Mutluyum sanıyordum bipolarmışım

Ne kadar sinsi bir hastalik ama hasta olan bir insaninda kabullenip boyle konusmasida gercekten takdire sayen👏gecmis olsun

siz ciddi misiniz? yapmayın Allah aşkına, kilo yapar diye engelliyorum kendimi ,ilaç almıyorum diye bir şey olabilir mi?

bence şu an mani dönemindesiniz, yani en azından depresif değilsiniz, ondan geliyor bu reddetme hali.

bir de çoğu bipolar hastası genelde hastalığını inkar eder,siz farkındasınız,hak veriyorsunuz bize, o yüzden çok daha iyi prognoza sahipsiniz. iç görünüz var.

bundan dolayı daha da ilerlemeden ilaçları kullanmaya başlayın. doktor değiştirin ama fayda etmeyecek çünkü bipoların tedavisi bellidir. haberiniz olsun.

lütfen depresyon evresine geçmeden önce ilaçlarınıza başlayın. bipolar,hele ki sizinki kadar iyi durumda olan bir bipolar, düzenli ilaç kullanımı ve tedavi uyumuyla kolayca kontrol altına alınabilir. lütfen,kendinizi ihmal etmeyin :)
evet mani dönemindeymişim şuan bir profösör buldum ona gidip netleştirecegım henüz 1 hafta oldu teşhis konalı. 2 yılın sonunda anlayabildim bende evdeki kuş bile korkuyor benden.

Ah ah hayat bize daha neleri gosterecek bu hayat imtihan aci hayat
kesinlikle öyle. zaten genelde lityum ve sodyum valproat kullanılıyor zaten.

eğer psikoz varsa yani halüsinasyonlar vb,o zaman antipsikotikler ekleniyor,kilo yapan ilaçlar da bunlar zaten .

bence konu sahibi pek işin ciddiyetinin farkında değil,duruma da pek vakıf değil...
Yapiyor yapiyor komsumdan bilirim bayada yapiyor gercekten

Hastalığınız konusunda barışma aşamasında olduğunuz eski eşiniz dahil yakınlarınızı bilgilendirin. Çok geçmiş olsun.

Etrafımdaki insanlar ilaç a gerek yok , kafanda kuruyorsun,herşey senin elinde,durup durup hastalık çıkartıyorsunuz tarzındalar malesef. Bakalım iyi bir prof buldum artık oda ilaçlara onay verirse başlayacağım. bipolar ömür boyu ilaç kullanılan bir hastalıkmış.

Bipoların depresyon evresinde şuanki işimden 1.5 kat daha fazla maaşlı daha az yorulacağım arabamın olacağı bir işi reddettim. ÇOK pişman oldum nasıl reddedebildim diye hastalıkdanmış meğerse

Etrafımdaki insanlar ilaç a gerek yok , kafanda kuruyorsun,herşey senin elinde,durup durup hastalık çıkartıyorsunuz tarzındalar malesef. Bakalım iyi bir prof buldum artık oda ilaçlara onay verirse başlayacağım. bipolar ömür boyu ilaç kullanılan bir hastalıkmış.
İlerlerse çok tehlikeli bir hastalık bu Allah korusun. Onlara göre hareket etmeyin tedavi olmaya başlayın hemen.

Çok mutluyum sanıyordum kocamı terk ettim görüntümü değiştirdim yeni kurslara eğitimlere yazıldım sanki 18 yaşına geri dönmüştüm mutluluk, enerji, aşırı para harcama , yeni iş kurma hevesi 6 ay sonra aşırı mutsuzluk ,umutsuzluk karanlık bir tünel de ışıksız kaldım. Depresyonda olduğumu düşünürken hopp tekrar aşırı mutluluk sonra dedim bu normal değil çünkü tekrar ediyor bir insan aşırı depresyonun dibindeyken 1 günde mutluluk pıtırcığı olmamaz. kötü olan şey ise boşanmaya çalışırken eski eşimi aileme çook kötüledim ve ailem nefret ediyor ondan. Eşimle barıştık ama gizli gizli görüşüyoruz. Maddi açıdan tekrar biraraya gelemiyoruz. Barışırsam ailem çok tepki verir barışmazsam çocuğum var onu düşünmeliyim. Ailem bipolardan anlamıyor onlara göre sinirlenince hain evladım mutluluk döneminde iyi evladım. dengesizin tekiyim yani. Yazdım rahatladım:)
Dengesiz değilsin, hastalığının bilincindesin. Dert gezmiş, bak dermanda onla beraber gezmiş.

Yalnız eski eş kişisi olayı karışık, gizli saklı iş yapma, yarin eline yüzüne bulaşır. Açık açık konuşsun zamanı gelince. Acil şifalar diliyorum

komşunuzun hangi ilaçları kullandığını biliyor musunuz? isim olarak yani :)
O kadar sormadik hani cevreden duyduk ama diyemedik kendilerine baya zayif adam kilo aldi onu görebildik sizofren oldugunu duyduk.Eşi demis icmiyor kabullenmiyor bir turlu kolasina ilaci atiyormus

Üzgünüm ama etrafınızdaki insanlar bilgisizce atıyor
Elimizde olan şeyler elbette var, ama bu hastalık başladıktan sonra tedavisiz düzelmesi elinizde olan birşey değil
farkındayken tedaviye başlarsanız yaşam kaliteniz düşmeden hayatınıza devam edeceksiniz
Kendinize eziyet etmeyin doktorunuzu sevmediyseniz elbette değiştirin

Teyzem bipolar oradan biliyorum, ilaç kullanmadıkça ya da ilacı kestikçe ataklar malesef şiddetle devam ediyordu.

teyzen öğretmendi eşi ile sevgili dönemindeyken adam anlamamış bu hastalığın ne olduğunu aman boşver ilaç içme kendini telkin et, kafanda bitir falan diye diye gaza getirmiş ilaçlarını biraktirmış. Sonuç dersteyken saçmasapan hareketler abartılı davranışlar velilerden şikayet. Mesleğinden oldu. Atağı çok şiddetlenince hastanede yattı 1 ay anca kendine geldi. Bir daha da asla birakmadi. Her mevsim geçişinde bile ilaç dozu düzenlenir o derece hassas bir terazi bu rahatsızlık.

çok gecmis olsun. Ciddiytine varın. Ne kadar erken tedavi, o kadar aktif ve standart yaşantınıza benzer hayata devam edersiniz..

Bu arada anti psikotik ilaçlr kilo yapiyor. Eğer gerekli değilse tedavinizden o tarz ilaçlari eklemezler zaten.

X