Namaz

Chocolita

Nirvana
Pro Üye
30 Ocak 2017
10.774
187.582
Elhamdülillah namaz kılmayi seviyorum. Ama arkadaşlar şu regl girdiği zaman bir vesvese geliyor bana ben toparlayamiyorum. Her regl zamanı aynı şey. Benimki 8-9 gün sürüyor. O kadar zaman kilmayinca sonrasında bir tutukluk yaşıyorum ve pişmanlığından da kendimi yiyorum. Sonra yine namaza başlıyorum ama 9 gün regl desek, ben bu esneklikten 3-4 gün de kendim kilmiyorum. 13 günluk bir açık ediyor bana. Toplamda 17-18 gün namaz kılmış oluyorum. Ve yine bu namazlarda sabah namazına nadiren yetisebiliyorum. Sanki Rabbim 4 vakit farz kılmış gibi 4 kılıyorum. Kazasini kılıyorum bazen ama ne bileyim büyük esneklik yapıyormusum gibi geliyor.

Bu zaman içinde şöyle bir şey yaşıyorum, dışarı çıktığım zaman ya da bir arkadaşımla oturuyorken namazı kaçırabiliyorum. Bazen günde 1 vakit kildigimi görüyorum bazen 5 vakit kildigimi görüyorum. Kendime aşırı kızıyorum. Lütfen bana öyle bir şey söyleyin ki ben namazlarımi kesintisiz kilayim. Gerçekten çok üzülüyorum.

Namaz kılmayı çok seviyorum. Gerçekten kılınmasi farz olduğu için Allah korkusundan kılmak bir yana (tabi ki o da var ama) hani ezbere değil gerçekten Allah'ı çok sevdiğim için kilmayi da çok seviyorum.

Bak ben böyle şeytana uyunca esneklik gösterince Allah'ın bana verdigi güzellikleri nimetleri unutunca bile Allah yine o güzellikleri benden almıyor. Yemegim pişiyor şükür hasta değiliz sağlığımız yerinde. Gözlerim görüyor ellerim tutuyor. Gülüyoruz eğleniyoruz burada günümüz güzel geçiyor. Bu neşeyi bana sağlayan da Rabbim. O bana bu merhameti gösterirken bir de benim yaptığıma bak. Kulunu görmeye çağırıyor ezanlarla ve gitmemek. İstese başıma bir bela bir musibet verir. Vermiyor. Rabbim sabrediyor tövbe kapılarını açıyor. Samimi bir tovbeyle günahlarımızı bile inşallah affediyor. Namaz kilmadigim zaman kendimi son derece korumasız herkesten gizli ayıp bir iş yapıyormusum gibi kötü hissediyorum. Yani üstünde düşününce böyle geliyor. Çok günahkar.

Kendimi Allah'a karşı çok samimiyetsiz hissediyorum. Secdeden başımı kaldirmadan tövbeler eden de ben, bunu yapan da ben. Yüzüm kalmadı. İnsanlık duygularımla böyle düşünüyorum. Nefret ediyorum böyle olmaktan. İnsanı duygular belki bunlar ama tövbe estağfurullah sanki Allah'ı hayal kırıklığına uğratiyormus gibi bir his. Nasıl ifade edilir bilemiyorum. Benim bildiğim Rabbim gazaplanir ve memnun olur. Ama sanki O'nu üzüyorum gibi bir his içimde. Günahsa böyle hissetmek Allah affetsin

Konuyu açmamin sebebi çaresiz hissediyorum. Bu duyguyla nasıl baş edicem. Siz ne yapıyorsunuz böyle bir durumda. Sürekli tövbe edilir mi. Nasıl yine su duruma geliyorum

Son düzenleme:
Ah bitanem çağımızın hastalığı bu üşengeçlik.

Ben de bu hastalığa çok düşüyorum.
Bazen içimden bir şey dürtüyor ne zaman bırakacaksın şu boş oyalamacali dünyayı diyor içimden bir ses o sesi dinliyorum ve kalkıyorum kılıyorum.

