Davranış Bozuklukları Moral bozukluğu ve korku

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

ozed_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2013
478
58
Arkadaşlar daha önce ki yazılarımı okumuşsunuzdur oğlumda otizm var mı diye günlerce kendimi yiyip bitirmiştim sonra çocuk gelişimci ve psikolog gördü büyük bir olasılıkla dikkat eksikliği var demişti kreşe verirseniz geçebilir geçmezsede 4 ya da 5 yaşında ilaca başlar demişti sonra psikoloğa tekrar gittim yine aynı şeyleri söyledi otizm e çok uzak duruyor dedi birde psikiyatrist e gittik o da dikkat eksikliği uyaran ekliği ve otizm belirtileri benzerdir dedi ama kreşe başlarsa kısa zamanda düzeleceğini umuyorum dedi ve kreşe başlattık 1 hafta oldu ilk 2 gün yarım gün gitti 3. Gün tam gündü ve gayet uyumluymuş fakat eve geldi öksürmeye başladı hastalanıyordu ertesi gün yine yolladım kreşe öğretmenine dedim hasta bir sorun olursa arayın ve 3 ya da 4 saat sonra aradılar gittik aldık o gün çok huysuzmuş hep ağlamış hemen doktora götürdük ilaçlarını aldık ertesi gün tekrar yolladım ilk haftadan kopsun istemedim neyse o gün götürdük eşimle ben oğlumun yanındayken psikolog aynı zamanda kreşin müdürü eşime otizm belirtileri var psikiyatrist e götürün demiş ben zaten durumu kendisine anlatmıştım daha psikiyatriste gideli 1 ay olmadı ve kreşe başladıktan 4 ay sonra görücem demişti neyse gelir gelmez tekrar başka bir psikiyatrist ten randevu aldım yine korkularım başladı Allah bizleri evlatlarımızla sınamasın

Anladigim kadar 3 uzmana gitmissiniz yok denmis cocugunuzun ilk gunler dikkati dagilmasi normal ki degisik bi ortama girdiginde adina bakmamis olabilir uyum saglamamis olabilir sonucta kreste bir suru oyuncak ve gormedigi insanlar var dikkati dagilmasi normal hani hic dr gitmemis olsaniz gidin derdimde zaten onceden gitmisiniz belki siz ilk verirken krese anlattiginiz icin uzerine yogunlasmis olabilirler

Anladigim kadar 3 uzmana gitmissiniz yok denmis cocugunuzun ilk gunler dikkati dagilmasi normal ki degisik bi ortama girdiginde adina bakmamis olabilir uyum saglamamis olabilir sonucta kreste bir suru oyuncak ve gormedigi insanlar var dikkati dagilmasi normal hani hic dr gitmemis olsaniz gidin derdimde zaten onceden gitmisiniz belki siz ilk verirken krese anlattiginiz icin uzerine yogunlasmis olabilirler
Evet 3 uzmana gittik perşembe günü hasta olduğu için çok huysuzluk yapmış ama durumu defalarca anlattım oğlum benimle büyüdü kalabalık ortamlara çok girmedi dedim 3 uzmanın ve kendi doktorunun da kreşin iyi geleleceğini söylediler dedim bunlara rağmen böyle bir iletişim kurmuş eşimle

Birde kendi yaş grubu oğlumdan 2-3 hafta önce başlamışlar onlar masaya oturmuş hamur oynamak için bizim ki diğer oyuncakları istemiş

Zor cocuk gordumu uzmana gidin diyolar islerine gelmiyor 2 yasindaki cocuk her laftan anlicak degilki bebek sayilir daha ki uyaran eksikligi de denmis yalniz oynamaya alismistr neyse bi daha gitcenz galba dr bakalim o ne dicek ins bisry yoktr oglunuzda neler gozlemlemiski kres

Zor cocuk gordumu uzmana gidin diyolar islerine gelmiyor 2 yasindaki cocuk her laftan anlicak degilki bebek sayilir daha ki uyaran eksikligi de denmis yalniz oynamaya alismistr neyse bi daha gitcenz galba dr bakalim o ne dicek ins bisry yoktr oglunuzda neler gozlemlemiski kres
İsmine her zaman bakmıyormuş kendi sınıfındaki 2-3 yaş grubu ile masaya oturmamış bir de bir hareketi var 3 doktor da sevindiğinde mutlu olduğunda yapıyor dedi (ellerini aşağı yukarı sallıyor gözlerinin içi gülüyor) kreş müdürü bunları söylemiş eşime ama inanın ben bunların hepsini anlattım zaten

X