Mutsuz sonlu tüp bebek hikayem

tarcinsizsalep

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2022
22
29
33
Herkese merhaba!!!
Hikayemi anlatarak biraz içimi rahatlatmak biraz da benim yaşadıklarımı yaşayanlar var mıdır acaba diye fikir alışverişi yapmak için konu başlığını açıyorum.
Bu benim sonu hep hüsranla biten hikayem. İlk çocuk yapmaya karar verdiğimizde 2 ay içinde olmuştu. 2020 yılında hamile kaldım. 5haftalıkken düştü. Kürtaj olmadım. Her şey yolunda gitti kendiliğinden düştü.
Sonrasında 2 yıl boyunca denedik. Hiç başarılı olamadık. Ara ara kadın doğum uzmanlarına gidip fikir aldım. En son bir doktor eşime bakılması gerektiğini söyledi. Sperm sayısı az ve ileri hareketlilik düşük denildi. 6 aya yakın tedavi gördü.
Sonrasında da internetten araştırdım ve amh fsh bakılması gerektiğini söyledim doktora. Sağolsun baktı. Amh 1.18 FSH 4. Hsg çekildi sol tüp tıkalı.
Böylelikle talihsiz serüvenler dizimin ilk bölümünü çekmeye başlamış oldum.
Hemen çok iyi doktorları araştırmaya başladım.(olduğum şehirlerdekiler infertilite il ilgili çalışma pek yapmıyor) Şehir dısında bir tane buldum. Aşılama deneyelim dedi. Tamam dedik. Ve 2 aşılama sürecinde de yumurtam tıkalı tüpümden geldi soldan. Dayanacak gücüm kalmadı artık süreç iyice canımı sıkmaya başladı ve tüp bebek yaptırmak istediğimi söyledim. Çok zorlu bir süreçti. 10 yumurta toplandı. 7 si olgun. 2si 5.güne gitti. Ve bir tanesini doktor yerleştirdi. Yaşım 33. Baya umutluydum aslında. Çok garanti gözüyle baktık. Raporluydum. Kendimi pek zorlamadım bol bol hareket etmeye çalıştım. Ve 12.gün negatif ile tüp bebek maceranın sonuna geldim. Evet bir tane daha embriyo var. Bakalım zaman ne gösterecek. Benim durumumu yaşayan ya da benzer süreçlerden geçen kişiler var mı? Sizler neler yaptınız bu süreçte? Aslında sigarayı bıraktım. 2 ay oldu. Ama günde bir içiyorum. Mutsuzum biraz. Gereksiz yere gözlerim doluyor. Üzülüyorum. Kendime üzülmekte o kadar çok içimi acıtıyor ki anlatamam. :KK43:
Sürpriz bir güncelleme ile geri döndüm :)
Mart ayında ikinci tüp bebek tedavisine başlamaya karar verdim. Çikolata kistim olduğu için lucrin vurulmamam gerekiyordu. Yumurtlama dönemi dışında yumurtladığım için Dr. Tarlusal başlattı. Sonrasında lucrin vuruldum. 2 hafta tarlusal kullandım. Ama bir türlü regl olmadım en son dayanamayıp test aldım ve pozitifi gördüm. HCG 1950ydi. Ertesi gün doktora gittim ve keseyi gördüm. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Tedaviye gerek kalmadan oldu insallah sağlıkla devam eder. Destek olan benimle hikayesini paylaşan tüm kardeşlerime teşekkür ederim. 😊

