Bakın temizliği unutmuşum. Benim de üç aşağı beş yukarı böyle. Bana çok fazla geldi bu düşününce ama her şey de çok pahalılaştı artıkayda 3000 gidiyor mutfak masrafı ve temızlık malzemelerine
Haklısınız parça parça alınca insanın gözüne daha çok harcama gibi geliyor.Genel bi bütçe ayırmam pazarımı yaptıktan sonra kahvaltılıklarımı 1 er 2 şer kiloluk alıp sürekli markete gitme ihtiyacı pek hissetmem aldığınızın iki katı fazlası almayı deneyin
Maşallah maaşınız ne kadar? Ya da ne yiyip içiyorsunux?ayda 3000 gidiyor mutfak masrafı ve temızlık malzemelerine
Haklısınız tabiki. Ben sadece aylık yapan insanlar ve tutarlarını merak etmiştimYemekten kisilmaz,kismiyoruz. Ne zaman neye ihtiyac varsa aliniyor kalkip da bunun butcesini planlamak hic aklima gelmedi.
Kesinlikle zaten çürümeyen seyler peynir zeytin vs. Ben 3 hafta da bi Pazar bide ayda bir market alışverişi yaparım sürekli markete gitmek yorucu bence .. bide liste yapın bence bi aylık gidecek kadar yiyiminize göreHaklısınız parça parça alınca insanın gözüne daha çok harcama gibi geliyor.
yarım kilo Siirt fıstığı 45 tl avm de yemek 2 kişi karın doymadan 52 tl nescafe 3lu6tl en ucuzundan sut ekmek 10 tl mantı 11 tl çocuğa çıkolata puding 18 tl bir kılo ıspanak 6 tl kıyma 48 tl sadece bugünkü gider .misafir gelse 3 katı en azBakın temizliği unutmuşum. Benim de üç aşağı beş yukarı böyle. Bana çok fazla geldi bu düşününce ama her şey de çok pahalılaştı artık
Malesef öyle. Eşimle dışarı çıkınca büyük bir markete gitsek üç parça şey 100 tl oluveriyor. Haliyle aya vurunca çok fazla mutfak masrafı çıkıyor bizdeValla bitmeden bisey almıyorum ben. Abur cubur çok almam. Markette tasarruf hayal zaten fiyatlar ateş. 6.5 liraya aldığım salça 11.49 olmuş
Bakayım tasarruf eden varmıymış.
Ben bide büyük marketlerden alisveris yapmamaya çalışıyorum. Orda 200 tl den aza çıkamıyorum minimumda
Bizim yüksek harcamamızın çoğunluğu eşimin etçil olmasından kaynaklanıyor. Etten soğudum artıkyarım kilo Siirt fıstığı 45 tl avm de yemek 2 kişi karın doymadan 52 tl nescafe 3lu6tl en ucuzundan sut ekmek 10 tl mantı 11 tl çocuğa çıkolata puding 18 tl bir kılo ıspanak 6 tl kıyma 48 tl sadece bugünkü gider .misafir gelse 3 katı en az
herkesin yediği şeyler market indirimi takip edıyoruz çoğunlukla ama yetmıyor bile bu para bazen.3 kişi günde 5 muz rahatlıkla yıyor mesela çocuk 2 3 tane yer .ha günde 5 tl öğle yemeği parası verıyorum çocuğa haftanın 5 günü evden konulanı yemıyor o da ayrı para onu annem verıyor sağolsunMaşallah maaşınız ne kadar? Ya da ne yiyip içiyorsunux?
Ben de aylığı geçtim haftalık bile yetmiyor bazen. İşten gelirken her gün uğrasam her gün alacak bir şey çıkıyor illaBiz de sürekli markete uğrarız. Sürekli bir akış var şimdi mesela aklıma ilk gelen havuç yok evde. Yani bir yandan alırken bir yandan azalanlar tükeniyor.
Aylık alışveriş ben yapamam sanırım hem gerek de yok. Ama şu haftalık tek seferde alma işini oturtabilirsem sevinicem.
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?
We use cookies and similar technologies for the following purposes:
Do you accept cookies and these technologies?