Muhabbet kuşum hasta ne yapabilirim

Üşütmeye en güzel çözüm ten tene temas. Alın göğüs kafesinize bir havlu, arasına koyun dottiği sizinle uyusun yarım saat kadar. Bence ilacı kesin ishalde vitamin ve sıcaklık dışında çok bişeye gerek yok. Geceleri üşümemesi için kafesin altına sıcak su torbası koyabilirsiniz. Diğer kuşunuzla ayırın isterseniz siz farketmeden kavga olabilir ya da strese girmesi de tetikleyebilir hastalığını

Teşekkür ederim şimdi koynuma alacağım gece de peteğe yaslarım üstünü de örterim sıcak su torbam yok.vitamin vermeye devam edeyim o halde.diğer kuşumla ayırdım belki viral bi hastalığı vardır diye açıkcası korktum oğluşum kavga etmedi hiç 2 yaşında ama bu dişi bebek oldugu halde ona şebeklik yapıyor hoşgelmiş bebişkom falan diyo :) ama dişi minnoş ısırdı oğlumu kızdı benim oğlan ona bi güzel yem kustu yedirdi iyileşmişti ne gğzel bugün yine böyle olunca üzüldğm

Pet şişe varsa ona da sıcak su doldurup koyabilirsiniz. Kaynar olmaz tabi de. Bence toparlanana kadar petekten ayırmayın. Pencereden hava gelmemesine de dikkat etmek lazım en ufak cereyanda zortluyorlar hemen. Benimki de 13 yaşında her sene bu kışı çıkarmaz diyorum ama çıkarıyo

Pet şişe var onu bi havluyla sarayım sıcak su koyup.az önce yine kanarya yemi koydum hemen yedi.saatlerdir ishal yapmamış bu iyi bişey sanırım.13 mü maşallahhh

Pet şişe var onu bi havluyla sarayım sıcak su koyup.az önce yine kanarya yemi koydum hemen yedi.saatlerdir ishal yapmamış bu iyi bişey sanırım.13 mü maşallahhh
Yemek yemesi çok güzel haber demek ki hâlâ direniyor. Bence bir iki güne kesin toparlayacak. İnşallah sizinkiler de benimki kadar uzun ömürlü olur

Muhabbet kuşları çok narin hayvanlardır soğuk ve yağmurlu bir havada bulunmuş..üşütmüştür..eskisi gibi yemini suyunu içiyor mu?cereyan ve ya soğukta kalmış muhabbet kuşları narin oldukları için hemen üşütüp hasta olabilirler..suyuna vitamin takviyesi yapın derim ayrı bi kafese alın ve eğer bu birkaç akşamı çıkarsa kolay kolay bişey olmaz dal darı alın muhabbet kuşları çok severler..sıcak bir odada tutun ama çok sıcak olmasın o zamanda tüy dökerler..yumurtayı haşlayıp sarısını verin biraz toparlaması için gerekli..öledebilirbunu istemeyerek yazdım ama bunu da aklınızdan çıkartmayın inşallah ölmez çok geçmiş olsun

İki haftadır böyle bir düzeliyoe bir uyku pozisyonuna geçiyor az önce peteğin üstüne havlu kkoyup arasına koydum çıtır'ı hiç kımoldamadan durdu yarım saat sonra kafese gitti.vitaminli su az önce içirdim yumurta sarısı yapayım hemen dal darı yiyor hatta dün akşam bir dal darı bitirmiş ama bu akşam jirkaç kanarya yemi yedi sadece inşallah ölmez kafes içine de sıcak su koyup kağıt havluya sardım üstünde oturuyor inşallah bişey olmaz

Dal darı hep veriniz kuşlar genelde dal darı severler ölmez inşallah

Dal darı hep veriniz kuşlar genelde dal darı severler ölmez inşallah
İshal ilacı vermeme gerek var mı tam düzelmişti dün akşam havuçlu marullu mama yapmıştım diğer kuşa o da yedi bugün yine ishal oldu.akşam 7den beri de dışkılamamış hiç.kursağı boş dal darı önümde kanarya yemi önünde hiç dokunmuyor.şırınga maması yapıyorlarmış yem yemeyen kuşlara acaba yapsam mı ama nasıl yapılıyo onu da bilmiyorum

İshal ilacı verin ama çok değil hergün değil bu seferde kabız olur..marul zaten ishal yapar şırınga maması evet yapılıyor ama dikkatli olun YouTube da seyredin araştırın ondan sonra yapın iyileşicek inşallah

Bir gün ishal ilaco bir gün vitamin damlattım bir gün pirinç suyu verdim demekki doğru yapmışım. ishal sonrası katı ve uzun dışkılama ondan oldu demekki pirinç de verince.inşallah düzelicek çok teşekkür ederim ben bi şırınga maması araştırayım daha 1 aylık kadar bebek kuşlardaki alın çizgileri cereden başlıyor öylelikle bir aylık oldugunu anladm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…