Muhasebe bürosunda calismis olanlar bakabilir mi

sevimlicosh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
2.653
4.860
28
Merhaba yeni üniversiteden yeni
mezunum. Bu gün yetistirilmek uzere eleman arayan muhasebe bürosuna iş görüşmesine gittim şartlar bana biraz anormal geldi .ofis calisaarinida garil buldum
*haftada bazen 6 bazen 7 gün mesai *çalişma saatleri 9-18 ama isler yetismezse 20.00 a kadar uzayabilir
*sadece akbil icin aylik ücreti veriyorlar yani kendim doldurtup fişini götürücem, yani ise illa otobusle gitmek zorundayim
*Yıl başına kadar asgari ücret sonrasında biraz zam ama zam alsam dahi primim asgari ücret üzerinden yatacak.
*yemek parasi yok yemek icin bir kadın tutmuslar o yapiyor
*ofiste masa yokmus suan lise ogrencisi stajyer bir kiz var o gidince onun masasini bana vereceklermis (bu kismi ise hic anlamadim ayakta mi caliscam ) bilgisayarda bitane sanirim yada kisi sayisindan az sirayla kullaniyorlarmis .
Yer istanbul kadikoydo bir büro 150 mükellefleri varmis.
*ofiste yemekci kadin yokken cay kahve servisi yaoacakmisim patrona(bu bence sıkinti degil misafiri falan olursa )
* ofiste 4 erkek calisiyor tek kadin ben olacagim .
konusmalar lanli lunlu falan ayrica gorusmede ve giyimlerde esofman terlik falandi adamlarda.
Gorustugum kisi oranin kidemli muhasebe elemaniydi sanirim .bana biz aslinda kadin elemanla calismak istemiyoruz ama buro sahibimiz istedi ,kadinlar surekli izin istiyor cart curt dedi .
kendilerine staj sinavini kazanirsam orada baslatabilirmiyim kontenjan siniri var mi diye sordum (sirketlerde var ama buroda var mi bilmiyorum) .
oda yan odadaki baska calisani aradi adam acmadi bu sefer "niye telefona bakmiyon lan " dedi.
sordugu adam bir turlu sinavi kazananmis "bu salakta kafayi kullanmiyor " dedi.
En son donup tabi bizde calisan kisinin stajini disarda baslatmasi sacma olur dedi (bu soyledigi anlamsiz sadece calistigin yerde baslatabiliyorsun)
Buro asiri pisti birde. Hic icime sinmedi hem calisma sartlari cok agir geldi .hemde calisma yerinin sosyal ve fiziksel ortami beklentilerimi karsilamadi .boyle yerlerde calisanlar yazabilir mi ozellik haftada 7 gün calismak normal mi, masanin olmamasi , bilgisayari sirayla kullanmak falan .deneyimim yok yol gosterin lutfen hanimlar

Boşver demek istiyorum buradan çok sıkıntı çıkar. Bir kere düzen yok. Ayrıca masa yok bilgisayar yok. Bir de işini bitirmeni bekleyecekler stres olacaksın. Ekipman olacakki eleman alacaksın.

