Napacağımı bilemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dilerim çok mutlu bi hayatın olur gerçekten duygulandım hikayene, Allah yardımcın olsun inşallah, kendin için bebeğin için yeni bi hayat için çabalıcak olman bile takdir edilesi bi davranış, o kadar görüyorum ki burada aldatılsa da dövülse de sövülse de devam eden aciz kadınlar, senin imkansızlıklar içinde bu kadar güçlü olman beni çok mutlu etti, kitaplarım elimde olsaydı yardımcı olmayı çok isterdim, başarılar diliyorum bolca🤲🏻♥️

Q
cansu bak buradan da yazalim, belki ogretmen olan veya bilgi sahibi uyeler yardimci olurlar. once okumak istedigin bolume karar ver.

ne okusan is sahibi olursun? veya ben bilmiyorum ama lise mezunlarinin kpss gibi bir sinavla atanma sansi var mi? varsa kpss kitabi alalim. ben farazi konusuyorum bu arada kpss veya su anki universite sinavi hakkinda bilgim yok. bilgisi olanlar yazarsa eger sen de hemen kitaplari bana yaz.
Ben ilahiyat okumak istiyorum yani kapalıyım feraceli matamatiğim devamsızlıktan dolayı hiç gelişmedi sözel lim çok iyi galiba sözelden girerim sınava kuean kursu yada din kültürü hocası falan olabilirim diye biliyorum öğretmen varsa bilgi verirlerse çok sevinirim

Dilerim çok mutlu bi hayatın olur gerçekten duygulandım hikayene, Allah yardımcın olsun inşallah, kendin için bebeğin için yeni bi hayat için çabalıcak olman bile takdir edilesi bi davranış, o kadar görüyorum ki burada aldatılsa da dövülse de sövülse de devam eden aciz kadınlar, senin imkansızlıklar içinde bu kadar güçlü olman beni çok mutlu etti, kitaplarım elimde olsaydı yardımcı olmayı çok isterdim, başarılar diliyorum bolca🤲🏻♥️
Çok teşekkür ederim 🌸

Neden yıllarca babanıza yaşadıklarinizi anlatmadiniz? Korkmussunuzdur elbet ama bi kere anlatsaniz morluklarinizi gosterseniz üvey anneniz bu kadar yolunuza taş koyamayacakti belki... Babanıza barıştıktan sonra üvey annenizin olmadığı bir ortamda onun size yaptıklarını anlatsaniz, o yüzden kactiginizi ama mutlu olmadığınızı söyleseniz, babanız merhamet etmez mi?
Kesinlikle anlatacağım zaten evet çok korkutuyordu bizim orda boşanma olmaz babam boşamazdı yani kısaydı diyelim babam işe gittiğinde sizce devam etmezmiydi hatta bana kinlenmezmiydi?

Merhaba nerden başlasam bilemiyorum daha 20 yaşındayım ve o kadar çok şey yaşadım ki üst üste...
Bazı sebeplerden dolayı eşimle kaçarak evlendim 1.5 yıldır evliyim birde 3 aylık bir bebeğim var eşim maddi durumlardan dolayı hiç bir şey yapmadı bizim için düğün, eşya takı VS hiç bir şey başta dert etmedim bunu maddiyata önem veren bir insan değilim huzurumuz olsun yeter dedim ama eşimle evlendikten sonra kendini tanıttığı gibi biri olmadığının farkına vardım A'dan Z ye bambaşka biri oldu benden 15 yaş büyük beni ailesine hep ezdirdi bir işe girmiyor maddi yönden çok mağdur etti beni bana hep buralardan gidecez diye yalanlar atıp tuttu hadi gidelim dediğimde iş vs bahane etti değişmiyeceğinin farkındayım ama çok çaresizim çünkü gitsem bile kalacak hiç bir yerim yok belki diyeceksiniz kadın sığınma ama yapamam orda, biliyorum orayı, ve şartlarını...
Belki bazılarınız kınar kaçmasaydın diye ama çok zor şartlar altında büyüdüm annem ben daha bebekken vefat etmiş ve ben evlenene kadar üvey annenin zulmüyle büyüdüm çok acılar çektim fiziksel olarak çok hırpalandım bu örnekle ne demek istediğimi anlarsınız belki, 6 yaşındaki bir çocuğun başını duvara vuracak kadar demir sopayla dövecek kadar bir bardak kırıldı diye banyo terliğiyle her yerimi mosmor edecek kadar döven merhamet yoksunu bir insandı. 17 yaşıma gelene kadar devam etti babam sabah işe gider akşam gelirdi beni tembihlerdi babam bilmesin diye velhasıl aslında huzurlu bir ortam birazda merhamet, sevgi saygı ve şefkat istediğim için kurtulmak için kaçtım eşime ama olmadı yağmurdan kaçarken doluya tutuldum şimdi bazıları diyecekki okusaydın onada izin vermedi üvey annem zar zor liseyi bitirebildim yalvar yakar oda...
Ben hiç bilmediğim bir şehirde evliyim yani baya uzak memleketime iki gün önce üvey annem aradı babana seni affettireceğim dedi 15-20 güne barışmaya gelirsiniz dedi ben şöyle bir şey düşünüyorum üniversite sınavına çalışayım ve YouTube den dikiş dersleri öğrenmeye çalışayım en azından boşanana kadar ekonomik yönden kendimi güvene almak istiyorum terzilik kursuna gidemem çünkü bebeğime bakacak hiç kimsem yok ondan dolayı evde bu işi becermek istiyorum ama malesef maddi hiç bir imkanım yok dikiş makinelerine baktım gücüm yetmez almaya ve tabi üniversite sınavına çalışmam için kitap lazım kullanılmış olur farketmez sizden ricam elinde olupta hediye etmek isteyen varsa kabul ederim benim tek amacım ben annesiz büyüdüm perişan bir şekilde bebeğim büyümesin onun için çabalamak istiyorum ayaklarımın üstünde durmak kimseye ihtiyacım olmadan... Biraz uzun oldu kusura bakmayın
Cok uzuldum adiniza . Kinamayin demeyin cunku yasadiklarinizi yasamayan kinayamaz zaten . Universiteye orgun devam ederseniz gecim acisindan zorlanabilirsiniz .Uvey annenize ne kadar guvenebileceginizi iyi dusunun mutlaka babanizla barisin ama .Umarim basarabilirsiniz

