Nafaka Hk.

PeRRieR

👶09.03.2020😍 06.12.2009😇
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
6.938
13.744
Kızlar merhaba.
Avukat arkadaşlara bir sorum olacak yardımcı olurlarsa sevınırım.
Ödenecek olan nafakanın cocuk 18 yasına gelene kadar ebeveynin harcamasına engel olmak adına bankada kilitli tutulması gıbı bir durum soz konusu olabıliyormu?
Yanı cocuk 18 olana kadar ebeveyn bu paraya dokunamayacak ve ve cocuk 18 oldugunda kendısı bırıken parasını cekıp harcayabılecek.Boyle veya buna benzer bır durum mumkun mudur?

Avukattan ziyade bankalar daha doğru cevap verecektir size.
Reşit olmayan adına hesap açılabiliyor, sanırım şart da konuyor (ya da banka prosedürü var) atıyorum 18 olmadan çekmek isterse yanında ebeveyn olma şartı ya da reşit olmadan çekilemez gibi. Örnekleri ben uydurdum, birkaç bankayı arayıp öğrenebilirsiniz.

Bır avukata soracagım reelde. Ama burdanda bılgı almak ıstedim kızlar

18 yaşına kadar cocugun ihtiyaçlarını kim karşılayacak peki?
Eğer oyle bısı varsa cok saçma bisi.

Ama çocuğun geleceği için düşünülüyorsa
Var diye hatırlıyorum. Emin değilim

Son düzenleme:
Kızlar merhaba.
Avukat arkadaşlara bir sorum olacak yardımcı olurlarsa sevınırım.
Ödenecek olan nafakanın cocuk 18 yasına gelene kadar ebeveynin harcamasına engel olmak adına bankada kilitli tutulması gıbı bir durum soz konusu olabıliyormu?
Yanı cocuk 18 olana kadar ebeveyn bu paraya dokunamayacak ve ve cocuk 18 oldugunda kendısı bırıken parasını cekıp harcayabılecek.Boyle veya buna benzer bır durum mumkun mudur?
bekle canım bizim avukata sorayım bunu

canım nafaka ayrı bu dediğin ayrı nafaka sonuçta çocuğun ihtiyaclarını karşılaman adına veriyor ama u dediğin de var ama nafakayla alakası yok çocuk için hesap açıp ödeme yapar 18 yaşındadan sonra da çocuğun eğitimi için harcaya bilirsin erkek kardşim için amcam açmıştı

canım nafaka ayrı bu dediğin ayrı nafaka sonuçta çocuğun ihtiyaclarını karşılaman adına veriyor ama u dediğin de var ama nafakayla alakası yok çocuk için hesap açıp ödeme yapar 18 yaşındadan sonra da çocuğun eğitimi için harcaya bilirsin erkek kardşim için amcam açmıştı
Korktum bi an😢

Emınmısın mınnosum avukata sordun dımı gıı 🤔

Nafaka aylık ihtiyaç için ödenir, velayet kimde ise çocuk adına onu hesabına ödenir. Velayeti alan ebeveyn harcamayı yapar. Sorun eğer ki ben nafaka öderim sen karışamazsın çocuk 18 yaşına gelince kendi ihtiyacını karşılasın tehdit ve baskısına karşı bu soru sorulmuş ise sahsi ilişki düzenlenen ebeveyn her ay hic mi yiyor da çocuğu ağzını tutup 18 yaşına kadar velayeti alan ebeveyn e nafaka yedirmek istemiyor diye sorarlar. Ama cevap afaki oldu . Konu tam.olarak ne için acilmissa ayrıntı verilir ise cevaplanabilir.

X