Iyi ki denk geldim yazına 2 gündür bende de kopukluk oldu.

Halbuki ben de çok seviyorum o huzur bulduğum yeri secdeyi.

Bizi onun kadar kimse sevmedi kimse anlamadı ki diyorum.

Kac namazlarimda ağladım tövbeler ettim . Sonra bir baktım diğer vakit yine geçmiş.

Müslüman , Müslüman kardeşinin elinden tutar

nasıl ki dünyada çok güzel bir yemek olduğunda sen yemezsen ben de yemem bak gel birlikte yiyelim diyoruz ya ,

Diyelim ki birbirimize sen girmezsen ben de girmem bak o cennete gel birlikte kılalım namazımızı diyeceğim ya da bana bunu soyleyecek arkadaşım olur musun?

Ah bitanem çağımızın hastalığı bu üşengeçlik.

Ben de bu hastalığa çok düşüyorum.
Bazen içimden bir şey dürtüyor ne zaman bırakacaksın şu boş oyalamacali dünyayı diyor içimden bir ses o sesi dinliyorum ve kalkıyorum kılıyorum.

Iyi ki denk geldim yazına 2 gündür bende de kopukluk oldu.

Halbuki ben de çok seviyorum o huzur bulduğum yeri secdeyi.

Bizi onun kadar kimse sevmedi kimse anlamadı ki diyorum.

Kac namazlarimda ağladım tövbeler ettim . Sonra bir baktım diğer vakit yine geçmiş.
Bir de benim şöyle özel bir durumum var, dini hassasiyetleri bizim gibi olmayan bir aileye gelin gittim. Eşim namaz kilmaz oruç tutmaz.. Herkes kendi dininden sorumlu tabi ki baskıyla diretmeyle olacak iş değil. Benim babam bize baskı yaptı da ne oldu.. Müthiş dinine bağlı bir adamdir babam. Onun baskı yaptığı donemde ne namaz kılardik ne başka bir ibadet. Sadece babamin şiddetinden kurtulmak için göstermelik bir abdest alırdık küçükken odaya gider seccadenin üstünde otururduk. Çok şükür şimdi neyi neden yaptığımi biliyorum ve çok mutluyum. Dini yönden ne oğluma ne eşime bir konuda dayatma uygulayabilirim. Sadece güzellikle anlatıp kendisine birakabilirim. Oğluma da belki örnek olabilirim. İstiyorum ki kurandan namazdan bihaber büyümesin. En azından annesinde görsün tanısin. Tabi ki aklı erdiği zaman araştırıp öğrenecek henüz çok erken. Ama ne bileyim ben olmasam evimizden dua çekilecek. Bende böyle bırakmaktan çok korkuyorum. Esnekliklerin çoğalmasini hiç istemiyorum

Benimde dönem dönem yaşadığım birşey bu. Ben motivasyonunu şu şekilde sağlıyorum diyelim kalkmadım sabah namazına aklıma şu geliyor. Beni uyutanda uykudan uyandıranda Rabbim herşeyi bize nasib eden beni huzuruna istemedi bu namazı bana nasib etmedi diyorum. Demek ki bir yerde yanlış var bişeyler eksik kalmış...

Birde hayat düsturu olarak namazı hayata göre değil hayatımızı namaza göre planlayıp yaşarsak o zaman çok şey değişiyor. Mesela bir arkadaşınla mı buluşacaksın saatini ve yerini ayarlarken önce namazını düşün o saatte orada namazımı kılabilir miyim bir bak ayarlaması ona göre yap sonra hepsi düzene giriyor Allah'ın izni ile

Müslüman , Müslüman kardeşinin elinden tutar

nasıl ki dünyada çok güzel bir yemek olduğunda sen yemezsen ben de yemem bak gel birlikte yiyelim diyoruz ya ,

