Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Benim de canım çok istemişti ama süt yoktu ben de eşimi aradım gelirken danettenin aile boyu pudinginden al dedim sonra da afiyetle yedim :KK53:

Ben de alacaktım da markete gidemedim.:KK1:Çok pis boğaz gördüm bizi.:KK9:

Bende geçen gün burda lokum kek görmüştüm , yapmaya üşenince hemen topkeklere saldırdım markette :KK9::KK9:

Bende geçen gün burda lokum kek görmüştüm , yapmaya üşenince hemen topkeklere saldırdım markette :KK9::KK9:

Boşuna mutfak bölümünü mesken tutmamışız dimi.:KK60:

Ben de bugün markete galeta almaya girdim.Susamlı ekmekleri görünce galetaya hiç yüz vermedim.:KK9:

Son düzenleme:
Boşuna mutfak bölümünü mesken tutmamışız dimi.:KK60:

Ben de bugün markete galeta almaya girdim.Susamlı ekmekleri görünce galetaya hiç yüz vermedim.:KK9:

Hem sanalda hem reelde mutfak can evimdirrr :KK56:

Acayip kilo aldım , yanarım yanarım onca emeğime yanarım :KK14:

aussss senin hiç acıman yokmu yaa :KK43::KK43: bu kızın tatlı krizi döneminde bu yapılırmı bana
acaip canım çekti, hiç yapasım yok nolcak şimdi...hıhh :63:

Sende pobol gibi eşine danette siparişi ver :KK1:

Ya daaaaaaaaaaaaaaa hadi atla ama geeeel :KK19:

aus ablacım sen ne etin öyleeee

o resimerdeki yemekler enfes görünüyor yei masadan kalkmama rağmen o köfteler çok güzel görünüyoru ekmeğin arasına koyacaksın yanına da buz gibi coca cola ımmmmm:KK56::KK56:

Hele ki o tatlıya diyecek sözüm yok :KK53::KK53:şimdi olsada yesek eve desüt yok ..supangle var dr oetkerin yapardım ya alttlarına bebe biskuvi koyardım 1 tane

sende öyle yap ablacım her keseye büyüklüğüne ögr e1 veya 2 adet bebe biskuvi koy öyle güzel oluyorrki ayy canım çok çekti üşeniyorum süt almaya yaaaaa:KK50:

Ellerine sağlıkkk yusufcuk çok şanslı böyle annesi olduğu için :KK33::KK33:

aus ablacım sen ne etin öyleeee

o resimerdeki yemekler enfes görünüyor yei masadan kalkmama rağmen o köfteler çok güzel görünüyoru ekmeğin arasına koyacaksın yanına da buz gibi coca cola ımmmmm:KK56::KK56:

Hele ki o tatlıya diyecek sözüm yok :KK53::KK53:şimdi olsada yesek eve desüt yok ..supangle var dr oetkerin yapardım ya alttlarına bebe biskuvi koyardım 1 tane

sende öyle yap ablacım her keseye büyüklüğüne ögr e1 veya 2 adet bebe biskuvi koy öyle güzel oluyorrki ayy canım çok çekti üşeniyorum süt almaya yaaaaa:KK50:

Ellerine sağlıkkk yusufcuk çok şanslı böyle annesi olduğu için :KK33::KK33:

Sağol kuzum benim :KK17:

Yapmaz mıyım hiç öylede ...Bebe bisküvisi , biskrem , damla çikolatalı bisküvi ...Hepsiyle güzel oluyor.

Tatlı dedin mi akan sular durur bende , beraber yeriz bugün inşallah , kk sofrası kurarız tatlım.:KK16:

Allahım susuzluk ne zor. 2 gündür suyumuz kesik ne zaman geleceği de belli değil, alt yapı çalışması varmış. Bu gün yemek yapamayacağım yani dışardan yeriz artık.

Allahım susuzluk ne zor. 2 gündür suyumuz kesik ne zaman geleceği de belli değil, alt yapı çalışması varmış. Bu gün yemek yapamayacağım yani dışardan yeriz artık.

