Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

Haklısınız bence evi satıp 2 ev alsanız biri annemizin biri sizin olsa kiradan kurtulursunuz. Zaten anneniz durumu iyi olan biriyle birlikte neden sıkıntı çekiyorum diye düşünmeniz normal bence. Hiç konuştunuz mu annenizle
Konuşmaya gerek yokki durumumuz ortada görüyor biliyor zor geçindiğimizi biliyor çock için sürekli dr gittiğimizi biliyor bende onun bir parfume dünya para verdiğini biliyorum brsürü kıyafetler aldığını görüyorum benm öyle bir durumum yok farkında bunun

Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum
Ya çok şey yazarım da banlanırım hakarete varmadan yazacağım siz düpedüz nankörsünüz
1. Anneninizin hayatına evlenebileceği adamlar girmedi değildir de belki sizin için hiç evlenmeyi düşünmemiştir çocuk varken bu karar çok zor bunu siz şu an anlayamazsınız özellikle kız çocuğun varken istediğin kadar sev değer ver aşık ol evlilik fikri akla düştüğü an insan acaba diyor
2. Kadın tek başına çalışıp çabalayıp size bakmış büyütmüş kusura bakın da isterse gider 5000 tl parfüme verir sizin paranızı mı veriyor kendi parası gözünüz kala kala bunda mı kalıyor ?
3. Gençliğiniz bu kadar sıkıntı içindeyse iki parça kıyafet bile alamayacak kadar siz bebeğe neyle bakacaksınız ? o sıkıntıya bir de bebeği ortak etmek için dr dr gezmemenizi tavsiye ederim
4. Evlenirken annenize değil kendinize güvenip evlenmeniz gerekirdi sizin bu durumda olmanızın sorumlusu anneniz değil evlenecek yaşa geldiyseniz ki gelmişsiniz artık size bakma gibi bir zorunluluğu da yok.
5. Şu an evladımmm kardeşime tek çalışıp hem anne hem baba oluyorum yeniden evlenme fikri aklımdan bile geçmiyor ki sırf kızımın rahatı bozulmasın alıştığı düzen değişmesin diye ve yıllar sonra gidip evlenip göz göre göre yokluk içinde yaşamak isteyip benim gezmemde tozmamda gözü kalırsa diyeceğim tek şey yazıklar olsun verdiğim emeğe olur sanki sizi zorla evlendirmiş de kendi geziyor tozuyor gibi annenize kurulup durmayın

Babadan kaldı evet kirasını alıyor fakat iyibir semtte iyi kira geliri olan bir daire

Acaba o zaman mevzuat mi farkliydi? Suan olsa evlerin 4te 3ü sizin.
Ben türk hukuk sistemine hakim degilim. Bir bilene danisin. Dedigim gibi esim 2020 eylulde vefat etti. 12 evin 9u ogluma, 3 ü bana kaldi.
2 de araba vardi hyundai i20 bana passat oglana seklinde bölündü. Dedigim gibi 4 yasinda oglum :)
Büyük pay cocugun oldu yani.
Benim olan her sey zaten oglumun farketmez de burda sizin pay gume gitmis gibi.
Geriye donuk ne olur bi avukata sorun

Bravo diyorum ben sizin annenize. 27 yaşında, gencecik dul kalmış, kollarını sivamis ve ise girişmiş. Seni de okutmus ve adam peşine düşmemiş. Kaç tane anne car, çocuklarını anneannede, babaanne de veya devlete veren, yeniden evleneyim diye.
Şimdi de yaşamın tadını çıkartıyor.
Sizin şimdiden maddi durumunuz zorken, cocuk olunca ne yapacaksınız ki? Sade bir gelire kalınca.
Ben sizin yerinize olsam, annemi örnek alırım, çalışırım, para biriktir iri, istediğimi alırım.

Bu yaslar rahat olması gereken yaslar değil mi zaten?Çocuğu büyütmüş evlendirmiş meslek sahibi yapmış. Kendisinij emekli yaşı gelmiş. Gençlikte de insanlar ev, araba alayım der. Çocuk büyüteyim der. Evi arabayı da ileride rahat etmek için alır ya... Yani yardım etse iyi ama keyfince gezmek, almak istiyor demek ki. Bence pandemi bitsin dünya turuna da çıksın.

Babaniz ölünce mal paylaşımı oluyor zaten hatta çocuklara daha fazla düşüyor diye biliyorum .Sizde nasıl oldu ?Onun dışında verir vermez ona birşey diyemeyiz borç isteyebilirsiniz çocuk tedavisi için bankaya kredi öder gbi annenize ödersiniz hem o mağdur olmaz hem de siz .
Zaten kredi çektk çock için tabi borç isteme gibi bir talebim olmaz eşim müsaade etmiyor görüyor biliyor durumu söze hacet yok diyor istetmiyorda

Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum
Hiç de kötü niyetli değilsin canım en doğal hakkin babandan kalmış ve gayet iyi niyetli yaklaşıp önce anneye ev sonra kalaniyla kredi çekip tamamlamak düşünceniz çok mantıklı.ha annenin maaşi yok sevgilisinin durumu bunlar belki seni çok ilgilendirmemeli.ama benim annemde erken yaşta dul kaldı.ve 3 kuruş maaşını bile ki biz iş güç sahibiyiz yine de bize vermek ister her fırsatta hediyeler alır ♥️

Babandan kalan evden gelen kiranın da 3/4 u sizin olmaz mıydı ki hukuğa göre? Bilemedim, belki satmasını istemek yerine aylık kiradan belli bir miktat alırsınız.

