Mutsuz sonlu tüp bebek hikayem

Herkese merhaba!!!
Hikayemi anlatarak biraz içimi rahatlatmak biraz da benim yaşadıklarımı yaşayanlar var mıdır acaba diye fikir alışverişi yapmak için konu başlığını açıyorum.
Bu benim sonu hep hüsranla biten hikayem. İlk çocuk yapmaya karar verdiğimizde 2 ay içinde olmuştu. 2020 yılında hamile kaldım. 5haftalıkken düştü. Kürtaj olmadım. Her şey yolunda gitti kendiliğinden düştü.
Sonrasında 2 yıl boyunca denedik. Hiç başarılı olamadık. Ara ara kadın doğum uzmanlarına gidip fikir aldım. En son bir doktor eşime bakılması gerektiğini söyledi. Sperm sayısı az ve ileri hareketlilik düşük denildi. 6 aya yakın tedavi gördü.
Sonrasında da internetten araştırdım ve amh fsh bakılması gerektiğini söyledim doktora. Sağolsun baktı. Amh 1.18 FSH 4. Hsg çekildi sol tüp tıkalı.
Böylelikle talihsiz serüvenler dizimin ilk bölümünü çekmeye başlamış oldum.
Hemen çok iyi doktorları araştırmaya başladım.(olduğum şehirlerdekiler infertilite il ilgili çalışma pek yapmıyor) Şehir dısında bir tane buldum. Aşılama deneyelim dedi. Tamam dedik. Ve 2 aşılama sürecinde de yumurtam tıkalı tüpümden geldi soldan. Dayanacak gücüm kalmadı artık süreç iyice canımı sıkmaya başladı ve tüp bebek yaptırmak istediğimi söyledim. Çok zorlu bir süreçti. 10 yumurta toplandı. 7 si olgun. 2si 5.güne gitti. Ve bir tanesini doktor yerleştirdi. Yaşım 33. Baya umutluydum aslında. Çok garanti gözüyle baktık. Raporluydum. Kendimi pek zorlamadım bol bol hareket etmeye çalıştım. Ve 12.gün negatif ile tüp bebek maceranın sonuna geldim. Evet bir tane daha embriyo var. Bakalım zaman ne gösterecek. Benim durumumu yaşayan ya da benzer süreçlerden geçen kişiler var mı? Sizler neler yaptınız bu süreçte? Aslında sigarayı bıraktım. 2 ay oldu. Ama günde bir içiyorum. Mutsuzum biraz. Gereksiz yere gözlerim doluyor. Üzülüyorum. Kendime üzülmekte o kadar çok içimi acıtıyor ki anlatamam. :KK43:
Merhaba,
Bende 1 yıl deneyip hamile kalmayınca kadın doğumcularin kapısını aşindirmaya başlamıştım. 6 ay boyunca klomen + catlatma iğnesi denedik ilk etapta. Hamilelik olmayınca doktorum amh testi istedi ve sonuç 0.868 çıktı.

Vakit kaybetmeden tüp bebek için başvuru yaptım bir devlet hastanesine. Rapor cikarirsam isim daha kolay olur diye. 6 ay gidip geldim. Rahim filmi çekildim ve sol tüp tıkalı çıktı. Birkaç özel tüp bebek doktoru ile görüştüm. Bu şekilde de deneyebilecegimizi söyleyenleri eledim. Çünkü çok araştırdım bu şekilde şansım çok azdi bunu biliyordum. Ve belki de 2. Ye deneyemeyecektim.

Hemen rapor almak istediğim hastane bana amelliyat kararı çıkardı. 1 hafta içinde laparoskopi ve hiseteroskopi oldum. Şükürler olsun ki yapisiklik olmuş şok tüp açıldı.

2 ay iyileşme sürecinden sonra, gerekli testler muayeneler derken amh 0.78 e düştü. Moralim yerlerde idi ama pes etmedim. Hemen güvenimi kazanan özel bir kliniğe başvurdum. İlk yumurta toplamada 4 yumurta oluştu 5. Güne 2 tanesi gitti ve o 2 yumurta aşırı kalitesiz olduğundan tedavim iptal edildi.

Yükselen fsh düşsün diye tam 3 ay ilaç kullandım. Beslenme aliskanliklarimi değiştirdim. Sigarayı bıraktım. Her adet olduğumda muayeneye gittim. Tam 6 ay sonunda doktor evet artık yumurtaları büyütmeye başlayalım dedi.

İğneler ilaçlar derken, 5 yumurtam oldu. Hepsi toplandı. 5. Güne 2 yumurtam kaldı. Birinin kalitesi 4ab diğeri 3aa idi. Doktorumdan ikisini de transfer etmesini istedim.

Natürel transfer yapıldı. 2 yumurta da transfer edildi. Kendimi o kadar kastım ki tutmayacagindan emin şekilde 10 gün bekledim. 10 günün sonunda testim pozitif çıktı. Kese görmeye gittim sadece 1 kese oluşmuştu. Diğeri tutunamadi derken, 1 ay sonra diğeri de geç dollenmis şekilde bize merhaba dedi.

