Montessori Anneleri ve Minikleri

harika çalışmalar, ilikleme kurdalesini bende yaptım birazdan paylaşıcam. sanırım bu aralar tembellik yapıp kolay olan aktiviteleri yapıyorum. bi ara bende el atıcam bu keçe olayına :KK16:

folyo açmayı kızımda çok beğendi, bende tavsiye ederim..

aykumunu akşam bide yaptık. şişme havuzun içine fırın tepsisinde sundum ay kumunu. halıyada örtü serdim ama nafile, eliyle alıp atmaya başlayınca ortalıkta batıyor haliyle. bu arada tarifinide vereyim;
8 tepeleme kaşık un
1 çay bardağı sıvı yağ
malzemeleri iyice birbirine karıyorsunuz bu kadar..

benimde aklımda bu aktivite, bol bol keçe bulmak lazım :26:

en baştaki resim favorim, set olarak almayı düşünüyorum. uygun fiyatlı bulursam netten alıcam..

freedom ben oyuncak annesinden aldım bu seti 50 tl ye daha uyguna bulamazsin su aralar bi kac sey daha alicam tavsiye ederim sana. benim oglum hiperaktif denecek kadar hareketli asla biseyle ilgilenmez ama bu materyaller sayesinde odaklanma süresi uzadı. el göz koordinasyonu disinda zekayi da olumlu yonde etkilediğini düşünüyorum.

Eylül ün araba aşkı ve tüm evı birlikte elimizde araba vıjjjj vıjjj dıye yerde sürünerek gezmemizden bu çalışma çıktı ortaya:

Eki Görüntüle 855665
Eki Görüntüle 855666 evi yapmak için sunger kestim kece ıle kapladım
Eki Görüntüle 855667
Eki Görüntüle 855668
Eki Görüntüle 855669 köpruyu pet şise keserek yaptım kenarlarını yakmayı unutmadım:KK66:
Eki Görüntüle 855670
Eki Görüntüle 855671
Eki Görüntüle 855672

Vee kuş bakışı;

Eki Görüntüle 855673

süper olmuş:) yaratıcılığına ve yeteneğine hayran olmamak mümkün değil. paylaşımlar için teşekkürler..

Kiler markette kitaplarda %50 indirim var, sadece Afyon içinmi geçerli bilmiyorum. 3 boyutlu yırlılması biraz zor kitaplardan aldım. 1.99 dan 1 tlye düşmüş. yolunuz düşerse bi bakın derim.

Eki Görüntüle 855633 Eki Görüntüle 855634 resim çekemediğim için netten bulduklarımın resmini koyuyorum, belki gören olmuştur diye.

ifadeler etkinliği için netten araştırıken buldum,
Eki Görüntüle 855635 Eki Görüntüle 855636

birkaçta çıktı alınabilir parmak kukla örneği vereyim. nette daha fazla örnek bulabilirsiniz. bi ara yapıp kızıma oynatayım diyorum.
Eki Görüntüle 855641 Eki Görüntüle 855642 Eki Görüntüle 855643 Eki Görüntüle 855644 Eki Görüntüle 855645

birde böyle ay kumu aktivitesi yapabilirsem hiçte fena olmaz :KK16:
Eki Görüntüle 855654 netten alıntı..

parmak kuklalara ben bayılıyorum. inş oğlum da sever. güzel paylaşımlar için çok teşekkürler

bunlarda rulo yaprak adamlarımız, kukla gibi oynattım çok hoşuna gitti. kollarını pipetten yaptım. elinden tutup yürüttü kızım. oyun yaprak adamlarımızın gözü kızım tarafından oyularak son buldu :KK53::KK53::KK53:
$20131108_151334.jpg $20131108_151343.jpg

pazardan plastik bir huni almıştım, kızımın bu kadar eğleneceğini bilseydim daha önce alırdım :KK9: 2.5 litrelik petşişenin üstüne koyduğüm huniden kaşıkla mısır attık. düşerken mısırların çıkardığı ses onu çok eğlendirdi :KK16:
$20131111_135952.jpg

buda mini faraşlı süpürge, oldukça minik bir süpürge.
$20131111_140032.jpg
$IMAG2430.jpg burada iki bant arasına dökülenler toplatılıyor, biraz daha büyük çocuklar için..
$4870797_f260.jpg $4870796_f260.jpg
3lü yap bozumuz, sanırım yerlerini ezberlediği için rahatlıkla yapıyor. hadi abiyi tamamlayalım diyorum, abi kelimesini sevdiğinden hemen yapıyor. çogunluklada raftan kendi alıp tapıyor..
Eki Görüntüle 857494