Allah kolaylık versin.Gerçekten çok zor.Su yokken de yemek yapılmaz.Böylelikle dinlenmiş olursun:)

Günaydınlar.:KK8:

TUZLU ÜÇGEN

125 gr margarin (Yumuşak olacak)
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay bardağı sıvıyağ
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı yoğurt
1 küçük kalıp peynir,veya bir avuç peynir ya da çökelek
1 yumurta (Akı içine,sarısı üstüne)
Aldığı kadar un (Yumuşak bir hamur olacak)
Çörekotu

Peynir de dahil tüm malzemeler karıştırılıp yoğrulur.Küçük yuvarlak bir hamur yapılıp ikiye katlanır.Katlandıktan sonra o da ikiye katlanıp üçgen çekil elde edilir.Üstüne yumurta sarısı ve çörekotu serpilip pişirilir.

nUkQ.jpg

Kuşburnu reçeli ve çayla da böyle bir güzel yenir.:KK1:

IjNLY.jpg

Günaydınlar.:KK8:

TUZLU ÜÇGEN

125 gr margarin (Yumuşak olacak)
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay bardağı sıvıyağ
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı yoğurt
1 küçük kalıp peynir,veya bir avuç peynir ya da çökelek
1 yumurta (Akı içine,sarısı üstüne)
Aldığı kadar un (Yumuşak bir hamur olacak)
Çörekotu

Peynir de dahil tüm malzemeler karıştırılıp yoğrulur.Küçük yuvarlak bir hamur yapılıp ikiye katlanır.Katlandıktan sonra o da ikiye katlanıp üçgen çekil elde edilir.Üstüne yumurta sarısı ve çörekotu serpilip pişirilir.

nUkQ.jpg

Kuşburnu reçeli ve çayla da böyle bir güzel yenir.:KK1:

IjNLY.jpg

ahh aslı ahhhh
daha kahvaltı yapmamış bir insana bu yapılır mıııııııııııı:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
çok güzel görünüyorlar
çok acıktım
ama bana kahvaltı hazırlayacak biri yok üstelik 2 beyfendi kahvaltı bekliyor
offf off kadın olmak ne zor iş:KK19:

aslımm sende vardır
ben dereotlu poğaça tarifi arıyorum
ama denediysen ver tarif
diğer hatunlarada sesleniyorum denenmiş lezzetli dereotu tarifi arıyorum
canım çok çekiyor kaç gündür:KK56:
nerdeyse 20-25 gündür tatlı hamur işi falan yapmıyoruzda yemiyoruzda
geçen yaptığım kekten 1 dilim yedim sadece:KK19:
ama kilom hala aynı:KK37:
arada yapayım bişeyler dedim bende
olmuyor böyle ya hem kestim herşeyi hemde kilo veremedim bari arada yapayım:KK51:

bu arada bizden kimseler kalmamış burda
okul sezonu açıldı
herkes aöf topiğine doluştu
bende artık hazirana kadar ziyaretçi olarak katılırım buraya haberiniz ola:KK54:

aslı bu arada ben birşey daha söylecektim:KK1:
benim poğaçalarım hep sönük oluyor ya
şekil veremiyorum bir türlü
sık yapmıyorum ya elimde alışmıyor
bu üçgen poğaçayı deneyebilirim aslında
en azından top top duruyor
görüntüsü çekici:KK52:
ama içi pişiyor mu ya
ya pişmezse:18:

ahh aslı ahhhh
daha kahvaltı yapmamış bir insana bu yapılır mıııııııııııı:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
çok güzel görünüyorlar
çok acıktım

aslımm sende vardır
ama denediysen ver tarif
olmuyor böyle ya hem kestim herşeyi hemde kilo veremedim bari arada yapayım:KK51:

