Mutluluk nedir

IsikOlsun

İkizlerin annesi 😍😍
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
2.401
7.662
30
Arkadaslar konu acmamin nedeni bende mi bi seyler yolunda gitmiyor yoksa her kes mi ayni surekli. Surekli dusunuyorum niye mutlu degilim benim yasama nedenim ne niye bütün insanlar gozumden cikaraci olarak goruyorum benle birisi konusunca sanki yagcilik yapiyor midem kaldiramiyor niye bu kadar insanlardan uzaklasiyorum surekli evde tek oturuyorum bi yere cikip gezmek istemiyorim bana ne oluyor böyle kendi ailemden bile uzaklasiyorm hatta esimden piskolojik deste gormek istiyorum ama hasta muamelesi de gormek istemiyorum lutfen biraz akil 3 yil oldu surekli eve kapanmism cikmiyorum

Psikololojik destek görmek istiyorsanız alın neden hasta muamelesi göresiniz ki?
İstemezseniz kimseye bahsetmezsiniz zaten.
Çalışmıyorsanız çalışmayı düşünün, ya da evde birşeylerle uğraşmayı, hobi, el sanatları vs. bir sürü şey var.
Kısacası önce kendinize amaç edinmelisiniz mutlu olmak için.
Psikolojik olarak düzelince insanlarla ilişkiniz de düzelir zaten.

Arkadaslar konu acmamin nedeni bende mi bi seyler yolunda gitmiyor yoksa her kes mi ayni surekli. Surekli dusunuyorum niye mutlu degilim benim yasama nedenim ne niye bütün insanlar gozumden cikaraci olarak goruyorum benle birisi konusunca sanki yagcilik yapiyor midem kaldiramiyor niye bu kadar insanlardan uzaklasiyorum surekli evde tek oturuyorum bi yere cikip gezmek istemiyorim bana ne oluyor böyle kendi ailemden bile uzaklasiyorm hatta esimden piskolojik deste gormek istiyorum ama hasta muamelesi de gormek istemiyorum lutfen biraz akil 3 yil oldu surekli eve kapanmism cikmiyorum
hiç bir tedavi yolu arayışına girmedin mi bu 3 senede?
neler yapıyorsun evde?
çocuk var mı?

Mutluluğun genel bir tanımı yoktur
Ama kendinizi eleştirmekten vazgeçin başkalarını yargılamayın bu kadar

Hayatinizda bir amaciniz yoksa mutlu da olamazsiniz

Mutluluğun genel bir tanımı yoktur
Ama kendinizi eleştirmekten vazgeçin başkalarını yargılamayın bu kadar
Bu gun beni sevdigini soyleyip sonra arkamdan olur olmaz seyler yapan insanlari gorunce kendimi tuhaf hisediyorum ama sunuda soyleyim yanlizlik cok zor ama insanlar kadar acimasiz degil

Ama nasil bi dedenne yapabilim ki

Bu gun beni sevdigini soyleyip sonra arkamdan olur olmaz seyler yapan insanlari gorunce kendimi tuhaf hisediyorum ama sunuda soyleyim yanlizlik cok zor ama insanlar kadar acimasiz degil
İnsanlara takılmayın. Ne demişler insan önce kendi evinin önünü süpürsün. Siz önce kendinize bakın. Siz mükemmel misiniz?Mutluluk anlayışınız nedir ? Hayattaki amacınız nedir? Kısa vadeli planlarınız var mı?

Ama nasil bi dedenne yapabilim ki

Maalesef dünya mükemmel değil insanlarda öyle insanları hatalarını kabul etmek çok büyük beklentilere girmemek insanı daha mutlu kılar

İnsanlara takılmayın. Ne demişler insan önce kendi evinin önünü süpürsün. Siz önce kendinize bakın. Siz mükemmel misiniz?Mutluluk anlayışınız nedir ? Hayattaki amacınız nedir? Kısa vadeli planlarınız var mı?
yok maesef hic bi planim ve amacim yok adetta sadece nefes aliyom baska yok

Yok canim allah nasip etmedi. Sabah kalkarim kahvalti sonra butun gun perdeler kapalli oturuyorum tv izliyom baska bi sey yok
sağlam insan hasta olur böyle bir yaşantıda.
niye bu moddasın?
genç yaşta dünyadan elini ayağını çekmiş gi.
insanlara takılma.
iyi de var kötü de var.
her surette yaradılmış insanoğlu.
salt iyilik salt mutluluk diye birşey yok.
dr. a gitmedin mi hiç?
depresyondasın belli ki.