Son düzenleme:
T tarcinsizsalep Merhaba geçmiş olsun öncelikle. Benimde yaşım 28 hiç gebelik olmadı ve ilk gittiğim güvendiğim aile doktorum amh düşük ve kist olduğu için direk tüp bebeğe yönlendirmişti bundan 1.5 sene önce. Sonra biz 1 sene daha bekledik herhangi bir süreç yaşamadık geçen yıl kasım gihi
Başladık sürece işte 1 adet embriyo oluştu ocakta transfer oldu ve negatif sonucunu aldım. Şimdi 2. İçin tekrar yeniden sıfırdan başlayacağım demem o ki hepimiz maalesef zor şartlardan geçiyoruz. Ama yılmamalı pes etmemeliyiz. 🙏🏻
Yani aslında anladığım kadarıyla siz aşılama ile kadın doğum ile felan uğraşınca baya yorulmuşsunuz. Direk tüp bebek yaptırsanız belki bu yaşadıklarınız çok ağır gelmezdi. Ama kendinizi sıfırlamaya çalışın motive olmaya çalışın tekrardan inşllah o bir tane embriyonuz size tutunur ve güzel sonuç alırsınız.
Üzülmeyin diyemem her kişinin karakteri farklıdır ama sadece pes etmeyin ümitsiz olmayın diyebilirim 😌 bu bir süreç umarım kazanan biz olur hayırlısıyla sağlıkla evlatlarımıza kavuşuruz 🙏🏻😌

Yalnız olmadığımı bilmek güçlü hissettirdi. Rabbim yardımcımız olsun. İnşallah sizin de 2.transfer süreciniz sizi hiç zorlamadan yormadan bol yumurta ile gelir. Mutlu biten hikayelerimizi buradan paylaşmak nasip olsun inşallah 😍

Yalnız olmadığımı bilmek güçlü hissettirdi. Rabbim yardımcımız olsun. İnşallah sizin de 2.transfer süreciniz sizi hiç zorlamadan yormadan bol yumurta ile gelir. Mutlu biten hikayelerimizi buradan paylaşmak nasip olsun inşallah 😍
Tabi ki yalnız değilsiniz hiç birimiz yalnız değiliz hepimizin türlü türlü sıkıntıları var Allah dermansız dert vermesin hayırlısıyla aşarız bizde bu sıkıntıları🥰
inşallah en kısa zamanda hepimiz güzel sonuçları veririz birbirimize 😌

Herkese merhaba!!!
Hikayemi anlatarak biraz içimi rahatlatmak biraz da benim yaşadıklarımı yaşayanlar var mıdır acaba diye fikir alışverişi yapmak için konu başlığını açıyorum.
Bu benim sonu hep hüsranla biten hikayem. İlk çocuk yapmaya karar verdiğimizde 2 ay içinde olmuştu. 2020 yılında hamile kaldım. 5haftalıkken düştü. Kürtaj olmadım. Her şey yolunda gitti kendiliğinden düştü.
Sonrasında 2 yıl boyunca denedik. Hiç başarılı olamadık. Ara ara kadın doğum uzmanlarına gidip fikir aldım. En son bir doktor eşime bakılması gerektiğini söyledi. Sperm sayısı az ve ileri hareketlilik düşük denildi. 6 aya yakın tedavi gördü.
Sonrasında da internetten araştırdım ve amh fsh bakılması gerektiğini söyledim doktora. Sağolsun baktı. Amh 1.18 FSH 4. Hsg çekildi sol tüp tıkalı.
Hemen çok iyi doktorları araştırmaya başladım.(olduğum şehirlerdekiler infertilite il ilgili çalışma pek yapmıyor) Şehir dısında bir tane buldum. Aşılama deneyelim dedi. Tamam dedik. Ve 2 aşılama sürecinde de yumurtam tıkalı tüpümden geldi soldan. Dayanacak gücüm kalmadı artık süreç iyice canımı sıkmaya başladı ve tüp bebek yaptırmak istediğimi söyledim. Çok zorlu bir süreçti. 10 yumurta toplandı. 7 si olgun. 2si 5.güne gitti. Ve bir tanesini doktor yerleştirdi. Yaşım 33. Baya umutluydum aslında. Çok garanti gözüyle baktık. Raporluydum. Kendimi pek zorlamadım bol bol hareket etmeye çalıştım. Ve 12.gün negatif ile tüp bebek maceranın sonuna geldim. Evet bir tane daha embriyo var. Bakalım zaman ne gösterecek. Benim durumumu yaşayan ya da benzer süreçlerden geçen kişiler var mı? Sizler neler yaptınız bu süreçte? Aslında sigarayı bıraktım. 2 ay oldu. Ama günde bir içiyorum. Mutsuzum biraz. Gereksiz yere gözlerim doluyor. Üzülüyorum. Kendime üzülmekte o kadar çok içimi acıtıyor ki anlatamam. :KK43:
Öncelikle yaşadıklarımız kolay şeyler değil yalnız da değilsiniz.. bende 2 yıl denedim olmadı bir kere aşılama bir denedim olmadı sonra tüp bebeğe geçtik 3 embriyom vardı birini transfer ettiler ama tutmadı. 3 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım ancak 9 haftalıkken kendiliğinden düştü sonra kürtaj oldum 😔 yine olur diye çok denedik ama olmadı yine olmadı kalan embriyoları transfer ettirdik onlar da tutmadı o kadar yorgunum kii 😢

