Mutfak robotu olarak ne almalıyım?

poldi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2010
1.171
778
47
Kızlar annem bana yıllar önce Arzum marka, çok teferruatlı bir mutfak robotu almıştı. Evlendiğimde onu kullanmak bana zahmetli geliyor. Hem çok yer kaplayacak, hemde çok parçalı:26:

Onu anneme verip, yerine Tefalin rondosunu alsam yeterli olurmu? yada ne önerirsiniz bana:KK16:

canım aynı sekılde annem bana yıllar önce arzumun cok teferruatlı mutfak robotunu almış koyacak yer bulamam diye onu anneme hediye ettim :KK9: bende kendime yine arzumun blendr setini aldım çok kullanıslı gıbı netten aldıgım ıcın denedım gayet sessız calısıyo benim hosuma gitti rendesi dograması blendr ve mıkserı var daha kullanmadım ama tavsıye ederimmmm :KK66:

kesinlikle braun canım. ben tefal rondo da kullandım ama braun super. tefal rondo maydonozu soganı kıyamaz iken sulandırırken braun sulandırmadan cok super bir şekilde hallediyor. hatta vakumlu cam kapları olan var eger butcen varsa onu tercih et derim cok kullanışlı.

kesinlikle braun canım. ben tefal rondo da kullandım ama braun super. tefal rondo maydonozu soganı kıyamaz iken sulandırırken braun sulandırmadan cok super bir şekilde hallediyor. hatta vakumlu cam kapları olan var eger butcen varsa onu tercih et derim cok kullanışlı.

Bence de braun alın gerçekten çok kaliteli :nazar:

moulinex tavsiye ediyor musunuz peki.ben masterchef modelini beğenmiştim

merhaba bizim evde ütüden tutun blendıra kadar herşey arzum arkadaşlar annem çok memnun kuzenımde kullanışlı bı blendr almış arzumdan 'AR 161 Arzum Soprano Max
Multi Blender Seti ' 150 tl fiyatı yanlış hatırlamıyosam arzumdan rededut etmeyın benım şaç kurutma makınem bıle arzum çok memnunum 4 yıl oldu bırdefa teklemedı annemın rondosu 7 yıldan fazladır kullanıyo hiç servis görmedi arkadaşlar

bu arada kendı aklımda olan modelleri yazyım belkı yardımcı olurum ...
(Philips HR 1378 ,Arzum AR 162 )

Cnm bence mutfak robotu almak yerine blender ve mikserini ayrı ayrı almalısın daha kullanışlı oluyor; ben robotları hantal buluyorum açıkçası..:KK34:

canım aynı sekılde annem bana yıllar önce arzumun cok teferruatlı mutfak robotunu almış koyacak yer bulamam diye onu anneme hediye ettim :KK9: bende kendime yine arzumun blendr setini aldım çok kullanıslı gıbı netten aldıgım ıcın denedım gayet sessız calısıyo benim hosuma gitti rendesi dograması blendr ve mıkserı var daha kullanmadım ama tavsıye ederimmmm :KK66:

Aynen canım, eskiden büyük setler vardı bende anneme hediye edeyim diyorum:KK16: Arzum iyi bir marka, blendr seti kafi gelebilir o zaman, çok teşekkür ederim canım:KK16:

Braun öneriyorsunuz, tamam bir bakayım canım onlara, çok fiyat farkı yoksa, Tefal yerine Braunda olabilir tabi, böyle şeylerde uzun ömürlü ve kullanışlı olması önemli, teşekkürler:KK19:

bu arada kendı aklımda olan modelleri yazyım belkı yardımcı olurum ...
(Philips HR 1378 ,Arzum AR 162 )

Çok teşekkür ederim canım, gayet güzel ve kaliteli ürüne benziyor, hem diğer robotlar gibi çok yer kaplamazlar gibi. Şu an aklımda 3 marka oluştu, bir bakayım hepsine:KK19:

Cnm bence mutfak robotu almak yerine blender ve mikserini ayrı ayrı almalısın daha kullanışlı oluyor; ben robotları hantal buluyorum açıkçası..:KK34:

Haklısın canım, bende o yüzden yeni bi tane almak istiyorum, o yüzden sizlere danışmak istedimki hangi marka ve neyi alayım diye, teşekkürler:KK19:

moulinex tavsiye ediyor musunuz peki.ben masterchef modelini beğenmiştim

Çok önceden ufak rondosunu almıştım eve, annem kullanıyordu, fakat çok hashas, içine çok sert şeyler koymayacaksınız, annemde beni dinlemedi tabi, koymuş, bozuldu, ondan sonra kaç tamir gördü, bir düzene gelemedi. Kullanıcı hatası var tabi. Yeni rondoları nasıl bilmiyorum açıkcası:26:

braun blenderımdan çok memnunum ben de kızlar, çok kullanışlı gerçekten, tavsiye ederim. hamur yoğurma aparatı olandan almıştım.

braun blenderımdan çok memnunum ben de kızlar, çok kullanışlı gerçekten, tavsiye ederim. hamur yoğurma aparatı olandan almıştım.

