Mutlu ve mutsuz insan

parpali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2006
76
0
En mutlu insan kimdir? işte o dağdaki çoban demiş.Neden diye sormuşlar.Çünkü demiş insan bildikleriyle yaşar onun bildilkeri koyunları ve çevresiyle sınırlı kendisini mutsuz edecek veya kafasını karıştıracak fazla bir bilgiye sahip deyil....... sizcede oylemi arkadaşlar insanın çevresindeki insanlar çoğaldıkça yaşam standartı yükseldikçe sorunları çoğalırmı?

evet ..yaşam standartı arttıkça ve çevre çoğaldıkça sorunlar artar...:rolleyes2:

Ben buna katılmıyorum her zaman sorun çevreden gelecek insanı etrafındakiler mutsuz edecek diye bir kural yok,insan yapayalnız olur ama derdi vardır mutsuzdur yani ne bileyim bu çevrenin ne kadar geniş olduğuna bağlı değildirki bu benim fikrim tabi.

Çevremiz geniş olur mutsuz oluruz,çevremiz sınırlı olur yine mutsuz oluruz.Bence sorun o zaman yine bizde.Hayata bakışımız farklılaşınca böyle düşünüyoruz.Hayattan ne istersen onu alırsın.Gerisi bana kalırsa bahane arkadaşım.

ilginiz için teşekür edrim:çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek:

zor bir soru.. en dogrusu insan sukuneti icinde buldugu an mutlu insandir.. eger bu sukunetti hep bir seye sahip olunca yakaliyacagimiza inaniyorsak ve bunun arkasindan kostukca o insan mutsuzdur.. onun icin hic fark etmez insanin yaptigi ..Onemli olan icimizdeki sonsuz sukunetin sesini duyabilmek...

En mutlu insan kimdir? işte o dağdaki çoban demiş.Neden diye sormuşlar.Çünkü demiş insan bildikleriyle yaşar onun bildilkeri koyunları ve çevresiyle sınırlı kendisini mutsuz edecek veya kafasını karıştıracak fazla bir bilgiye sahip deyil....... sizcede oylemi arkadaşlar insanın çevresindeki insanlar çoğaldıkça yaşam standartı yükseldikçe sorunları çoğalırmı?

Bu çoban örneğinden şunu çıkarıyorum ben; bilgi edindikçe mutsuzlaşıyor insan. Örnekle, çevrenin çoğalması ya da yaşam standartının yükselmesi arasında bir bağlantı kuramadım! Bu bir...

En mutlu insan farkındalığı uyanmış/gelişmeye başlamış insandır. Çünkü farkındalığı uyanmış varlık yaşamın illüzyonuna kapılmaz, parayı amaç değil araç olarak kullanır, sevilmek değil sevmek önemlidir onun için ve cennetinde cehenneminde kendi içinde kurulabileceğini bilir. Anın ne kadar değerli olduğunun farkındadır, geleceğe yatırımlar yapıp şuanı kaçırmaz. Kısacası farkında olmak HERŞEYdir. Mutlu olmak istiyorsanız gözünüzü değil gönlünüzü açın, sevgiyle bakın herkese herşeye. Koşulsuz sevebiliyorsanız eğer en mutlu sizsiniz... Şimdilik bu kadar :)

kesinlikle katılıyorum.insaoğlu şehirde düşünmeye ,gezmeye ve sosyal imkanlara daha fazla vakit buluyor.ve bunlarda beraberinde daha fazla düşünmesine,çabalamasına ve strese girmesine neden oluyor.eskiden insanlar küçük yerlerde sayılı kişiyle aynı yaşam standartlarında yaşıyordu ve sürekli üretmek zorundaydı.tek sıkıntısı işlere yetişmekti.düşünece vakit bile bulamıyordu.çevrenin geniş olması beraberinde birtakım rahatlıkların yanı sıra daha fazla karşılaştırma olasılığı olduğu için streste daha fazla haliyle...

Gerci dogru cevre ve sosyal hayatimiz cogaldikca degisik olaylara tanik oluyoruz, ama bazende yarari oluyor tek olmadigimizi hissediyoruz bizde onlarla iyi kotu olaylarimizi paylasiyoruz mutlu oluyoruz, bence cevremiz sosyal hayatimizda olsun ama bize zarar verecek olaylardan mumkun oldugu kadar kendimizi cekelim, ama birinin yardimina kosmakta insani mutlu ediyor, yalnizligin mutluluk vermedigi kesin,

Bence insanin cevresiyle nasil gecinebildigine bagli.Kimi insan iyi iliskiler kurabilir ve bunlari en iyi sekilde degerlendirir kimisi de hep nedense sorunlar yasar.:1no2:

yaşam standartları arttıkça çevremizdeki insanlar çoğaldıkça amaçlarımızda büyüyor ve bazen umutsuzluğa düşüyoruz belkide evet mutsuz oluyoruz çünkü azla yetinmiyoruz yetinemiyoruz hep daha fazlası diyoruz tabi buna çevremizdeki onca insanın problemleri de eklenince mutsuzluk kaçınılmaz oluyor bence :1yes2:

yaşam standartları arttıkça çevremizdeki insanlar çoğaldıkça amaçlarımızda büyüyor ve bazen umutsuzluğa düşüyoruz belkide evet mutsuz oluyoruz çünkü azla yetinmiyoruz yetinemiyoruz hep daha fazlası diyoruz tabi buna çevremizdeki onca insanın problemleri de eklenince mutsuzluk kaçınılmaz oluyor bence :1yes2:

KATILIORUM CNMM:1yes2:

Ne Kadar Darsa ALanınız SorunLarınız Sadeec O aLan içindedir, ve Ancak o aLan Kadardır... Bence De Çok Doğru..

X