Şükürler olsun ki ikiz kizlarim bu ay 1 yaşına girecekler. Ve ben kendiliğinden 2. Kez hamileyim. Bunları anlattım çünkü yaşadıklarını çok iyi anlıyorum konu sahibi. Aynı yollardan geçmişiz. İnan sende bu yolları geçecek ve annelik duygusunu tadacaksin. Sadece vakti gelmemiş buna inan.

Ve sakin vazgeçme, yılma e'mi? Elbette bu yolda düşeceksin, kalkacaksın. Bazen çok agrina gidecek, bazen yasadiklarin çok ağır gelecek. Bazen ümidini kaybeder gibi olacaksın, bazen de yalnız mi ölücem hissiyatina kapilacaksin. Sakin bu duyguların seni aşağı çekmesine izin verme.

RABBIM bu uğurda savaşan herkesin yardımcısı olsun , herkese çabasının mükafatını versin 🤲💞

Herkese merhaba!!!
Hikayemi anlatarak biraz içimi rahatlatmak biraz da benim yaşadıklarımı yaşayanlar var mıdır acaba diye fikir alışverişi yapmak için konu başlığını açıyorum.
Bu benim sonu hep hüsranla biten hikayem. İlk çocuk yapmaya karar verdiğimizde 2 ay içinde olmuştu. 2020 yılında hamile kaldım. 5haftalıkken düştü. Kürtaj olmadım. Her şey yolunda gitti kendiliğinden düştü.
Sonrasında 2 yıl boyunca denedik. Hiç başarılı olamadık. Ara ara kadın doğum uzmanlarına gidip fikir aldım. En son bir doktor eşime bakılması gerektiğini söyledi. Sperm sayısı az ve ileri hareketlilik düşük denildi. 6 aya yakın tedavi gördü.
Sonrasında da internetten araştırdım ve amh fsh bakılması gerektiğini söyledim doktora. Sağolsun baktı. Amh 1.18 FSH 4. Hsg çekildi sol tüp tıkalı.
Hemen çok iyi doktorları araştırmaya başladım.(olduğum şehirlerdekiler infertilite il ilgili çalışma pek yapmıyor) Şehir dısında bir tane buldum. Aşılama deneyelim dedi. Tamam dedik. Ve 2 aşılama sürecinde de yumurtam tıkalı tüpümden geldi soldan. Dayanacak gücüm kalmadı artık süreç iyice canımı sıkmaya başladı ve tüp bebek yaptırmak istediğimi söyledim. Çok zorlu bir süreçti. 10 yumurta toplandı. 7 si olgun. 2si 5.güne gitti. Ve bir tanesini doktor yerleştirdi. Yaşım 33. Baya umutluydum aslında. Çok garanti gözüyle baktık. Raporluydum. Kendimi pek zorlamadım bol bol hareket etmeye çalıştım. Ve 12.gün negatif ile tüp bebek maceranın sonuna geldim. Evet bir tane daha embriyo var. Bakalım zaman ne gösterecek. Benim durumumu yaşayan ya da benzer süreçlerden geçen kişiler var mı? Sizler neler yaptınız bu süreçte? Aslında sigarayı bıraktım. 2 ay oldu. Ama günde bir içiyorum. Mutsuzum biraz. Gereksiz yere gözlerim doluyor. Üzülüyorum. Kendime üzülmekte o kadar çok içimi acıtıyor ki anlatamam. :KK43:
Hikayelerimiz çok benziyor evlendik 1 yıl sonra hamile kaldım ve 6 haftalıkken kendiliğinden düştü 2 yıl denedim olmadı 2 aşılama negatif 2 tüp bebek negatif 5 kere yumurta takibi negatif hiç gücüm kalmamıştı artık hersey normal görünüyordu amh değerim 1.30 civarı ama yumurtalarım boş çıkıyordu yeni bir tüp bebeğe ne maddi ne de manevi gücüm yoktu neyse dedim ki son kez yumurta takibi deneyelim tam yumurta çatlama iğnesi vuracağım gün öğrendim ki eşimin ileri hareketli sperm sayısı sıfır ee tedavide boşa olmuş neyse Yinede denemeye karar verdim vurdum çatlama iğnemi arada 3 hafta geçti tabi ben olumsuz olacağını düşündüğüm için test yapmak aklıma bile gelmedi adet söktürücü almıştım eşim ısrarla test yaptırdı birde baktım pozitif hayatımın mucizesi inanamadım bir test daha vardı onuda yaptım yine pozitif hemen doktora gittim kese göründü ben hala inanamıyordum o kadar ümitsizlik ki eşimle aynı evde bakmıyorduk bile birbirimize konuşmuyorduk hayata küsmüştük ikimizde boşanmayı düşünüyordum ben artık ümidini sakın kaybetme bir zamanı var İnan
Şimdi çok tatlı 1 yaşında kızım var ve o günler aklıma bile gelmiyor geçip gidiyor ama yazdıklarını okuyunca tüm yaşadıklarım gözümün önünden geçti duygulandım 😍

Ben 2 diş gebelik yasadim tuplerim alındı, rezervim düştü 1 tüp bebek denedim olmadı, 2 . İçin özelde havuz sistemi ile yumurta toplattim 2 tane ancak oldu embriyo ( kaç kere toplattim boş çıktı dollenmedi ) .
Cuma günü dondurulan 2 tane 3. Gün embriyolarim transfer edildi bakalim hayirlisi inşallah.
Yaş 38 amh düşük tüpler yok.