Diyelim ki birbirimize sen girmezsen ben de girmem bak o cennete gel birlikte kılalım namazımızı diyeceğim ya da bana bunu soyleyecek arkadaşım olur musun?
O kadar çok isterim ki bunu 🥰❤️ dünya hayatı kandirmacadan başka bir şey değil .. İmtihan dünyası burası. Hiç ölmeyecek gibi yaşayarak kendimizi aldatmasak keşke

Bir de benim şöyle özel bir durumum var, dini hassasiyetleri bizim gibi olmayan bir aileye gelin gittim. Eşim namaz kilmaz oruç tutmaz.. Herkes kendi dininden sorumlu tabi ki baskıyla diretmeyle olacak iş değil. Benim babam bize baskı yaptı da ne oldu.. Müthiş dinine bağlı bir adamdir babam. Onun baskı yaptığı donemde ne namaz kılardik ne başka bir ibadet. Sadece babamin şiddetinden kurtulmak için göstermelik bir abdest alırdık küçükken odaya gider seccadenin üstünde otururduk. Çok şükür şimdi neyi neden yaptığımi biliyorum ve çok mutluyum. Dini yönden ne oğluma ne eşime bir konuda dayatma uygulayabilirim. Sadece güzellikle anlatıp kendisine birakabilirim. Oğluma da belki örnek olabilirim. İstiyorum ki kurandan namazdan bihaber büyümesin. En azından annesinde görsün tanısin. Tabi ki aklı erdiği zaman araştırıp öğrenecek henüz çok erken. Ama ne bileyim ben olmasam evimizden dua çekilecek. Bende böyle bırakmaktan çok korkuyorum. Esnekliklerin çoğalmasini hiç istemiyorum
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bitanem.
Dua edelim sen bana et ben sana benim eşim de çok gevşek namazda.
Müslüman Müslüman kardeşi için dua ederse o reddolunmazmis.

Allah im senin eşine ya Hadi ismiyle hidayet versin inşallah. Çocuklarını da hayırlı kullar eylesin. Ilmi bilip de uygulamayan değil bilip de yaşayan ve yaşanmasına vesile olan evlatlar eylesin inşallah.

Derdin dertlerin en güzeli. Bunu sen dert ettiysen ve derman arıyorsan Allah sana en güzel dermanı yollar yeter ki sen duanda samimi ol

Elhamdülillah namaz kılmayi seviyorum. Ama arkadaşlar şu regl girdiği zaman bir vesvese geliyor bana ben toparlayamiyorum. Her regl zamanı aynı şey. Benimki 8-9 gün sürüyor. O kadar zaman kilmayinca sonrasında bir tutukluk yaşıyorum ve pişmanlığından da kendimi yiyorum. Sonra yine namaza başlıyorum ama 9 gün regl desek, ben bu esneklikten 3-4 gün de kendim kilmiyorum. 13 günluk bir açık ediyor bana. Toplamda 17-18 gün namaz kılmış oluyorum. Ve yine bu namazlarda sabah namazına nadiren yetisebiliyorum. Sanki Rabbim 4 vakit farz kılmış gibi 4 kılıyorum. Kazasini kılıyorum bazen ama ne bileyim büyük esneklik yapıyormusum gibi geliyor.

Bu zaman içinde şöyle bir şey yaşıyorum, dışarı çıktığım zaman ya da bir arkadaşımla oturuyorken namazı kaçırabiliyorum. Bazen günde 1 vakit kildigimi görüyorum bazen 5 vakit kildigimi görüyorum. Kendime aşırı kızıyorum. Lütfen bana öyle bir şey söyleyin ki ben namazlarımi kesintisiz kilayim.. Gerçekten çok üzülüyorum.

Namaz kılmayı çok seviyorum. Gerçekten kılınmasi farz olduğu için Allah korkusundan kılmak bir yana (tabi ki o da var ama) hani ezbere değil gerçekten Allah'ı çok sevdiğim için kilmayi da çok seviyorum. Şimdi diyeceksiniz ki biz sevmiyor muyuz.. Tabi ki seviyorsunuz. Ben bendeki durumu anlatmaya çalışıyorum sadece.

