Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

canım mantıyı nasılsa tuzlayacaksın tuzlayıp tadına bak eğer kötüyse hazır al... hani yoğurt ekşiyince ayran yapar veya hamur açarız ya belki çok da kötü olmaz tadı?

Hazır aldım canım sağ ol, kendi yoğurdumu cacıkta kullanırım artık.
Oğlunun yemek yapmaya ilgisi olması ne kadar hoş ya :)

Ellerine sağlık Gazel.Resim de isteriz.:KK56:

teşekkür ederim canım...
ama malesef resim çekmeye fırsatım olmadı...koşturmacayla resim aklıma bile gelmedi :26:
zaten erken vakitte geldiler... masayı falan hazırlamamıştım daha...
birde gelen bayan çok muhafazakar çarşaf falan giyiyor...ve erkeklerle aynı ortamda bulunmuyor..
rica etti ayrı yesek olmazmı diye..olur tabi dedim...bayanlara mutfaktaki masayı hazırladım, erkeklere salondaki masaya hazırladım..baya uğraştım o yüzden resim hiç aklıma gelmedi :)
ama herşey çok güzeldi bütün yemekler bitti bile :) çok mutlu olurum yemeklerin hepsi yenip bitince...demekki beğenilmiş diye mutlu oluyor insan...
yarına allah kerim artık...herkese hayırlı geceler....:)

Hazır aldım canım sağ ol, kendi yoğurdumu cacıkta kullanırım artık.
Oğlunun yemek yapmaya ilgisi olması ne kadar hoş ya :)
evet cacıkta kullanırsan h,ç anlaşılmaz...
daha oturabildiği zamanlarda oğlumla mutfakta takılırdık ben bir şeyler pişirirdim o da dikkatle beni izlerdi zamanla hamurla oynamaya poğaçalara yumurta sarısı sürmeye ve mikserle çırpmaya (tabii beraber) başladı

teşekkür ederim canım...
ama malesef resim çekmeye fırsatım olmadı...koşturmacayla resim aklıma bile gelmedi :26:
birde gelen bayan çok muhafazakar çarşaf falan giyiyor...ve erkeklerle aynı ortamda bulunmuyor..
rica etti ayrı yesek olmazmı diye..olur tabi dedim...bayanlara mutfaktaki masayı hazırladım, erkeklere salondaki masaya hazırladım..baya uğraştım o yüzden resim hiç aklıma gelmedi :)
ama herşey çok güzeldi bütün yemekler bitti bile :) çok mutlu olurum yemeklerin hepsi yenip bitince...demekki beğenilmiş diye mutlu oluyor insan...

ayy cnm hadi atlattın bir misafiri daha:)))) hazırlamak bna da hiç dert gelmiyor sevilip yenince çok mutlu oluyorum.... :KK56:

teşekkür ederim canım...
Sağlık olsun canım.

Misafirin baya muhafazakarmış.Ev sahibini biraz zora sokmuş ama.Neyse güzel geçtiğine sevindim.Eline sağlık.

Akşam komşumuz bize bir tepsi su böreği açmış onu getirdi.Ve bizim nokul dediğimiz bunları getirdi.Su böreğini ocakta pişiriyor.Nokul da tatlı birşey.Çayın yanında çok güzel gidiyor.

DC8He.jpg

AfwSF.jpg

gazel patates mantısına maydanoz koymasam da baharat eklesem sadece olmaz mı tadını o mu veriyor? Çiğ maydonozu hiç sevmiyorum da :44:

adra nokullar kocaman tırtıllara benziyor :KK1:

Son düzenleme:
benim de yarın misafirim var:KK52:
menüm nasıl kızlar bi bakın hele:)
*erişteli yeşil mercimek çorbası(net değil değişebilir:KK37:)
*patlıcan musakka
*tavuklu pilav
*biber dolma
*patates mantısı(sayfanın hiti:KK23:)
*çoban salata
*şeftali kompostosu
*dondurmalı irmik helvası(uzun zamandır yapmamıştım,aus'un iftar sofrasıda gördüğümden beri rüyalarıma girdi desem yeridir:KK9:)

nasıl menüm?bi eksik var mı sizce?

misafirim 2 kişi bu arada:KK53:

Herkes çorbayı değiştir demiş , bende eksik kalmayayım , bencede çorbayı değiştir , domates çorbası iyi olur .
Onun dışında 2 kişi misafir için gayet bol bir liste , ellerine sağlık bugün sana kolay gelsin canm .
Rüyalarına girdiyse geliverseydin bana karşılıklı yerdik
:KK16:

Eki Görüntüle 769601

istediğim gibi olmadı ama ekleyim herkes o kadar akıl verdi bana..

danettenin kakaolu vanilyalı pudingi aldım vanilyayı ayırdım filan

ama öyle saçmalıklar yaptım ki kendime hayret ettim böyle çirkin birşey çıktı..

adananın sıcağında şantilerim aktı düzeltim derken filan amannn canım skıldı ama olsun

eşimin doğum gününü kutlamadım büyük ihtimal unuttum sanıyordur akşam yemekten sonra kutlayacam

mutfakğa gidip pastayı hediyeyi birde pasta yaparken mektup yazdım onları hazırlayıp çagıracam..

pastayı görmesin diye pastayı çok büyük riske atıp saklıyorum inşallah iyi olmuştur

Ellerine sağlı canım yaa , aşk dolu bu pasta .
Akşam eşine çok güzel bir süpriz olmuştur eminim :KK16:

Akşam komşumuz bize bir tepsi su böreği açmış onu getirdi.Ve bizim nokul dediğimiz bunları getirdi.Su böreğini ocakta pişiriyor.Nokul da tatlı birşey.Çayın yanında çok güzel gidiyor.

