mustafa isminin yanına isim:)

selam kızlar
küçüklüğümden beri çocuğuma tek isim koymak istemişimdir. 4 yıla yakındır bebişimiz olmuyordu. tüp bebekle gebe kaldım çok şükür 🙏 bu süreçte eşim desteğini hiç esirgemedi. şimdi isim düşünürken ben de onu kırmak istemiyorum 🙈
babasının adını koymak istiyor. yanına 2. isim düşünüyoruz. mustafa’yı çok kullanmayacağız. ikinci ismiyle sesleneceğiz bu konuda uzlaştık.
ancak mustafa’nın yanına isim yakıştıramıyorum.
en güzel ‘kemal’ oluyor, kabul. bu defa iki ismi beraber kullanmamız gerekir diye çok sıcak bakmıyorum🙈
bizim aklımıza gelenler:
ata
akın
tuna
çınar
ılgaz
selim
taner
mete
kayra

sizlerden de öneri/fikir bekliyorum ♥️
İki isim, birlşktw kullanmak istwrseniz söylenişi akıcı olmalı. Mesela mustafa taner akışı kesiyor gibi. Mustafa akın söylenişi daha akıcı ve kolay gibi. Mustafa ali de söylenişi rahat gibi geldi bana, yani sert sessizlerr varsa 2. İsimde sert sesli harfler olmazsa söylenişi daha kolay olur.
Mustafa ali
Mustafa cem
Mustafa ege
Mustafa cenk
Gibi. Sağlıkla büyütün inşaallah

İki isim, birlşktw kullanmak istwrseniz söylenişi akıcı olmalı. Mesela mustafa taner akışı kesiyor gibi. Mustafa akın söylenişi daha akıcı ve kolay gibi. Mustafa ali de söylenişi rahat gibi geldi bana, yani sert sessizlerr varsa 2. İsimde sert sesli harfler olmazsa söylenişi daha kolay olur.
Mustafa ali
Mustafa cem
Mustafa ege
Mustafa cenk
Gibi. Sağlıkla büyütün inşaallah
selammm ben de bir sürü kalın sesli var diye sanki öyle devam etmeliymiş hissine kapıldım ama e gibi harfler daha çok yakışıyor mu ne 🙈 ay normalde asla kararsız biri değilim isim koyma mevzusu beni mahvetti🤣
çok teşekkür ederim 🥹♥️♥️

selammm ben de bir sürü kalın sesli var diye sanki öyle devam etmeliymiş hissine kapıldım ama e gibi harfler daha çok yakışıyor mu ne 🙈 ay normalde asla kararsız biri değilim isim koyma mevzusu beni mahvetti🤣
çok teşekkür ederim 🥹♥️♥️
Ben de kolay olacak sanmıştım ben de beynimi yemiitim uzun süre, 😀

X