Merhaba yeni üniversiteden yeni
mezunum. Bu gün yetistirilmek uzere eleman arayan muhasebe bürosuna iş görüşmesine gittim şartlar bana biraz anormal geldi .ofis calisaarinida garil buldum
*haftada bazen 6 bazen 7 gün mesai *çalişma saatleri 9-18 ama isler yetismezse 20.00 a kadar uzayabilir
*sadece akbil icin aylik ücreti veriyorlar yani kendim doldurtup fişini götürücem, yani ise illa otobusle gitmek zorundayim
*Yıl başına kadar asgari ücret sonrasında biraz zam ama zam alsam dahi primim asgari ücret üzerinden yatacak.
*yemek parasi yok yemek icin bir kadın tutmuslar o yapiyor
*ofiste masa yokmus suan lise ogrencisi stajyer bir kiz var o gidince onun masasini bana vereceklermis (bu kismi ise hic anlamadim ayakta mi caliscam ) bilgisayarda bitane sanirim yada kisi sayisindan az sirayla kullaniyorlarmis .
Yer istanbul kadikoydo bir büro 150 mükellefleri varmis.
*ofiste yemekci kadin yokken cay kahve servisi yaoacakmisim patrona(bu bence sıkinti degil misafiri falan olursa )
* ofiste 4 erkek calisiyor tek kadin ben olacagim .konusmalar lanli lunlu falan daha gorusmede ve giyimlerde esofman terlik falandi adamlarda.
Gorustugum kisi oranin kidemli muhasebe elemaniydi sanirim .bana biz aslinda kadin elemanla calismak istemiyoruz ama buro sahibimiz istedi ,kadinlar surekli izin istiyor cart curt dedi .kendilerine staj sinavini kazanirsam orada baslatabilirmiyim kontenjan siniri var mi diye sordum (sirketlerde var ama buroda var mi bilmiyorum) oda yan odadaki baska calisani aradi adam acmadi bu sefer "niye telefina bakmiyon lan " dedi.sordugu adam bir turlu sinavi kazananmis "bu salakta kafayi kullanmiyor " dedi.
En son donup tabi bizde calisan kisinin stajini disarda baslatmasi sacma olur dedi (bu soyledigi anlamsiz sadece calistigin yerde baslatabiliyorsun)
Buro asiri pisti birde. Hic icime sinmedi hem calisma sartlari cok agir geldi .hemde calisma yerinin sosyal ve fiziksel ortami beklentilerimi karsilamadi .boyle yerlerde calisanlar yazabilir mi ozellik haftada 7 gün calismak normal mi, masanin olmamasi , bilgisayari sirayla kullanmak falan .deneyimim yok yol gosterin lutfen hanimlar
Böyle bir yerde çalışmadım ama anladığım kadarı ile sizi ofisin temizlik ve çay işlerine koşturtacaklar, ne yazık ki bu kadar erkeğin içinde bir kadın için düşünceler tam olarak bu oluyorem ben ortamı hiç beğenmedim eğer bakabilirseniz başka yer bakın derim.

Başka yer bakın. İlk çalıştığınız yer çok önemli. Ne iş yaparsanız yapın büyük bir şirket bulun ki hem işi iyi öğrenin cv niz de kaliteli görünür.

Daha iyi bürolar var bu baya baya kötü. Benim ilk çalıştığım yerden bile beter gibi görünüyor (ki ben ondan beteri yoktur diyordum ama varmış)

aradığınız kişi benim :rapci: evett yaklaşık 4 yıldır çalışıyorum muhasebe bürosunda ki stajım bitti kısmetse. Yani sanki benim çalıştığım ofisi anlatmışsınız 😂
Ben ne sıkıntılar çektim depresyona girdim kaç yıl hatta burda konu açmıştım herkes ‘bulmuşsun da bunuyosun bla bla ‘ dedi

aradığınız kişi benim :rapci: evett yaklaşık 4 yıldır çalışıyorum muhasebe bürosunda ki stajım bitti kısmetse. Yani sanki benim çalıştığım ofisi anlatmışsınız 😂
Ben ne sıkıntılar çektim depresyona girdim kaç yıl hatta burda konu açmıştım herkes ‘bulmuşsun da bunuyosun bla bla ‘ dedi
Uzak dur diyenler haklı neler çektiğimi bir ben bilirim bi de Allah. Hijyen konusu ben gidince düzeldi biraz hassasım tek artısı çalışanların seviyeli olmasıydı galiba

Saydığınız çoğu şey muhasebe büro ortamı kriteri. Yani çalışma saatleri vs. Kadın elemansan çay kahve sana bakar, maaş, bi sürü erkek içinde tek kalmak hepsi hepsi birebir tutuyor. Tek sorun o ortamdaki erkeklerin terbiyesizliği genelde kadın eleman olunca dikkatli davranmaya başlarlar. Yada en azından size alışana kadar insan gibi davranırlar. Sonra çıkar ortaya öküzlükleri. Siz yine erken görmüşsünüz. Cehenneme hoşgeldiniz 😒

