Mutfak Dekorasyonu Mutfak Tezgah seçimi

Benim tezgahım beyaz çimstone hiç memnun değilim. Kiracı olduğum için değiştirme imkanım da yok. Hiç tavsiye etmem en basiti çay dökülüyor eğer o an silmezsen lekeyi sadece çamaşır suyuyla çıkarabiliyorsun. Görüntü olarak çok güzel ama hiç kullanışlı değil. O yüzden tezgahın üzerine temperli cam koydum leke olmasın diye.

Çimstone kullanıyorum,mutfakta da banyoda da,10 sene oldu yaptıralı ,yine yaptıracak olsam çimstone tercih ederim,çok kolay temizleniyor ,çok şık duruyor,yanma,yapışma,çizilme vs olmuyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Benimki çimstone değil mi acaba her leke kalıyor ve anca çamaşır suyuyla temizleniyor lekeler. temizliğini nasıl yapıyorsunuz?

Beyaz üzerine içinde parlak parlak pırıltılı ışıltılı gibi şekiller var .
Bende mutfağımı toptan değiştirdim
Çok araştırdım çimstone iyice sıkılaştırılmış bir malzemeymiş
Diğerlerinde çatlama
Deterjana dayanıksızlık vs vs
Araştırırken çimstone da karar kıldım
Zaten malzeme çimstone değil adı Türkiye ye bu malzemeyi ilk getiren markanın adıyla kalmış.
Malzeme aslında sıkılaştırılmış kuvars mış
Kardeşimin ki siyah granit her su lekesi kalıyor en son kireç lekesinden bıktı dökmüş deterjanı granit mahvaldu.
Granitte iç çatlak sonradan ortaya çıkabiliyormuş.
Granite özel temizlik malzemesi alman lazım.
Bir de mutfak ölçüsüne göre dökülen bişey var yurtdışından geliyormuş .Akrilik değildi galiba
Ablam da da onun kremi var o da güzel bişey.

Akçaağaç renkteki mutfak dolaplarina uygun, kullanışlı sararmayan, temizliği kolay bir tezgâh yaptirmak istiyoruz. Çimstone, granit, mermerit vs çeşit çok malum. Kullananların yorumlarını bekliyorum.
Granit tezgah kullanıyorum hem ısıya dayanıklı tencerenizi tepsilerinizi sıcakken rahatlıkla koyabilirsiniz.. Deforme olmuyor hiçbir şekilde çizik yanma vs.. Sorunu olmuyor ömürlük gidiyor.. Gerçi ben 3 yıldır kullanıyorum ama ilk günkü gibi ömürlük olacağı kanaatindeyim 😊 temizlemesi de sorun olmuyor.. Rengi konusunda mutfağınıza hangi renk isterseniz yaptırın renk seçimi önemli değil.. Ben açık renk tercih ettim mutfak dolaplarım beyaz granitim de siyahlı beyazlı ama totelde beyazı daha çok çıpırlı birşey işte 😊 Çok memnunum..

Açık renk granit tavsiye ederim.siyah hiç kullanışlı olmuyor. Süt beyaz sevende vardık çiğ duruyor krem yada bej olsun diyen de var.rnenk sizin tercihiniz sağlandıktan yanı granitten şaşmayın derim.sık değişen bir şey değil nede olsa

Akçaağaç renkteki mutfak dolaplarina uygun, kullanışlı sararmayan, temizliği kolay bir tezgâh yaptirmak istiyoruz. Çimstone, granit, mermerit vs çeşit çok malum. Kullananların yorumlarını bekliyorum.
Belenco Quartz a baktiniz mi? Hem renkler cok güzel hemde en az granit kadar dayanıklı mutfak için. Biz de su an yeni bir ev yaptırıyoruz ben belencoyu tercih edicem.

Eki Görüntüle 2693575 Eki Görüntüle 2693574
Mutfagım benimki siyah granit, suan ki aklım olsaydı tezgahımı mermer yaptırırdım daha once mermer tezgah kullanmıştım onun konforu cok daha guzelDi ama granıtde kullanıslı geldı bana
Yalnızca koyu renk tezgah zor oluyor su lekesi mevzusu 😊
Gerçek Mermeri tavsiye etmiyor mermerciler mutfak için asidik gidalar değdiğinde leke yapiyormus ve parlaklık bir süre sonra kayboluyormus bir daha parlatmak gibi bir lüksümüzde olmuyor. Siz böyle sorunlar yasamadiniz mi?

Gerçek Mermeri tavsiye etmiyor mermerciler mutfak için asidik gidalar değdiğinde leke yapiyormus ve parlaklık bir süre sonra kayboluyormus bir daha parlatmak gibi bir lüksümüzde olmuyor. Siz böyle sorunlar yasamadiniz mi?
.ılk evlendıgımızde kiraya cıkmıstık ordakı tezgah 40 yıllık acık renk mermerdı tasınmadan once ıcıme sınmedıgınden bır ustaya bakımını yaptırdık bazı yerlerde sararma var dıye cok guzel temızledıler parlattılar hatta sonrasında dedıler kı eve tasınmadan 3 gun boyunca hergun bol yag surun ondan sonra kullanıma baslayın demıslerdı

o evde 2 sene oturduk anteplıyım bu bolgede mutfak cok fazla kullanılır tezgah ustunde kemık kırarız malum salcalarımız cok leke bırakır falan ... ne cay lekesı ne sararma ne yıpranma cızılme asla olmadı cok saglamdı sımdı kendı evımde oturuyorum burda da siyah giranıt yaptırdık ıcınde boyle parlak parcalarda var dumduz sıyah degıl
buda saglam sıcak tencereyı oylece koyabılıyorum bununda ustunde kemık kırıyorum fakat sankı daha bakım ıstıyor gıbı cok toz ve su lekesı oluyor ustunde lımon bekletmeye cekınıyorum mermerde oyle degıldı 1 cuval lımon suyu sıktım o kadar lımon kestım ustunde hıc bırsey olmadı ama granıtde sankı lımon bırakılırsa matlastırıyor gıbı

