Mutsuzluktan haz almak

joey

just breathe
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2009
2.530
3
hani bazen insan üzgündür, canı sıkkındır ama o an o duyguları yaşamak ister. Kafasını dağıtacak, onu neşelendirecek birşey yapmak istemez.

Bu durum her insanın hayatında dönem dönem yaşadığı bir durumdur. Peki ya bir insan sürekli bu şekilde olmaktan aslında memnunsa? melankolik takılmak, sürekli efkarlı olmak aslında kendine bile itiraf edemediği bir haz veriyorsa, mutsuzluğuyla mutluysa?

Böyle bir insan olumlu düşünmeye, genel kabul gören anlamıyla "mutlu" olması için birşeyler yapmaya nasıl teşvik edilir?

merhaba joey, guzel oldu boyle bir konu acman.. Umarim faydali yorumlar gelir. Ben mutsuzlugumla mutluyum sanki. Beni ben eden bir hava katiyor sanki mutsuz olmak, efkarli olmak bu melankolik havalar zarar vermeye basladi bana ve evliligime
bu melankolikten kurtulma istemleri yasiyorum son zamanlarda daha yuzeysel bakmaya calisiyorum olaylara
kuantum olayina takiliorum (yogun olmasada) polyanacilik oynamayi deniyorum sonra sacma geliyor bana

ben bu durumu çok sık yaşamıyorum ama çok yakın çevremde yaşayanlar var. ve sonuç olarak bana da yansıyor. o mutsuzluğuyla mutlu olurken etrafındakini yani beni mutsuz ediyor. sen de demişsin ya bana ve evliliğime zarar vermeye başladı diye. benim durumumda roller tam tersi. yani ne yapmam gerekli onu bir şekilde olumlu düşünmeye teşvik etmek için bilmiyorum. mesela sen birşeyler yapmaya isteklisin. ama onun böyle bir isteği de yok. ve bu son zamanlarda beni çok sıkmaya başladı. elimden birşey gelir mi merak ediyorum mafoldumben

her insanın arada yalnız kalmaya ihtiyacı var. belki o isteğini bu şekilde davranarak gidermeye çalışıyordur.
eğer bu durum sürekli ise kişinin ciddi problemleri vardır. yardımcı olacak konuşabileceği biri yoksa etrafında daha fazla içine kapanmadan bir yardım alabilir.
o durumda olan birini dış dünyaya açmak için ya sevdiği insanlarla birlikte olması,onlarla güzel zaman geçirmesi ya da yapmaktan büyük zevk aldığı durumların içine sokmak gerek kanımcaeyvahedigeldismile

Bende bu sorun var ne yazıkki.Sırf duygusal moda baglamak için duygusal şarkılar faln dinleyip kendimi üzmeye çalışıyorum..

Zaman zaman hepimiz yaşıyoruzdur bence. Bana da olur bazen ama bunu alışkanlık haline getirmiş, karakter yapmış insanlar var ki bu da gerçekten çok tehlikeli bir durum. Benim tanıdığım iki arkadaşım var öyle melankoliklik hayat felsefeleri olmuş. Walla bir yerden sonra kabak tadı veriyorlar.

bence kesinlikle böyle mutsuz olmayı aslında çok sevip, mutsuzluğu onun güvenli limanı olup ama sanki bunu istemiyormuş gibi davrananlar var, ama bunu bilinçli yapmıyorlar bence
bu tipler hep kötü seçenekleri görüp onları tercih eder, kendileri gibi kötü enerji yayan insanları kendilerine çeker, hep ne kadar mutsuz olduklarını, ne çok acı çektiklerini anlatırlar, çektiklerinden gizliden gizliye mutludurlar ha, çünkü bu sayede popüler olurlar, herkes onlara acır ya da vay be neler yaşamışsın ama dimdik ayaktasın diye övgüde bulunur, mutsuzluklarından çektikleri acılardan bu tip gizli çıkarları vardır yani
ve onlara bunları söylediğiniz zamanda bir kamyon mazeret bahane bulurlar, bence bu insanlar mutlu olmaya teşfik edilemez, bu duygudan korkarlar çünkü, bilinmeyen onlar için, ya mutsuzlukla gelen gizli çıkarları ellerinden uçup giderse...

kimileri bunun bi bağımlılık olduğunu söylüyo, yani mutsuz olunca salınan hormonlara bağlımlı hale geldiği için kişi, hiçbişey bulamazsa, bi dert bela yaratamazsa, direk melankolik bi müzik açıp üzülmeye başlıyo ve bağımlısı olduğu hormon salgılanıyo

kimiside bunun egodan kaynaklandığını düşünüyo, bu insanların yani mutsuzluktan gizli kazançları olması, mutsuzlukları ve çektikleri sayesinden diğer insanlardan farklı ve üstün olduğunu düşünmesi, bu sayede diğer insanları etkilemesi, bu sayede var olması bi nevi...

nasıl olursa olsun tam bizim millete göre bişey ama
:KK53:

Son düzenleme:
Bana da bazen öyle oluyor. Durduk yere triplere giresim geliyor. Aklıma kötü düşünceler geliyor. Yani istediğim bir şey sanki olmayacakmış gibi düşünmeye başlıyorum. Sonra umudumu kıracak şeyler oluyor. Ama ben bunlara pek aldırmamaya çalışıyorum. ''Eğer şimdi ben böyle duygulara kapılıyorsam, bunlar üst üste geliyorsa Allah benim sabrımı ölçüyor, demekki istediklerim olacak diyorum.'' İşe yarıyor. :KK34: Bunu daha önce başka birinden de duymuştum onda da işe yaramış. :KK61::KK61::KK61:

benim tanıdığım böyle biri var kendini mutsuz göstermek hoşuna gidiyo yetmiyo bide karşısındakini sorunlu görüyo kendi saçmalıklarına bakmadan böylelerini asla mutlu edemezsin çünkü kendileri istemiyo mutlu olmayı kendi hallerine bırakmak lazım

X