missed abortus

denk gelmiş canım. canı Allah verir Allah alır. bunda bizim bi rolümüz olmaz. geçenlerde bi oyuncu tv programında hamileliğini anlatıyodu. hiç kımıldamıyomuş bebek düşer müşer diye. annesi de demiş ki sen hareket edince dalağın böbreğin düşüyo mu bebek niye düşsün demiş. hoşuma gitti öyle söylemesi. sen de üzülme çok kısa zamanda tekrar hamile kalırsın, kürtajdan düşükten sonra çok kolay hamile kalınıyo. geçmiş olsun canım.

çok teşekkür ederim cidden rahatladım yazdıklarınla biraz.Hakkımızda hayırlısı

ben de missed abortus yaşadım ve kürtajın 3. ayında şu anki bebeğimin müjdesini aldım. çok üzüldüm, içim yandı,tarifi zor...yine de o kadarmış ömrü.kendini suçlu hissetme.millet kocasından şiddet görüyor, savaşta bombaların ortasında kalıyor ne bileyim bir sürü şey...doğacak bebek her koşulda doğuyor. sağlıksiz bebeği vücudumuz eliyor sadece. bunu şimdi şimdi idrak edebiliyorum ben de.tez vakitte karnın da kucağın da dolsun arkadaşım.suçlama kendini.

bende ilk gebeliğimde missed abortus yaşamıştım. tam 21 gün kalbi duran bebeğimi taşımışım haberim olmadan.ama dr şükret ki seni zehirlememiş demişti.çünkü en riskli düşük bu.anneyi de zehirleme tehdidi var.kürtajla almışlardı.kürtajdan 6 ay sonra hamile kaldım ve bebeğime kavuştum.hiç canınızı sıkmayın Allah nasip ettiği zaman biz sahip oluyoruz.size destek olayım ve pozitif sonuca ulaşan biri olarak moral vereyim istedim.yüce rabbim tez zamanda hayırlısıyla bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Ben de geçen hafta perşembe günü rutin kontrole gittiğimde 9 haftalık bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim. Hemen ertesi gün de kürtaj oldum. O kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum ki, tarifi yok bunun. Ancak yaşayan anlar...Olumlu sonuçlanan deneyimlerinizi okuyunca çok rahatlıyorum. 3. denemede hamile kalmıştım, simdi doktorum 3 ay beklememi öneriyor. Ben pek 3 ay bekleyebilecekmişim gibi hissetmiyorum, zaten bakalım hemen tutacak mı ki...
Yaşayan herkese geçmiş olsun...İnşallah hepimiz tekrar hamile kalırız ve buradan sevinçlerimizi paylaşırız...

öncelikle herkese geçmiş olsun çok zor bir durum daha minicik bi kanpıhtısıyken kaybettik bebeklerimizi bende 2aylıkken kaybetmiştim aymaya başlamıştı kalbi ama 1hafta sonra gittiğimde atmıyordu kürtaj dediğinde inanmadım birsürü doktora gittim ama hepsi aynı şeyi söylüyordu insan bi umut diyo bekledim 1hafta kadar daha ama zehirleme yapabileceğini söyledikleri için kürtaj oldum ve 2ay sonra tekrar hamile kaldım ve şimdi 2aylık bebeğim maşallah sağlığıda ii rabbime şükür demem o ki içinizi ferah tutun ben üzülürdüm acaba tekrar hamile kalsam yine aynı şeyi yaşarmıyım diye ama herşeyin bi vakti zamanı var demekki rabbim ilkini aldı ama 2.de yüzümüze güldü sakın stres yapmayın dua edin sadece bebeğinize rabbim en kısa zamanda bebeklerinize kavuşmayı kucağınıza almayı nasip etsinnn

iyi akşamlar üzerinden aylar geçmiş konunun ama ben yeni yaşadım bu acıyı.araştırırken burada yazılanları okudum.2aylıkken kalbi durdu bebeğimizin inznın nasıl içim yanıo anlatamam.herkes bişiler sölüo ama kimseyi dinlemiorum.we çok korkuourum kürtajdan sonra bebeğimiz olmaz die...tek duam allahım artık sağlıklı hayırlı bebek wersin inşallah..we bu acıyı kimseye yaşatmasın..

