Bebek Beslenmesi Mutlu ama kilo almayan bebeği olanlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

smgee26

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2021
4
1
31
Merhabalar, 4.5 aylık bebeğim var 4kg doğdu şu an hala 5kg’a ulaşamadık. Şu anki kilosuna göre hesaplayınca günde 8g zor almış oluyor. Anne sütüyle besleniyor mama kesinlikle kabul etmiyor. Çokta mutlu bir bebek. Kendi doktoru bir problem olmadığını böyle zayıf bir çocuk olacağını söylüyor ama dün kardiyoloji doktoru kilo almamasıyla ilgili bir problem olabileceğini söyledi kafam çok karıştı. Böyle bir şey yaşayan var mı?

Benim kızım 4 yaşına yaklaştı 12 kilo anca var yok aynı sorunları yaşadık kilo almıyordu kan değerleri normalse takılmayın ben erken ek gıdaya falan başlamıştım. Sütünüzü sağarak vermeyi deneyin

Hiç kan testi istemedi doktoru, biz de erken başladık ek gıdaya yine almıyor. Sütüm de sağınca 30 ml zor çıkıyor. Başka doktora götüreceğim bakalım. Çok teşekkürler geri dönüşünüz için 💖

Siz sorun kan testi değerleri normalse takmayın memeye ağırlık verin en faydalı şu an anne sütü

Hiç kan testi istemedi doktoru, biz de erken başladık ek gıdaya yine almıyor. Sütüm de sağınca 30 ml zor çıkıyor. Başka doktora götüreceğim bakalım. Çok teşekkürler geri dönüşünüz için 💖
Eee çocuk yeterli beslenmediği için kg almıyor . Bu dönemde yediği ek gıda ona kg aldırmaz zaten anne sütü veya formül mama ile kg alıyor olmalı . Benim oğlum da yavaş alıyordu ama sizinki kadar değil mama kabul etmemişti benim oğlum da . İlk 3 ay 1000 900 800 aldı sonra yavaşladı . Bence sizin ne yapıp edip mamaya alıştırmanız lazım . Hangi marka mamaları kullandınız ? Şuan ek gıda ne alıyor

Çok şükür normal çıktı kan değerleri 🙏 Dr’da öyle söyledi çok teşekkürler 🌸
Sevindim kilo önemli değil önemli olan sağlıklı olması meme emmiyo mu sütünüzü arttırıcı şeylere yönelin en güzel su arttırıyo her ağladığında yaslayın memeyi 🤣🤣 ben şimdi kızıma öyle yapıyorum maşallah kilosu iyi gaz sorunu yoksa ya da burnu tıkalı değilse güzel emiyolar

Benim kızımda da kilo alamama problemi var ama hem kalp deliği var (genişçe bir delik olduğu için kilo alma problemi oluyor) hem de alerjik bir bebek ona rağmen 5 buçuk ayda 2 buçuk kilo aldı. Aynı şeyleri ben de yaşadım mama verdim kilo alsın diye hiç bir mamayı kabul etmedi. Bence siz de bir çocuk kardiyologuna gidip kontrolünüzü yaptırın. İnşallah bir sıkıntı yoktur da beslenmesini de düzene sokmak lazım ayda en az 600 gram alması beklenirmiş bebeklerin o yüzden emzirin ardından sağın süt çıkmazsa da mama vermeyi deneyin. Size tavsiyem keçi sütü bazlı mamaları bir deneyin. Benim bebeğim de hiçbir mamayı sevmedi, yaramadı da ama keçi sütlü mamayı sevdi biraz en azından az az olsa da içiyor. Sütüm yetmediğinde veriyorum.

Merhabalar, 4.5 aylık bebeğim var 4kg doğdu şu an hala 5kg’a ulaşamadık. Şu anki kilosuna göre hesaplayınca günde 8g zor almış oluyor. Anne sütüyle besleniyor mama kesinlikle kabul etmiyor. Çokta mutlu bir bebek. Kendi doktoru bir problem olmadığını böyle zayıf bir çocuk olacağını söylüyor ama dün kardiyoloji doktoru kilo almamasıyla ilgili bir problem olabileceğini söyledi kafam çok karıştı. Böyle bir şey yaşayan var mı?
4,5 aylik bebegin mutlu olup olmadigi nasil anlasiliyor? Ben hic anlamamistim, o donemlerde gelisimi onemliydi ve sizinki baya geride maalesef. Once ek gidayi kesin, cok erken. Sonra mamasini degistirin ve sonra da cocuk doktorunuzu 🤦🏼‍♀️

30ml çok az. Bunu söylediniz mi doktorunuza?
Mamayı tatlandırmak için dut pekmezi öneriyor doktorlar siz de doktorunuza sorun bunu.

Doğum kilosu çok güzel. Aylık kontrolde 1 kiloya yakın alması gerekiyor günde ortalama 30 gr almalı. Anne sütünün yanında mama desteği önermeleri gerekmezmiydi.

Benim kizimda mamayi istemezdi ama hic pes etmedim memeye dalip emerken birden agzindan cikarim biberonu sokardim o uyku haliyle emerdi mamayi , oyle yapa yapa aldi kiloyu mamada Sma vermiştim gercekten kilo aldiran gelistiren bir mama bu sekilde yapip kandirabilirsin

X