okul sezonu açıldı
bende artık hazirana kadar ziyaretçi olarak katılırım buraya haberiniz ola:KK54:
Ahh canım bu saate niye yapmadın kahvaltı.:26:Evet kadın olmak zor.Erkekler hep önlerine isterler yemekleri.Baban iyileşene kadar idare ediver.Bizde dereotu pek yenmez.Onun için dereotlu poğaça hiç yapmadık.Bu yaptığımın içine dereotu koy oldu bitti işte.:KK1:Biraz spor yaparsan az yediğinin ödülünü alırsın hemen.Akşamları az yemek gerçekten çok etkiliyor kiloyu.Gündüz istediğini ye akşamları kıs.Evet bu ara herkes bir yerlere dağıldı.Arada gelin ama ya.:2:Bir de ben bunu anlamıyorum işte.Ders çalışıyorsunuz diye dünyayla iletişimi kesmek niye.Çocuklara da böyle yaparlar ya.Eve misafir kabul etmeyenleri biliyorum.Çocuğun tutturduğu üniversite de çok da ahım şahım birşey değil yani.Buraya on dakika girmenin kimsenin ders hayatını etkileyeceğini sanmıyorum:)

Son düzenleme:
aslı bu arada ben birşey daha söylecektim:KK1:
benim poğaçalarım hep sönük oluyor ya
şekil veremiyorum bir türlü
sık yapmıyorum ya elimde alışmıyor
bu üçgen poğaçayı deneyebilirim aslında
en azından top top duruyor
görüntüsü çekici:KK52:
ama içi pişiyor mu ya
ya pişmezse:18:

Şekil verdikten sonra üstüne mi bastırıyorsun.Bastırmazsan sönük olmaz.İçi gayet iyi pişiyor.Biz genelde davul fırın derler ya onda pişiriyoruz.Yarım saate varmadan alıyoruz.Dereceli fırında pişireceksen ısısını çok yükseltmezsen ağır ağır içi de pişer.Gayet güzel oluyor,hem de çok kolay.Yap hemen koy resmini hadi.:KK52:

ahh aslı ahhhh
çok güzel görünüyorlar
çok acıktım

aslımm sende vardır
ama denediysen ver tarif

okul sezonu açıldı
Merhaba Gözdecim,
Ben dereotunu hamuruna karıştırıyorum. içine de peynir,patates ne istersen koy,içine birşey koymasan bile çok güzel oluyor.Oval şekil veriyorum ben onlara.

Hatta benim tarifimi de yazayım sana.
1 su bardağı yoğurt
1 yumurta beyazı(sarısı üzeri için)
Yarım paket erimiş soğutulmuş margarin
Yarım çay bardağı sıvıyağ
1 çorba kaşığı kuru maya
1 tatlı kaşığı şeker
Yarım su bardağı ılık su
Aldığı kadar un(3 su bardağı kadar oluyor)
Tuz
Yarım demet dereotu

*Yumuşak olmasısını istemiyorsan maya yerine 1 paket kabartma tozu ekleyebilirsin.

Ilık suyun içine şekeri koy karıştır. Mayayı da ekle 15 dk kadar beklesin iyice karıştır. Karıştırma kabına ununu koy ortasını aç yummurtayı,yağları,yoğurdu ve tuzunu ekle,hazırladığın maya karışımını da ekle yavaş yavaş yoğurmaya başlatoparlanında dereotunu da ekle biraz daha yoğur. 1 saat kadar dinlendir. İstediğin keşli verip tepsine diz bi yarım saat kadar da böyle beklesin(mayalı yapacaksan). Üzerine bir fiske tuzla çırtptığın yumurtayı sür. Yumurtaya biaz da yoğurt eklersen daha güzel kızarır. 180 derecede pişir.

Tavuklu Tirit Yemegi

$fotograf.jpg

Yas Yufkalari ortadan ikiye böldüm, rulu yaptim ve iki parmak kalinliginda seritler kestim tepsiye dizdim
sonra firinda fazla kurutmadan pisirdim

Tavugu sarimsakla, tuzla, karabiberle hasladim...

Yufkalar pisince üzerine tavuk suyunu dagittim ve tavugu ince ince ayirip yufkalarin üzerine dagittim
en son üzerine pul biberli, sarimsakli tereyagi kizartip döktüm.

enfes oldu:KK16:

Son düzenleme:
X