Bebek İkinci El Montessori çocuk odası

dsuzun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2015
312
115
Kızlar merhaba daha doğumuma baya var ama öyle bakıyorum çocuk odalarına falan bu montessori hakkında bilgisi olan var mı gerek o da gerek eğitimi olarak

Odasını bilmem de, eğitimi harika birşey. Yok daha onun gibi birşey.

Kızlar merhaba daha doğumuma baya var ama öyle bakıyorum çocuk odalarına falan bu montessori hakkında bilgisi olan var mı gerek o da gerek eğitimi olarak
Selam, ben de yeni yeni araştırıyorum, temel mantığı çocuğun belli bir yaştan sonra kendi işlerini kendisi yapabilecek şekilde yetiştirmek ve odasını, oyuncaklarını, kitaplarını vs. buna uygun, sade ve kullanışlı olarak seçmeye yönelik diye biliyorum. Örneğin yatağın yüksekliği kendisi girip çıkabilecek şekilde, dolabı, kitaplığı kendi erişebileceği kolaylıkta oluyor. Arkadaşımız da kızının odasını 1 yaşında ayırıp montessori yatak almıştı, onlar da memnun kaldılar. Tarz olarak ektekine benzer bir modeldi, büyüklüğü de 90-190 cm. gibi bayağı geniş olduğu için hem uzun süreli kullanılabilir, hem odasını ayırdığında sıkıntı yaşanırsa anne uyuyana kadar yanında da kalabilir.

Eklentiler

• C761BE7E-387C-452D-A46B-EC65CE957863.png
    C761BE7E-387C-452D-A46B-EC65CE957863.png
    553,2 KB · Görüntüleme: 53
Mobilyaları falan çok güzel ama eğitim biraz ağır geldi bana uygulayabilir miyim bilmiyorum herşeyi kendi başına yağmasına desteklemek kadar sabrım olucak mı :)

X