Kesinlikle anlatacağım zaten evet çok korkutuyordu bizim orda boşanma olmaz babam boşamazdı yani kısaydı diyelim babam işe gittiğinde sizce devam etmezmiydi hatta bana kinlenmezmiydi?
Sizin susmanizdan cesaret almış zaten bunca sene, siz onun sizi bi çimdirmesini bile feryat figan babanıza anlatsaydiniz ki babanız sizi koruyacak bi adam sanirim o kadın sizin yanınıza bile yaklasamazdi

Eğer ki babanıza anlatırsanız, bütün yaşadıklarımızı üvey anneniz yüzünden olduğunu üstüne basa basa anlatın, belki babanız vicdan azabı çeker, mutsuzsan çık gel der de o yalancı kocanizin evinde eziyet çekmek zorunda kalmazsınız. Babanızın evi sizin eviniz, dönerseniz biraz daha dişli olun üvey anneye pabuç bırakmayın, cazgır olun bakın kilonuza dokunabiliyo mu

Ah be kuzum. Evet yargilamak haddimize değil. Bazen komforlu ailede buyuyen insanlar bile bunalip kaçmak istiyor gel gor ki sen neler yaşamişsin. Ama keşke 35 yasinda birine kacmadan once düşünseydin. Herşeyi geçtim. Mutlu bile olsan beş sene sonra eşin 40 yaşinda olacak sense hayatinin ilk baharinda. Bebek için en azindan bekleseydin ama şu an bunlari konuşmak çok anlamsiz yaşinin verdiği hayati bilmemezlikle hatalar yapmişsin peş peşe. Ama bu hatayi devam ettirmek zorunda değilsjn. Benim 28 yaşim var ve inan 20 yaşim bana o kadar uzak geliyorki. O yillardaki ben değilim sanki. Bu 8 senede hayat o kadar değistiki o kadar olgunlaşdimki o zamanlar dekice istediğim şeyleri düşününce ben ne kadar salakmisim diyorum. Yani demem oki hayatin ne olduğunu 30a yaklaşinca farkediceksin. O yuzden o yaşina gibi kendi hayatini yaşamaya çaliş . manyak birine bağimli olma. Kararin harika universite okumak harika bir seçim. Ben Azerbaycanliyim burada hemşirelik, diyetisyen olmak için universitr gerekmiyor. Istersen sizdr de oyleyse eğer bu saheleri de araşdira bilirsin. Kadinlik becerilerini kullan. Dikiş yemek, taki ve saire. Allah bundan sonra mutlu huzurlu hayat nasib etsin canim
Sağol Allah razı olsun abla aslında yaşı falanda yalan yani tamamen kandırdı..
İnşaAllah ne diyim çabalıyorum gidecek bir yerim olsa bir dakika durmam zaten ama bebeğimi mağdur etmemem için ilk önce düzenli bir gelir lazım ha deyince gitsem olan bebeğe vw bana olur

Sağol Allah razı olsun abla aslında yaşı falanda yalan yani tamamen kandırdı..
İnşaAllah ne diyim çabalıyorum gidecek bir yerim olsa bir dakika durmam zaten ama bebeğimi mağdur etmemem için ilk önce düzenli bir gelir lazım ha deyince gitsem olan bebeğe vw bana olur
Kesinlikle maddi olarak kenarda biriktir. Giderken de artik ne yapacağini bilmjş ol. Bosandikdan sonra da nafaka alirsin. Siddet uygulayan biri mi?

