Erkek İnfertilitesi Morfoloji düşüklüğü, varikosel ameliyat ve başarı hikayemiz..

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhabalar :)
Bizde daha taze esimin varikosel haberini aldik ve maalesef ki psikolojik olarak hemen umitsizlige kapildik.. esinizin spermiogram sonuclarinizi hatirliyor musunuz acaba?
Hatırlıyorum canım hatta sonuçlarını hala saklıyorum isterden mesaj olarak gönderiyim

Merhabalar :)
Bizde daha taze esimin varikosel haberini aldik ve maalesef ki psikolojik olarak hemen umitsizlige kapildik.. esinizin spermiogram sonuclarinizi hatirliyor musunuz acaba?
Asla ümitsizliğe kapılma Allah ol der ve olur bunu unutma. Sen elinden geleni yap gerisi ona kalmış ama bu yola başladığında inanıyorumki güzel sonuçlar alırsın. Hiç olmazsa sorun belli öyle düşün:))

Hatırlıyorum canım hatta sonuçlarını hala saklıyorum isterden mesaj olarak gönderiyim
Asla ümitsizliğe kapılma Allah ol der ve olur bunu unutma. Sen elinden geleni yap gerisi ona kalmış ama bu yola başladığında inanıyorumki güzel sonuçlar alırsın. Hiç olmazsa sorun belli öyle düşün:))
Cok sevinirim gonderebilirsen 🤗 karsilastirmak dogru olmaz ama bi nebze belki benzerlik varsa icimin rahatlamasi adina. İnsallah canim insallah

Dünya Sağlık örgütü bi ml deki spermlerin yuzde 32 ileri hızlı olmali diyor ml de en az 15 milyon olmali diyor yani kaba hesapla bi ml de 4.8 milyon ileri hareketli sperm varsa saglikli kabul ediyor yani şimdi ml de 15 milyon spermin hareketli yuzde 32 si ile ml de 80 milyon spermin hareketli yuzde 32 si aynı değil kısaca sole orantilama yapabiliriz ml de 100 milyon spermin yuzde 10 ileri hareketli olsa 10 milyon yapar ml basina normaldir ama ml de 5 milyon spermin yuzde 80 i hareketli olsa sorun vardır diyor

Ama allahin ol demesi ile olur bi yumurta bir sperm lazim gerisi takdiri ilahi

Dünya Sağlık örgütü bi ml deki spermlerin yuzde 32 ileri hızlı olmali diyor ml de en az 15 milyon olmali diyor yani kaba hesapla bi ml de 4.8 milyon ileri hareketli sperm varsa saglikli kabul ediyor yani şimdi ml de 15 milyon spermin hareketli yuzde 32 si ile ml de 80 milyon spermin hareketli yuzde 32 si aynı değil kısaca sole orantilama yapabiliriz ml de 100 milyon spermin yuzde 10 ileri hareketli olsa 10 milyon yapar ml basina normaldir ama ml de 5 milyon spermin yuzde 80 i hareketli olsa sorun vardır diyor

Ama allahin ol demesi ile olur bi yumurta bir sperm lazim gerisi takdiri ilahi
Tabiki bir yumurta ve bir sprem lazım fakat sperm değerleri benim eşimin sizin dediklerinizle alakası yoktu ileri hareketlisi 0’dı ve ben şuan 5 aylık hamileyim. Birazda inanç önemli pes etmemek önemli.

Tabiki bir yumurta ve bir sprem lazım fakat sperm değerleri benim eşimin sizin dediklerinizle alakası yoktu ileri hareketlisi 0’dı ve ben şuan 5 aylık hamileyim. Birazda inanç önemli pes etmemek önemli.
Tabiki ben tıbbın dedigini dedim gerisi allahin taktiri

Merhaba. Benimde eşimde varikosel var ve gecen ay bunu öğrendik. 8 aydırda cocuk istiyoruz. Ve bu sabah hamile olduğumu öğrendim çok umutsuz olduğum bir anda 🙏🏻 Eşim daha amelıyat olmadı antıbıyocal diye bi ilaç verdi bunu kullandıktan sonra amelıyat olucak dedi. Ve ben o sıra hamıle kaldım testim pozitif az öncede kan testi vermeye gittim. Bakalım hayırlısı.. öncelikle sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir çay bardağı çakşır suyu içirdim. Akşamları ise kırkkilit otunu kaynatıp içirdim bir çay bardağı yine tekrar bir çay bardağı çakşır suyu ve yatmadan önce tekrar keçi boynuzu pekmezi yedirdim ve gün içindede bolca yaban mersini,fındık verdim. Ben bunlarla sonuc oldum belki sana bir katkım olur Allah isteyen herkese versin🙏🏻

X