Ben de üç defa kendiliğinden hamile kaldım, üçünü de kaybettim, genetik sorun yok ama niye olduğu da belli değil. İkinci gebelikten sonra tüp bebek yaptırdım tutmadı sonra işte kendiliğinden hamile kaldım, o gitti sonra tekrar bi genetikli tüp bebel yaptırdım o da tutmadı. Amh gittikçe düşüyor yumurta kalitem kötü her tedavide ya bir ya iki 5. Güne gidiyor embriyom sağlıkl geliyor genetikten ama tutmuyor. O embriyolarımı da sayarsam beş kaybım var. Bunları 4 yıldır yaşıyorum. Yine tedaviye başlayacağım ama yine tutmazsa korkusu yaşıyorum

Ben de üç defa kendiliğinden hamile kaldım, üçünü de kaybettim, genetik sorun yok ama niye olduğu da belli değil. İkinci gebelikten sonra tüp bebek yaptırdım tutmadı sonra işte kendiliğinden hamile kaldım, o gitti sonra tekrar bi genetikli tüp bebel yaptırdım o da tutmadı. Amh gittikçe düşüyor yumurta kalitem kötü her tedavide ya bir ya iki 5. Güne gidiyor embriyom sağlıkl geliyor genetikten ama tutmuyor. O embriyolarımı da sayarsam beş kaybım var. Bunları 4 yıldır yaşıyorum. Yine tedaviye başlayacağım ama yine tutmazsa korkusu yaşıyorum
Yani demek istediğim inan herkes kendi içinde çok zor şeyler yaşıyor. Ama o içimizdeki evlat sevgisi işte bizi o yaşatıyor. Ah umut hem yaşatıyorsun bizi hem öldürüyorsun 😕

Merabalar msjınıza denk geldim ve kendi hikayeme benzettim. Bende normal yollardan defalarca hamile kaldım ve düşük yaptım. Tüp bebek denedik sağlıklı embriyo bulduk transfer ettik tuttu bu seferde bebek oluşmadı 8 haftalıkken kürtaj oldum. Bunları aşağı yukarı 3sene içinde yaşadım. Ama hiç pes etmedim çok zor biliyorum ama dediğiniz gibi o evlat sevgisi varya herşeyi yaptırıyor yeniden ayağa kaldırıyor. Defalarcada tüp bebek denedim ve rabbim sonunda çabamı gördü şuan bi oğlum var☺️ darısı inşallah sizin ve çabalayan uğraşan herkesin başına. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın çok zor bi süreç ama sonucu herşeye deyiyor☺️

Hangi tüp bebek merkezine gidiyorsunuz bu arada ben çok memnundum hastanemden. Sizin sağlıklı embriyoda bulunmuş aslında neden başarı sağlanamıyor anlamadım. Sağlıklı embriyo bulmak işin en zor kısmı aslında

Hangi tüp bebek merkezine gidiyorsunuz bu arada ben çok memnundum hastanemden. Sizin sağlıklı embriyoda bulunmuş aslında neden başarı sağlanamıyor anlamadım. Sağlıklı embriyo bulmak işin en zor kısmı aslında
Ben iki sefer de farklı doktorlarla çalıştım, birinde liv Hospital ın birinde de fertijin in laboratuvarı kullanıldı. Niye tutmadığını doktorlar da biz de anlamıyoruz. Doğal yoldan hamile kalıp bunca ilaçla tedaviyle kalmamayı anlamıyorum. Bu da beni tüketiyor. Sen nereye gidiyorsun

