Erkek İnfertilitesi Morfoloji sorunu ve aşılama

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bence de başka doktorlardan da görüş almalısın. Bize dr un biri 2.derece dedi, biri ameliyata gerek yok dedi, biri 3.derece iki taraflı dedi ameliyat önerdi. Emodex size iyi etki etmiş %4 se belki doğal yoldan olur. Tabi sayı ve hızınızı bilmiyorum da inşallah olur :dua:
Ayrıca Eski değerlere daha detaylı baktım hareketsiz sperm :60 lardaymış şimdi hareketsiz 30 larda faydası olmuş demek ki

Sayı en son 265 milyondu ileri hız :32 hareketsiz 38. Sayı genelde 60-150 milyon arası geliyordu.emodex sonrası en yüksek değeri gördük.İnş hepimiz güzel haberler alırız artık 👼
Sizin tek sorun harekette o zaman O da çok düşük değil bence. Sayınız da güzelmiş çok umutsuz olmayın. Bu arada siz de takviye kullanın bence folik asit, d vitamini gibi yada supradyn, prowomen gibi. Mutlu haberi almaya yakınmışsınız gibi hissediyorum. Burda da paylaşın :KK76:

Sizin tek sorun harekette o zaman O da çok düşük değil bence. Sayınız da güzelmiş çok umutsuz olmayın. Bu arada siz de takviye kullanın bence folik asit, d vitamini gibi yada supradyn, prowomen gibi. Mutlu haberi almaya yakınmışsınız gibi hissediyorum. Burda da paylaşın :KK76:İ
İnş canım en yakın zamanda isteyen herkes kucağını doldurur 😇çok düzenli olmasa da omega 3 ,folik asit kullanıyorum.

İnş canım en yakın zamanda isteyen herkes kucağını doldurur 😇çok düzenli olmasa da omega 3 ,folik asit kullanıyorum.
Ben eskiden çok üzülüyordum artık şükrediyorum. Bazı insanlar bir sperm bulabilmek için mücadele ediyor tese dir ilaçtır. Çok şükür diyorum en azından milyonlarca sperm var yani umut var. Senin Bat ne zaman yakın mı

Ben eskiden çok üzülüyordum artık şükrediyorum. Bazı insanlar bir sperm bulabilmek için mücadele ediyor tese dir ilaçtır. Çok şükür diyorum en azından milyonlarca sperm var yani umut var. Senin Bat ne zaman yakın mı
Bata daha 8-9 gün var.Öyle bir belirtim de yok 😒

Ovulasyon uzun zamandır yapmıyordum.Pik günü ve çatlama günü ilişki. Daha da olmazsa bende de mi sorun var acaba diyeceğim 🤔
Erkekte sorun varsa günaşırı yapılmasını öneriyorlar. Bende bu ay yumurtlamamı hissettim ama bir gün öncesinden de ilişki olmuştu yumurtlama gününü de boş geçirmek istemedim yani maalesef günaşırı olamadı. Bidahakine iki gün öncesinden ilişkiyi kesip yumurtlama ağrısını bekliycem. Bende iki farklı dr a gittim sorun yok demişti ama rahim filmi falan hiç çektirmedim sadece jinekolojik ultrasonla bakıldı. O da aklıma takılıyor. Sizin hsg çekildi mi hiç tıkanıklık falan var mı yok mu diye bakıldı mı.

Erkekte sorun varsa günaşırı yapılmasını öneriyorlar. Bende bu ay yumurtlamamı hissettim ama bir gün öncesinden de ilişki olmuştu yumurtlama gününü de boş geçirmek istemedim yani maalesef günaşırı olamadı. Bidahakine iki gün öncesinden ilişkiyi kesip yumurtlama ağrısını bekliycem. Bende iki farklı dr a gittim sorun yok demişti ama rahim filmi falan hiç çektirmedim sadece jinekolojik ultrasonla bakıldı. O da aklıma takılıyor. Sizin hsg çekildi mi hiç tıkanıklık falan var mı yok mu diye bakıldı mı.
Biz yaklaşık 2 yıldır abartmıyorum günaşırı ilişki olmuştur.Sonra taktik değiştirip 😂3-4 güne çektik yine olmadı artık akışına bıraktık sizin gibi bende yumurtlamayı hissediyorum o günleri değerlendirdik yapmadığına şey kalmadı açıkçası. Evet hsg çektirdim herhangi bi şey çıkmadı. Kadın faktörlü sıkıntı yaşayan arkadaşlarım hep aşılama ile hamile kaldı.O yüzden erkek faktörlü diye düşünmeye başladık zaten .Siz değerleri düzeltip hsg çektirin sorun olmasa bile hamile kalmayı kolaylaştırıyormuş. Aşılama oldunuz mu hiç ?

