Mutfagima bakip, neler yapilabilir soyleyin arkadaslar.

kolay gelsin canım eminim karar vermekte çok zorlanıyorsundur şimdi fikrimi söyliyiiiiim
benim kardeşim mobilyacı bende sayesinde bayağı bir fikir sahibi oldum benim sana renk tavsiyem sedef beyazı mutlaka gör çok güzel bir renk siyah düşünme canım zamanla bu renkler hem bıkkınlık yapıyor hemde temizliği açısından zor olur siyah yerine böyle çok uçuk bir yeşil var ikisinin kombinesi çok güzel oluyor tavsiye ederim benim mutfağım bu iki renk tezgahımda siyah kullanımı zor ama şık duruyor yerlerdede tek renk kullan derim ama kenar ve ortada farklı renkler mesela ana renk çok açık bir bej
tekrar kolay gelsin umarım istediğin mutfağa sahip olursun

Siyah granit tezgahın temziliği çok zor. Minicik bir su lekesi le tazgah felaket pis gözüküyor. Krem rengi dolap+ ahsap geçişler ve siyah parcalı bordomsu gibi ( fotoğrafını bulursam göndermeye çalışıyım)
mutfağı felaket derecede zengin, geniş ve modern gösteriyor. Aslında bende ilk başta bu kombinasyonların pek güzel olacağını hayal etmemiştim ama gerçekten şık gözüküyor.

siyah-gri-kırmızı renkler mutfakta harika duruyor..ama ya temizliği ??

ve sizin mutfağınız dar gördüğüm kadarıyla...

açık yada orta tonda renkler kullanmanızı tavsiye ederim ...

krem,açık kahve tonları..

küçük mutfaklar ağır renkleri kaldırmıyor bana göre boğuyor..

kendi evimin mutfağını kırmızı yada gri-siyah tonlarında istiyordum..küçük olduğu için vazgeçtim..hayalimdeki gibi olmıcaktı..krem yaptım..iyi düşünün derim ..

Son düzenleme:
canım, eğer küçük mutfağa damalı desen yaparsan olduğundan küçük görünür.bence düz bişi yaptır

HAnimlar, ben lojmanda oturuyorum ve 20 senedir el degistirmis am akimse birsey yaptirmamis. biz balkon ile mutfagin arasini kirip,pencereyi cikarip birlestirdik.
dolaplar tamir oldu yerleri degisti.

simdi biz ABD deyiz. kardesim ve kaynim kaliyor evde. o sebeple daginikligin kusuruna bakmayin.

odenek cikmis mutfak ve banyonun yerlerin yaptirilmasi icin. komple mutfagi degistirmeyi dusunuyorum. tabanlarlar tezgah.

balkon ile mutfak arasindaki o duvari kirdirip( kolon haric tabi) L seklindeki lavaboyu camin onune kadar uzatmak istiyorum. beyaz veya siyah beyaz dolaplar ve siyah mermer istiyorum. yeri de ya gri ya da siyah beyaz (bir siyah bir beyaz) mermer tas dosetmek istiyorum.

siz ne dersiniz?
s6300033sg9.th.jpg

resmi koymayi beceremiyorum. biri bana anlatsin.

kizlar mutfagi paint uzerinde istedigim sekilde degistirdim. bir goz atin. demek istediklerimi bilgisayarda cizdim. tabi her sey tam olmadi ama genel olarak boyle dusunmustum.

kitchen11ck5.th.jpg

çiizm yaptıgın resme tıkladım büyümedim ama görebildigim kadarıyla yazmak istedim:

bence mutfak lavabosunu camın önündeki tezgaha aldır hem bu taraf uzun kısım parça parça olmaz hem de bi kısımda yıkadıklarını koysan bi kısım lavabo en olarak tam uygun.benim evimde lavabo camın önünde ve bulaşık yıkarken vb. heleki kar-yagmur yagıyorsa güzel ve keyifli oluyor...
eğerki tesisatın o tarafa çekilmesi zahmetli ya da masraflı olacaksa en azından set üstü ocagın varsa o tarafa koyup yeemk yaparken dışarıyı seyredebilirsin...
Allah agız tadıyla oturmayı nasip etsin yeni halinde de...
eğer baştan yaptıracaksan neyin ne kadar tuttugunu paylaşabilirsen sevinirm cnm ben de kendi evimize geçicegimiz için bu konuları araştırıyorum orası da küçükmüş içi ne kadar tutar aşagı yukarı fikir edinmiş olurum.
kaydirigubbakcemile5

X