Nafaka arttirim davam

Konuda halalarla ilgili bir cümle geçmiş zaten onlara niye bu kadar sinirlendiniz ki olayın aşıp muhatabı çocuğun babası
Ben onlari hiçbir seye katmiyorum o şahıs anlamlar diye bir savunmada sürekli.Dilekcede bile sadece şahsa yönelik konuştum ama anlattığım üzere yine ailem ablalarım diye katmış kendisi.Oglum 2 gece hastanede yatmisti ordayken pislik halasi kalmisti oğlumun yanında ve ben oğlumu görmeye gitmistim.Hicbir art niyet taşımadan gittim çünkü onları bi nebzede olsun insan olduğunu düşündüm.Kadin düşman görür gibi oldu, oğlum beni görünce ağladı aşırı kotuydu zaten,bak o bile istemiyo seni defol git burdan dedi.Sonrasindq da neler neler şok oldum.Sen anne misin,çocuğu bilerek b klu bezle gonderiyosn,kıyafet bile gondermiyosun,paraci çıkarcı, çocuk kemik kalmış gibi bi sürü şey soylemisti.Sen kimsin benim anneligimi yargılıyorsun,sen halasin birgun kapıma mi geldin yeğenin için dedigimde annenle sen bıraktınız mı dedi.Yilan gibi biri ve oğlumun babası onun etkisi altında gibi birbirleriyle kedi köpek olan insanlar ben aralarını düzeltmeye çalışırdım hep simdi aile olmuşlar.Gece çok beddua ettim içim yana yana çünkü mahvettiler hayatımı

Nafakanın her yıl kendiliğinden üfe oranında arttırılmasını da istedin mi dava dilekçende? Böylece sürekli artırım davası açmana gerek kalmaz daha farklı ihtiyaç durumları ortaya çıkmadıkça.

Barodan avukat verdiler zaten ve ben tüm harcama yaptığım fişleri biriktirdim verdim o da dosyaya koydu.Beni telaslandiran bunun yazdığı 3 şahit davayı etkiler mi yani çok saçma bu davada şahit olması zaten kim ne biliyo benim ne yaşadığımı sanki..
Hayır etkilemez rahat ol. Sen de yaz şahit. Bana da nafaka düşürme davası açmış. Kendi başka ile sürgün gitti ordan hiç tanımadığım 2 kişiyi şahit yazmış hahaha🤣🤣
Neyse avukatım hiç sallamadı bile. Beni ve çocuklarımı tanımayan kişiler nasıl şahitlik eder ki ilginç

Nafakanın her yıl kendiliğinden üfe oranında arttırılmasını da istedin mi dava dilekçende? Böylece sürekli artırım davası açmana gerek kalmaz daha farklı ihtiyaç durumları ortaya çıkmadıkça.
Size birşey sormak istiyorum. Bana da nafaka düşürme davası açmış. Karşılıklı dilekçelerden sonra çocuğu bağlama kursuna yollamasın lüks demiş. Bebeğim için de 3 yaşına gelecek develer anaokuluna yollasın demiş. Hatta mahkeme bilirkişiyle ucuz kreş bulsun demiş. Mantıklı mı bu?
Avukatım çok rahat gülüyor düşmez nafaka diyor ama ben şaşkınlıkla dilekçelerini okuyorum işte.

Size birşey sormak istiyorum. Bana da nafaka düşürme davası açmış. Karşılıklı dilekçelerden sonra çocuğu bağlama kursuna yollamasın lüks demiş. Bebeğim için de 3 yaşına gelecek develer anaokuluna yollasın demiş. Hatta mahkeme bilirkişiyle ucuz kreş bulsun demiş. Mantıklı mı bu?
Avukatım çok rahat gülüyor düşmez nafaka diyor ama ben şaşkınlıkla dilekçelerini okuyorum işte.
Nafaka düşmez. Hele bu ekonomide. Hayal kuruyor eşin.