Cok uzuldum adiniza . Kinamayin demeyin cunku yasadiklarinizi yasamayan kinayamaz zaten . Universiteye orgun devam ederseniz gecim acisindan zorlanabilirsiniz .Uvey annenize ne kadar guvenebileceginizi iyi dusunun mutlaka babanizla barisin ama .Umarim basarabilirsiniz
Güvenmekmi asla..
Benim için değilya insanlara cici anne gösterileri yapmak için sözde barıştıracak güyaa ama çok istiyorum ama nasıl olacak üniversite işi bilmiyorum sadece tek amacım çalışmak kitap olursa zorluğunu sonra düşünmek istiyorum yoksa hemen karamsarlığa kapılırım 😔

Eger siddet yoksa ve okumana razi oluyorsa en azindan bikac yili onun yaninda oku . Bu arada da para biriktir hic yapamiyorsan mutfak masrafindan falan kis. Bn de ikinci uni okuycam meslegim de hazir ama yapmiyorum isimi . Malesef bikac yil daha aileye bagimli olucam. Demem o ki diplomayi alana kadar maddi acidan zorlanirsin

Güvenmekmi asla..
Benim için değilya insanlara cici anne gösterileri yapmak için sözde barıştıracak güyaa ama çok istiyorum ama nasıl olacak üniversite işi bilmiyorum sadece tek amacım çalışmak kitap olursa zorluğunu sonra düşünmek istiyorum yoksa hemen karamsarlığa kapılırım 😔
Tabi ki once kazanin siz en kotu ihtimal dondurursunuz kaydinizi o arada calisirsiniz. Bi de sunu dusunun 30 yasiniza geldiginizde ayni yerde olmak mi yoksa zor da olsa bi meslek sahibi olmak mi 😊

Kesinlikle maddi olarak kenarda biriktir. Giderken de artik ne yapacağini bilmjş ol. Bosandikdan sonra da nafaka alirsin. Siddet uygulayan biri mi?
Nafakamı? ben istemem şahsen çünkü çalışmıyor, sigorta yok sorumsuz çalışmaya niyeti de yok yalvarsam çalış diye faydası yok çalışacam çocuğa sen bak desem alnımda g*vat yazmıyor diyen biri şiddet yok ama çok sorumsuz herşeyi geçtim bu yaşa gelmiş birine çalış demek komik değilmi?

Eger siddet yoksa ve okumana razi oluyorsa en azindan bikac yili onun yaninda oku . Bu arada da para biriktir hic yapamiyorsan mutfak masrafindan falan kis. Bn de ikinci uni okuycam meslegim de hazir ama yapmiyorum isimi . Malesef bikac yil daha aileye bagimli olucam. Demem o ki diplomayi alana kadar maddi acidan zorlanirsin
Yanımızda durmuyorki, uzun konu da biraz anlatayım 2, 3 günde bir geliyor annesinin yanında bana diyorki annem babam tek gidiyor akşam gel diyorum gaz param yok gelemem diyor tam 5 aydır böyle ve sadece babasının maaşı var sizce mutfağa birşey giriyor olabilirmi masraf dahi yapılmıyor diyebilirim

T
Tabi ki once kazanin siz en kotu ihtimal dondurursunuz kaydinizi o arada calisirsiniz. Bi de sunu dusunun 30 yasiniza geldiginizde ayni yerde olmak mi yoksa zor da olsa bi meslek sahibi olmak mi 😊
Tabiki meslek sahibi olmak hiç bir şeyden iyidir en axından çalışmış olurum sınava girince kazanmasam bile gelecek yıla hem tecrübeli hemdw yine çalışmış olurum. 🌸

Yanımızda durmuyorki, uzun konu da biraz anlatayım 2, 3 günde bir geliyor annesinin yanında bana diyorki annem babam tek gidiyor akşam gel diyorum gaz param yok gelemem diyor tam 5 aydır böyle ve sadece babasının maaşı var sizce mutfağa birşey giriyor olabilirmi masraf dahi yapılmıyor diyebilirim
Anladim yani onun yaninda olmak ya da olmamak pek fark etmeyecek. Tek cikis babaniz gibi gorunuyor . Okurken kredi ya da burs da alabilirsiniz . Sadece sonunu fazla dusunmeden hazirlanin sinava kazanirsiniz insAllah .Baska cozum gelmiyor aklima .

Babam korurdu galiba ama üvey annemi biraz tanıyorsam devam ederdi hatta daha hırslanırdı...

A
Anladim yani onun yaninda olmak ya da olmamak pek fark etmeyecek. Tek cikis babaniz gibi gorunuyor . Okurken kredi ya da burs da alabilirsiniz . Sadece sonunu fazla dusunmeden hazirlanin sinava kazanirsiniz insAllah .Baska cozum gelmiyor aklima .
Aynen öyle bakalım ne çıkacak karşıma kitap işi olursa çalışırım

A

Aynen öyle bakalım ne çıkacak karşıma kitap işi olursa çalışırım
Youtubeda da ders videolari var cok faydali bn ordan calisiyorum . Rehber matematik , benim hocam gibi kanallar var yardimci olur umarim .Basarilar 🌸

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X