Diğerlerinde çatlama
Zaten malzeme çimstone değil adı Türkiye ye bu malzemeyi ilk getiren markanın adıyla kalmış.
Kardeşimin ki siyah granit her su lekesi kalıyor en son kireç lekesinden bıktı dökmüş deterjanı granit mahvaldu.
Bir de mutfak ölçüsüne göre dökülen bişey var yurtdışından geliyormuş .Akrilik değildi galiba
dogru bız bu granıtı alırken usta camasır suyuyla cifle falan temızlemeyın sadece normal bulasık deterjanıyla temızleyın camasır suyu tezgahı yıpratır parlaklıgını zamanla alır demıstı

ben normal bulasık deterjanıyla temızledıkten sonra sirkelı suyla son kez sılıyorum o kıreci gıderıp parlatıyor

.ılk evlendıgımızde kiraya cıkmıstık ordakı tezgah 40 yıllık acık renk mermerdı tasınmadan once ıcıme sınmedıgınden bır ustaya bakımını yaptırdık bazı yerlerde sararma var dıye cok guzel temızledıler parlattılar hatta sonrasında dedıler kı eve tasınmadan 3 gun boyunca hergun bol yag surun ondan sonra kullanıma baslayın demıslerdı

o evde 2 sene oturduk anteplıyım bu bolgede mutfak cok fazla kullanılır tezgah ustunde kemık kırarız malum salcalarımız cok leke bırakır falan ... ne cay lekesı ne sararma ne yıpranma cızılme asla olmadı cok saglamdı sımdı kendı evımde oturuyorum burda da siyah giranıt yaptırdık ıcınde boyle parlak parcalarda var dumduz sıyah degıl
buda saglam sıcak tencereyı oylece koyabılıyorum bununda ustunde kemık kırıyorum fakat sankı daha bakım ıstıyor gıbı cok toz ve su lekesı oluyor ustunde lımon bekletmeye cekınıyorum mermerde oyle degıldı 1 cuval lımon suyu sıktım o kadar lımon kestım ustunde hıc bırsey olmadı ama granıtde sankı lımon bırakılırsa matlastırıyor gıbı
Cok ilginç ben de gerçek mermer istiyorum aslında ama hepsi bu sekilde konusunca vazgecmistim 🤔 simdi kararsiz kaldım bir de bu dogal olmayanlar gercek mermerden daha pahalı 🤨 ondan mi acaba oraya yonlendiriyorlar el birligi ile anlamadim

Cok ilginç ben de gerçek mermer istiyorum aslında ama hepsi bu sekilde konusunca vazgecmistim 🤔 simdi kararsiz kaldım bir de bu dogal olmayanlar gercek mermerden daha pahalı 🤨 ondan mi acaba oraya yonlendiriyorlar el birligi ile anlamadim
bılemıyorum gercek mermer tezgahları ıyı yapan ustaları bulmak da zor belkı de ugrasmak ıstemıyorlardır

Benimki çimstone değil mi acaba her leke kalıyor ve anca çamaşır suyuyla temizleniyor lekeler. temizliğini nasıl yapıyorsunuz?
Kirli değilse sadece su ve bez ile ,kirliyse mutfak spreyi(cif)kullanıyorum. Hiç leke kalmıyor ki. Sahte ürünler var sanırım piyasada,banyoda bile leke tutma durumu olmadı ,mutfakta da aynı şekilde ki 10 seneyi devirdik. Hiç çamaşır suyu kullanmadım leke çıkarmak amaçlı ki ben sürekli elimde bez dolanan biri değilim,çocuklardan dolayı hemen temizleyemediğim oluyor bazen,ona rağmen sorun yaşamadım.

Diğerlerinde çatlama
Benimde beyaz mutfak tezgahım,ayna parçaları var içinde minik minik,kendinden desenli ayrıca. Çok memnunum. Islak bezle bile silsem tertemiz oluyor. Çok araştırmıştım yaptırırken,iyi ki diyorum şu an. Bence en kaliteli,dayanıklı malzemelerden biri çimstone.

Benimde beyaz mutfak tezgahım,ayna parçaları var içinde minik minik,kendinden desenli ayrıca. Çok memnunum. Islak bezle bile silsem tertemiz oluyor. Çok araştırmıştım yaptırırken,iyi ki diyorum şu an. Bence en kaliteli,dayanıklı malzemelerden biri çimstone.
Evet aynı sanırım tezgahlarımız .👍

Granit tavsiye ederim ama siyah alma. Benim mutfak tezgahı siyah granit. Sudaki kireç matlastirdi ne yaparsam yapiym her sene cila istiyor

Bizim açık renk,beyaza yakın mermerit,gayet memnunuz.Sadece sıcak tencere falan koymamaya dikkat etmek lazım iz yapmaması için.

X