$20131111_140518.jpg bunlarda yeni bul taklarımız..
artık bu tarz bul taklar amayı pek düşünmüyorum, önüne koydum zorlanmadan yaptı. nette hayvan figürlü yada balık figürlü bultakların arkasına magnet yapıştırıp çıktı alınan yada fon kağıtlarıyla hazırlanan konulu temaları tepsiye yapıştırıp oyunlar oynatıyorlar. Ferezya arkadaşımızın araba yolunda anlattığı tarda. bul taklarla işim bitince bu tarz bi aktivitede hazırlıycam..

Annesinin böcüğü düğmeye geçirmek yerine işaret parmağına geçirmeyi tarcih ediyor :KK9::KK9::KK9:
$20131111_140247.jpg

bunlarda stickerlarımız, özellikle balıkların hastasıyız..
$20131111_140155.jpg

buda koca ayak çalışması, herşey çok güzeldi oje bile sürdüştüm ama malesef ayaklarına bağlatmadı :KK25::KK25::KK25:
$20131106_153954.jpg

bir kaç öneri aktivite;
unun içine konulan mısırı elekten eleme, eğlenceli gözüküyor :KK8:
$x_b71b3dcb.jpg

bunuda bi ayrı beğendim, şişe adam. minicik bir ağız yapmışlar fasülye atıyorsun içine. bena çok sevimli geldi :KK16::KK16:
$DSC04608.JPG

Son düzenleme:
freedom ben oyuncak annesinden aldım bu seti 50 tl ye daha uyguna bulamazsin su aralar bi kac sey daha alicam tavsiye ederim sana. benim oglum hiperaktif denecek kadar hareketli asla biseyle ilgilenmez ama bu materyaller sayesinde odaklanma süresi uzadı. el göz koordinasyonu disinda zekayi da olumlu yonde etkilediğini düşünüyorum.
oyuncak annesini çok duydum neredeyse herkes orayı tavsiye ediyor, bi ara güzelce inceleyeyim. Teşekkürler :KK34:
parmak kuklalara ben bayılıyorum. inş oğlum da sever. güzel paylaşımlar için çok teşekkürler

henüz yapmadığım için tecrübe edemedim bakalım, umarım benimkide esever :KK16::KK16::KK16:

uyuttum oğluşumu ve çalışmalara başlıyorum. şimdiki hedefim keçeden araba yapmak. çünkü arabalara daha doğrusu taşıtlara ayrı bi ilgimiz var. bi kaç basit örnek buldum internetten. bunları yapmaya çalışıcam.

$pr_01_571_min.jpg
$kece-karton-helikopter-yapimi.jpg
$8608092598_cabf2710b8_c.jpg
$__F4E1~1.JPG
$364cf99044905c0.jpg

selam :KK71:

konunuzu sürekli takip ediyorum...acaba yeni bişeyler var mı diye...kızım 3 yaşında....farklı şeyler gördüm mü uyguluyorum.mesela sepete ip bağlamışsınız çamaşır assın diye...denedik.sevdi.
benim de şu an aklıma gelen belki bilen vardır ama yinede yazayım fikir olur.plastik pet şişeye bir avuç bakliyat doldurun .ağzını çok sıkı kapalı olacak elbette...çocuklar bunu çok seviyor.müzik aleti oluyor.bir de ileride ritim tutturdunuz mu deymeyin keyiflerine...ben yeşil mercimk koymuştum..çoook uzun bir süre lgilendi.diğer hazır oyuncaklara nazaran.

