Muhteşem Yüzyıl Kösem sosyal medyayı ikiye böldü!

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ilk bölümüyle sosyal medyayı adeta salladı. Sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasına giren Muhteşem Yüzyıl Kösem, Twitter trendtopic sıralamasında birinci oldu. Dizi hakkında yapılan olumsuz yorumların daha fazla olduğu görüldü.
Sitene Ekle
muhtesem-yuzyil-kosem-sosyal-medyayi-ikiye-boldu--6276832.Jpeg

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

muhtesem-yuzyil-kosem-sosyal-medyayi-ikiye-boldu--6276857.Jpeg

muhtesem-yuzyil-kosem-sosyal-medyayi-ikiye-boldu--6276855.Jpeg

muhtesem-yuzyil-kosem-sosyal-medyayi-ikiye-boldu--6276853.Jpeg

muhtesem-yuzyil-kosem-sosyal-medyayi-ikiye-boldu--6276851.Jpeg

Uzun süredir merakla beklenen ve başrollerinde Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, kadir doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil,Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak veesra dermancıoğlu gibi oyuncuların yer aldığıMuhteşem yüzyıl Kösem ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. dizi sosyal medyayı ikiye böldü. Diziyi beğenenler de vardı çok ağır eleştiriler de bulunan da. İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem ile ilgili atılmış o tweetler!

O TWEETLERDEN BAZILARI!

İsmail Erkeç @golgelerr
Osmanlı da bir padişah ne saraydakilere nede halka kullarım diye hitap etmez.Yine tam rezaletsiniz. #MuhteşemYüzyılKösem

Seda Çınar @CinarrSedaa
Dakika 1, Sahne 1 ! #MuhteşemYüzyılKösem de Amaç !Osmanlı'yı küçük göstermek . . .

Serkan Andiç:
"Acemi Padişah olayını iyi yansıtıyor, Ekin."

Musa Sert
Osmanlı Devletini Osmanlı gibi değilde Bizans gibi anlatan cahiller gidin biraz Osmanlı tarihini okuyun öyle dizi yapın
#MuhteşemYüzyılKösem

serdar Karadeniz
Ecladımızı karalayan #MuhteşemYüzyılKösem Dizisinin yayından kaldırılmasını istiyorum
Biz Şanlı Osmanlınin Torunuyuz

hacı yakışıklı @haciykk
#MuhteşemYüzyılKösem gibi rezil bir diziye imza atanlar; ruhu bozuk, mayası kirli, hamuru kokuşmuş ecnebi artıklarıdır!

Tülay Yılmaz @tulayyilmazz
Türküm ama benim suçum deil diyen kafaya Osmanlı dizisi yazdırırsan,10 yıl sonra Çanakkaleden banane diyen nesil yetişir!#MuhteşemYüzyılKösem

Selina kyle:
"Kösem şu an dünya gündeminde! Ekin'i dünya izliyor, dünya konuşuyor. Bakın bu gururdur"

TheMarji @TheMarji
İslam'ın kalesi Osmanlı'yı yalanlarla, iftiralarla anlatarak atalarımızı kadın düşkünüymüş gibi gösteren #MuhteşemYüzyılKösem'i izlemiyoruz.

ONUR SAYIN @OS___Official
Osmanlı İmparatorluğu'nu katil, sapık, entrikacı gösterenler ile o mübarek padişahların ahirette hesabı ağır olacak! #MuhteşemYüzyılKösem

Özlem baskın:
"Tüm oyuncular şahane! Senaryo, yönetmenlik olağanüstü.. Efsane bir giriş bölümü.. Efsane!"

Hasan İyibildiren @hiyibildiren
Ömrünü at sırtında İslami yaymak için harcayan ecdadımızı kadın düşkünü olarak göstermeye İngiliz bile cesaret edemezdi
#MuhteşemYüzyılKösem

Özgen öztürk
"dizi izlemem ama onlar ne harika çekimlerdir şu ana kadar olanlar inanılmazdı."

Nurten Çetin @kumralmuverrih
Gerçek Tarihi öğrenmek istiyorsanız Kitap okuyan araştırma yapın böyle iftiralarla
#MuhteşemYüzyılKösem gibi dizileri izlemeyin...

Harun F. Çarpatan @hfurkanc
Ecdadımıza bu kadar düşmanlık eden, bu kadar yanlış tanıtan başka bir toplum yok. Çok yazık!
#MuhteşemYüzyılKösem bir saçmalıktan ibaret.

esra @eisraa_
Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir millet tarihini karalamak için bizimkiler kadar ugraşmaz. #MuhteşemYüzyılKösem

mehmet @mehmet77788760
#MuhteşemYüzyılKösem ecnebi sahte kahraman yapar bizimkilerde tarihimizi kötülemek için çalişır

Alperence @AlperenOcaklii
Siz hiç tarihi kahramanlarına iftira atmak için milyonlarca dolar harcayıp film-dizi yapan Amerikalı gördünüz mü ? #MuhteşemYüzyılKösem
http://www.milliyet.com.tr/muhtesem-yuzyil-kosem-sosyal-gundem-2147333/

Ekin Koçu beğendim bir tek ama bu diziyle alakası yok oldum olası beğenirim zaten:KK53:

gerçek osmanlı bu değil diye bakacaklarına, sıradan bi dizi gibi baksalar sorun kalmayacak aslında:KK53:

ben de çok saçma buldum diziyi biraz izledim de, çözümüm bir daha izlememek:KK53::KK53:
muhteşem yüzyıla göre çok basitti sanki masal uyarlamışlar gibi ne bileyim bir şeyler eksikti

hani film serilerinde birinci film en iyisi olur tutunca diğerlerini para getirsin diye çekerler ya uzattıkça uzatıp tadını kaçırırlar o kıvamda

muhteşem yüzyıla göre çok basitti sanki masal uyarlamışlar gibi ne bileyim bir şeyler eksikti

hani film serilerinde birinci film en iyisi olur tutunca diğerlerini para getirsin diye çekerler ya uzattıkça uzatıp tadını kaçırırlar o kıvamda

ay ben onuda sevmiyordum, zaplarken bi kaç dk baktığım dizilerden:KK48:

TALHA UĞURLUEL (ARAŞTIRMACI-YAZAR)

Kösem Dizisi Analizlerim.......