Anne yardım etse tabi ki iyi olurmuş ama bu onun kararı bu asamada, 27 yaşında yalniz kalıp hem çalışıp hem çocuk büyütmek çok zor...

Maddi durumunuz yetersizse siz de bebeği erteleseniz keşke bir de onu sormamışsınız gerçi ama fikir olarak belirtmek istedim 🙄

Hiç de kötü niyetli değilsin canım en doğal hakkin babandan kalmış ve gayet iyi niyetli yaklaşıp önce anneye ev sonra kalaniyla kredi çekip tamamlamak düşünceniz çok mantıklı.ha annenin maaşi yok sevgilisinin durumu bunlar belki seni çok ilgilendirmemeli.ama benim annemde erken yaşta dul kaldı.ve 3 kuruş maaşını bile ki biz iş güç sahibiyiz yine de bize vermek ister her fırsatta hediyeler alır ♥️
Benm en büyük istedigim yaşım geçmeden ev almaktı üni okudum yllardr çalışıyorum ama 500 milyarlk borca girmeye cesaret edemiyorm ama 200 milyar öderim diyorm destek bekledm hep ama kendmide hep suçluyorum bir yandan

Babanızın mı ev? O zaman size de düşmesi gerek. Belki de anneniz almıştır ya da annenize miras kalan evlerdir bilmiyorum.

Gençliğinde sizin için fedakarlık yapmış evlenmemiş ,çalışmış çabalamış ve hâla da çalışıyor .Siz kendi tercihinizi yapmış ,maddi durumu iyi olmayan biriyle evlenmişsiniz .Üstelik geçinemediğiniz halde bir de çocuk planları yapıyorsunuz .Gerçekten şaşırtıcı .Siz evlisiniz ,kadın sizide geçindirmeye mecbur değilki .Bırakın da bundan sonra yaşayamadıklarını yaşasın .Annenizi haksız bulmadım .

Babandan kalan evden gelen kiranın da 3/4 u sizin olmaz mıydı ki hukuğa göre? Bilemedim, belki satmasını istemek yerine aylık kiradan belli bir miktat alırsınız.

Anne yardım etse tabi ki iyi olurmuş ama bu onun kararı bu asamada, 27 yaşında yalniz kalıp hem çalışıp hem çocuk büyütmek çok zor...

Maddi durumunuz yetersizse siz de bebeği erteleseniz keşke bir de onu sormamışsınız gerçi ama fikir olarak belirtmek istedim 🙄
Bebeği 2 yıl ertelemedim belki daire sahbi olurum diye fakat baktm olmuyor olmayacak gibi yaşm 30 oldu evet açlktan ölmüyoruz 2 kişi çalışıyoruz sonçta çocuk büyürme imknmz tabiki var lüks hayat sunamasakta standart bir hayat verebliriz annemden beklentiye girip çock kararını ertelemkte eşimi fazlasıyla germeye başladı o artk umursamıyor benim sadece imkanm varken olmaması zoruma gidiyor

Benm en büyük istedigim yaşım geçmeden ev almaktı üni okudum yllardr çalışıyorum ama 500 milyarlk borca girmeye cesaret edemiyorm ama 200 milyar öderim diyorm destek bekledm hep ama kendmide hep suçluyorum bir yandan
Hiç suçlama senin hakkın zaten bunu uygun bir dille gündeme getir yeniden

Eğer ev babanızdan kalma gibiyse bence ısrar edebilirsiniz. Ama anneniz tamamen kendi kazanç birikim vs ile aldıysa bilemem. Ama yinede tek çocuksanız sizin için birşeyler yapabilirdi. Adamın lafıyla kararından döndüyse tuhaf geldi bana açıkçası.

Eğer ev babanızdan kalma gibiyse bence ısrar edebilirsiniz. Ama anneniz tamamen kendi kazanç birikim vs ile aldıysa bilemem. Ama yinede tek çocuksanız sizin için birşeyler yapabilirdi. Adamın lafıyla kararından döndüyse tuhaf geldi bana açıkçası.
Evet tekim kardeşim yok adam vazgeçirdi tanışana kdr satma planları vardı sonrası hüsran anlamadm çekiniyorum gündeme getirmeye belkide durumumuzu çabamızı görüyor kendisi bana bunu açsın istiyorum ama yok malesef 2 kişi çalıştığmz paranın fazlası annemn tek başna geliri adam zaten bizi çarpar böler maddi olarak

Annem boyle degil ama boyle olsaydi galiba biraz benimde zoruma giderdi...ama yinede yadirgamayin o kadar ..sizi beslemis buyutmus alninin akiyla buda buyuk bir nimet..
Ne anneler var ne anneler..
Sukredin derim...

X