Çoğu muhasebe bürosu aynı. İşi öğrenmek istiyorsan böyle. Şirketlerde öğrenemezsin işi bana göre. Stajyer kız gidince masayı sana vereceklermiş zaten o gidene kadar yanında oturursun. Lanlı lunlu konuşmaları dışında istisnalar dışında bütün bürolar aynıdır. 5 yıl çalıştım mali müşavir yanında tek kız bendim

Ben öyle bir ortamda çalışmazdım. Çalışan adam görüşmeyi yaparken bu kadar gevşekse sonradan kimbilir neler çektirir. Yok, olmaz bence burası…

Çoğu muhasebe bürosu aynı. İşi öğrenmek istiyorsan böyle. Şirketlerde öğrenemezsin işi bana göre. Stajyer kız gidince masayı sana vereceklermiş zaten o gidene kadar yanında oturursun. Lanlı lunlu konuşmaları dışında istisnalar dışında bütün bürolar aynıdır. 5 yıl çalıştım mali müşavir yanında tek kız bendim
En çok oraya güldüm stajyerde lise stajyeri 😂 madem masan yok bilgisayarin yok ne diye eleman ariyorsun

En çok oraya güldüm stajyerde lise stajyeri 😂 madem masan yok bilgisayarin yok ne
Uzak dur diyenler haklı neler çektiğimi bir ben bilirim bi de Allah. Hijyen konusu ben gidince düzeldi biraz hassasım tek artısı çalışanların seviyeli olmasıydı galiba
Baska bir alanda is bulabilsem uzak durucamda baska is bulamiyorum :KK43:

Senelerce smmm ofislerinde çalışmış biri olarak buradan uzak dur derim. 4 erkek ile çalışmak zor pis ve daginik olurlar. Temizlik toplama işini senden beklerler. Cay kahve ofis temizliği, gelen müşteri ikrami hepsi sende olur. Yeni basladigin icin disar ve ayak işleri sana kitlerler. Bunlari yaparken iş öğrenemezsin zaten. Ofis de çalışmak zordur sabir ister ama düzen ve saygi olmalidir. Birde eger ofis de çalışacaksın ayin 20 günü mesaili calisirsin bu kesin. Bilgin olsun.

En çok oraya güldüm stajyerde lise stajyeri 😂 madem masan yok bilgisayarin yok ne

Baska bir alanda is bulabilsem uzak durucamda baska is bulamiyorum :KK43:
Aynı durumdaydım ben de bir de staj belası vardı başımda :KK43: ama senin ofisin tek avantajı başka kadın olmaması . Emin daha iyi olacak diğer iş arkadaşların da mecburen kibarlaşıyor😀

Senelerce smmm ofislerinde çalışmış biri olarak buradan uzak dur derim. 4 erkek ile çalışmak zor pis ve daginik olurlar. Temizlik toplama işini senden beklerler. Cay kahve ofis temizliği, gelen müşteri ikrami hepsi sende olur. Yeni basladigin icin disar ve ayak işleri sana kitlerler. Bunlari yaparken iş öğrenemezsin zaten. Ofis de çalışmak zordur sabir ister ama düzen ve saygi olmalidir. Birde eger ofis de çalışacaksın ayin 20 günü mesaili calisirsin bu kesin. Bilgin olsun.
Keşke ben de işe başlamadan konu açsaydım belki akıl alır böyle hataya düşmezdim 😄
Ömrüm çürüdü bi kaç senede

ayağında terlikler, eşofmanla takılıyorlar diyorsunuz. çok anormal değil mi yahu ?
tamam kurumsal değil, firma değil de insanın azıcık yaptığı işe saygısı olur.
gerçekten tüm muhasebe büroları böyle mi ? çok şaşkınım şu an.
ben de bulunduğum departmanda tek kadınım diyebilirim ama gayet eğlenceli ve arkadaşlık olan bir ekibiz. hatta sağolsunlar kahvemi bile yapıp getiren olur yeri gelince.
sizi baya baya temizlikçi/çaycı olarak işe alacaklar belli.

X