Ben şu serum olayını merak ediyorum asıl, intralipid serum diye bir şey varmış ve tutunma şansını ciddi şekilde yükseltiyor. Benim doktorum yapmıyor ,sizlerde bu serum denendi mi ? Ya da bu serumu hiç duydunuz mu ? Hiç arastirdiniz mi? Çoklu deneme sonucunda tutunma sorunu olanlarda serum kullanan doktorlar var. Neredeki hangi doktorlar yapıyor bilmiyorum .
Çok geçmiş olsun. Sanırım beyaz serumu soruyorsunuz. İçi fındık fıstık kokulu, çeşitli yağ vb maddelerden oluşan bir şey bildiğim kadarıyla. Bu serumu alan arkadaşım fayda görmedi, iki embriyo transferi negatif geldi. Serum çok ağır veriliyor, işlem 8-10 saat sürebiliyor ve bir hastane odası tutmak gerekiyor. Bu şekilde bakınca oldukca zahmetli. Ama tabi keşke ise yarasaydi. Bildiklerim bu şekilde. Biraz maliyetli bir şey, ama hastane odası ücreti nasıl olur bilemem, esas maliyet orada çıkar.

Çok geçmiş olsun. Sanırım beyaz serumu soruyorsunuz. İçi fındık fıstık kokulu, çeşitli yağ vb maddelerden oluşan bir şey bildiğim kadarıyla. Bu serumu alan arkadaşım fayda görmedi, iki embriyo transferi negatif geldi. Serum çok ağır veriliyor, işlem 8-10 saat sürebiliyor ve bir hastane odası tutmak gerekiyor. Bu şekilde bakınca oldukca zahmetli. Ama tabi keşke ise yarasaydi. Bildiklerim bu şekilde. Biraz maliyetli bir şey, ama hastane odası ücreti nasıl olur bilemem, esas maliyet orada çıkar.
Valla bende hiç kullanılmadı tam olarak nedir bilmiyorum ben de bu forumda okuduğum kadarıyla biliyorum ama eczaneden daha uygun temin edip sağlık ocağında da serumu alanlar okudum . Maliyet tup bebek merkezlerinde pahalı anladığım kadarıyla. Fındık fıstık kokusunu falan ilk defa sizden duydum .bilmediğim için yorum yapamıyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun Rabbım hepimize kolaylastirsin hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin 🤲

Herkese merhaba!!!
Bir hikayede benden sana gelsin o zaman canım ki umudun bitmesin evlendik evlendiğimiz ilk günden itibaren çocuk istedik uzun çocukluk ilişkimiz vardı o yüzden gerek duymadık beklemeye 1 ay 2 ay 5 ay derken olmadı 2 devlet 1 özel hastaneye gittik eşimde bı sıkıntı yoktu ama dedilerki kistlerin var tedavi olman lazım dedim peki olalım 1 yıl tedaviyle uğraştım yine olmadı sonrasında tüp bebek kliniğine gittik ordaki doktorun dediği tek kelime kaç tane doktor sana bunu nasıl söyler tedavi uygular kist filan yok bunlar yumurta polikistik over başlangıcın var sadece neyse o doktorda tam 9 ay çatlatma iğnesi tedavisi oldum pes ettim artık maddi manevi zorlamaya başladı sizin gibi başka bir ilcedeydi doktor sonrasında ara verelim 1 yıl toparlanalim direkt tüp bebek yaptırırız diye düşündük ama dayanamadım 3 ay sonra kredi çekip tüp bebek seruvenine başladık 17 yumurtam toplandı son güne 3.gun 2 tane embriyo kaldı düşün o kadar yumurtadan sadece 2 tane.neyse çok umutluyduk bende doktorumda çünkü bariz gebelik engel olucak bişey yoktu test günü kocaman bir negatifle yerlerdeydim ben herşey Allah'tan ama o zamanları yaşayanlar anca o negatiften sonra kendimi temizliğe ve açıkçası sigara verdim psikolojim bozulmuştu çünkü sonrasında tam 3 ay sonunda iş başvurusu için kan testi vermem gerekiyordu Allah'ın mucizesi hamilelik çıktı şuan oğlum 2 yaşında 2.icin 2 yıldirda ugrastiriyoruz ama vardır rabbimin bir bildiği o yüzden umut her zaman var Allah doğru zamanda hayırlısini sağlıklısıni nasip etsin

X