Nafaka arttirim davam

Umuthepvar_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
441
92
29
Merhabalar resmi olarak bir yıl önce boşandım ,oğluma 600 TL nafaka alıyorum, oğlumu baba evinde dünyaya getirdim ,babası ve ailesi hiçbir şekilde oğlumu görmek için bir çaba sarf etmedi, Babası hastanede 2 gün gördü ve gitti sonrasında Biz tartıştığımız için beni engelledi ,oğlum büyüdükçe telaşlarım arttı ,oğlum 5 aylıkken babasının iş yerine götürdüm göstermek için ilk kez 5 aylıkken gördü oğlunu ,bugün yaptığım her şey için çok pişmanım çünkü kötü insan kötüdür ve biri size kötü gördüyse onun gözünde hep kötüsünüzdür ,Ben ne yaptıysam onun ve ailesinin gözünde en kötü oldum ,Oysa sayemde çocuklarını gördüler babası her istediğinde gönderdim oğlum orada kaldı maddi anlamda nafaka dışında hiçbir şey görmedim, oğlum büyüdükçe şu an 3 yaşına girecek Biz birlikte vakit geçirmelere başladık o sırada ve oğlumu evine götürdüğü sırada ne masraf yaptıysa odur, oğlumun her şeyini tek başıma yaptım bu zamana kadar ondan hiçbir şey istemedim, Son iki ayda iki kez bez istedim aldı gönderdi Onun dışında hastane işimiz olduğunda Onu da çağırdım ilacını Almıştır O kadar

oğlumu kreşe başlattım sosyal hizmetten ücretsiz kreş desteği aldım bir tek servis ücreti vardı 1000 TL bunu ona çok kez Söylememe rağmen Beni ciddiye almadı oğlum büyüdükçe her şey daha da zoruma gitmeye başladı ,Sanki tek başıma Yapmışım her çilesini ben çekiyorum ,bu süreçte çok kez git gel yaşadım oğlumu onlara vermeyi düşündüm iyi ki de böyle bir şey yapmamışım ,Çünkü tamamıyla oğlumu kaybederdim nafaka arttırım davası açtım Açmadan önce ona çok kez söyledim, bana destek ol bu konuyu konuşalım diye hep geçiştirdi ben de dava açtım tebligat ona gittiği gün beni aradı görüntülü bir sürü hakaret etti Bundan sonra sen göreceksin dedi ,para göz aç göz senden kurtulamadım hayatımı hala zehir ediyorsun gibi sözler söyledi az önce cevap dilekçesini okudum UYAP'tan sinirden elim ayağım titredi ve Buraya yazdım bir sürü yalan dolan şeyler yazmış arttırma reddini talep ediyorum demiş .Biz anlaşmalı boşandık benim tüm takılarım ondaydı vermedi ben de kurtulmak için bir miktar para teklifini kabul ettim .Nafaka dilekçesinde,, Ben ona tazminat ödemek için kredi çektim onun kredisini ödüyorum maaşım artmış olabilir ama günümüz koşulları için ben de zor şartlar altında yaşıyorum ayın neredeyse 20 günü çocuğu zaten bende bırakıyor ben ve ailem oğlumun her ihtiyacını karşılıyoruz ailem üzerine titriyor Ben aylık nafaka dışında ona ek olarak para da gönderiyorum oğluma bez kıyafet gibi ihtiyaçları ben alıyorum ona çok da bir yük kalmıyor zaten okul ihtiyaçlarına da karşıladım kendisinin tek amacı nafaka üzerinden kazanç elde etmek gibi şeyler yazmış okurken elim ayağım titredi hayatımı mahvettikleri yetmiyor gibi hala daha yalan dolan peşindeler iki üç kuruş için ve beni en çok tiksindiren ise oğlum 6 aylıkken erkek kardeşi evlendi tanık olarak yeni geline yazmışlar