Bu adam sizin hamile kalmanızı istemedi mi?
Çocuğa niye bu kadar ilgisiz?
Sanki zorla hamile kalmış gibisiniz.

2 Ay sadece görüş gününde gönderdim onun dışında o ne zaman istese gördü çocuğunu. Ama anladım ki insanlık yaramiyor kimseye.Suclu çıkayım artık hiç çekilmiyorum cunku benim anneligimi dillerine alan insan onlar bunu bile bile yapamam kendime artık bunu.Cocuk zayıf yemez laf eder,hasta olur laf eder oyle konuşur ki bazen goreden çocuk psikolojisini çok bilen biri sanır. Nefret ettim hepsinden kisaca
Aynen oyle mahkeme disinda verince hemen bakamiyor velayeti bana verin diyorlar degmiyor boyle çirkef adamlara. Sizin yapacağınız teksey muhatap almayacaksiniz görüş gününden görüş gününe aldi gitti verdim yok hasta yok zayif ne derse senj engellerim diyin bir daha yazmaz

Afedersin benim g.zekali avukatim demedi bunu hakimde yazmadığı için dava açmam gerekti

Önceki konularına baktım da bilendim sabah sabah halalara 😀
Allahim iyi gün vermesin onlara..kaynim evlendi 2 yıl olcak yeni gelinle fotolar atıyorlar biz 5 kiz kardeşiz diye ,bana da diyolardi😄 ona bana yaotklarini yaoamazlar kacar diye o yüzden o iyi oldu ben kotu

Bu adam sizin hamile kalmanızı istemedi mi?
Çocuğa niye bu kadar ilgisiz?
Sanki zorla hamile kalmış gibisiniz.
Bir seferde kaldım mutlu oldu ama niyetimizde 2 yıl çocuk yoktu nasip işte. Oğlum her şeye rağmen tutundu bana. Bugün yazmış aramış engele düşmüş, kizkardesime yazmış aramış ablam disarda demiş o da kapamış teli.Ben çok iyi niyetli davrandım artık bitirdi iste

Aynen oyle mahkeme disinda verince hemen bakamiyor velayeti bana verin diyorlar degmiyor boyle çirkef adamlara. Sizin yapacağınız teksey muhatap almayacaksiniz görüş gününden görüş gününe aldi gitti verdim yok hasta yok zayif ne derse senj engellerim diyin bir daha yazmaz
Görüş günü yarın mesela bugün yazmış ama dönmedim engelli zaten bende. Benim niyetimde hiç gostermemek var aslında, bilmiyorm bazen diyorum ki oğlumu vereyim kendim çalışıp düzen kurayım çünkü yarın öbür gün oğlum babasına gidecek belki o benden daha iyi olacak oğlum için bende çektiğim cilelerle kalacagim

2 Ay sadece görüş gününde gönderdim onun dışında o ne zaman istese gördü çocuğunu. Ama anladım ki insanlık yaramiyor kimseye.Suclu çıkayım artık hiç çekilmiyorum cunku benim anneligimi dillerine alan insan onlar bunu bile bile yapamam kendime artık bunu.Cocuk zayıf yemez laf eder,hasta olur laf eder oyle konuşur ki bazen goreden çocuk psikolojisini çok bilen biri sanır. Nefret ettim hepsinden kisaca
Görüş gününde göstermezseniz bunu aleyhinize kullanır. Görüş günü olmayan zamanlar istemezseniz göstermezsiniz.

