MR KORKUSU

O kadar cok istiyorum ki o disariya dogru ilerletildigim ani yasamayi :) umarim ben de sizin gibi bir deneyim yasarim.
Bazen en çok korktuğumuz şeyler bile an gelip komik deneyimler olabiliyo..inşallah sizin için de korkulu bi deneyim olmaz..en azından mezar gibi diil yani onu tescilledik:KK66:çok çokk geçmiş olsunn

Merhabalar,
Omzumda 3 haftadir gecmeyen bir agri var. Ultrason ve rontgen cekildi fakat hicbir anormallik gorulmedi. Teshis icin MR gerekli fakat cok yuksek derecede MR fobim var. Maalesef MR i mezara benzetenlerdenim. Icinde sıkısıp kalacak nefes alamayacakmisim gibi hissediyorum.

Ozel hastaneye gittim. Anesteziyi cok buyuk zorunluluk olmadikca MR da kullanmadiklarini soyluyorlar. Sadece sakinlestiriciyle bir uykululuk hali olusturabilirlermis. Aranizda boyle bir deneyim yasayan var mi? Hic sakinlestiriciyle MR a girdiniz mi? Tecrubelerinizi ve onerilerinizi paylasirsaniz cok cok mutlu olurum.
Cnm hiç korkacak bir şey yok ya bende senin gibi korkuyordum ama cesaretimi toplayıp girdim ve korkulacak bir şey olmadığını fark ettim.gereksiz yere kuruntu yapiyoruz

Merhabalar,
Omzumda 3 haftadir gecmeyen bir agri var. Ultrason ve rontgen cekildi fakat hicbir anormallik gorulmedi. Teshis icin MR gerekli fakat cok yuksek derecede MR fobim var. Maalesef MR i mezara benzetenlerdenim. Icinde sıkısıp kalacak nefes alamayacakmisim gibi hissediyorum.

Ozel hastaneye gittim. Anesteziyi cok buyuk zorunluluk olmadikca MR da kullanmadiklarini soyluyorlar. Sadece sakinlestiriciyle bir uykululuk hali olusturabilirlermis. Aranizda boyle bir deneyim yasayan var mi? Hic sakinlestiriciyle MR a girdiniz mi? Tecrubelerinizi ve onerilerinizi paylasirsaniz cok cok mutlu olurum.
Gireceginiz gun oncesinden hastanenin psikologuyla konusup gitseniz belki ise yarar sonucta korku psikolojik birsey

Ben 5 sene once piknige gider gibi gidip cektirip gelirdim 2 sene orta kulak iltihabi oldum ,tedaviyke duyma durumum arti ,10 metre otekini bile duyuyorum ,
Allahim o sesler facia ,olecem saniyorum bunaldim ,
Devlet hastanesinin acilinde,hafif bir sakinlestirici yapip mr a soktular sonunda kulakda da kulak tikaci ile ,
en onemlisi islemin ne kadar surecegini sorun bazen uzun cekim olabilir ,panik yapmapsiniz ,
Gecmis olsun

Beb de fobisi olanlardandım. Asla yapamam diyordum ama işe ciddiye binince ve beyin mr ı söz konusunu olunca tıpış tıpış çektirdim hem de defalarca. Ben girerken kapatıyorum gözlerimi kendi kendime terapi yapıyorum; şimdi deniz kenarında şezlongdasın, dalga seslerini duyuyorsun falan gibi...

Ben de dar alanlarda panikleyen biri olarak mr cihazina girmek zorunda kalmistim. Gorevli islemin 10 dk surecegini, her hareket ettigimdeyse bu surenin basa alinacagini soyledi. 10 dk bitimine az kala surenin basa almasi da korkunc tabi. Ben de haydi bismillah dedim girdim. Girmeden once gozlerimi kapattim ve hala disaridaymis gibi hissetmeye calistim. Sonra aklima nerede beni uzmus, kazik atmis, dedikodumu yapmis, arkamdan is cevirmis insan varsa geldi. Hepsine ayri ayri sinir olurken, vay keske agzinin payini verseydim derken bir baktim vakit gecmis :KK48: Bir ara da Ata Demirer'in mr skeci geldi aklima az kalsin gulecektim :KK70:

Myom için tüm Batın için çektirmiştim, Dr. Dedi ki, MR korkunuz var mı? Eğer varsa yarı açık olanı önericem.
Fikrim yok ama acayip cesur olduğum için korkumun olmadığını söyledim.
Aman Allahım, dehşet ötesi korktum hatta ayağımı kımıldatmışım, süre uzadı da uzadı, sonra hem tabut hissi hem de o tartartar sesi benim psikolojimi aşırı ötesi bozdu. İşlem bittiğinde cihazı kapatmaya gelen kişiye (erkek) dedim ki, üzerimi siz giydirir misiniz? Çocuk da, dolaplar o tarafta diyerek odayı gösterdi. Hatırladıkça gülüyorum şimdi, aklım resmen uçmuş.
Şimdi gerekirse ya yarım açık veya ilaçla isterim. Eğer hassas bir yapınız varsa benim yaptığımı yapmayın lütfen..

Ayda 2 kere mr biraz cok degil mi sizcede? Zararli yani..Doktorlariniz bunun farkinda degil mi
Mecburdum :KK43: bi dönem kanser tedavisi gördüm başka çare yoktu. Su an öyle bir acisisin yaşıyorum ki kalcamda idi tümör lerim 13 ta neydi :KK43: onlar yüzünden mr tomografi çekinen çekinen yumurtaliklarim a çok zarar verildi olacakları az buçuk biliyordum. Şimdi anne olmak için tedavi görüyorum tüp bebek yaptırıyorum 3. Kez belkide hiç anne olamayacagim bu sebeple ama hayattayim buna da şükür Allahdan ümit kesilmez . Hayat zorla insanı güçlü yapıyor

Mr den titreyen titreye kaçan ben şimdi tek başıma gidip güzelce yatıp dualar ede ede çektirip geliyorum kimseye ihtiyacım yok. Üç ayda bir de ömür boyu çektirmek gerekecek sanırım ama olsun. Rabbim dermansiz dert vermesin . Korkmayın arkadaşlar güzel şeyler düşünün farzedinki kafa dinlemeye geldiniz çok sesli olsada yanlız kalmanın tadını çıkarın. Ben bazen uyuyorum o ses e rağmen :)

Ms hastası olduğumdan düzenli olarak girerim mr a. 5 dk süren tarzlardan da değil yani. Gayet 1 saat duruyorum içerde ilaçlı bir şekilde. Hatta geçen sene ilk yanlış çekildi. İkinci seferi çekilirken makine bozuldu :) Sonuç olarak 2.5 saat mr da durmuştum :) Gözlerinizi kapatın içeri girince. Mr dan çıkınca ne yapacağınızı falan hayal edin. Geçiyor vakit bir şekilde :)

Mecburdum :KK43: bi dönem kanser tedavisi gördüm başka çare yoktu. Su an öyle bir acisisin yaşıyorum ki kalcamda idi tümör lerim 13 ta neydi :KK43: onlar yüzünden mr tomografi çekinen çekinen yumurtaliklarim a çok zarar verildi olacakları az buçuk biliyordum. Şimdi anne olmak için tedavi görüyorum tüp bebek yaptırıyorum 3. Kez belkide hiç anne olamayacagim bu sebeple ama hayattayim buna da şükür Allahdan ümit kesilmez . Hayat zorla insanı güçlü yapıyor
Hayirlisi olsun insallah dusunup kendinizi bunaltmayin

Konuyu bölmek gibi olmaz umarım ama boyun bölgesi için mr kaç dakika sürer ki? Bende giricem boyun ağrısı için. Hiç girmedim herhangi bir korkumda yok ama umarım sorunsuz atlatırım.

ben direkt olarak girdim mr a gerçekten mezarı andırıyor. onun için de heyecan ve panik yapıyorum ama bir yandan da güzel güzel düşünme fırsatım oluyor.
neyse ben çok fazla kalp çarpıntım olduğu için sakinleştirici serum aldım kafan baya güzel oluyor :KK70: ne çarpıntı ne stres falan kalmıyor yani.
geçmiş olsun bu arada. inş önemli bir durum yoktur.

X