ben neler cektım ahhhh bı ben bı de Allah bılıyor yaa benım bu ıkıncı kez bebegımı kaybedısım hayal kırıklıgım kocaman..oysa ne hayallerım vardı bı bebek aılemızde yuvamızda bızden parca bı meyve bı can..olcaktı ama olamadı bende bır bucuk aylıkken gebelıgımın bozuldugunu ogrendım bende kan pıhtılasması varmıs yanı gebe kaldıgımda hemen kan sulandırıcı yemem lazım tabı sonradan ogrendım hersey ıcın gec kaldım yapabılecegım hıc bı sey yoktu sadece dua ettım her gun her saat ama nasıp deılmıssss elden ne gelebılır kı

ben de missed abortus yaşadım ve kürtajın 3. Ayında şu anki bebeğimin müjdesini aldım. çok üzüldüm, içim yandı,tarifi zor...yine de o kadarmış ömrü.kendini suçlu hissetme.millet kocasından şiddet görüyor, savaşta bombaların ortasında kalıyor ne bileyim bir sürü şey...doğacak bebek her koşulda doğuyor. Sağlıksiz bebeği vücudumuz eliyor sadece. Bunu şimdi şimdi idrak edebiliyorum ben de.tez vakitte karnın da kucağın da dolsun arkadaşım.suçlama kendini.

seda merhaba bişey sormakm istiyorum aynı durumu bende yaşadım.. Peki senin ikinci gebeliğin nasıl oldu benim adet düzenim çok değişti sen ilkte ve ikincide ne zaman öğrendin hamile olduğunu ben ilkinde 5 gün kala öğrendim şimdi ise 5 gün kala negatif çıktı ümitlenmek istemiyorum ama geç yumurtlama olabilrmi diye düşünüyorum. O yüzden soruyorum sana

Aynı durumu bende yaşadım 14 gün önce bebeğim 9+4 günlükken kalbi durmuş Vakum yöntemiyle kürtaj oldum. Ve bebeği patolojiye yolladık hiçbir sorun çıkmadı. 2 regli döneminden sonra tekrar bebek isteyebilirsiniz dedi doktor. Şimdi aklımda birsürü soru var yaşayanlar lütfen daha ayrıntılı anlatın bu süreci bize umut ışığı olmak için, Tekrar ne zaman ilişkiye girilebilinir, ilk reglimi daha olmadım şidetlimi olur. Ve sitelerden kan pıhtılaşması olabileceği bundan ötürü kalbinin duracağını felan okudum böyle bi durumda kan sulandırıcı ve coraspirin almak gerekliymiş dr.ma sorduğumda şimdilik gerek yok 2. de böle olursa araştırırız dedi??? Bu doktorlara şok oluyorum duyguları alınmış gibi ben 2. defa gebe olup, bebeğimin tekrar kalbi durursa tekrar böyle bi şok yaşarsam o zaman araştırılacak mış??? En güzel desteği bize bu olayı yaşamış ve şimdi bebeği olan veya bebek bekleyenler verebilir lütfen bilgilerinizi yaşadığınız deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Aynı durumu bende yaşadım 14 gün önce bebeğim 9+4 günlükken kalbi durmuş Vakum yöntemiyle kürtaj oldum. Ve bebeği patolojiye yolladık hiçbir sorun çıkmadı. 2 regli döneminden sonra tekrar bebek isteyebilirsiniz dedi doktor. Şimdi aklımda birsürü soru var yaşayanlar lütfen daha ayrıntılı anlatın bu süreci bize umut ışığı olmak için, Tekrar ne zaman ilişkiye girilebilinir, ilk reglimi daha olmadım şidetlimi olur. Ve sitelerden kan pıhtılaşması olabileceği bundan ötürü kalbinin duracağını felan okudum böyle bi durumda kan sulandırıcı ve coraspirin almak gerekliymiş dr.ma sorduğumda şimdilik gerek yok 2. de böle olursa araştırırız dedi??? Bu doktorlara şok oluyorum duyguları alınmış gibi ben 2. defa gebe olup, bebeğimin tekrar kalbi durursa tekrar böyle bi şok yaşarsam o zaman araştırılacak mış??? En güzel desteği bize bu olayı yaşamış ve şimdi bebeği olan veya bebek bekleyenler verebilir lütfen bilgilerinizi yaşadığınız deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