not:eskiden köylerde yokluktan yoksulluktan (oyuncak nerdee)çocuklar toprakla yaprakla oynarlarmış.iplik makarasının boşaldığında ortasındaki boşluktan uzunca bir tel geçirilip araba olarak kullanıldığını da duymuştum.o zamanın montessorisi si olsa gerek:))

sevgiler..

dün gece tesadüfen hikayenizi okudum inanılmaz duygulandim. istem dışı kendimi sorguladim..neydi anne olmak dogurmak mi sevgi ile yogurmak mi? siz buna en güzel orneksiniz. Allah kizinizi size bagislasin. saygı ve sevgilerimle..

yorgun bir günden hepinize merhaba 1 haftadır uykusuzum zombi gibi dolasıyorum bu sebeblede kızımla aktivite yapamıyorum doğum yapacak arkadasım var ona logusa tacı ve seker kaplı kurabiyeler ile uğrasıyorum klasik ev işleri oyuncaklar ile oyun aktiviteleri yapıyoruz uzun kabarık bir dosyam var düzenleyip paylasmayı düşünüyordum ancak resimleri paylasayım sizlerede fikir olur dedim rulolar gündemde iken bir kaçörnekde bende olsun $179243_457375570995799_2104836601_n.jpg $393292_354531007963674_1607919084_n.jpg

birde hafıza oyunu gibi bir oyun $6400261311_e777c8098b.jpg $6400261445_82d6f3956e.jpg
bunlarda sebze ve balon baskıları $DSCN2184.JPG $bamya.jpg $celery01.jpg $DSCN2182.JPG $DSCN2184.JPG $bamya.jpg $celery01.jpg $DSCN2182.JPG

bende farezya gibi bir kitap hazılığındayım bakalım oun kadar güzel bir kitap yapmayı basaracakmıyım

Eklentiler

• $doll11.jpg
    $doll11.jpg
    32,6 KB · Görüntüleme: 113
  • $DSC00951.JPG
    $DSC00951.JPG
    31,4 KB · Görüntüleme: 114
  • $DSC01427.JPG
    $DSC01427.JPG
    108,7 KB · Görüntüleme: 120
dün gece tesadüfen hikayenizi okudum inanılmaz duygulandim. istem dışı kendimi sorguladim..neydi anne olmak dogurmak mi sevgi ile yogurmak mi? siz buna en güzel orneksiniz. Allah kizinizi size bagislasin. saygı ve sevgilerimle..

teşekkür ederim......Allah tüm yavrularımızı bağışlasın...Korusun....Sevgiyle......

ayrıca,tüm annelere sevgiler......

herkese merhabalar forumun sıkı takipçisi olup tembel annelerindenim:)) 19 mayıs doğumlu bir cimcimem var. bende kızım için elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum. greeneyes oyuncak annesinden aldığın setin parçalarının çok küçük olduğundan yakınılmış öyle mi:? $ecoş.jpg $ecoş2.jpg uzun zaman önce sayenizde yaptığımız balık tutma aktivitemizEki Görüntüle 859286 dün akşam öylesine yaptığım basit oyunu bir kerede yaptı cadı kızım renklere göre mi yoksa şekillere göre mi yaptı anlayamadım:))[video=youtube;inaT9o8DwJE]http://www.youtube.com/watch?v=inaT9o8DwJE[/video] çok sevdiği bul tak oyunu

herkese merhabalar forumun sıkı takipçisi olup tembel annelerindenim:)) 19 mayıs doğumlu bir cimcimem var. bende kızım için elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum. greeneyes oyuncak annesinden aldığın setin parçalarının çok küçük olduğundan yakınılmış öyle mi:? Eki Görüntüle 859284 Eki Görüntüle 859285 uzun zaman önce sayenizde yaptığımız balık tutma aktivitemizEki Görüntüle 859286 dün akşam öylesine yaptığım basit oyunu bir kerede yaptı cadı kızım renklere göre mi yoksa şekillere göre mi yaptı anlayamadım:))[video=youtube;inaT9o8DwJE]http://www.youtube.com/watch?v=inaT9o8DwJE[/video] çok sevdiği bul tak oyunu

kiziniza maşallah cok tatlı. . evet biraz ufak parçaları ama bizim çocuklar için tehlike arz edecek kadar değil. benim oglum 21 Mayıs doğumlu.

