Miyop olanlar hayatınızı nasıl idame ettiriyorsunuz ?

Size şimdi eşimden bahsedeyim şükredin fazla dram seviyorsunuz galiba.
Eşimde gece körlügü ve görme alanı daralması var yanlardan görmuyor karanlikta goremiyor ekstra -7 miyop ama yaşamına devam ediyor dr ona kör olucaksın dediği halde kendisi hava alan lenslerden kullaniyor bi tedavi umudu cikar diye göze dokundurtmuyoruz yoksa şimdiye cizdirtmiştik çok istiyorsanız çizdirin ve şükredin biraz :KK66:

Umarım yakında akıllı lensler erişilebilir olur . Hatta zoom bile yapabilse keşke lensler . Acayip güzel olur .
Ben artık cennette isteyeceğim gözlüksüz yaşamayı muhtemelen. 23 yıldır gözlük kullanıyorum . Çizdiremiyorum da , keratokonus varmış . Astigmatta var , miyopta var . Bu günüme şükür ☺️ Şu bilim insanları Mars için harcayacakları enerjiyi keşke bu konuya harcasa .

Size şimdi eşimden bahsedeyim şükredin fazla dram seviyorsunuz galiba.
Eşimde gece körlügü ve görme alanı daralması var yanlardan görmuyor karanlikta goremiyor ekstra -7 miyop ama yaşamına devam ediyor dr ona kör olucaksın dediği halde kendisi hava alan lenslerden kullaniyor bi tedavi umudu cikar diye göze dokundurtmuyoruz yoksa şimdiye cizdirtmiştik çok istiyorsanız çizdirin ve şükredin biraz :KK66:
Gece körlüğü bende sonradan olustu, sanırım yaş büyüdükçe miyoplarda oluyormus.

Umarım yakında akıllı lensler erişilebilir olur . Hatta zoom bile yapabilse keşke lensler . Acayip güzel olur .
Ben artık cennette isteyeceğim gözlüksüz yaşamayı muhtemelen. 23 yıldır gözlük kullanıyorum . Çizdiremiyorum da , keratokonus varmış . Astigmatta var , miyopta var . Bu günüme şükür ☺️ Şu bilim insanları Mars için harcayacakları enerjiyi keşke bu konuya harcasa .
Ben de 23 yıldır :))
Tam ergenlik zamanı başladı... hic istemedim gözlük kullanmayı, lazere kafayi taktiydim ama sağlık icin mecbur kullandim tabii gözlüğü. Lazer icin 18 yaşı bekledim ama sonra da paramız yoktu yetmezdi filan derken gözlüğü kabullendim :)
Geçenlerde gözlüğüm kırıldı, derecesi de ilerlemisti, muayene oldum, yeni cerceve aldim ama cok zor sectim, hic hoş modeller yoktu. Lazer fikri yeniden aklima geldi cerceve secmek zor olunca. Ama lazerin kesin kalıcılığı yok galiba.

-4,50 miyopum ve lens kullanıyorum. Astigmatım da var da çok yüksek değil. Hayat kalitem lenssiz çok kötü haliyle.

Hayır o öyle birşey değil akraba evliliğinden kaynaklaniyor ufakken zaten anlasılmiyor zamanla ilerledikçe farkediliyor
Hadi ya. Ben nöreyim bibi bilmiyorum, doktora gitmem lazim mi çözümü var mi ne yazmıştın yukarda bi daha bakayim bi.
Aksam dışarı cikamaz oldum cocukla, ödüm kopuyor önümü göremeyince.

Hadi ya. Ben nöreyim bibi bilmiyorum, doktora gitmem lazim mi çözümü var mi ne yazmıştın yukarda bi daha bakayim bi.
Aksam dışarı cikamaz oldum cocukla, ödüm kopuyor önümü göremeyince.
Dra gitmen lazım ama şu anda tam bir tedavisi yok kök hücre tedavisi yapan bi prof kadin var ilerlemeden yaptirmak lazım bizde yaptıricazda baya masraflı şu anlik bekliyoruz o yüzden :KK43:

Dra gitmen lazım ama şu anda tam bir tedavisi yok kök hücre tedavisi yapan bi prof kadin var ilerlemeden yaptirmak lazım bizde yaptıricazda baya masraflı şu anlik bekliyoruz o yüzden :KK43:
Sag olasin bilgi verdiğin icin.
Geçmiş olsun, iyilikler dilerim eşine.
Ben de arastirayim bi.

X