Mutlu bir evliliğin sırrı

BenimAdxixmKxixrmxixzxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
382
2
44
Gazetelerde dergilerde hep okuyoruz.
Mutlu bir evliliğin 5 sırrı 10 sırrı vb.
Birbirinizle vakit geçirin küçük hediyeler alın vb.
Bunları bir kenara koyun.
Sizin evliliğinizdeki mutluluğun sırrı ne hiç düşündünüzmü?
:icecream:

çocuklarımmmmmmm şuanlık onlarla çok mutluyuz çünkü......ne kkadar sinirlensekte birbirmize bizi yumuşatan barıştırmaya vesileo lan onlar .......biz böle çokkm utlu oluyoruz valla

bence mutlu evliligin sirri,eslerin birbirilerini oldugu gibi kabul etmesi ve birbirlerinden degismelerini istememesi,karsilikli sevgi saygi ve büyük ölcüde karsilikli sabirli olmalari ayrica aileye disaridan karismaya firsat vermemeleri diye düsünüyorum.ufaktefek tartismalarda mutlulugun tuzu biberi diye düsünüyorum

önce sevgi saygı kişilerin birbirine karsı anlayısı biri sinirli ise digerinde aynı sinirlikle karsılıklı tarsısmamak kısaca bırı konusurken digerin susması anlayııııııssssssss sevgi saygıııı

karsılıklı saygı hoşgörü sadakat ve sevgi.. ve birbirimizi oldugu gibi kabul etmek.. yoksa insanları değiştirmek mümküm değil... ve birde etraftan baskalarını anne babalar dahil evliliğinize karıstırmamak.. allah herkesi mutlu etsin

bence mutlu bir evliliğin şu kadar sıırı var diye bir kısıtlama getiremeyiz..bazen bir çok madde sayabiliriz bazen de tek bir madde kafi gelir insanlara.kısaca bu eşler arasındaki uyumla,sevgiyle ve saygıyla alakalıdır diye düşünüyorum...

Hoşgörülü olmak, yaptığı hatalara gülebilmek, güvenmek, herdaim her planına ortak etmek, sevdiğinin sevdiklerini sevmek, saygı, tutku, çıkarsız katıksız salt sevmek, affedebilmek

ve ben değil daima biz demek....

1. Hayatta daha büyük zorlukların bizi bekliyceğini bilmek, küçük şeyleri sorun etmemek. Hastalık olucaktır, kaybettiklerimiz olucaktır, büyük sorunlar elbet olucaktır. işte o zamanlarda üzülüp, o zamanlarda birbirimize destek olmayı bilmeliyiz.:1hug:

2. Saygılı olmak. Bazen çok sinerlenebiliriz, ama yinede bazı kelimemeleri asla kullanmamalıyız; çünkü kavga bittikten sonra maalesef bu bazı sözler hep hatırlanır.

3. Elimizdeyken, güzel bir sevgiye sahipken değerini bilmek.:asigim::nazar: Zaten evlendik, asla benden ayrılmaz gibi görüşler iki kişi içinde çok yanlış. Küçük gönül maceraları insanı kısa süreliğine mutlu edebilir, ancak size tüm hayatını adayan eşinizin tüm hayatı bu yüzden alt üst olabilir. :1no2:Ve üzülen sadece o da olmaz, sizden ayrıladabilir Çok üzgünüm çoookçünkü aslında şu bir gerçek ki, herkes herkesten ayrılabilir. naniknanikVe bir şeyi kaybetmeden ona değer vermek bence herkesin sahip olamayacağı bir erdemdir.

4. Hayatımıza küçük mutluluklar katabilmek. Bazen parasal sıkıntılar olur, yada hayat bir telaş içinde geçip gitmektedir. Yinede gülmek, gülümsetebilmek için her zaman vakit ayırılabilira.s.:asigim:

EN ÖNEMLİSİ SAYGI ;en büyük tartışmalarda bile birbirine hakaret etmemeliler,sonra çok sevmeli ve çok sadık olmalılar.bu saydıklarım her evliliğin mutlu olabilme sırrı başka şeylerde var ama bu kişiden kişiye değişir.Kimi için iyi yemek yapmak,kimi için cinsellik,kimi için ise para...

http://www.kadinlarkulubu.com/esi-esinin-ailesi/401192-mutlu-evliligin-sirlarini-bilenler.html