cevabın için çok teşekkür ederim greeneyes. nasıl peki oynuyormu oğlun setle? bir de selefon oyuncağı olan var mı hiç? müziklede ilgilensin istiyorum kızım.

cevabın için çok teşekkür ederim greeneyes. nasıl peki oynuyormu oğlun setle? bir de selefon oyuncağı olan var mı hiç? müziklede ilgilensin istiyorum kızım.

rica ederim. evet severek oynuyor ve bunlar sayesinde simdi eli titremeden en ufak bir deliğe bile birseyler koyabiliyor. selefon bizde var ufak ve basit birsey ilk günler oynadı ama sonra hic ilgilenmedi. cocuktan cocuga değişiyor benim oğlum cok hareketli çabuk sıkılan bir çocuk. siz kendi kiziniza göre olduğunu düşünüyorsanız alabilirsiniz.

herkese merhabalar forumun sıkı takipçisi olup tembel annelerindenim:)) 19 mayıs doğumlu bir cimcimem var. bende kızım için elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum. greeneyes oyuncak annesinden aldığın setin parçalarının çok küçük olduğundan yakınılmış öyle mi:? Eki Görüntüle 859284 Eki Görüntüle 859285 uzun zaman önce sayenizde yaptığımız balık tutma aktivitemizEki Görüntüle 859286 dün akşam öylesine yaptığım basit oyunu bir kerede yaptı cadı kızım renklere göre mi yoksa şekillere göre mi yaptı anlayamadım:))[video=youtube;inaT9o8DwJE]http://www.youtube.com/watch?v=inaT9o8DwJE[/video] çok sevdiği bul tak oyunu

Am n allahım gözlerime inanamadım ha bire maşallah dedım.bu Ece nasıl bişey:KK16:inanamadım hepsini nasıl yaptıgına:KK53:nasıl öğrendi bunları,nasıl sabırla oturup yapıyo ve hiç yanılmıyo:nazar::KK53::KK9:
Naaıl öğrendi peki?bi sırrı var mı?
Bu arada hoşgeldin demeyi unuttum.hoşgeldın baya bi sefa getirdin kızınla,sık sık ugrayın marifetli parmakları seyredelim.
Set halindeki oyuncaklardan bahsedılmiş ben bazılarını almışım ama set olarak değil görüp beğendikçe almıştım.ama su sıra oyuncak annesındeki (ilk resimde olan sıralamanın buyuk versıyonu var) silindir sıralamayı almak ıstıyorum bu arada oyuncak annesıne sıparış için bakıcaksanız sebze meyve kesmeyı kesinlikle öneririm

yorgun bir günden hepinize merhaba 1 haftadır uykusuzum zombi gibi dolasıyorum bu sebeblede kızımla aktivite yapamıyorum doğum yapacak arkadasım var ona logusa tacı ve seker kaplı kurabiyeler ile uğrasıyorum klasik ev işleri oyuncaklar ile oyun aktiviteleri yapıyoruz uzun kabarık bir dosyam var düzenleyip paylasmayı düşünüyordum ancak resimleri paylasayım sizlerede fikir olur dedim rulolar gündemde iken bir kaçörnekde bende olsunEki Görüntüle 858446 Eki Görüntüle 858447

birde hafıza oyunu gibi bir oyun Eki Görüntüle 858448 Eki Görüntüle 858449
bunlarda sebze ve balon baskılarıEki Görüntüle 858457 Eki Görüntüle 858450 Eki Görüntüle 858452 Eki Görüntüle 858456 Eki Görüntüle 858457 Eki Görüntüle 858450 Eki Görüntüle 858452 Eki Görüntüle 858456

bende farezya gibi bir kitap hazılığındayım bakalım oun kadar güzel bir kitap yapmayı basaracakmıyım

Nasıl bi. Dosyan var:KK53:
Teyzemız bıze baskı ve sulu boya getırmış denedık ama henuz erken....kagıt dışında heryerde baskı boya gormek istedıgımı sanmıom henuz:KK66:
Balon baskı çok guselmiş

$image.jpg baskı için...

