Nafaka arttirim davam

Görüş günü yarın mesela bugün yazmış ama dönmedim engelli zaten bende. Benim niyetimde hiç gostermemek var aslında, bilmiyorm bazen diyorum ki oğlumu vereyim kendim çalışıp düzen kurayım çünkü yarın öbür gün oğlum babasına gidecek belki o benden daha iyi olacak oğlum için bende çektiğim cilelerle kalacagim
Siz kendinize niye nafaka almıyorsunuz
Çocuğunuzun hakkı diye bakın.Ayrica nafaka artırım davasında bari yıllık Üfe artışını isteyin bu çok önemli

• Beğen
Reactions: Cac
Size birşey sormak istiyorum. Bana da nafaka düşürme davası açmış. Karşılıklı dilekçelerden sonra çocuğu bağlama kursuna yollamasın lüks demiş. Bebeğim için de 3 yaşına gelecek develer anaokuluna yollasın demiş. Hatta mahkeme bilirkişiyle ucuz kreş bulsun demiş. Mantıklı mı bu?
Avukatım çok rahat gülüyor düşmez nafaka diyor ama ben şaşkınlıkla dilekçelerini okuyorum işte.
Bizim ex de nafakanin asla düşmediğini araştırıp öğrendiği halde üç defadır eski eşe açıyor yenilgiye doymuyor,üstüne bir sürü de vekalet ücreti dosya masrafı ve birikmiş nafaka ödüyor,sırf gıcıklık olsun işte.

Tabiki özlüyorum o yüzden vqzgecemedim ya.ama sanirim oğlumu ona vericem cunku ben sağlıklı güçlü olursam varım bu hayatta diğer türlü bende bitiyorum. Çalışmak paramı kazanmak yeniden iyileşmek istiyorum ,adam beni heo manipule etti ,bi ara gel al çocuğu sende kalsın hep dediğimde ,aaa sende annelik duygusu da yokmuş para için çocuğundan vazgeciyosun gibi şeyler soylemisti. Ben hep en kötü oldum birgun anneligim bilinmedi ben ne kazandım hiç.. annelik var da babalik yok mu ben 3 yıldır çok şeyler yaşadım ve o adam beni hala asagilar, sanki keyfi calismiyomusum gibi ,ya aslında çalışsan kafan dağılır sen bunca zaman naptin ileriye bile gidemedin dedi hep.Baksin bakalım bir çocuk büyütmek nasılmış, bende çalışır birikim yaparım kendimi kazanırım. Oğlumda zaten beni bilirse bilir bilmezse böyle ben buyutsemde bilmez..en basiti ara sıra gördüğü babasına olan bağı belki de ordayken bana olur..Ben gider onun gibi görüş günlerinde keyfime göre görürüm, ben nafaka veririm en azından dilenci muamelesi görmem.bi ara şey demişti bana çocuğu gel al dediğimde aşırı yoğunum jslerim var falan. 1 aydır almıyorsun işlerin bitmiyo dediğimde, evet ben senin gibi baskasindan gelecek parayi beklemiyorm demisti.benim kendim için bağrıma taş basıp güçlü olmam lazım o yüzden.bakalim ne yapicam..
Nafaka ile ne derse desin o cocugunuzun hakki bos bos konusuyor .benm karsi avktta nafaka kaldirmak icin veriyorda veriyor yok caliiyormisum yok o keyifte imisim cocugumu 3 yasina getirmek anne sevgisi vermek bazen suc gibi oluyor.
bende kadin kadinin kurdurur olarak bazi seyleri yasiyorum malesef .alinmayin cocugun rizki tabiki vereceksin diyin baskasi ile yemesi dahami iyi

Siz kendinize niye nafaka almıyorsunuz
Çocuğunuzun hakkı diye bakın.Ayrica nafaka artırım davasında bari yıllık Üfe artışını isteyin bu çok önemli
Çocuğuna paranın lafını yapan bana para mı verir ki bende istemedim zaten,isteseydim Anlaşmalı bitirmezdi