Bak ben böyle şeytana uyunca esneklik gösterince Allah'ın bana verdigi güzellikleri nimetleri unutunca bile Allah yine o güzellikleri benden almıyor. Yemegim pişiyor şükür hasta değiliz sağlığımız yerinde. Gözlerim görüyor ellerim tutuyor. Gülüyoruz eğleniyoruz burada günümüz güzel geçiyor. Bu neşeyi bana sağlayan da Rabbim. O bana bu merhameti gösterirken şuanda da gözlerim doluyor. Kulunu görmeye çağırıyor ezanlarla ve gitmemek.. İstese başıma bir bela bir musibet verir. Vermiyor. Rabbim sabrediyor tövbe kapılarını açıyor. Samimi bir tovbeyle günahlarımızı bile inşallah affediyor. Namaz kilmadigim zaman kendimi son derece korumasız herkesten gizli ayıp bir iş yapıyormusum gibi kötü hissediyorum. Yani üstünde düşününce böyle geliyor. Çok günahkar..

Kendimi Allah'a karşı çok samimiyetsiz hissediyorum böyle olunca. Secdeden başımı kaldirmadan tövbeler eden de ben, bunu yapan da ben. Yüzüm kalmadı. İnsanlık duygularımla böyle düşünüyorum. Nefret ediyorum böyle olmaktan. Güzel Allah'ım ne kadar hayal kırıklığına uğruyor kim bilir.. İnsanı duygular belki bunlar nasıl ifade edilir Allah'ın nezdinde bilemiyorum. Benim bildiğim Rabbim gazaplanir ve memnun olur. Ama sanki O'nu üzüyorum gibi bir his içimde. Günahsa böyle hissetmek Allah affetsin

Konuyu açmamin sebebi çaresiz hissediyorum. Bu duyguyla nasıl baş edicem. Siz ne yapıyorsunuz böyle bir durumda. Sürekli tövbe edilir mi.. Nasıl yine su duruma geliyorum..
Ahh bugün aynı dertten müzdaribim senelerdir bir başlıyorum bir bırakıyorum. Başlıyorum iki gün kılıyorum, hatta o kadarki her vakitten sonra abdestliyim nasılsa diye kuranımı açıp okuyorum. Ama bir kaç gün sadece arkası gelmiyor. Seccadem hep gözümün önümde tesvik etsin diye ama yarım kalıyor hep. Bu sabah yine başlıcaktım dünden kendimle konuşup uyudum. Tam sabah namazı okunurken eşim işe gidiyor yani uyanmış oluyorum. Ama uyku öyle farklı geliyorki kendimi nasıl yatağa atacağımı şaşırdım yine. Napcam nolucak nasıl olucak lütfen dua edin bana da rabbim hiç bırakmadan devam ettirsin 😔

Yaa ama ben bu konuyu yerim :KK200::KK200::KK200: Sorunuza gelecek olursak, bunu ekteki görselle açıklayabilirim :KK70: Ben de 1 senedir namaza başlamayı planlıyorum ama düşünce aşamasında hala, üşengeçlikten icraate geçemiyorum. Nelere nelere vakit buluyoruz halbuki :KK43:

001.PNG

Ahh bugün aynı dertten müzdaribim senelerdir bir başlıyorum bir bırakıyorum. Başlıyorum iki gün kılıyorum, hatta o kadarki her vakitten sonra abdestliyim nasılsa diye kuranımı açıp okuyorum. Ama bir kaç gün sadece arkası gelmiyor. Seccadem hep gözümün önümde tesvik etsin diye ama yarım kalıyor hep. Bu sabah yine başlıcaktım dünden kendimle konuşup uyudum. Tam sabah namazı okunurken eşim işe gidiyor yani uyanmış oluyorum. Ama uyku öyle farklı geliyorki kendimi nasıl yatağa atacağımı şaşırdım yine. Napcam nolucak nasıl olucak lütfen dua edin bana da rabbim hiç bırakmadan devam ettirsin 😔
O tatlı gelen uyku anında şunu hatırla kardeşim. Sabah ezanında söylenen " esselatü hayrun minen nevm" namaz uykudan daha hayırlıdır kısmını hatırla sana iyi gelecek inşaAllah

