Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

Eger babadan kaldiysa once annenizle konusun durumu. Olmuyorsa hukuki haklariniza goz atın. Anneme soylememe gerek yok goruyor biliyor demeniz cok manasiz. Konusmadan istiyorsunuz ki gelip herseyi size versin. Gurur yapiyosaniz bu mevzulara hic bulasmamalisiniz.

Anneniz kac yasina gelmis gezmek diledigince harcamak onun da hakki. Evlenmissiniz calisiyorsunuz annenizin parfumunde akliniz kalmis. Gercekten kotu. Kiskanc oldugunuzu dusunuyorum. Annenizin ve sevgilisinin gelir gider tablosuna bu kadar hakimseniz...

Bende parfum alisverisi yaptigimda dandik olan bende durur en pahalisi/iyisini anneme veririm. Bu da "illumünatik" (!) mesaj olsun size 😊

Annem boyle degil ama boyle olsaydi galiba biraz benimde zoruma giderdi...ama yinede yadirgamayin o kadar ..sizi beslemis buyutmus alninin akiyla buda buyuk bir nimet..
Ne anneler var ne anneler..
Sukredin derim...
Annnem hayattaki tek örneğim orası apayrı benm için çabalarının çok farkındayım sadece insanın zoruna gidiyor bir saatten sonra ben zorlk çekerken ve bunu bilirken boşvermesi görmek istememesi hayatına bakması onun adına çok mutluyum kesinlkle tuhaf bir burukluk kardesm olsa fikrm bu yönde olmayabilirdi ama benm gençliğiö geçtkten snra gelecek evi napaym

Annnem hayattaki tek örneğim orası apayrı benm için çabalarının çok farkındayım sadece insanın zoruna gidiyor bir saatten sonra ben zorlk çekerken ve bunu bilirken boşvermesi görmek istememesi hayatına bakması onun adına çok mutluyum kesinlkle tuhaf bir burukluk kardesm olsa fikrm bu yönde olmayabilirdi ama benm gençliğiö geçtkten snra gelecek evi napaym
Ay ne bileyim valla pek bisey diyemiyorum buyuk konusmak ta istemiyorum
😊

Eger babadan kaldiysa once annenizle konusun durumu. Olmuyorsa hukuki haklariniza goz atın. Anneme soylememe gerek yok goruyor biliyor demeniz cok manasiz. Konusmadan istiyorsunuz ki gelip herseyi size versin. Gurur yapiyosaniz bu mevzulara hic bulasmamalisiniz.

Anneniz kac yasina gelmis gezmek diledigince harcamak onun da hakki. Evlenmissiniz calisiyorsunuz annenizin parfumunde akliniz kalmis. Gercekten kotu. Kiskanc oldugunuzu dusunuyorum. Annenizin ve sevgilisinin gelir gider tablosuna bu kadar hakimseniz...

Bende parfum alisverisi yaptigimda dandik olan bende durur en pahalisi/iyisini anneme veririm. Bu da "illumünatik" (!) mesaj olsun size 😊
Adamn gelir gider tablosunu annem paylaşıyor benmle gözüme sokar gibi :) kıskanç olablirim rahatsz oluyorum hislerimden belkide kendimi tedavi etmem gerek bu sebeple burada bunu açtım

Annenizin mutluluğu bulmasına çok sevindim. Her şey gönlünce olur umarım.

İnsan bir burulur, haklısınız bana kalırsa. Suçlayıcı bir dil kullanmadan, güzelce konuşun, sizinle empati yapmasını sağlayın. Gördüğünü düşünmeyin, siz oturup anlatmadıkça esas durumu dışardan o kadar anlayamaz bana kalırsa. Bu konuda bir tek hoşuma gitmeyen, adamın vazgeçirmesi oldu. O sizin anneniz, oturun konuşun dediğim gibi. Sıkmayın kendinizi, umarım işler istediğiniz gibi sonuçlanır.

Anneniz niye tamamen geciminde adama güvensin ki? Yarin ayrilmayacaklari ne malum? Annenizin yerinde olsam bende evde avucta olani satmam öyle. Yardim gerekiyorsa isteyen ama genel olarak kendi basinizin caresine de bakmaniz lazim.
Annemn ayrıca 3 maaşı var ztan adama güvenme durumu yok yani satıp tek daire almak zaten ahmaklık ben satıp 2 daire almayı planlamştm farklı semtten biri anneme diğeri bana yetmedeydi kendime alacagm için kredi çekmeyi planlamştm fakat hayal oldu tbi

Annenizin mutluluğu bulmasına çok sevindim. Her şey gönlünce olur umarım.

