Mobilya boyama hakkinda yardim eder misiniz

Daha hiç boyama yapmamışsınız ama zımpara verniğe hiç gerek yok diyorsunuz...

Bayılıyorum hiçbir şey bilmeden herşeyi biliyorum zihniyetine ... En sevdiğim .. :kızgın:
Boyama yapmadım ama yakınımda çok kişi yaptı hiç zımpara vernik yapmadılar boyanın cinsine göre vernik ihtiyacı değişiyor ama hiç biri zımpara yapmadı herkes kendi zihniyetine kendi bilgisine baksın ben bilmediğimi yazmam bak üstte boya danışmanı önermişim gördün mü ????

Boyama yapmadım ama yakınımda çok kişi yaptı hiç zımpara vernik yapmadılar boyanın cinsine göre vernik ihtiyacı değişiyor ama hiç biri zımpara yapmadı herkes kendi zihniyetine kendi bilgisine baksın ben bilmediğimi yazmam bak üstte boya danışmanı önermişim gördün mü ????
Evet danışman önerip onun adına da yorum yapmışsınız kendiniz yapmış gibi... :kızgın:

Su bazlı boyalar var hatta en çokta cadence kullanılır. Zımparalama gerektirmez. Zımparalama işine hiç girmeyin derim. Çünkü hiç kolay değil ve işin içinden kolay kolay çıkamazsınız. Onun haricinde 3 ya da 4 kat boya ile tabi her kat için arası 24 saat geçmesi gerekmekte sonrasında istediğiniz görüntüye kavuşturabilirsiniz. Tabi boyanın sonrasında soyulmaması için vernik gerekir. Bu işlemlerde yaklaşık olarak en az 2 haftanı alır. Şimdiden kolay gelsin.

Bu arada konu sahibi. Zımpara yeni boya ile ilgili değildir. Eski mobilyada var olan verniği kaldırmadan boyarsanız soyulma ihtimali vardır. Bunun hangi boya ile boyadığınızla bir ilgisi yok. Düzgün birşey yapacaksanız zımpara yapıp boyayın sonra da vernik atın...

Öneri bizden gerisi sizden.

komşum boyadı tüm ev eşyalarını

camlı büfelerini bile

beni aşar ama o pek övünerek anlatıyor

sizin de içinizden geliyor yaparsınız

bir de boya konusunda tecrübeli arkadaşlar var galiba naçizane araya ben de sıkışayım çamaşır makinamın alt tarafı paslandı

boyaların bir kısmı döküldü

hepsini soyup zımparalayamam falan ama üstünden idareten boyayacak bir boya türü bilen varsa yazarsa sevinirim

bir de boya konusunda tecrübeli arkadaşlar var galiba naçizane araya ben de sıkışayım çamaşır makinamın alt tarafı paslandı

hepsini soyup zımparalayamam falan ama üstünden idareten boyayacak bir boya türü bilen varsa yazarsa sevinirim
Çamaşır makinesine akrilik değil de yağ bazlı bir boya ile boyamak gerekir ama önce pas çözücü spreyle temizlenmesi lazım. Malzemeleri nalburdan alabilirsiniz.

Hepsini soymanıza gerek yok ama paslı kısmı zımparalayıp bütün pası temizlemeniz lazım, sonrasında yağlı boyayla bile boyayabilirsiniz

