Montessori Anneleri ve Minikleri

merhaba greeneyes,
1. sete bayıldım. ama bir türlü bulamadım oyuncak annesinde :KK43: almak istiyorum ben de. acaba nerden bulabilirm?

facebook ta oyuncak annesi diye aratirsaniz bulursunuz hatta bugun yeni bir kampanya duzenlemis 14 lu ici dolu ahşap Setler ondan siparis verdim eger dusunuyorsaniz onu tavsiye ederim.

Nasıl bi. Dosyan var:KK53:
Teyzemız bıze baskı ve sulu boya getırmış denedık ama henuz erken....kagıt dışında heryerde baskı boya gormek istedıgımı sanmıom henuz:KK66:
Balon baskı çok guselmiş

Eki Görüntüle 860196 baskı için...

Ah ah bız zamanında bu baskıyı yapabılmek ıcın patates oyardık:KK24:

canım montessori adına oldukca kabarık aktivitler sarkılar rsimler cıktılar ilk tanıstığım andan itibaren topladığım paylasımlar işte ama düzenlemeye vaktim yokkk inanki gün 48 saat olmalıki ben ancak yetişeyim hayata zor geciyor son 2 haftadır bak birde baskı için şişe kapaklarından söyle bişi varr $stamps.jpg kapaklartın üzerine eva sekiller yapıstırıp baskı kapakları hazırlanmıs güzel bir fikir

herkese merhaba ben bu siteye bayıldım paylaşan emegi geçen arkadaşlara ellerine saglık fikrinize saglık diyorum.
bizimde annaannemiz meger montessori uyguluyormuş ben akşamları artık aktivitelerimi planlayıp uygulamaya başlayacagım.
anneannemiz vakit geçirdiğimiz yerde yer yatagı yapmıştı ulaşabilecegi yerde oyuncakları vardı yemek seçeneklerinide ulaşacagı yere koyuyordu kendi istediğini gidip yapıyordu. ama buradada ek uygulamalarımız olacak bundan sonra

veeeeeee sanırım kendimce fikrimin oldugu ilk aktiviremi planladım. akşama bakalım neler olacak
iş yerinde 1.5 lt lik su şişemin bittiginde eve götürüp ortadan kesip bakliyat doldurmaca delikten aktıgını görmesini (şeffaf olması) seslerini şıkırtı dinletmece sallamaca bakalım akşam neler gelişecek

hoşbulduk çok sağol iltifatların için. ben 2012 mayıs anneleri müdaviyimdir. sağolsun şekersizyeşilçay sayesinde öğrendim montessoriyi ama geç bir öğreniş oldu. keşke çok daha önce keşfetseydim. ece yap boz konusunda maşallah çok iyi. en fazla 2 gün içinde çözebiliyor. yaklaşık 2 aydır yapmaya başladı. 6 aylık olduktan sonra ahşap yap bozlardan vardı hep ortalıkta sık sık sıkılıp ben yapıyordum:)) ece ise bol bol ısırıp atıyordu:)) ama bir gün bi baktım takmaya başladı:)) bende deli gibi yap boz alıp yaptırmaya başladım. uzun süre oturup oynayabiliyoruz cadıyla ama her oyun sonu ortaya atılan oyuncaklarla bitiyor:)) sizin sayenizde de çok güzel şeyler keşfettik yaptık.
[video=youtube;2cF_hxUqfpU]http://www.youtube.com/watch?v=2cF_hxUqfpU[/video] şekilleri bayağı öğrendik şimdi sırada renkler var

Ece bitti diyişini yiyim.bayıldım ben sana:KK54:

Azraece bir geldin pir geldin valla renklendirdin sagol.Aylin den de benden de önce kesfetmişsin sen montessoriyi bence:KK66:
Bende bu videolardan sonra cok iştahlandım akşam elimizdeki bultakları koydum Eylül ün onune yaptı:KK9:

herkese merhaba ben bu siteye bayıldım paylaşan emegi geçen arkadaşlara ellerine saglık fikrinize saglık diyorum.
bizimde annaannemiz meger montessori uyguluyormuş ben akşamları artık aktivitelerimi planlayıp uygulamaya başlayacagım.
anneannemiz vakit geçirdiğimiz yerde yer yatagı yapmıştı ulaşabilecegi yerde oyuncakları vardı yemek seçeneklerinide ulaşacagı yere koyuyordu kendi istediğini gidip yapıyordu. ama buradada ek uygulamalarımız olacak bundan sonra

Merhabaaa
Hisgeldin aramiza
Aksama yapscagin aktiviteyi resimlemeyi unutma:KK66:

Ece bitti diyişini yiyim.bayıldım ben sana:KK54:

Azraece bir geldin pir geldin valla renklendirdin sagol.Aylin den de benden de önce kesfetmişsin sen montessoriyi bence:KK66:
Bende bu videolardan sonra cok iştahlandım akşam elimizdeki bultakları koydum Eylül ün onune yaptı:KK9:

afferin Eylülüme keşke videoya çeksen de biz de görsek:)) bence montessori=sabır demek. belki 100. defa da yapamıyorlar ama bir bakıyon 101. de yapmaya başlıyorlar. böyle söylediğime bakmayın çok sabırlı biri değilimdir:)) ama gözlemlediğim bu oldu ece de. bizim istediğimiz zaman değil de onların hazır olduğu önemli olan.