O tatlı gelen uyku anında şunu hatırla kardeşim. Sabah ezanında söylenen " esselatü hayrun minen nevm" namaz uykudan daha hayırlıdır kısmını hatırla sana iyi gelecek inşaAllah
İnşallah canım, inşallah o kadar çok istiyorumki artık iyi kötü düzenimi kurdum çoğu şeyde. Bir ibadetim kaldı. En başta olması gerek aslında. Bu dünyada olma sebebimiz Allaha itaat. Ama sebebimiz harici herşeyi yapıyoruz. Bir bahanelerimizi asıl yapmamız gerekenlere buluyoruz 😔

Bu zaman içinde şöyle bir şey yaşıyorum, dışarı çıktığım zaman ya da bir arkadaşımla oturuyorken namazı kaçırabiliyorum. Bazen günde 1 vakit kildigimi görüyorum bazen 5 vakit kildigimi görüyorum. Kendime aşırı kızıyorum. Lütfen bana öyle bir şey söyleyin ki ben namazlarımi kesintisiz kilayim.. Gerçekten çok üzülüyorum.

Namaz kılmayı çok seviyorum. Gerçekten kılınmasi farz olduğu için Allah korkusundan kılmak bir yana (tabi ki o da var ama) hani ezbere değil gerçekten Allah'ı çok sevdiğim için kilmayi da çok seviyorum. Şimdi diyeceksiniz ki biz sevmiyor muyuz.. Tabi ki seviyorsunuz. Ben bendeki durumu anlatmaya çalışıyorum sadece.

Bak ben böyle şeytana uyunca esneklik gösterince Allah'ın bana verdigi güzellikleri nimetleri unutunca bile Allah yine o güzellikleri benden almıyor. Yemegim pişiyor şükür hasta değiliz sağlığımız yerinde. Gözlerim görüyor ellerim tutuyor. Gülüyoruz eğleniyoruz burada günümüz güzel geçiyor. Bu neşeyi bana sağlayan da Rabbim. O bana bu merhameti gösterirken şuanda da gözlerim doluyor. Kulunu görmeye çağırıyor ezanlarla ve gitmemek.. İstese başıma bir bela bir musibet verir. Vermiyor. Rabbim sabrediyor tövbe kapılarını açıyor. Samimi bir tovbeyle günahlarımızı bile inşallah affediyor. Namaz kilmadigim zaman kendimi son derece korumasız herkesten gizli ayıp bir iş yapıyormusum gibi kötü hissediyorum. Yani üstünde düşününce böyle geliyor. Çok günahkar..

Kendimi Allah'a karşı çok samimiyetsiz hissediyorum böyle olunca. Secdeden başımı kaldirmadan tövbeler eden de ben, bunu yapan da ben. Yüzüm kalmadı. İnsanlık duygularımla böyle düşünüyorum. Nefret ediyorum böyle olmaktan. Güzel Allah'ım ne kadar hayal kırıklığına uğruyor kim bilir.. İnsanı duygular belki bunlar nasıl ifade edilir Allah'ın nezdinde bilemiyorum. Benim bildiğim Rabbim gazaplanir ve memnun olur. Ama sanki O'nu üzüyorum gibi bir his içimde. Günahsa böyle hissetmek Allah affetsin

Konuyu açmamin sebebi çaresiz hissediyorum. Bu duyguyla nasıl baş edicem. Siz ne yapıyorsunuz böyle bir durumda. Sürekli tövbe edilir mi.. Nasıl yine su duruma geliyorum..
Benim kendimi motive etme şeklim şu. boş boş işlerle saatlerimi harcarken 15 dk sürecek bir namazı neden es geçiyorum ki? Elimizde olan bir namaz onu da kılmazsam yazıklar olsun bana diyorum. Beni motive ediyor

