Mutfak Tezgah seçimi

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
35.166
78.497
34
Evyenin üstten oluşu çok can sıkıcı değil mi ?
İnanılmaz yoruyor beni :/
benı hıc yormuyor ıkı cesıdını de kullandım ve kullanım acısından bana ıkısıde rahat geldı :) ha dıgerınde sılmıs gecmısım ha bunda sılmıs gecmısım bır farkı yok :) sanırım bazı levyeler kucuk oluyor o levyelerde kenarda su bırıkıntısı oluyor kullananlar ondan rahatsız oluyor bende oyle bırsey olmadı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1833 gün geçti.

Nil_6891

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
1.010
924
Akçaağaç renkteki mutfak dolaplarina uygun, kullanışlı sararmayan, temizliği kolay bir tezgâh yaptirmak istiyoruz. Çimstone, granit, mermerit vs çeşit çok malum. Kullananların yorumlarını bekliyorum.
Kırık beyaz renkte “belenco” yaptırdık. En iyisi dediler, dünya kadar para döktük. Kesinlikle memnun değilim. Bir damla çay damlasa leke kalıyor. Çamaşır suyuyla silmek gerekiyor. Üzerine ağır bir tencere koysam hafif tezgaha sürtse hemen iz bırakıyor. En kalitelisi, en iyisi diye aldığımız tezgah böyle çıktı.

mochaulatte

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
553
498
Akçaağaç renkteki mutfak dolaplarina uygun, kullanışlı sararmayan, temizliği kolay bir tezgâh yaptirmak istiyoruz. Çimstone, granit, mermerit vs çeşit çok malum. Kullananların yorumlarını bekliyorum.

Ben mimarım , kendi evimde de kullandığım tezgahı öneriyorum. Belenco kuvars tezgah. Sıcak tencere de koyabilirsiniz , üstünde falçata ile kesim bile yapabilirsiniz hiçbir hasar görmez.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cheescake2

GupGuru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
595
880
siyah renk tezgahtan ve bir de çimstone dan uzak durun.alternatifleri değerlendirin derim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 939 gün geçti.

Zinnur5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2016
185
220
33
Kayin validemin mutfagi yenilendi daha yeni.
Fayanslarindan tezgahina dolaplarina yenilediler.
Pandemiden dolayi da (65 yas ustu kronik bir cok hastaliklari oldugu icin) onlar baska bir yerde kaliyor, tum tadilat ile biz ilgileniyoruz dolayisi ile tum secimleri de biz yaptik.
Cimstone granit tezgah tavsiye ediyorum, krem rengi ve icinde guzel cam taslar olan bir tezgah.
Cimstone un granit katalogunda var.
Yaptirdik hem SIK duruyor, hem de temizligi bakimi kolay.
Eki Görüntüle 2696269

Krem renginde ve goruntusu de su sekilde oluyor.

Eki Görüntüle 2696272

Isik yansidiginda ozellikle tezgah cok guzel duruyor.
Karar sizin tabii ama bunu tavsiye ederim.
Merhaba, bu kuvars mi granit mi, cimstone granit yazmissiniz da ondan soruyorum, goruntu olarak granit boyle olmaz cunku ve cimstone da kuvars satiyor diye biliyorum. Y9ksa yanlis mi biliyorum?

Bu arada acik tonlarda mermer kullanan var mi, memnun musunuz? Kuvars tezgahlar icin de bir cok olumsuz yorum var, o yuzden mermer mi secsem diyorum. Goruntu olarak kesinlikle mermer begeniyorum.

Zinnur5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2016
185
220
33
bu konuda bir açıklama yapayım ; bu elektirikli değidiğiniz ocaklar aslında 2 ayrı çeşit.

1 - düz elektrikli ocaklar
2- indüksiyonlu ocaklar

ikisinde de yüzey dümdüz ama işte aması var ;

Performans olarak indüksiyonlu ocak daha başarılı peki dezavantajı ne ?

1 - Fiyat 10 bin TL gibi fiyatlardan başlayıp 18-20 ve daha üzerine çıkıyor (ocak çapına göre fiyat değişkenlik gösterir)

Arçeliğin en ucuz İndüksiyonlu Ocak modeli 8.000 TL diğer markaları siz hayal edin.

2 - Mevcut tencerelerinizi kullanamıyorsunuz.

Yani indüksiyonlu ocak maliyeti çok yüksek ve eve yeni bir tencere seti almalısınız ve tencereleri de pahalı.

Ayrıca alev vs olmadığı için vogue tava uygulamalarını yapmanız mümkün değil.
Tesekkur ederim, ben bu mesajinizi gozden kacirmisim. Bu bizi asar öyleyse. Zaten elektrikliden vaz gectim.

bahargunesi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2009
700
92
Benim tercihim mermerit. Anne evinde granit kullandım ek yatağından yani köşelerinde ki eklerden sızdırma çok oldu . Kayinvalide evinde 5 senedir mermerit kullanıyorum çok memnunum isiyada dayanmıyor deniliyordu ama sıcak olarak herşeyi koyuyorum üzerine hiç birşey de olmadı . Kendi evimede mermerit yaptirdim. Her renk olarak ferah açık renkleri mevcut
mermerit tek parça yapılabiliyormu? mesela önüne su taşmasın diye yükselti veya tezgah arkasına yükselti. Birde açık renklerde sararma çatlama oluyor mu?

bebeqimyoldamrc

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
27 Kasım 2014
1.977
1.508
mermerit tek parça yapılabiliyormu? mesela önüne su taşmasın diye yükselti veya tezgah arkasına yükselti. Birde açık renklerde sararma çatlama oluyor mu?

Aynen tek parça kenarlariyla falan bütün kesip birlestirmiyorlar yani. Ben sıcak herşeyi koyuyorum hiç birseyde olmuyor. Temizliği de çok kolay . Çamaşır suyuyla yikadinmi tertemiz .

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 45 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 156 cm. Başlangıç Kilom :70 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.