Nafaka ile ne derse desin o cocugunuzun hakki bos bos konusuyor .benm karsi avktta nafaka kaldirmak icin veriyorda veriyor yok caliiyormisum yok o keyifte imisim cocugumu 3 yasina getirmek anne sevgisi vermek bazen suc gibi oluyor.
bende kadin kadinin kurdurur olarak bazi seyleri yasiyorum malesef .alinmayin cocugun rizki tabiki vereceksin diyin baskasi ile yemesi dahami iyi
Valla hiç adil bir dünyada değiliz her çileyi biz çekiyoruz adamlar hayatlarina bakıyor.Bir bakıcı bile asgari ücretten aşağı çalışmıyor günümüzde.Bi emin olabilsem oğlumu vericem ona bi görsün gününü ama yaoamiyorm iste

• Beğen
Reactions: Cac
Çocuğuna paranın lafını yapan bana para mı verir ki bende istemedim zaten,isteseydim Anlaşmalı bitirmezdi
Anlaşmali bosanmaydi dimi sizinki.
Avukatınız da niye artış talep etmediyse..
Bir dilekçe örneği bulup basvursaydiniz onda bile olurdu bu madde

Yasadiklarin cok uzucu. Evlilik sonrasi resmen dusman olunmus. Ne oldu ki de seni bu kadar kötu biri gibi goruyorlar? Benim cevremde de bir dolu cocuklu bosanan var ama hic sendeki gibi dusmanlik gormedim.

Bu arada ara ara tekrar ettigin bir cumle dikkatimi cekti "oglumu vericem ona bir gorsun ama yapamiyorum iste" Bunu uzuntu ve caresizlikle bu sekilde dile getirdigin kanaatindeyim.

Peki ailenin tutumu nedir? Onlarla mi yasiyorsun?

Bu arada azili avukat bul. Senin alnin ak olduktan sonra, gerisi bos.

Yasadiklarin cok uzucu. Evlilik sonrasi resmen dusman olunmus. Ne oldu ki de seni bu kadar kötu biri gibi goruyorlar? Benim cevremde de bir dolu cocuklu bosanan var ama hic sendeki gibi dusmanlik gormedim.

Bu arada ara ara tekrar ettigin bir cumle dikkatimi cekti "oglumu vericem ona bir gorsun ama yapamiyorum iste" Bunu uzuntu ve caresizlikle bu sekilde dile getirdigin kanaatindeyim.

Peki ailenin tutumu nedir? Onlarla mi yasiyorsun?

Bu arada azili avukat bul. Senin alnin ak olduktan sonra, gerisi bos.
Evet aynen öyle ne aradılar ne sordular beji arayanlara da engel koydular hep. Ben 2 ablasına asla hakkımı helal etmicem ve en basta da o şahısa zaten.
3 Yıl olcak ne zorluklarla geldik bugünlere düşün oglum 15 aylıkken ilk kez nafaka ödemesi aldım toplu olarak,öncesinde tek Kr vermeyen bir yaratık düşün. Bugun bakınca kendime ne çok yazık etmişim diyorum.O zaman vermeliydim belki de oğlumu, çalışır belki yeni bir düzen kurardım kendime,o zaman iyi anne olurdum belki de.Ama ben hayatımdan verdim yine de şansım olmadı ve korkuyorum oğlum da onlar gibi olur diye babasına olan düşkünlüğünu gördükçe diyorum ki kendi kendime,adam lafta baba ama oğlunun gözleri guluyo onu görünce ve oraya gittiğinde de bana gelmeye can atmiyo zaten.o yuzden ver çocuğu bak hayatına diyorum ama sonra da bu yasa getirdim nasıl vazgeçerim nasıl dururum diyorum.
Evet ailemleyim annem yok ,3 kardeş ve babam var.Onlar bana destek olmadılar bu konuda acikcasi ben tek başıma savaştım heo o insanlarla.Bu saatten sonra da bir şey yaparsam kimseye sormam etmem onlarda karışmazlar. Sadece bi kere oğlumu gönderdim ve almicaktim kardeşlerim kızdılar bana ,onun ne sucu var diye ama benim caresizligimi gormediler hiçbir zaman.

X