Mutsuzluğun çözümü var mı?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.112
1.752
Aile evinden uzakta farklı bir şehirde yaşayan bir memurum. Zorunlu görevdeyim eylülde dönmüş olacağım aile evime eski düzenime. Ama son haftalarda her şey o kadar üstüme üstüme geliyor ki çalıştığım ortamda. Kimseye tahammülüm kalmadı nefes alsalar sanki bana batıyor. Suratsız mutsuz agresif biri oldum. Terapi almaya başladım 2-3 aydır devam ediyorum güzel de yol aldık ama nüksediyor böyle ara ara. Olduğum şehirde iş yerinde o kadar mutsuzum ki. İşe gelirken ayaklarım geri geri gidiyor. Ama işten değil ortamdan insanlardan. Sık sık ailem yanıma geliyor tek kalmayayım diye ama artık o bile mutlu etmiyor beni. Sona yaklaştıkça sabrım mı kalmadı nedir bilmiyorum ama baktığımda daha kaç ayım var kendime işkence ediyorum. Ailem üzülmesin diye onlara çok bahsetmiyorum ama içim şişti. Her şeyi bırakıp istifa bile etmeyi düşündüm o derece. Bu salaklığı düşünecek kadar içim daralıyor yani. Güçlü sesi çıkan bir tipimdir ama her ne kadar öyle de olsanız bazı noktalarda yetmiyor bu. Yapılan haksızlıklar edilen dedikodular atılan iftiralar benimle ilgili olmasa bile modumu etkiliyor çekiyor beni aşağıya. İçimi dökmek istedim sizlere. Ne yapacağım nasıl zaman geçireceğim bilmiyorum ama sabretmek için izlediğiniz yollar var mı ya da mutlu olmak kafa dağıtmak için. Artık mutlu bile olamıyorum ☹️

zorunlu görev bittikten sonra eski düzeninizde mutlu olursunuz diye düşünüyorum. Hem çok da kalmamış bu kadar sabretmişsiniz 😊 acaba terapistiniz bu konuyla ilgili ne diyor 2-3 ay iyi bir süreç ilerleme kaydettiğinize çok sevindim.

Ağzım burnum derken Eylül gelir yahu!
İstifa düşünmek saçmalık şu durumda.
Dizilere sar kafani meşgul et sabah aksam mal gibi yat izle bir kaç ayı öyle atlatırsın.
Gittiğin her ortamda da bir kaç sinir bozucu tip olacak. Isini yap, fazla düşünme. Azıcık üstten yaşamak lazım hayatı.

Yani nickiniž gibi değildir umarım hayata bakışınız.Bazen istemediğimiz yerlerde istemediğimiz insanlarla olmak çalışmak zorunda kalabiliriz.Benim mutluluğum bana bağlı ortama şehre yada insanlara bağlı değil.Ben görmek istemediğim insanı görmem duymak istemediğim sözü duymam bu hale bu kafayada bir günde gelmedim.Yasadiginiz şeyler sizi güçlendirmeli ....Sizi ezip geçmemeli.İnsanin gücü içinden gelir bu dışardaki insanların tepkileri den bağımsızdır.Gittiginiz uzmandan bu konuda yardım alabilirsiniz size insanlara baktığınızda kafalarının ardındaki duvarı görebilecek kadar bir öngörü davranış biçimi kazandırabilecek tüyolar verebilir.Aslolan sizsiniz sizi sizden başkası kötü hissettirememeli öyle bile olsa bu kısa sürmeli

Aile evinden uzakta farklı bir şehirde yaşayan bir memurum. Zorunlu görevdeyim eylülde dönmüş olacağım aile evime eski düzenime. Ama son haftalarda her şey o kadar üstüme üstüme geliyor ki çalıştığım ortamda. Kimseye tahammülüm kalmadı nefes alsalar sanki bana batıyor. Suratsız mutsuz agresif biri oldum. Terapi almaya başladım 2-3 aydır devam ediyorum güzel de yol aldık ama nüksediyor böyle ara ara. Olduğum şehirde iş yerinde o kadar mutsuzum ki. İşe gelirken ayaklarım geri geri gidiyor. Ama işten değil ortamdan insanlardan. Sık sık ailem yanıma geliyor tek kalmayayım diye ama artık o bile mutlu etmiyor beni. Sona yaklaştıkça sabrım mı kalmadı nedir bilmiyorum ama baktığımda daha kaç ayım var kendime işkence ediyorum. Ailem üzülmesin diye onlara çok bahsetmiyorum ama içim şişti. Her şeyi bırakıp istifa bile etmeyi düşündüm o derece. Bu salaklığı düşünecek kadar içim daralıyor yani. Güçlü sesi çıkan bir tipimdir ama her ne kadar öyle de olsanız bazı noktalarda yetmiyor bu. Yapılan haksızlıklar edilen dedikodular atılan iftiralar benimle ilgili olmasa bile modumu etkiliyor çekiyor beni aşağıya. İçimi dökmek istedim sizlere. Ne yapacağım nasıl zaman geçireceğim bilmiyorum ama sabretmek için izlediğiniz yollar var mı ya da mutlu olmak kafa dağıtmak için. Artık mutlu bile olamıyorum ☹️
Yetişkin bir kadın olarak aile evinde yaşamak istemeniz size yakışmıyor bence.cinsel ihtiyaçlarınız yok mu? Yetişkin gibi hissetmek istemiyorum musunuz?. Artık büyümelisiniz bence biraz.aile evine dönmek nedir ya.ben 2 günde düz duvara tırmanıyorum millet aile evine döneceğim diyor 🤣🤣

Sayılı gün çabuk geçer.haftasonu bir uzaklaş o şehirden.yillik izinini kullan ne biliyim.bir şekilde gelir Eylül

İş yeriniz değişince de problem yaşayacaksınız iş hayatı biraz böyle 3 5 ay sonra ordan ayrılacaksanız bulunduğunuz ilin keyfini çıkarın bence iş yerini kafanızdan silin.

Altı ay nedir ki? Geçer geçer. Zaten her işyerinde dedikodu sorun oluyor. İş hayatında olacak şeyler bunlar. Yeni yerde olmazsa istifa edip evde mi oturacaksınız? İdare etmekten başka yol yok

Eylül ayına ne kaldı takvim ile başlayın her geçen güne tik atın.hayat sadece işyerinden ibaret değil kafanızı dağıton odağınızı kişisel gelişiöe,sosyalliğe yanda dizi film kitap vs civar semtleri hsonu ziyareynedip sarj olun. Geçer gider günler.kişiler yüzünden kamu görevinden istifa etmeyin.

X