Biz yaklaşık 2 yıldır abartmıyorum günaşırı ilişki olmuştur.Sonra taktik değiştirip 😂3-4 güne çektik yine olmadı artık akışına bıraktık sizin gibi bende yumurtlamayı hissediyorum o günleri değerlendirdik yapmadığına şey kalmadı açıkçası. Evet hsg çektirdim herhangi bi şey çıkmadı. Kadın faktörlü sıkıntı yaşayan arkadaşlarım hep aşılama ile hamile kaldı.O yüzden erkek faktörlü diye düşünmeye başladık zaten .Siz değerleri düzeltip hsg çektirin sorun olmasa bile hamile kalmayı kolaylaştırıyormuş. Aşılama oldunuz mu hiç ?
Biz hiç aşılama denemedik. Haziranda eşimin değerleri biraz daha yüksek çıkarsa tekrar gideyim bende doktora. Doktorda aşılama hiç önermedi zaten hızı normal, morfoloji düşük olduğu için tüp deneriz heralde hiç aşılama yapmayız. Demekki günaşırı olayı da boş :olamaz:

Biz hiç aşılama denemedik. Haziranda eşimin değerleri biraz daha yüksek çıkarsa tekrar gideyim bende doktora. Doktorda aşılama hiç önermedi zaten hızı normal, morfoloji düşük olduğu için tüp deneriz heralde hiç aşılama yapmayız. Demekki günaşırı olayı da boş :olamaz:
Doktorunuz daha iyi bilir tabi ama belki küçük bi dokunuşa ihtiyacı vardır. 2 arkadaşımın aşılamaları tutmadı ama hemen sonraki ay hamile kaldılar.Hem de tek ilişki .Ayrıca birinin amh sı 0,8 idi .Ben rapor çıksın diye 2.iğneli aşılamayı yaptıracağım.Aşılamaları araştırma hastanesinde yaptırdım gayet ilgililerdi.Tüp bebeği de DNA hasarına baktırmadan düşünmüyorum

Doktorunuz daha iyi bilir tabi ama belki küçük bi dokunuşa ihtiyacı vardır. 2 arkadaşımın aşılamaları tutmadı ama hemen sonraki ay hamile kaldılar.Hem de tek ilişki .Ayrıca birinin amh sı 0,8 idi .Ben rapor çıksın diye 2.iğneli aşılamayı yaptıracağım.Aşılamaları araştırma hastanesinde yaptırdım gayet ilgililerdi.Tüp bebeği de DNA hasarına baktırmadan olayı düşünmüyorum
Arkadaşlarınızın sorun eşlerinde miydi. Bide hızda sayıda mı sorun vardı morfolojide mi acaba biliyor musunuz? Birkaç doktora daha danışayım ben en iyisi

Arkadaşlarınızın sorun eşlerinde miydi. Bide hızda sayıda mı sorun vardı morfolojide mi acaba biliyor musunuz? Birkaç doktora daha danışayım ben en iyisi
Sadece birini biliyorum ona da doktor eşinin spermi çok iyi diyemem demiş. Morfoloji sorunun da kesinlikle aşılama önermiyorlar haklısın ama burada düşük morfoloji ile aşılaması tutanlar var umut işte 💜 Allah bizlerin durumunda olan herkese yardımcı olsun 😇 hep aynı döngü içinde her bat günü umut hep bi belirti arama sürekli araştırma araştırma araştırma…Kafamda sürekli aynı soru işareti 😑

Sadece birini biliyorum ona da doktor eşinin spermi çok iyi diyemem demiş. Morfoloji sorunun da kesinlikle aşılama önermiyorlar haklısın ama burada düşük morfoloji ile aşılaması tutanlar var umut işte 💜 Allah bizlerin durumunda olan herkese yardımcı olsun 😇 hep aynı döngü içinde her bat günü umut hep bi belirti arama sürekli araştırma araştırma araştırma…Kafamda sürekli aynı soru işareti 😑
Öyle gerçekten sürekli bir araştırma, şunu mu yapsak bunu mu yapsak fikir alışverişi. Hemde etrafında istemeden gebe kalanları duyuyorsun, hemen isteyip gebe kalanları görüyorsun bazen ya Allah gerçekten bizi sınıyor. Sabır, şükür..