Görüş günü yarın mesela bugün yazmış ama dönmedim engelli zaten bende. Benim niyetimde hiç gostermemek var aslında, bilmiyorm bazen diyorum ki oğlumu vereyim kendim çalışıp düzen kurayım çünkü yarın öbür gün oğlum babasına gidecek belki o benden daha iyi olacak oğlum için bende çektiğim cilelerle kalacagim
Evladinizi yetistirirken cektigim cileler demeyin onu dunyaya siz getirdiniz .babasini secse bile ilerde o sizin parçanız anneye en muhtaç zamanlari. babasiyla kaldiginda ozlemiyorsaniz verin madem evlide olsaniz cocuk yetistirirken hep zorluk vardir sanirim maddi olarak zorlandigniz icin yorgunsunuz

Evladinizi yetistirirken cektigim cileler demeyin onu dunyaya siz getirdiniz .babasini secse bile ilerde o sizin parçanız anneye en muhtaç zamanlari. babasiyla kaldiginda ozlemiyorsaniz verin madem evlide olsaniz cocuk yetistirirken hep zorluk vardir sanirim maddi olarak zorlandigniz icin yorgunsunuz
Tabiki özlüyorum o yüzden vqzgecemedim ya.ama sanirim oğlumu ona vericem cunku ben sağlıklı güçlü olursam varım bu hayatta diğer türlü bende bitiyorum. Çalışmak paramı kazanmak yeniden iyileşmek istiyorum ,adam beni heo manipule etti ,bi ara gel al çocuğu sende kalsın hep dediğimde ,aaa sende annelik duygusu da yokmuş para için çocuğundan vazgeciyosun gibi şeyler soylemisti. Ben hep en kötü oldum birgun anneligim bilinmedi ben ne kazandım hiç.. annelik var da babalik yok mu ben 3 yıldır çok şeyler yaşadım ve o adam beni hala asagilar, sanki keyfi calismiyomusum gibi ,ya aslında çalışsan kafan dağılır sen bunca zaman naptin ileriye bile gidemedin dedi hep.Baksin bakalım bir çocuk büyütmek nasılmış, bende çalışır birikim yaparım kendimi kazanırım. Oğlumda zaten beni bilirse bilir bilmezse böyle ben buyutsemde bilmez..en basiti ara sıra gördüğü babasına olan bağı belki de ordayken bana olur..Ben gider onun gibi görüş günlerinde keyfime göre görürüm, ben nafaka veririm en azından dilenci muamelesi görmem.bi ara şey demişti bana çocuğu gel al dediğimde aşırı yoğunum jslerim var falan. 1 aydır almıyorsun işlerin bitmiyo dediğimde, evet ben senin gibi baskasindan gelecek parayi beklemiyorm demisti.benim kendim için bağrıma taş basıp güçlü olmam lazım o yüzden.bakalim ne yapicam..

Ben onlari hiçbir seye katmiyorum o şahıs anlamlar diye bir savunmada sürekli.Dilekcede bile sadece şahsa yönelik konuştum ama anlattığım üzere yine ailem ablalarım diye katmış kendisi.Oglum 2 gece hastanede yatmisti ordayken pislik halasi kalmisti oğlumun yanında ve ben oğlumu görmeye gitmistim.Hicbir art niyet taşımadan gittim çünkü onları bi nebzede olsun insan olduğunu düşündüm.Kadin düşman görür gibi oldu, oğlum beni görünce ağladı aşırı kotuydu zaten,bak o bile istemiyo seni defol git burdan dedi.Sonrasindq da neler neler şok oldum.Sen anne misin,çocuğu bilerek b klu bezle gonderiyosn,kıyafet bile gondermiyosun,paraci çıkarcı, çocuk kemik kalmış gibi bi sürü şey soylemisti.Sen kimsin benim anneligimi yargılıyorsun,sen halasin birgun kapıma mi geldin yeğenin için dedigimde annenle sen bıraktınız mı dedi.Yilan gibi biri ve oğlumun babası onun etkisi altında gibi birbirleriyle kedi köpek olan insanlar ben aralarını düzeltmeye çalışırdım hep simdi aile olmuşlar.Gece çok beddua ettim içim yana yana çünkü mahvettiler hayatımı
Çocuğu onlara vermek gibi bir hata yaparsanız çocuğun yüzünü bile göstermezler doldururlar çocuğu

X