İnsan bir burulur, haklısınız bana kalırsa. Suçlayıcı bir dil kullanmadan, güzelce konuşun, sizinle empati yapmasını sağlayın. Gördüğünü düşünmeyin, siz oturup anlatmadıkça esas durumu dışardan o kadar anlayamaz bana kalırsa. Bu konuda bir tek hoşuma gitmeyen, adamın vazgeçirmesi oldu. O sizin anneniz, oturun konuşun dediğim gibi. Sıkmayın kendinizi, umarım işler istediğiniz gibi sonuçlanır.
Size yemn ederm ben anne değilim çocuğum yok fakat kendimi anne gibi düşünüyorum diyorm snin kızın olsa bu şeklde olur muydun uzunca süredir empati yapmaya çabalıyorum belkide gerçekten anne oldugmda annemi daha iyi anlarm bilemiyorum fakat bir türlü içmde annem haklı diyemiyorum bu da beni üzüyor

Haksizsiniz 27 yaşında dul kalmış ve kız çocuğu var diye muhtemelen hayatını ona adamış okutmuş büyütmüş evlendirmis şimdi mutlu olma sırası annenizde sizi ne ilgilendirir yemesi içmesi giyinmesi hesabını yapıyorsunuz ev konusunda oturup konusun kanunen hakkınız zaten ama sizin annenizin rahat yaşaması gözünüze batmış eşinizin ailesi yardım yapsın o zaman çünkü eşiniz ve siz birey olarak ayakta duramiyorsunuz

Annenizin yaşam standartlarını kıskanıyorsunuz bence açık olarak
Ama şunu düşünün bu kadın da bu günlere güle oynaya gelmedi
Neler çekti kim bilir 27 yaşında bi çocukla geçinmeye çalışmak
İnsaf edin de hakkı olsun artık pahalı parfüm 3 maaş filan

Sizin durumunuza gelince kendi seçimlerinizin sonucu
Daha konforlu yaşam için ya daha çok geliri olan iş ya da eş seçmeniz gerekiyordu
Bu seçimlerle bu kadar oluyor demek ki
E o zaman buna da kanaat etmek gerek kim ne almış ne kazanmış diye bakmak yerine

Ayrıca geçinemiyorsanız şu an çocukla nasıl geçineceksiniz?
Bunu da düşünseniz iyi olur gibi

ben iş hayatına girdiğimde hem de aynı evde yaşamamıza rağmen ailemden maddi yardım almayı kestim. üzerine evin giderlerine ortak oldum. sorumlulukları bana altın bilezik vermekti, verdiler.
evlensem gene beklemem. anne babalar çocukları büyütürken yeri geliyor kendi isteklerinden vazgeçiyorlar. tam çocuklar büyüyüp kendi hayatlarını kuruyor hooop gene çocuğa ver herşeyi.
ben doğru bulmuyorum.
bu insanlar kendi hayatlarını ne zaman yaşayacaklar ?

Arkadaşlar konuyu nasıl okuyosunuz ya ben algılayamıyorum,yok anneni kıskanıyosun yok şu bu!Yani benim kocamdan miras kalacak ev kiraları maaşlar alıp sevgilimle hayatımı yaşayacağım tek çocuğum da kira köşelerinde sürünecek!Bu mu annelik!!Bi de anneniz size parasını vermek zorunda değil yazanlar var pes yani.Kadın babasından kalan evi istiyo miras olarak hakkı var.Annesinin sevgilisi vazgeçirmiş bence bunun altında başka bir şey var.Konu sahibi bu adama dikkat etsin

Arkadaşlar konuyu nasıl okuyosunuz ya ben algılayamıyorum,yok anneni kıskanıyosun yok şu bu!Yani benim kocamdan miras kalacak ev kiraları maaşlar alıp sevgilimle hayatımı yaşayacağım tek çocuğum da kira köşelerinde sürünecek!Bu mu annelik!!Bi de anneniz size parasını vermek zorunda değil yazanlar var pes yani.Kadın babasından kalan evi istiyo miras olarak hakkı var.Annesinin sevgilisi vazgeçirmiş bence bunun altında başka bir şey var.Konu sahibi bu adama dikkat etsin
Annem pahalı parfüm alıyor kendine sevgi cümlesi de biz mi anlayamadık?
Çocuğu da sürünmüyor ayrıca hepimizin yaptığı gibi kendi geliriyle geçiniyor
Tek fark annesi gibi daha rahat geçinmek istiyor
E onu da hangimiz istemiyoruz ki?
Ama elimizde ne varsa imkanlar dahilinde yetiniyoruz

Mirastan payını alsın zaten almasın diyen olmadı diye okudum ben
Onun dışında pek kendisini ilgilendiren bi kısım yok gerçekten hala

X