Böyle vesvese geldiğinde aklına ben ne yaptım da rabbim beni huzurunda istemedi diye getir inan Canım herşey zamanla oturuyor 5 vakit kilanlarda pat diye 5 vakit kılmaya başlamıyor bende 1 yıldır düzenli kılıyorum Allah'a şükür ama bende öncesinde böyleydim gecirtmeemeye dikkat et ki sabah namazlarını sakın kaçırma onda ayrı bir huzur var onu kilinca geriisi geliyo zaten bir şekilde rabbim en kısa sürede 5 vakit huzurunda olmayı nasip etsin inşallah 🙏🏻

Seni o kadar iyi anlıyorum ki bitanem.
Dua edelim sen bana et ben sana benim eşim de çok gevşek namazda.
Müslüman Müslüman kardeşi için dua ederse o reddolunmazmis.

Allah im senin eşine ya Hadi ismiyle hidayet versin inşallah. Çocuklarını da hayırlı kullar eylesin. Ilmi bilip de uygulamayan değil bilip de yaşayan ve yaşanmasına vesile olan evlatlar eylesin inşallah.

Derdin dertlerin en güzeli. Bunu sen dert ettiysen ve derman arıyorsan Allah sana en güzel dermanı yollar yeter ki sen duanda samimi ol
Ne guzel yazmışsın inşallah tabi ki bende sana dua ederim ❤️ eşimin de namaz kılmasını çok isterdim. Ben hani şöyle düşünüyordum, eşim iyi bir insan evine bağlı mesleği var şükür öyle büyük sorunumuz da yok hani bunlar yeterlidir. Gerçekten de evet evlilik başka bir olay belki de evlilik için bu kadarı yeterli olmalı. Ama isterdim.. Bırakmazdim o zaman belki daha şanslı olurdum bu konuda. Habire onu kılarken görürdum. O benimle güzel güzel konuşur beni de hayra götürürdü. Şuan çok kötü oldum. Onu öyle görmeyi çok isterdim. Ama aksine bazen fikirlerimiz ters düştüğü için tartışıyoruz. Ben böyle bir durumda hiç konuşmadan konuyu kapatmayı tercih ediyorum. Çünkü zaafım var direk savunmaya geçiyorum. Mesela ailesi bir araya gelip içkili yılbaşı kutlar. Herkes toplanır ben gitmem. Beni böyle kabul ettiler artık. Eşim içmiyor çok şükür. Ama içerse ve anlarsam yanımda yatmasını istemem. O ağızla beni opemez. Benim ağzım dua edecek onun ağzı haramı içip beni mi öpecek. Niye kirleteyim ki ağzımı ben onunla. Off öyle işte .. İçimi de dökmüş oldum bu sayede
Aynı durumda olan birileri olduğundan biraz da rahatladım mi desem üzüldüm mü desem.. Bu da başka bir sınav hepimiz için ..
Yaa ama ben bu konuyu yerim :KK200::KK200::KK200: Sorunuza gelecek olursak, bunu ekteki görselle açıklayabilirim :KK70: Ben de 1 senedir namaza başlamayı planlıyorum ama düşünce aşamasında hala, üşengeçlikten icraate geçemiyorum. Nelere nelere vakit buluyoruz halbuki :KK43:

Eki Görüntüle 2770608
Bende egzantirik yorumunu yerim 🥰❤️ çılgın 🤓 Fırat baba çok doğru soylemis. Oturdukca gömülüyoruz kalktikca arsa tirmaniyoruz. Ortayı da bulucaz insallah

Benim kendimi motive etme şeklim şu. boş boş işlerle saatlerimi harcarken 15 dk sürecek bir namazı neden es geçiyorum ki? Elimizde olan bir namaz onu da kılmazsam yazıklar olsun bana diyorum. Beni motive ediyor
O kadar doğru ki. Saçma sapan boş işlere saatler geçiyor. Böyle diye diye de bir bakıyoruz ki yıllar geçmiş.. Bir gün 50 yaşıma geldiğimde yine bugün kurduğum cümleleri kurdugumu düşünüyorum da ne kadar acı. Ömrün hızına yetişilmiyor

Sabah namazına kalkacağım zaman:
Namaz uykudan daha hayırlı hadi kalk diyorum kendime.
Yatsı namazında: hadi sabaha çıkamaz ölürsem diyorum kendime.
Öğle ikindi ve akşam için de bir şeyler demem gerek daha bulamadım.