Tartıştığımız en son günden sonra her yerden engelledim kendisine ve bir daha oğlumu göstermeme kararı aldım imkanım olsa Oğlumu da alıp kaçıp gideceğim buralardan çünkü yaptığım ettiğim hiçbir insanlığa değmediler benim anneliğimi diline alabilecek kadar Merhametsiz bir insan için hem kendimi hem oğlumu değersizleştirdim ve Bugün bunun pişmanlığını yaşıyorum

merak ettiğim şey mahkeme davayı gerçekten reddeder mi ki zaten çok büyük bir artış olacağını ben de beklemiyorum ama en azından oğlumun hakkını aramak zorundaydım siz olsaydınız nasıl davranırdınız ben çok hassas bir insandım boşanma sürecinde atılan iftira ve yalanları daha fazla katlanamadığım için anlaşmalı bitirdim sağlığımı düşündüğüm için ama çocuk olunca bu şeytanlardan Kurtuluş olmuyormuş bu saatten sonra ciddi anlamda oğlumla o insan arasındaki tüm bağı koparmak istiyorum uzun oldu Hakkınızı helal edin yorumlarınız için de şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Hayır reddetmez. Muhtemelen de artar. Sen olabildiğince çocuğun masraflarını faturalandır. Bir de avukat edin kendine. Zaten buradakileri anlatan bir dilekçe yazınca hakim anlayacaktır olayı.
Barodan avukat verdiler zaten ve ben tüm harcama yaptığım fişleri biriktirdim verdim o da dosyaya koydu.Beni telaslandiran bunun yazdığı 3 şahit davayı etkiler mi yani çok saçma bu davada şahit olması zaten kim ne biliyo benim ne yaşadığımı sanki..

Zorla baba sevgisi verdiremezsiniz zorla gösteremezsiniz. Bir daha göstermeyin çok çabalamışsınız ama istemiyor işte oğlunu..
Maddi olarak tüm giderlerin faturasını çıkarın dosyaya koyun. Çocuğun giderlerinin yarısı ona ait. Nafaka artırılabilir. Ama malesef herkeste geçerli değil bu. Annem kardeşimin tüm masraflarını fatura fiş göstermesine rağmen bugün aldığı alabildiği hakimin verdiği tek nafaka 1500₺

Hayır istiyorum çalışmak ama destek olmadı işte bana.Ben ona çocuk bakımında da destek ol bana ,hani acil bisey olur ben olmam sen gidersin gibi soyledim çok kez ama insan gibi oturup konuşmadı benimle hiçbir zaman
Çalışıyor musunuz ?

Zorla baba sevgisi verdiremezsiniz zorla gösteremezsiniz. Bir daha göstermeyin çok çabalamışsınız ama istemiyor işte oğlunu..
Maddi olarak tüm giderlerin faturasını çıkarın dosyaya koyun. Çocuğun giderlerinin yarısı ona ait. Nafaka artırılabilir. Ama malesef herkeste geçerli değil bu. Annem kardeşimin tüm masraflarını fatura fiş göstermesine rağmen bugün aldığı alabildiği hakimin verdiği tek nafaka 1500₺
Ya çok saçma geliyor bana insan iki üç kurusun hesabını yapar mı evladı için.Sen kendjn için istiyosun diyodu bana hep bu nafaka konusunu açtığımda, istediği tek şey insan yerine konmakti sadece.Ben ona şunu böle soyledim bana dersin al bu ay bu kadar ben bisey demem benim zoruma giden 600den milim oynamiyosun. Erkekler çok acimasiz ama bu benim başıma gelen düşmanımın basina vermesin Allah.Hayatimi aldı elimden çocuğunu büyütüyorum onun hesap yaomamasi lazım çocuğunun annesiyim sonucta

Ya çok saçma geliyor bana insan iki üç kurusun hesabını yapar mı evladı için.Sen kendjn için istiyosun diyodu bana hep bu nafaka konusunu açtığımda, istediği tek şey insan yerine konmakti sadece.Ben ona şunu böle soyledim bana dersin al bu ay bu kadar ben bisey demem benim zoruma giden 600den milim oynamiyosun. Erkekler çok acimasiz ama bu benim başıma gelen düşmanımın basina vermesin Allah.Hayatimi aldı elimden çocuğunu büyütüyorum onun hesap yaomamasi lazım çocuğunun annesiyim sonucta
Çocuğu hiç istemiyor herif , yaparken istiyor muydu? Malesef zorla sevdiremeyiz zaten böyle pis kötü karakterli birini baba diye örnek de almasın bir de erkek çocuğu babaya bak iskele babası..
elbette zor siz alacağınızı almaya çalışın ölmüs sayın bu rezil adamı da