Selam kızlar benim de eşimde morfoloji ve ileri hareketlilik sorunu vardı. Bende adet düzenli, yumurtalar gelişiyor çatlıyor, amh iyi, kan ve hormonlar da gayet iyi filan. 3 kere kimyasal gebelik yaşadm. Tmm gebe kalmada da problem yok. Rahim filmi Ztn çektirdm tüpler açık, rahim temiz. Kromozom trombofoli gibi testleer derken milyarlar harcadık. Sorunun eşimde oldugna kafayı taktım. Embriyonik sürece geçemeden kayıp başlıyordu. 5 kere kruger testi çektirdim eşime. Kötü sonuclar. Ürologa git varikosel baktır dedm. Gitti dr şöle bi bakmış ağrın var mı demiş bizmki yok diyince iyisin demiş yollamış. Bnde bişiyi yok sandm. Bulundugum sehırde drlar direk tüp bebek yap dediler. 2 ayrı dr bunu diyince tmm dedm. İyi bi dr buldm fethiyede gittim tüp bebek diye. İçime kurt düştü o gün eşimi ürologa soktum bende yanında girdim. Dr baktı snde varikosel war hemen film çekelm dedi. film sonucunda 4. Seviye varikosel ve reflü çktı solda. Sağda baya bi sıvı birikmesi… Aşırı dedi doktor. Dna hasarına bakın dedi. Bu kez antalyaya gittik özel bi lab da dna hasarı baktırdık. Ve emin olduk. Eşimdeki dna hasarı tüp bebek başarısızlıklarına bile neden olacak boyuttaymış. Altına not düşmüşler; ivf başarısızlıkları, infertilite, bebek olsa bile kromozomal takip. Bnm doktor genetik danışmanlık gerektiini ve piezzo tüp bebekte şansımızın bi nebZe daha yüksek oldugunu söyledi. Tabi biZ direk eşimin varikosel ameliyatı olmasına karar verdik tüp bebekten önce. Cnku spermdeki dna hasarı devam ettiği sürece bebeğim tutsa bile hastalıklı doğabilir, kromozom fazlalıgı vs olabilir. Ztn anomali sperm döllendiği için 3 kere vücut reddettmiş kimyasala çevirmiş. Biz kadınlarn vücudu kötü bir spermi embriyoya çevirmek istemiyor. Her zaman herşeyde bir hayır vardır diyorum. Bu arada dna hasarını öğrenmeden önce aşılama tedavisine başlamıştk. Gonal kullandm 10 gün. Tedaviyi bırakmak istemedm o kdr ilerlemişlen ve amelyttn snra uzunca bi dönem iyileşmesini beklememiz gerekeblr. Bu sabah ovitrelle çatlatma iğnem oldu. Yarın akşam aşılamam gerçekleşecek. Sonra sonucu beklemeden eşim ameliyat olacak. Umutsuzum aslına bakarsanız ama yine de bi yanım inançlı ol diyor. Dilerim herkes anneliği tadar. Sonucu sizlerle de paylaşırım. Eşinizde morfoloji sorunu varsa bence derine inin. Bnmki şuan emodex ve evicap kullanıyor. Bir nebze kruger değerleri düzeldi. Ama bu varikosel ve reflü oldugu sürece sdce anlık bi tedaviden ibaret olur o ilaçlar. Kesin çözüm olmaz. Ameliyat böyle ileri vakalarda şart. Hepinize kolaylıklar diliyorum. Hakkımızda en hayırlısı olsun.
Benim eşimde de morfoloji bozukluğu var. Kimyasal gebelik yaşadım ben de. Aşılama da yaptık tutmadı. Son çarem tüp bebek.

Siz naptınız hangi aşmadasiniz?

Benim eşimde de morfoloji bozukluğu var. Kimyasal gebelik yaşadım ben de. Aşılama da yaptık tutmadı. Son çarem tüp bebek.

Siz naptınız hangi aşmadasiniz?
Merhaba. Eşimde sperm dna hasarı %24 çıktı. Tüp bebek bile zor, varikosel ameliyatı şart dediler. Ben yine de ameliyattan önce aşılamamı yaptırdım ve tuttu. Şuan 7+5 olduk. Şükürler olsun. Fakat aşılamada yüksek doz kullanılan gonal f iğneler daha önce var olmayan 2 dev kist oluşturdu. Daha önce var olan çikolata kistimde bir değişim olmadı. Devamlı kist takibi yapıldıgı için birçok hastanede kist kayıtlarım vardı. Bunlar tamamen yüksek doz uygulanan aşılama tedavisi yüzünden oluştu. Dönme riski oldugu için drlar perinolotolojiye yönlendirdi. Acil ameliyata alınmam gerekebilirmiş dönerse. 14 mm ye ulaştı biri. Gebeliğimi etkilemezmiş. 4.aydan sonra küçülme olasılıgı varmış eğer dönmezse. Ama şuan riskli gebelik yaşıyorum. Ve bu süreçte eşim gebe oldugumu daha öğrenmeden varikosel ameliyatı oldu. Cunku doktorlar ileride kısır kalabileceğini yasının genç oldugunu(28) bu yaşta bu durumun fazla ileri oldugunu söylediler. Eşim şuan iyi. Bebegimiz bizimle. Ama endişeliyiz. İnş size de nasip olur….

X