örneğin

O gün iş var yemek misafir
Telefon televizyon boş işler vs
Namaz o gün geçtiyse 1 gün sonra kendimi alıyorum karşıma hesaba çekiyorum.

- bana bak dadlim elin var ayağın var vaktin var.
Namaz geçti ne demek hadi bugün yemek yeme vakit geçti de. Telefonu eline hic alma vakit geçti de. Çocuklarla hic ilgilenme altıni değişme karnını doyurmak vakit geçti de.

Tabi diyemezsin.

Eee senin namazın niye geçiyor o zaman ?
Ne zaman akillanacaksin sen ? Namaz geçmez ey dadlim namaz geçmez eğer sen ondan gecmezsen o vakit hiç geçmez.

Tabi karşıda oturan dadlim napiyor? Deve kuşu misali kafasını sokacak toprak arıyor.

Ben su mesaji yazarken bile düşünmek yazmak yanlışı silip tekrar yazmak cvp beklemek derken en az 10 dakikam gidiyor.
Bu kadar aslinda bir namaz çok da uzun değil.

Kendime fırça attığım kadar kimse bana fırça atmadı ben de kimseye atmadım.

Hani derler ya insan kendisine yapar ne yaparsa iyilik de kötülük de.

Kendini seven namaz kılar kardeşim o huzurdan kendisini mahrum bırakan kimse huzuru değil mutsuzluğu daha çok seviyor demektir.

Her ezan sesi duyduğumuzda şunu diyebilsek tüm perde açılır :

Mutlu olmam isteniyor birisi benim mutlu olmam için bana çağrıda bulunuyor. Birisi beni dinlemek istiyor . Konuş kulum Konuş ben seni dinleyeceğim diyor.

Allah im biz çok nankör kullarız affet bizi 😥

Biz kendimizi senin bizi sevdiğin kadar sevemiyoruz bütün sorun burda 🥺

Böyle vesvese geldiğinde aklına ben ne yaptım da rabbim beni huzurunda istemedi diye getir inan Canım herşey zamanla oturuyor 5 vakit kilanlarda pat diye 5 vakit kılmaya başlamıyor bende 1 yıldır düzenli kılıyorum Allah'a şükür ama bende öncesinde böyleydim gecirtmeemeye dikkat et ki sabah namazlarını sakın kaçırma onda ayrı bir huzur var onu kilinca geriisi geliyo zaten bir şekilde rabbim en kısa sürede 5 vakit huzurunda olmayı nasip etsin inşallah 🙏🏻
Amin cümlemize nasip etsin inşallah ❤️ ayy sabah namazı kılmak nasıl güzel oluyor dimi. Hafif mayhosluk o seccade buz gibi olmuş yumuşacık böyle 🥰 misler gibi huzurlu.. Kilicam şuan çok heveslendim

O kadar doğru ki. Saçma sapan boş işlere saatler geçiyor. Böyle diye diye de bir bakıyoruz ki yıllar geçmiş.. Bir gün 50 yaşıma geldiğimde yine bugün kurduğum cümleleri kurdugumu düşünüyorum da ne kadar acı. Ömrün hızına yetişilmiyor
aynen öyle. Geriye dönüp baktığımda 25 yıl gerisini hatırayabiliyorum. Geçmiş çok yakın ama bir o kadar uzak. Daha ne kadar bekleyeceğiz harekete geçmek için. Bacaklar tutmaz gözler görmez olana kadar mı?

X