Daha önce açtığımız konumuz buraya taşınmış arkadaşlar. Kapatılan konuda çok önemli şeyler yazmıştınız. Biz yeni evli bayanlar da buradan çok şey öğreniyoruz. Bir arkadaşım keşke evlenmeden önce bu siteyi keşfetseydim yazmış, kesinlikle katılıyorum. Burada erkekler ve evliliğe dair o kadar çok şey öğrendik ki. Mutlu bir evlilik nasıl olmalı, değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Bu işin sırrını bilen arkadaşlarım lütfen birşeyler yazın. Tabi daha öğrenecek çok şey var. Yanlış anlaşılmasın amaç kesinlikle "aman eşlerimizi mutlu edelim" değil. Amacım "biz bayanlar nasıl daha mutlu oluruz evliliğimizde, sorunlarımızı nasıl aşarız?" bunun cevabını bulmak. Önemli olan bizim mutlu olmamız, asla tek taraflı bir fedakarlıkla yürümez evlilik. Kadın ve erkeğin iletişim dili çok farklı. Ben düşündüm çok, biz ne yapabiliriz de orta noktada buluşabiliriz, kendi istediklerimizi ve hissettiklerimizi eşimize nasıl doğru aktarabiliriz? Nasıl eşlerimizi bizi daha mutlu edecek hale getiririz? Evliliğimiz için neler yaparız? Bunları hep düşünüyorum. Çünkü evlilik ömür boyu sürsün istenir, eşimizin karakteri de belli bir yerde. Onu değiştiremeyiz. Ama ömür boyu evliliğimizi sürdürmek istiyorsak mutlu da olmak isteriz. Ben kendi adıma sizin yazdıklarınızdan ve kendi yaşadıklarımdan öğrendiklerimle bir liste oluşturdum:

• Tepkimizi hemen göstermeyip, sinirliyken biraz durup düşünmek, ondan sonra sakin bir şekilde tepkimizi ortaya koymak (mesela kavga sırasında gerekirse kavgayı kesip konuyu sakince yalnız kalarak düşündükten sonra oturup konuşmak)
  • Güleryüzlü olmak, huzur ortamı sağlamak
  • Eşimizin üstüne çok düşmemek, şımartmamak, önce "ben" diyebilmek
  • Gerçekten önemli bir konu varsa içimize atmayı mutlaka eşimize sorunun ne olduğunu söyleyip çözüm aramak
  • Karşımızdakini olduğu gibi kabullenmek
  • Çok fazla beklenti içine girmemek, sürekli jestler romantik şeyler bekleyince eşimizin karakteri de bu tip şeyler yapmaya müsait değilse sürekli hayal kırıklığıyla karşılaşıyoruz,
  • o yüzden bu tarz beklentilerimizi takıntı haline getirmemek
  • Bir aile olduğumuzu unutmamak yani aynı sofrada yemek yiyebilmek, aynı yatakta yatabilmek gibi detaylara önem vermek (gerçekten erkekler çok önem veriyor evde bir aile düzeni olmasına yani karı-kocanın olması gerektiği beraber yemek yiyip oturup tv izlemesi akşam da aynı anda uyuyup sabah aynı saatte kalkması gibi uyum konularına çok önem veriyorlar; en azından benim eşim bu konularda acaip takıntılı)
  • Erkeklerin anneleri tarafından şımartılmış küçük çocuklar olduğunu unutmamak
  • Bin düşünüp bir söylemek
  • Sinirlendiğimizde sabırlı ve sakin olmaya çalışmak, sinirimiz biraz yatışınca konuyu mantıklı bir şekilde ve tatlı dille konuşarak kendimizi ifade etmek (ben böyle davranarak istediklerimizi yaptırabileceğimize inanıyorum),
  • Kendi değerimizi asla gözardı etmemek, bazen bencil olmak, hayır demesini bilmek, eşimizi hayatımızın merkezi yapmamak
  • "Sevince illa dilde de olmalı demek değildir.Bazı hareketlerde sevginin bariz göstergesi olabilmektedir. Onun için sen beni sevmiyorsun gibisinden yaklaşımlar sergilemeyin.
  • " (bunu forumda bir bayan yazmıştı, çok beğendim o yüzden kendi listeme aldım.)
Siz ne diyorsunuz? Neler düşünüyorsunuz? Gelin burada konuşalım...

Son düzenleme:
X