Çok teşekkür ederim. 14 lü set çok güzel hakikaten. Alıcam bakalım

bende çok beğendim daha önce almak istemiştim ama pahalı gelmisti bana kampanyaya girince hemen siparis verdim elime ulaşınca ürünler hakkında daha bilgi sahibi olucam bakalim ins umdugumu bulurum.

afferin Eylülüme keşke videoya çeksen de biz de görsek:)) bence montessori=sabır demek. belki 100. defa da yapamıyorlar ama bir bakıyon 101. de yapmaya başlıyorlar. böyle söylediğime bakmayın çok sabırlı biri değilimdir:)) ama gözlemlediğim bu oldu ece de. bizim istediğimiz zaman değil de onların hazır olduğu önemli olan.

Şimdye kadar hiç bi çalışmamızı kameraya cekmek aklım gelmemişti
Bide o calışırken ben elime telefonu alınca çok sınırlenıyo.sadece ona konsatre olmamı ıstıyo belki kameranın aklıma gelmemesi ondandır zarzor foto çekiom farkettırmeden:KK66:
Evimize dönuyorz bu haft sonu yenı oyuncakaına ve alanına kavuşacak kızım ozaman denerım:KK66:

herkese merhabalar forumun sıkı takipçisi olup tembel annelerindenim:)) 19 mayıs doğumlu bir cimcimem var. bende kızım için elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum. Eki Görüntüle 859286 dün akşam öylesine yaptığım basit oyunu bir kerede yaptı cadı kızım renklere göre mi yoksa şekillere göre mi yaptı anlayamadım:))u

Bu etkınlıgı nasıl yaptın Azraece?
Kumasa mı dıktın kece mi bunlar?

Bu etkınlıgı nasıl yaptın Azraece?
Kumasa mı dıktın kece mi bunlar?

evet canım kullanılmamış yastık kılıfı vardı ordan kestim. keçeleri şekil olarak kesip içlerini oydum. silikonla kumaşa yapıştırdım. ortalarında boş kalan kısımla oyduğum küçük şekillere silikonla cırt cırt yapıştırdım. oldu sana uydurmasyon oyun:))

evet canım kullanılmamış yastık kılıfı vardı ordan kestim. keçeleri şekil olarak kesip içlerini oydum. silikonla kumaşa yapıştırdım. ortalarında boş kalan kısımla oyduğum küçük şekillere silikonla cırt cırt yapıştırdım. oldu sana uydurmasyon oyun:))

Eve dönmeden burdayken hemen yapim:KK53:
Sizin yuzunuzden bul taklara merak sardım:KK20: eşim gelsin yarın bı forum yapalım:KK53:bul tak bulalım :KK23:

Keçelerle oynamak bana cok keyıf verdı yaa:KK8:

iyi akşamlar:KK9: benim de 17 aylık bir kızım var şu aralar montessoriyi araştırıyorum geniş bir zamanda okunmak üzere topiğinize abone oluyorum:KK1: emeği geçenlere teşekkürler,:KK16:

bende çok beğendim daha önce almak istemiştim ama pahalı gelmisti bana kampanyaya girince hemen siparis verdim elime ulaşınca ürünler hakkında daha bilgi sahibi olucam bakalim ins umdugumu bulurum.

Ya ben alıp almamakta kararsız kaldım. Satıcıya özelliklerini sorduk set olduğu için biraz ufaktır amaa işlevseldir dedi. Ufaktır deyince tereddüt ettim. Napsam bilemedim. Alan var mı acaba?

ne alıyorsunuz arkadaşlar bende öğreneyim. bende artık oğluşuma her akşam yada haftada 2 veya 3 gün monteossiri aktivitesi yapmak istiyorum

dünkü aktarma oyunumuzu yaptık birkaç denemeden sonra tek tek yerine bütünü aktarmaya çalıştı uyanık fazla sürmedi bende ısrar etmedim.
buğünde yapabilirsem eşleştirme oyunu yapacam ama yaşına ayına uygunmudur karar veremedim

Ya ben alıp almamakta kararsız kaldım. Satıcıya özelliklerini sorduk set olduğu için biraz ufaktır amaa işlevseldir dedi. Ufaktır deyince tereddüt ettim. Napsam bilemedim. Alan var mı acaba?

ben aldım ama daha elime ulaşmadı yarin gelir sanırım. ben daha onceden 8 lisini almistim boyutlari ayni benim oglum rahat kullanıyor.

X