Blender dediğiniz, hem doğruyor, hem çırpıyor, hem karıştırıyor değilmi. Netten baktım Braun olanlar hem çok yer kaplamayan, hemde çok teferrautlu olmayan gibi.

Eki Görüntüle 155727
Blender dediğiniz, hem doğruyor, hem çırpıyor, hem karıştırıyor değilmi. Netten baktım Braun olanlar hem çok yer kaplamayan, hemde çok teferrautlu olmayan gibi.

evet canım resmi bu, iki tane doğrayıcısı var biri büyük biri küçük. rende aparatı 3 tane. blender kısmı da 15 kademeli çok iyi. çırpıcı aparatı da ayrıca var kekler içn vs. internetten almıştım ben daha uygundu canım.

Eki Görüntüle 155727

evet canım resmi bu, iki tane doğrayıcısı var biri büyük biri küçük. rende aparatı 3 tane. blender kısmı da 15 kademeli çok iyi. çırpıcı aparatı da ayrıca var kekler içn vs. internetten almıştım ben daha uygundu canım.

Bu daha ayrıntılı ve güzelmiş. Netten bakıyorum şimdi çeşitlerine. Hayırlı olsun sizede, çok teşekkürler:KK19:

Tatlım ben 1,5 sene önce aldım bütün küçük ev aletlerimi tefalden. Ama bu robotu mikseri falan moulinex vermişti kadın bu güzel diye. Nasıldır iyi midir değil midir hiç bilmiyorum. Tefalin ya da braun un olsa iyi olur heralde. Yalnız benim bi arkadaşım tefalin bu mikserini almıştı ve ben ondayken bi kek yapayım dedim çok sıçratıyordu o mikserin başlığı neden anlamadım. Vallahi o günden beri içim içimi kemiriyo keşke eski usul mikserlerden alsaydım diye :26: Şimdi bekarlık evimde var bi tane babannemin mikseriydi rahmetli olunca ben aldım, en kötü ihtimal onu kullanırım memnun kalmazsam diyorum :KK9:

Tatlım ben 1,5 sene önce aldım bütün küçük ev aletlerimi tefalden. Ama bu robotu mikseri falan moulinex vermişti kadın bu güzel diye. Nasıldır iyi midir değil midir hiç bilmiyorum. Tefalin ya da braun un olsa iyi olur heralde. Yalnız benim bi arkadaşım tefalin bu mikserini almıştı ve ben ondayken bi kek yapayım dedim çok sıçratıyordu o mikserin başlığı neden anlamadım. Vallahi o günden beri içim içimi kemiriyo keşke eski usul mikserlerden alsaydım diye :26: Şimdi bekarlık evimde var bi tane babannemin mikseriydi rahmetli olunca ben aldım, en kötü ihtimal onu kullanırım memnun kalmazsam diyorum :KK9:

Moulinex ürünleride güzel oluyor canım, biz evde yıllarca kullandık. Hayırlı olsun:KK16:
Ben bu konuyu açtım, karar verdim ama halen alamadım:KK1: malum, maddi sıkıntılar, bunu sıra gelmedi diğerlerinden. Birde bu ara tupperware ürünlerine taktım, süper şefi varmış, herkes çok memnun, elinin altında, elektriksiz çalışıyormuş, çok güzel soğan doğradığını söylediler. Onun siparişini vereceğim, 50 TL civarı. Eğerki blender alamazsam, büyük Arzum robotu kullanacam artık:KK37:

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 155727

Ben de bundan kullanıyorum. Çok bulaşık çıkarmıyor, bir de kışın sürekli havuç turp pancar salatası yaptım. Kereviz gibi bilek gücüyle rendelenmeyecek şeylerin bile salatasını yiyebildik sık sık. Hamur yoğurma özelliği aman aman değil, az miktar yoğuruyor.Mikseri de kek çırpmaz, ince tel tarzı. Ben kek sevmediğim ve de yapmadığım için benim için önemli değil ama sık sık mikserini kullanacaklar için yetersiz kalabilir. Rondosundan memnunum, büyük parça bırakma durumu pek olmuyor.

X