Dakika bir gol bir fantezi Osmanlı dizileri hepbir Kızın kaçırılması ile başlar Bizi yanıltmadılar Akıncıların işi zaten manken toplamaktı.

Köse'm Sultan'ı diğer valideler gibi Gayrimüslim kökenli gösterme gayreti var. Bosna Beylerbeyi getirdi. Boşnak demek dillerine dokunuyor.

Bir padişah öldüğünde annesi maiyetiyle birlikte eski saraya gider Yeni şehzadenin annesi Valide Sultan olur Teamül böyledir rekabet olmaz.

Osmanlı'da havai fişek vardı. Osmanlı minyatürlerinde, özellikle gece mesirelerinde bunu çokça görmekteyiz.

Sultan 1.Ahmet 14 yaşında tahta geçti 14 yıl tahtta kaldı 14.Osmanlı Padişahı olarak 28 yaşında vefat etti.

Ekber ve Erşed Kanunu 1.Ahmet'in de arzusu ile Divan-ı Hümayun'un aldığı bir karar ile getirilmiştir.

Dizilerin Haremlerindeki kızlar Tv deki moda programlarındakiler gibi. Şımarık ve bencil.

Dekolteli Elbise ile gezen babannesi olanlar parmak kaldırsın smile ifade simgesi

Prodüksiyonunuza laf söyleyen yok Tarihten gerçek isim ve zaman dilimi kullanıyorsanız orjinaline sadık kalacaksınız.

Osman Gazi Kuran'ın karşısında, rüyasında, göğsünden yükselen ağacı görmüştü, dizideki S.Ahmet ise Anastasya'nın resmi karşısında gördü aynı rüyayı.

Her daim yabancı hanım almadılar. Yükselişe kadar Anadolu Beyliklerinden, sonrası Kafkas ve Çerkez Hanedanlarından yığınla hanım var.

demiş.

Izledim ve begenmedim. Tarihte bi osmanlinin baska bi ulkeden kadin kacirdigini ilk defa gordum.

Sirf bakayim nasil olmus dedim ama tam manasiyla basit. Hatta basit otesi olmus.

Yazik yine osmanli kotuleniyor.

Ben beğendim diziyi, bana ikili ilişkilerde kore dizilerini anımsattı çoğu defa. Karakterlerin klasik türk dizilerindeki gibi laps diye birbirine açılmaması bi nebze masumiyet barındırması hoşuma gitti, masalsı bir dille anlatılmasından da rahatsız olmadım severim böyle tatlı dilli şeyleri ki bana kalırsa türklerin bozkurt efsanesi de çok hoştur, ama şunu da eklemeden geçemeyeceğim dizinin ülkemizde tutulamayacağını düşünüyorum. 4Kişi beraberce izledik yalnızca ben beğendim diziyi. Ben görsellikten , detaylardan keyif alıyorum. Önceki sezona göre çok daha detaylı düşünülmüş, evcil hayvanlar, osmanlı fenerleri, közde pişen türk kahveleri, hülya avşarın şanı şaşaası da çok keyif verdi bana izlerken.dizinin beğenmediğim yanlarıysa ; nasıl bu kadar çirkin kızı bir araya toplamışlar hayret ettim. Yahu tamam ana karakterler belli onlara göz alışır da niye haremdeki kizlari kara kuru seçtiniz?? Hürrem sultanın raksının yanında çok vasat kaldı haremdekilerin dansı. Kaldı ki ben mahpeyker filmini de izlemiştim. Orada bir türk kızıydı şimdi olmuş rum kızı. Beren saat saçlarını sarıya mı boyatacak anlamadım.. Keşke ya beren saat başlasaydı diziye yada değişmeseydi bu ne şimdi göz birine alışamadan başkası gelecek..

Amaç gerçekten tarihi bir dizi yapıp olanları yansıtmaksa fiyasko olabilir. Ama farklı bir sonuç beklemek de güncel kadrodan hata da olabilir. Şu insanlardan kaç tanesi tarihi sevişmeli, harem odalı romanlardan başka yerde öğrenme gereği duymuştur acaba?

İzlemedim izlemem de, Kanuniyi de izlemedim.

Kadınları entrikacı, fitneci, ortalık bulayıcı erkekleri de mağrur gösteren dizilerden oldum olası nefret ettim.

Hele ki Osmanlı hassas bir konu.

Sonu Kurt Seyid ve Şura gibi olur umarım, Kanuni gibi bol reyting almadan denizi boylasın böyle vatana tek bir hayrı olmayan diziler...

Ekin koçu bende çok beğeniyorum :) yani biz geçmişimizle de yuzlesmeliyiz eleştiri de yapmalıyız ona takilmadim ama hülya avşar ve beren saat beni itti.Bilmiyorum belkide izlerim.

X