Psikololojik destek görmek istiyorsanız alın neden hasta muamelesi göresiniz ki?
İstemezseniz kimseye bahsetmezsiniz zaten.
Çalışmıyorsanız çalışmayı düşünün, ya da evde birşeylerle uğraşmayı, hobi, el sanatları vs. bir sürü şey var.
Kısacası önce kendinize amaç edinmelisiniz mutlu olmak için.
Psikolojik olarak düzelince insanlarla ilişkiniz de düzelir zaten.
Evet istiyorum bende herkes gibi olmak istiyom ama esime söylemeye kalkistim ama bana dediki daha neler falan bende susutum

niye bu moddasın?
insanlara takılma.
iyi de var kötü de var.
dr. a gitmedin mi hiç?
depresyondasın belli ki.
Gitmek istiyom evet daha gencim kendimi 60 yasinda hisediyom cok zor

Mutluluk kisaca üzüntünün yoklugudur.
Yani üzgün degilsen bilki mutlusun.

1. Perdeleri ac. Eve isik girsin. Kesin Vitamin D eksilligi var. Buda zaten ruh halinizi tetikler.

2. Kisa vadeli planlar kur kendine.
Ben mesela kendimle ugrasmayi cok severim. Sacimi yaparim... kilo veririm. Spor yaparim..yani biraz kendinle ugras.

3. Dogru düzgün hayatinin anlamini bilen bir insanla tanismadim bugüne kasar. Her insan iyi yada kötü bir anlam vermeye calisiyor. Sende bunun üzerinde dur. Hayalinde kendini nasil ve nerde görüyorsun mesela...bunun pesinde kos

Şu da var insanlar kötü diye eve kapanıp insanlardan da kendinizi soyutlayamazsınız. Toplum içinde yaşayan varlıklarız biz. Birbirimize muhtacız. Dahası hepimizin birbirine ihtiyacı var. İnsanlar kötü, çıkarcı diye kendinizi kapatmak daha yanlış.
Kaldı ki iyi insan kötü insan diye bir şey yok. Aynı insan birisine iyi iken diğerine kötü olabilir. Hepimizin içinde iyilik de kötülük de mevcut. Sadece o anki koşullara göre içimizdekini çıkarıyoruz hepimiz. bize göre iyi olan sana göre de kötü olabilir, bakış açısı. bir de tecrübe sahibi olmak için, hayatta kalabilmek için kötülükleri de görüp ders almayı öğrenmeliyiz. Yoksa hayatta nasıl törpüleneceğiz? Bu şekilde ne kadar izole yaşayabilirsiniz ki? Arkadaş edinmeli, sosyalleşmelisiniz. Dahası bir amacınız olmalı. Neyi istiyorum ben diye kendinize sordunuz mu? Kendinizde ne fazla ise o yönünüzü güçlendirebilirsiniz. Örneğin resim yapmayı sevip iyi resim yapabiliyorsanız resim kurslarına gidin. Demek istediğim yeteneklerinizin farkına vardınız mı?
Mesela ben araştırma yapmayı çok sevdiğim için kendimi o yönde geliştirmeye çalışıyorum, laboratuvarımda sentezler yapıyorum. Herkesin farklı ilgi alanları ve yetenekleri var.
Şu da var. Hep iyi insanlarla karşılacağız diye de bir şey yok. Yaşaya yaşaya insanları tanıyoruz zaten. O insandan bize kötülük geldiğinde uzaklaşıyoruz mesela. Bunları yaşamadan bilemezsiniz. Siz anladığım kadarıyla evde vakit öldürüyorsunuz. Yalnızlığı seviyorsanız o da bir tercih. Ama vakit öldürmeyin, bir işe yaradığınızı hissetmeniz için birşeyler yapın. yeteneklerinizi keşfedin mesela.

niye bu moddasın?
insanlara takılma.
iyi de var kötü de var.
dr. a gitmedin mi hiç?
depresyondasın belli ki.
Canim tam 3 yil oldu bilmiyorum bide surekli insanlar hayat uzerine pilanlar yapiyorlarya bende oda yok bu gune kadar hic hayal kurmadim canim hic bi sey cekmedi yada nefsimi buna çalıştırdım

Ben mutluluğu, beni üzen insanlarla görüşmeyerek, hayır demeyi bilerek, olumsuz olaylarda bile şükredecek bişeyler bularak keşfettim. Aslında üzülmek daha zor bi durum onca kasın çalışıyor geriliyor.Ama mutlu olmak bi tebessümle başlıyor. Konuyu okumadan başlığa göre yazdım. Umarım siz de keşfedersiniz

X