MRB CANIM .gecen yıl 28 hazıranda 6+5 gunluk bebgımın kalbı durdu kurtaj oldum .kurtajın ılk gununden ıtıbaren 30 gun sonra adet olman gerekır ve ben 30 sonra adet oldum .2 ay bekle dedıler bekledım 3, ay korunmadım ama olmadı 4, ay hamıle kaldım .kurtajtan sonra kı ılk adetın bıtınce ılıskıye gırebılırsın ancak 2 adet suresı beklemenı tavsıye ederım bebek ıcın rahmın toparlanmsın yoksa yıne bebegın duser dedı bana .ılıskıye gır ama bebek dusunme 2 ay .bende senın gıbı hemen arastırılsın ıstedım banada dr gerek yok dedı cunku 10 haftadan öncekı bebek ölumlerınde yuzde doksan kromozom anomalısı olurmus ve bu anomalı bı defaya mahsus yumurta ve sperm bırlesırken yanlıs bırlesmden kaynaklanırmıs yanı genetık bı özellıgı yok .hakıkaten dr un dedıgı gıbı su anda ahmıleyım ve cok sukur bebegımın bugune kadar hıc bır sorunu olmadı tarama testlerım ıyı cıktı .kafana takma rahat ol ç..yoluna devamet

Sevgili GILO cevapladığın için çok teşekkürler. Aklımda sorular dolu benim tekrar bebeğim olacakmı. tekrar böyle bi sorun yaşarmıyım ??? allah hepimizin yardımcısı olsun seninde bebeğini sağ salım kucağına almayı nasip etsin

Ben de anlamıyorum bu doktorları, tamam ben de sağlıkçıyım ama yine de anlamıyorum. Ne kadar normal geliyor onlara bu durum,2. veya 3. düşükten sonra araştırılacakmış. 1 kayıp bile beni benden aldı, hem canım çok yandı hem de üzüldüm, çok zor bir kürtaj geçirdim. Aynı acıları Allah korusun ama 2. ve 3. kez yaşayana kadar neden genetik araştırma yapmazlar ki? saçmalığın daniskası:KK47:

benimde 7 haftalıkken kalp atışı olmadı gerilemeye dönmüştü
doktor hemen ertesi güne randevu vermişti bende çok korkmuştum ilk hamilelikti..
10 dkkalık bir operasyonla kürtaj oldum... uyudum uyandım herşey bitmişti..
o zamanlar özel de kürtaj olmuştum ama sigorta indirimi de olmuştu
sanırım 140 tl gibi birşey vermiştim geçen aralık ayıydı..

Allah nasıl yazdı ise o oluyor.. şimdi yeniden hamileyim çok şükür
ve maşallah herşey çok güzel gidiyor.. daha beterini vermesin Allah...

Bende 3 ay önce yasadim gerileme vardi kesem gekismedi yolk vardi ama emriyo olmadi simdi tekrar hamileyim tekrar yasarim korkusu var ne guzel sorunsuz ikinci hamileligini yasamissin

Ben de anlamıyorum bu doktorları, tamam ben de sağlıkçıyım ama yine de anlamıyorum. Ne kadar normal geliyor onlara bu durum,2. veya 3. düşükten sonra araştırılacakmış. 1 kayıp bile beni benden aldı, hem canım çok yandı hem de üzüldüm, çok zor bir kürtaj geçirdim. Aynı acıları Allah korusun ama 2. ve 3. kez yaşayana kadar neden genetik araştırma yapmazlar ki? saçmalığın daniskası:KK47:

bende geçtiğimiz hafta 11. hafta kontrolüne gittiğimde bebeğin 8 haftalık iken kalbinin durduğunu öğrendim ve kürtajla aldılar. ve benim doktorumda aynı şekilde 1. düşükte hiçbir tetkik yapılmayacağını 2. ve 3. olursa ozaman bakıldığını söyledi. ancak kan pıhtılaşması benimde kafamı çok kurcalıyor. çünkü kan pıhtılaşması varsa eğer aspirin ve hamilelik döneminde iğneler ile düzeltilebilme şansı olduğunu okudum. Bu testi üniversite hastaneleri yapıyorlarmış ancak onlar da 1. düşükte yapmak istemiyorlarmış. oyüzden aklım çok karışık. testi yaptırmak için yollar arayayım mı yoksa stres yapmadan bekleyip dua ederek bundan sonra sağlıklı bir hamilelik süreci mi temenni edeyim bilemedim. bu durumu yaşamış olanlar yol gösterirse çok sevinirim.

bende geçtiğimiz hafta 11. hafta kontrolüne gittiğimde bebeğin 8 haftalık iken kalbinin durduğunu öğrendim ve kürtajla aldılar. ve benim doktorumda aynı şekilde 1. düşükte hiçbir tetkik yapılmayacağını 2. ve 3. olursa ozaman bakıldığını söyledi. ancak kan pıhtılaşması benimde kafamı çok kurcalıyor. çünkü kan pıhtılaşması varsa eğer aspirin ve hamilelik döneminde iğneler ile düzeltilebilme şansı olduğunu okudum. Bu testi üniversite hastaneleri yapıyorlarmış ancak onlar da 1. düşükte yapmak istemiyorlarmış. oyüzden aklım çok karışık. testi yaptırmak için yollar arayayım mı yoksa stres yapmadan bekleyip dua ederek bundan sonra sağlıklı bir hamilelik süreci mi temenni edeyim bilemedim. bu durumu yaşamış olanlar yol gösterirse çok sevinirim.
imkanın varsa yaptır derim ben canım, sonuçta temiz çıkarsa da kafan rahat olur. Özel laboratuvarlar da yapıyor fakat maaliyeti biraz fazlaymış. Ben üniversite hastanesinde yaptırdım, gerekirse ikinci düşüğüm, ilkini evde düşürmüştüm dersin, yaptırırsın canım. Belki tekrar aynı şeyi yaşamayacaksın, Allah bilir ama yaptırmakla da bir şey kaybetmezsin bence :KK34:

Gecmis olsun..Ayni duyguları yasiyorum.9 haftalik kürtaj oldum. Tekrar gebelik dusunuyorum ama testleri yaptirmak istiyorum. Gidip 2-3 düşük yasadim demekte istemiyorum çok kararsiz kaldim...siz neye karar verdiniz. Ne yaptiniz.Rabbim saglikli hamilelikleri saglikli bebekler nasip etsin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba bebeğinizi kaybetmek ne demek anlayabiliyorum.benm 5gün önce bebegimin kablbinin durdugunu öğrendm 7+6günlktü doktor bi hafta bekleyelm dedi en son hcg 28600dü fakat dün baktrdgmda hcgm 62000olmuştu bebek öldüğünde hcg yükselişimin durması gerekmiomuydu.gebelik kesem ve bebeğin boyu haftayla uyumlu fakat hcg bikaç hafta önce durmuş şimdi tekrar yavas yavas yükselio lütfen yardm edin kafam cok karıstı

Arkadaşlar merhaba bebeğinizi kaybetmek ne demek anlayabiliyorum.benm 5gün önce bebegimin kablbinin durdugunu öğrendm 7+6günlktü doktor bi hafta bekleyelm dedi en son hcg 28600dü fakat dün baktrdgmda hcgm 62000olmuştu bebek öldüğünde hcg yükselişimin durması gerekmiomuydu.gebelik kesem ve bebeğin boyu haftayla uyumlu fakat hcg bikaç hafta önce durmuş şimdi tekrar yavas yavas yükselio lütfen yardm edin kafam cok karıstı
Yıllar geçmiş acaba sonuç ne olmuştu merak ettim

X