Çocuğu hiç istemiyor herif , yaparken istiyor muydu? Malesef zorla sevdiremeyiz zaten böyle pis kötü karakterli birini baba diye örnek de almasın bir de erkek çocuğu babaya bak iskele babası..
elbette zor siz alacağınızı almaya çalışın ölmüs sayın bu rezil adamı da
Ooo bakinca mükemmel bir baba kendisi.Sayemde cocugunu bildi oğlumda ona düşkün olduğu için araları iyi olsun dedim ama tam şeytanlar çocuğu almak için velayet davası açma planları kuruyolarmis enayi ben de diyorum ki oğlum babasını halalarini bilsin!
Ben artık oğlumu kaybetmekten korkuyorum o yüzden onu yok sayıyorum ama keşke imkanım olsa da nafakada almasam hatta soyadindan bile kurtarsam oglumu diyorum

Bunlar hala değil şeytan küçücük bir çocuğu anne babadan ayırdılar.
Çocuğu alsalar bakmayacaklar heba olacak.
Pislikler hepsinin de yuvası dağılır yakında. Allah bereketinizi bolluğunuzu versin de bu herifin yüzünü bile görmeyin çocuğunuz da görmesin çocuk babayı öldü bilse daha iyi psikolojisi için.
O halalara da beddua etmek istemiyorum hamile halimle okudum konunuzu yazıklar olsun onlara ya..

Pislikler hepsinin de yuvası dağılır yakında. Allah bereketinizi bolluğunuzu versin de bu herifin yüzünü bile görmeyin çocuğunuz da görmesin çocuk babayı öldü bilse daha iyi psikolojisi için.
O halalara da beddua etmek istemiyorum hamile halimle okudum konunuzu yazıklar olsun onlara ya..
Mahkemece belirlenen günlerde cocugu göstermezse konu sahibi suçlu çıkar. Sakın öyle bir şey yapma. Ama babası görüşmek istemezse onların bir bağı olsun diye uğraşma sadece.

Konuda halalarla ilgili bir cümle geçmiş zaten onlara niye bu kadar sinirlendiniz ki olayın aşıp muhatabı çocuğun babası

Ya zaten lafa gelince anlamlar bakar diyo ,daha geçen haftalarda pazar gunu gel al dediğimde haftaixi çalışıyorum kime birakiyim demisti. Ama ne olursa olsun ablalarina laf ettirmez, kimse çocuğuma bakmaz zorunda değil der.Azcik dayanabilseydim çocuğu verirdim o da görürdü gününü qma olan çocuğuma olurdu biliyorum o yüzden kıyamadım.
Ya zaten doğum yaptığım ilk gunler tartışırken,babası öldü dersiniz demisti. O kadar iğreniyorum ki gunahima girdi hayatımı mahvettiler dolandiricilar

Mahkemece belirlenen günlerde cocugu göstermezse konu sahibi suçlu çıkar. Sakın öyle bir şey yapma. Ama babası görüşmek istemezse onların bir bağı olsun diye uğraşma sadece.
2 Ay sadece görüş gününde gönderdim onun dışında o ne zaman istese gördü çocuğunu. Ama anladım ki insanlık yaramiyor kimseye.Suclu çıkayım artık hiç çekilmiyorum cunku benim anneligimi dillerine alan insan onlar bunu bile bile yapamam kendime artık bunu.Cocuk zayıf yemez laf eder,hasta olur laf eder oyle konuşur ki bazen goreden çocuk psikolojisini çok bilen biri sanır. Nefret ettim hepsinden kisaca

• Beğen
Reactions: Cac
X