Ah ah bız zamanında bu baskıyı yapabılmek ıcın patates oyardık:KK24:

Am n allahım gözlerime inanamadım ha bire maşallah dedım.bu Ece nasıl bişey:KK16:inanamadım hepsini nasıl yaptıgına:KK53:nasıl öğrendi bunları,nasıl sabırla oturup yapıyo ve hiç yanılmıyo:nazar::KK53::KK9:
Naaıl öğrendi peki?bi sırrı var mı?
Bu arada hoşgeldin demeyi unuttum.hoşgeldın baya bi sefa getirdin kızınla,sık sık ugrayın marifetli parmakları seyredelim.
Set halindeki oyuncaklardan bahsedılmiş ben bazılarını almışım ama set olarak değil görüp beğendikçe almıştım.ama su sıra oyuncak annesındeki (ilk resimde olan sıralamanın buyuk versıyonu var) silindir sıralamayı almak ıstıyorum bu arada oyuncak annesıne sıparış için bakıcaksanız sebze meyve kesmeyı kesinlikle öneririm

hoşbulduk çok sağol iltifatların için. ben 2012 mayıs anneleri müdaviyimdir. sağolsun şekersizyeşilçay sayesinde öğrendim montessoriyi ama geç bir öğreniş oldu. keşke çok daha önce keşfetseydim. ece yap boz konusunda maşallah çok iyi. en fazla 2 gün içinde çözebiliyor. yaklaşık 2 aydır yapmaya başladı. 6 aylık olduktan sonra ahşap yap bozlardan vardı hep ortalıkta sık sık sıkılıp ben yapıyordum:)) ece ise bol bol ısırıp atıyordu:)) ama bir gün bi baktım takmaya başladı:)) bende deli gibi yap boz alıp yaptırmaya başladım. uzun süre oturup oynayabiliyoruz cadıyla ama her oyun sonu ortaya atılan oyuncaklarla bitiyor:)) sizin sayenizde de çok güzel şeyler keşfettik yaptık.
[video=youtube;2cF_hxUqfpU]http://www.youtube.com/watch?v=2cF_hxUqfpU[/video] şekilleri bayağı öğrendik şimdi sırada renkler var

hoşbulduk çok sağol iltifatların için. ben 2012 mayıs anneleri müdaviyimdir. sağolsun şekersizyeşilçay sayesinde öğrendim montessoriyi ama geç bir öğreniş oldu. keşke çok daha önce keşfetseydim. ece yap boz konusunda maşallah çok iyi. en fazla 2 gün içinde çözebiliyor. yaklaşık 2 aydır yapmaya başladı. 6 aylık olduktan sonra ahşap yap bozlardan vardı hep ortalıkta sık sık sıkılıp ben yapıyordum:)) ece ise bol bol ısırıp atıyordu:)) ama bir gün bi baktım takmaya başladı:)) bende deli gibi yap boz alıp yaptırmaya başladım. uzun süre oturup oynayabiliyoruz cadıyla ama her oyun sonu ortaya atılan oyuncaklarla bitiyor:)) sizin sayenizde de çok güzel şeyler keşfettik yaptık.
[video=youtube;2cF_hxUqfpU]http://www.youtube.com/watch?v=2cF_hxUqfpU[/video] şekilleri bayağı öğrendik şimdi sırada renkler var

Aman Allahım maşallah sübhanallah diye diye izledim. hatta çok kıskandım hemen oğlumun hayvanlı bul takını koydum önüne hadi yapalım diye ama bizim ki bir iki baktı başka tarafa yöneldi:) henüz ilgisini çekmiyor çekecekmi onu da bilmiyorum :KK43:
cimcimeye bayıldım. Allah nazarlardan saklasın size bağışlasın

X