Merhabalar
Şimdi konuyu ozetlemeye çalışacağım elimden geldiğince.
Bir tane ablamiz var. Çok sıkıntılar çekmiş evliliginde. Hastalık atlatmış ve bir kazadan ölümden dönmüş.
Anlayacaginiz ölümün kenarindan dönmüş 2 kere. Maddiyat olarakta çok sıkıntılar çekmiş. Şimdi bu abla kırık dökük bir evde yaşıyor.
Geçenlerde kızının arkadaşı gelmiş bu nasıl bir ev diye alay etmiş tabi çocuk sonuçta o da çok üzülmüş. Yaşı küçük olduğu için çocuğa birşey diyememis bu abla zaten o da her şeyin farkında.
Ve bu ablanın tek muradi ölmeden düzgün esyalara sahip olabilmek.
Anlatırken diyor ki şöyle bembeyaz mobilyalar olsa şu televizyonlarda çıkanlar gibi diyor. Bende inşallah olur bir gün niye olmasın diyorum ama gerçekten suan mucize gibi birşey.
Ve ben o mucizeyi gerceklestirmek istiyorum. Ona bir yemek masasi (rahatsız olduğu için yemek yerken sıkıntı yasiyor) yatak odası takımı sandalye sehpa hediye etmek istiyorum. Ama benim hediye edeceğim mobilyalar çok koyu renk. Eminim sevinecek ama yine de hayali gerçek olmayacak çünkü hayatı karanlık geçmiş köyü renk Hiç birşey sevmiyor her şey beyaz olsun diyor. Ben bu mobilyaları beyaza boyayacagim. Ama tek korkum yapavilirmiyim. Youtube de milyonlarca video izledim. Ama daha sonrası için kullanisli olurmu? Boyalar dökülür mu?
Ben bunu yapabilirmiyim ilk defa yapacağım çünkü. 1 2 ay sürer gibi geliyor. Ama olsun. Bu zamanı gözden çıkardım zaten. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz. Tecrübeleri olan lütfen paylasabilir mi?
Mobilya boyama hakkında fikir almak istiyorum diğer konuda fikrim sabit. Sadece bir hayal gerçekleştirmek istiyorum.
Tecrubelerinizi paylasirsaniz çok sevinirim.
Birde maliyeti ne kadar tutar?
ZIMPARA yapmak gerekir mi?
Mobilyayi eklemeye çalışacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
Instagram'da dekotrend adlı sayfa var. Tacihan hanıma yazarsanız yardımcı oluyor. Bir de 5n10y adlı sayfa mobilyaniza uygun olculerde çıta hazırlıyor ve pleksi ayna onlarla mobilyalar çok şık oluyor. Kulpsec adlı sayfada da çok güzel kulplar var.
Bence yaparsınız niyetiniz çok güzel bir kere:)

Zımparalasanız daha uzun ömürlü olur, vernikle de sabitlersiniz.
Multisurface boyalar tutar.

Bir öneri de yapışkanlı folyo, boyamak yerine kaliteli düz beyaz bir folyo ile de kaplanabilir, daha pratiktir, özenli kullanılırsa da baya gidiyor. Salt mobilya değil, duşakabin, mutfak dolap-fayans filan da kaplanıp çirkin görüntülerden kurtulunabilir, ekstra bir yol olarak ilave edeyim.

Facebookta geri dönüşüm diye sayfalar var oralara resmini at durumunu belirt çok daha fazla dönüt alırsın.

Tanıdığımdan olabilir mi
Yapmadığınız bilmediğiniz şeyler konusunda akıl verip ama arkadaşım yapmıştı deyip bir de ısrarla bunu kabul ettirmeye çalışmak nasıl bir histir ?

Benim babamda pilot ama ben hiç uçmadım....

Aynen durumunuz şu örnekte ki gibi... Hala ısrarla ama arkadaşım yapmıştı diyorsunuz... :kızgın:

Siz gidin arkadaşınız gelsin de bilen biri ile konuşalım

Zımpara bu yüzden gerekli zaten. Zımpara yapmadan eski vernik üzerine boya yapılırsa zaman içinde dökülme olur. Zımpara biraz uğraştırır ama iyi bir sonuç almak için gereklidir
Valla boyama ile ilgili iletişime geçtiğim kişi ısrarla zıpraya gerek olmadığını söylediği için onun rahatlığıyla yapmadım ben. Haklı olabilirsiniz🤔

Valla boyama ile ilgili iletişime geçtiğim kişi ısrarla zıpraya gerek olmadığını söylediği için onun rahatlığıyla yapmadım ben. Haklı olabilirsiniz🤔

Alttaki verniğin bir ömrü var, eski mobilya= eski vernik ve vernik artık döküleceği için üzerindeki yeni boya da dökülür. Evet zımparalamadan tutar boya ama boyanın ömrünü vermez. Bu yüzden zımpara, sonra yeni boya ve üzerine yeni vernik sağlamdır. Tutup tutmama mevzu değil yani ondan.

bende girişçem bu işe ,malzemelerim hazır.
araştırarak aldım fakat uzun ömürlü değil diyorlar. çabuk çizilebiliyormuş.
temiz ve özenli kullanılırsa bir şey olmaz herhalde.
boyayanlar varsa boyanın uzun soluklu olması için ekstra bir şey yaptılar mı?
bende bekleyeyim fırçayı elime almadan bakınayım

İlk katları sulandırarak ince kat atın.
Her kat arası 24 saat kurumasını bekleyin.
Kalın boya tabakası kalıp gibi duruyor çabuk kalkma ihtimali var.
Ben kahverengi beyaza ince ince 5 kat boyayarak kapattım, sağlam oldu. Once küçük bir parçayı boyayın, mesela yatak odası ise komodin, onu vernikleme dahil bitirip, onda işin hassas noktalarını öğrenip öyle büyük parçaya geçin.

Polisan X1 uygulamanızı tavsiye ederim senelerdir bir şey olmadı ama uygulama öncesi zımpara ve en son ince kat vernik mutlaka öneririm.

X