DC8He.jpg

AfwSF.jpg

Bende o komşuya komşu olmak istiyoruuuuuuuuuum :KK52:

gazel patates mantısına maydanoz koymasam da baharat eklesem sadece olmaz mı tadını o mu veriyor? Çiğ maydonozu hiç sevmiyorum da :44:

Dereotu ya da havuçlu da yapabilirsin hatta ben mor lahana ile de yaparım .

Maydanoz sevmiyorsan koymayabilirsin.Oktay Usta ne der hep.Mutfakta çareler tükenmez.:KK53:

Evet tırtıla benzemiş.:KK1:

bu akşam deneyeceğim harika görünüyor,

birde bunları dondurma kaselerinde servis etsem ne oluracaba:)

Zaten kadayıflı cup'ya adı.Kaselerde servis ediliyor.Olur yani.

Valla sağolsun yapmış getirmiş.Herkese lazım böyle komşu.:KK1:

Dereotunu da eşim sevmiyor :KK53:
Yalnız misafir gelecek ben kendi zevkimizi düşünüyorum :KK1:
Sağ olun kızlar :KK34:

Herkes çorbayı değiştir demiş , bende eksik kalmayayım , bencede çorbayı değiştir , domates çorbası iyi olur .
Onun dışında 2 kişi misafir için gayet bol bir liste , ellerine sağlık bugün sana kolay gelsin canm .
Rüyalarına girdiyse geliverseydin bana karşılıklı yerdik
:KK16:

Ellerine sağlı canım yaa , aşk dolu bu pasta .
Akşam eşine çok güzel bir süpriz olmuştur eminim :KK16:

Dereotu ya da havuçlu da yapabilirsin hatta ben mor lahana ile de yaparım .
tamam çorbayı değiştiriyorum
eşim kabak çorbası istiyo markete gitmeye üşenmezsem ondan yaparım
yoksa sağolsun tarhana:KK9:
ahh aus cum yakınsak gelir yerim bi ara helvanı:KK52:
ben temizliğe gidiyorum şimdi,Allah bana kolaylık versin:KK55:

Dün akşam soframızda ;

• Çorba
  • Bir gün önceden kalan taze fasulye
  • İzmir Köfte
  • Şehriyeli Bulgur Pilavı
  • Meyveli Kolay Pasta
$20130801_214851.jpg İzmir Köfte
1/2 kilo kıyma içine 1 adet kuru soğan rendelenir.Bir yumurta sarısı , 2 kaşık silme galeta unu , tuz , karabiber , kimyon ve sumak ile iyice yoğrulur. İyiceden kasıt bayağı bir yoğurun , iyice yoğurmak köftenin püf noktalarından.Şekil verilen köfteler dışları kızarana kadar kızartılır.Sonra ister tepsiye , ister tencereye , patates , sivri biber ve doğranmış domates ile salçalı sıvıyağlı tuzu ile pişirilir.

$20130802_011100.jpg Meyveli Kolay Pasta

Çok pratik bir pasta , meyveli süsleme kısmına bu sefer özenmedim hiç ama daha özenli yapılınca çok daha şık duruyor :KK56:

İçi mozaik pastaya benzer hazırlanıyor.
1 kilo süt ile 1 kaşık nişaşta , 2 fincan un , 2 bardak şeker ve kakao ile muhallebisi pişirilir .
mUhallebi pişince 2 kaşık tereyağ ve vanilya eklenip iyice karıştırılır .
Bisküvi parçaları ile karıştırılır .
Ben içine damla çikolata ve bademde koydum .
Yuvarlak bir borcama streç film sarılır , meyvelerle döşenir , içine biküvili karışım konur ve buzlukta bekletilir , iyice donunca ters çevrilip servis edilir.

Dereotunu da eşim sevmiyor :KK53:
Yalnız misafir gelecek ben kendi zevkimizi düşünüyorum :KK1:
Sağ olun kızlar :KK34:

Dereotuna ben bayılırım eşim hiiç sevmez . Bakla da koydurmaz , bezelye de koydurmaz , oysa çok yakışır bunlara.

Baharatlı yap o zaman .

Eeee sen kendine maydanozsun bir kaç tane yapsana , diğerlerini misafire maydanozlu yapıver :KK34:

Ausencia ben de sana komşu olmak istiyorum.:KK1: Pasta da çok şık ve çok kolaymış.Eline sağlık.:KK16:Ben bu ara çok çabuk acıkıyorum.Önceden bu yemekler beni hiç etkilemezdi:)

Gel canım gel :KK16:

Bir gün topikçe toplaşıp bende gün mü yapsak ne :KK6:

ausum skype gelsen ya kuzum özledim kiii

:KK17::KK17::KK17:

Geldim .

kızlar ya bu akşam ne yapacaksınız benim dünden pizzam var iki tane yanına bir şey mi yapsam ne yapsam?

X