Muhabbet kusumu kendime nasil alistirabilirim?

laviniadreaamss

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2021
7
1
24
2 gun once 3 aylik disi muhabbet kusu aldim akrabamizdan onceden eve aliskin oldugu icin kolay olur sandim ama benden biraz cekiniyor aslinda cok nazik yaklasiyorum bugun birkac kez elime geldi zorla da olsa ama hemen kafesine geri donuyor omzuma da cikti ama hemen kaciyor yine ve elimi uzattigimda hep bagiriyor ciyakliyor beni hic sevmiyor sanirim  elimden yem falan yiyor ama dokundugum zaman veya kafese yaklastigimda ciyakliyor

kendimi nasil sevdiririm nasil alistiririm

2 günde alışması çok zor. Hayvanların ev değiştirmesi onlar için bir travmadır. Yeni sahibe, yeni eve alışmaları zaman alır. Ben kuşun kafesini hep açık tutardım. Salonda istediği zaman uçar, istediğinde kafesine girerdi. Çıktığı zaman öylece beklerdim, elime almaya çalışmazdım, o da 2 hafta gibi bir sürede ben salona girdiğimde direkt kafesten çıkıp başıma konmaya başlamıştı.

2 gun once 3 aylik disi muhabbet kusu aldim akrabamizdan onceden eve aliskin oldugu icin kolay olur sandim ama benden biraz cekiniyor aslinda cok nazik yaklasiyorum bugun birkac kez elime geldi zorla da olsa ama hemen kafesine geri donuyor omzuma da cikti ama hemen kaciyor yine ve elimi uzattigimda hep bagiriyor ciyakliyor beni hic sevmiyor sanirim  elimden yem falan yiyor ama dokundugum zaman veya kafese yaklastigimda ciyakliyor

kendimi nasil sevdiririm nasil alistiririm
öncelikle elinizi onun kafesine dokundurmanız lazım.O kocaman el bana zarar vermez bunu hissettirmelisiniz.Elinize bir süre almayın.Kafesini gerekmedikçe açmayın.Her el dokundugunda yavasca konuşun .O el avuç içinde ona mama vermeli kendi yavaş yavaş gelecektir.Biraz sabır işi.Ama sonrası için değiyor.Bu arada yerini değiştirmeyin sık sık .Mümkün olduğunca el göstererek aynı kelimler
ile konuşup beslemeye çalışın .Sevgi herseyin üstesinden gelir :)

X