozdan uyandiriyorlarmis. agri kesici de yapmislar hicbir agrim olmadi. uc dort gun hafif kanamam oldu regle gb bile degildi, agrisiz sizisiz, arada da rahimde bir sizi oldu o kadar. kisacasi lutfen genel anezteziyle yaptir ve cokcok kolay bir islem oldugunu hicbirsey anlamayacagina emin ol.
fiyati bes yuz tlydi, ben ozelde yaptirdim ama devlet muhakak oduyordur cunku mecburi kurtaj bu.
psikolojik olarak cok zor bir surec zaman en guzel ilac; Allah hepimizi beterinden korusun.

benimde 7 haftalıkken kalp atışı olmadı gerilemeye dönmüştü
doktor hemen ertesi güne randevu vermişti bende çok korkmuştum ilk hamilelikti..
10 dkkalık bir operasyonla kürtaj oldum... uyudum uyandım herşey bitmişti..
o zamanlar özel de kürtaj olmuştum ama sigorta indirimi de olmuştu
sanırım 140 tl gibi birşey vermiştim geçen aralık ayıydı..

Allah nasıl yazdı ise o oluyor.. şimdi yeniden hamileyim çok şükür
ve maşallah herşey çok güzel gidiyor.. daha beterini vermesin Allah...

çok teşekkür ederim içim rahatlattınız. yasadığım acı bi yana buyuk bi korku kapladı artık içimi. gercekten korkuyorum gidecegim yer özel bi hastane ama devlet kurumlarıyla da anlasması var belki bir kısmını devlet bir kısmını biz karsılıyoruzdur yarın görücez.

Son düzenleme:
teşekkür ederim sabah gittim doktora. aldılar bebeğimi senağlama onsuz uyuyacagım bu gece. çok zor bi durum. ben yaşadım umarım başka kimse yaşamaz.

ben de yaşadım dün oldum kürtajı çok kolay ama acı birşey Allah hepimizi korusun tekrarından.ben dünden önceki gün bişeye çok sinirlenip üzülmüştüm ondan olabilir mi diye düşünüyorum

öyle düşünme sinirlenmekle üzülmekle düşük olsaydı ben on kere düşürmüştüm şimdiye kadar.

ne bileyim kendimi çok suçlu hissediyorum aynı gun olunca bi de :KK43:((

denk gelmiş canım. canı Allah verir Allah alır. bunda bizim bi rolümüz olmaz. geçenlerde bi oyuncu tv programında hamileliğini anlatıyodu. hiç kımıldamıyomuş bebek düşer müşer diye. annesi de demiş ki sen hareket edince dalağın böbreğin düşüyo mu bebek niye düşsün demiş. hoşuma gitti öyle söylemesi. sen de üzülme çok kısa zamanda tekrar hamile kalırsın, kürtajdan düşükten sonra çok kolay hamile kalınıyo. geçmiş olsun canım.

X