MR KORKUSU

Oyle mi? Cidden laf sokmak icin degilde merak
ettigimden soruyorum tip bilginiz nereden geliyor?

kardeşim dr :KK66: ben mr giriyorum da arada o dedi.
oğlum birkaç kez aniden düştü kafası şişince acilde tomografi çektiler. bana çok kızdı neden çocuğa radyasyon aldırdın tomo çok tehlikeli falan diye de çemkirdi

Defalarca MR çektirdim ve 3 kez ağır ameliyat geçirdim. Hatta önümüzdeki Pazartesi tekrar MR çekilecek. Ne ameliyata götürülürken ne de MR de bana sakinleştirici yaptırmadım, zaten doktorlar da ihtiyaç görmedi. Hiç bir şey olmuyor. Tek sıkıntı kımıldamadan sabit kalmak gerekiyor. Burnum kaşınınca baya zorlanmıştım :KK70: Korkulacak en ufak bir şey yok.

Selamlar.sağ omzumda feci ağrı ve kas seğirmeleri var.bu gün 4 de mr çekimim var ama mr giremiyorum.ne yapacağımı bilmiyorum.devlet hastanesi anesteziyi kabul etmiyor.

Mr bana da mezar gibi geliyor ve içindeyken kendimi üzerine toprak atılmak üzere olan bir ölü gibi hissediyorum :) aksi gibi de 6 ayda bir beyin mr ı çektirmem gerekiyor :) yalnız çok problem ediyorsan sedasyonla çektirmeyi düşünebilirsin .ben artık öyle yapıcam :))

Selam bu gün saat 4 de mr girmem lazım ve ben çok korkuyorum daha önceki denememde kendimi geri çıkartmıştım ağlama krizim oldu bunun üstesinden nasıl gelmeliyim.omuzum kolum çok ağrıyor belliki bi problem var

Sen yine de başarabilmişsin seni tebrik ediyorum ve çok geçmiş olsun.benim ilk denememde kendimi makinadan çıkarttım ve ağlama kriziyle eve döndüm yol boyu hep ağladım

Selam bu gün saat 4 de mr girmem lazım ve ben çok korkuyorum daha önceki denememde kendimi geri çıkartmıştım ağlama krizim oldu bunun üstesinden nasıl gelmeliyim.omuzum kolum çok ağrıyor belliki bi problem var
Annemde kapalı alan korkusu var. bir kez makineyi tekmeleyerek kendini çıkartmıştı. şöyle bir çözüm buldu. babam da MR odasına giriyor. annem makineye girdiğinde annemin ayak bileğini tutup orada olduğunu hissettiriyor annem bu şekilde rahatlıyor. annem normalde asansöre bile binemeyen panik birisi. belki sizde de işe yarar.

Benim de aşırı derecede korkum vardı.Bir de panik atağım var sanırım.Birkaç sene önce mecbur kalınca girdim hatta üstümde metal obje kaldığı için yarıda çıkarılıp tekrar girmek zorunda kaldım.Size kendi yaptığımı tavsiye edebilirim ancak.Girerken gözlerimi kapadım içimden sürekli dualar ettim şarkılar söyledim ve gözlerimi açmamaya gayret ettim.Çünkü açtığında panik oluyorsun ilk girişte onu yaptığınmda korkmuştum.Ama kendini telkin edip gözün kapalıyken rahat geçiyor.Yine de bir daha gir deseler korkarım tabii.Allah yardımcınız olsun

Bence hiç korkmayın sağlık bu. Ben de bel için girdim kulaklık verdiler battaniye örttü üşümeyeyim diye. Korku morku değil o sesler beni mahvetti.
Yalnız teknisyen dışarı çıkmasaydı iyiydi :KK43:

Ben de tam sedyede makineye dogru ilerletilirken aglamaya basladim durdurun diye ve odadan ciktim. Yapamayacagimi biliyordum bu sekilde ama denemem icin israr ettiler. Iyi bir tecrube olmadi. Umarim yenebiliriz bu korkuyu bir gun.

Bende bu korku sonradan oluştu
Belim için defalarca mr çektirmeme rağmen son beş yıldır kapısından geçemiyorum, kötü bir şeyde yaşamadım nereden geldi anlamıyorum, konuyu takipteyim

Merhabalar,
Omzumda 3 haftadir gecmeyen bir agri var. Ultrason ve rontgen cekildi fakat hicbir anormallik gorulmedi. Teshis icin MR gerekli fakat cok yuksek derecede MR fobim var. Maalesef MR i mezara benzetenlerdenim. Icinde sıkısıp kalacak nefes alamayacakmisim gibi hissediyorum.

Ozel hastaneye gittim. Anesteziyi cok buyuk zorunluluk olmadikca MR da kullanmadiklarini soyluyorlar. Sadece sakinlestiriciyle bir uykululuk hali olusturabilirlermis. Aranizda boyle bir deneyim yasayan var mi? Hic sakinlestiriciyle MR a girdiniz mi? Tecrubelerinizi ve onerilerinizi paylasirsaniz cok cok mutlu olurum.

Yazan olmuştur muhtemelen, her ihtimale karşı yazayım. Açık tip MR’lar var. MR’ı o tip cihazı olan bir yerde çektirin. Sonuçları istediğiniz doktora götürürsünüz.

X