Arkadaşlar merhaba bende de benzer durum söz konusu bir tüpüm yüzde yüz diğeri de doksanbeş oranında tıkalı doktorum tüp bebeğe karar verdi yaşın genç yumurta fazla olur dedi ama beşinci güne iki tane kaldı birini transfer etti mi oldukça umutluydum ama olmadı şimdi diğerini transfer edecek rahmin kendi kendine kalınlaşmasın bekliyor ilaç vermedi korkuyorum aynı süreci bir daha yaşamaktan ve başa dönmekten ne yapsam ne düşünsem bilemedim herkes böyle karışık mı 🤔

Ben 2 diş gebelik yasadim tuplerim alındı, rezervim düştü 1 tüp bebek denedim olmadı, 2 . İçin özelde havuz sistemi ile yumurta toplattim 2 tane ancak oldu embriyo ( kaç kere toplattim boş çıktı dollenmedi ) .
Cuma günü dondurulan 2 tane 3. Gün embriyolarim transfer edildi bakalim hayirlisi inşallah.
Yaş 38 amh düşük tüpler yok.

Ben şu serum olayını merak ediyorum asıl, intralipid serum diye bir şey varmış ve tutunma şansını ciddi şekilde yükseltiyor. Benim doktorum yapmıyor ,sizlerde bu serum denendi mi ? Ya da bu serumu hiç duydunuz mu ? Hiç arastirdiniz mi? Çoklu deneme sonucunda tutunma sorunu olanlarda serum kullanan doktorlar var. Neredeki hangi doktorlar yapıyor bilmiyorum .

Herkese merhaba!!!
Üzülmeyin demek anlamsız biliyorum üzülün ağlayın acınızı dibine kadar yaşayın ama daha sonra çok daha güçlü kalkın ayağa tam 2 buçuk yıl uğraştım sayısız ilaçlar, iğneler, cektigim acılar, 3 kez tüp bebek yaptırdım 2 si hüsran üzüldüm ağladım kimseyle konuşmadım günlerce 2 sindede hiç kalkmadan yattım ama olmadı kendimi toparladım hadi yeniden başlıyoruz dedim eşime ama bu sefer çok inandim asla olumsuz düşünmeden transfer oldum ilk gün dahil hiç yatmadım evde kendimi yormadan ufak islerimi yaptım, yemeğimi yaptım, bol bol dua ettim tesbihler çektim ve bebeğimle konuştum ve bingo suan da o pıtırcık 1 yaşında yaşadığım herşeyi unutturdu bana, iyiki geldi bana bize cok iyi geldi... 🧡

canım genetık test vs yaptırdın mı?
kanda phtılasma vs var mı acaba ?
dusuklerın sebebını soyledı mı doktorun

Ben iki sefer de farklı doktorlarla çalıştım, birinde liv Hospital ın birinde de fertijin in laboratuvarı kullanıldı. Niye tutmadığını doktorlar da biz de anlamıyoruz. Doğal yoldan hamile kalıp bunca ilaçla tedaviyle kalmamayı anlamıyorum. Bu da beni tüketiyor. Sen nereye gidiyorsun
bende benzer durumdayım cunku,
asılama ıle kımyasal gebelıgım var, dogal yoldan dıs gebelıgım..
tup bebek ıle de ılerlemeyen gebelıgım oldu kurtaj oldum ..
insan üzülüyor ,yıpranıyor .. haklısın..
bende sımdı tutuyor ama neden devam etmıyor kısmındayım .. Rabbım yardımcımız olsun hepımızın..
bende romatolojıye gıtcem kan testı ıstedı doktorum ..

bende benzer durumdayım cunku,
asılama ıle kımyasal gebelıgım var, dogal yoldan dıs gebelıgım..
tup bebek ıle de ılerlemeyen gebelıgım oldu kurtaj oldum ..
insan üzülüyor ,yıpranıyor .. haklısın..
bende sımdı tutuyor ama neden devam etmıyor kısmındayım .. Rabbım yardımcımız olsun hepımızın..
bende romatolojıye gıtcem kan testı ıstedı doktorum ..
İnşallah bir an önce sebebi bulunur da tedavisini görürüz. Allah dermansız dert vermesin, dermana da ulaşma imkanı versin

X