Napacağımı bilemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nafakamı? ben istemem şahsen çünkü çalışmıyor, sigorta yok sorumsuz çalışmaya niyeti de yok yalvarsam çalış diye faydası yok çalışacam çocuğa sen bak desem alnımda g*vat yazmıyor diyen biri şiddet yok ama çok sorumsuz herşeyi geçtim bu yaşa gelmiş birine çalış demek komik değilmi?
Sen nafakani iste mecbur olur çalisir. Senin psikolojini bozmasi yanina kar mi kalsjn? Hem çocuk onun da çocuğu. Gecindirmek gorevi.

Merhaba nerden başlasam bilemiyorum daha 20 yaşındayım ve o kadar çok şey yaşadım ki üst üste...
Bazı sebeplerden dolayı eşimle kaçarak evlendim 1.5 yıldır evliyim birde 3 aylık bir bebeğim var eşim maddi durumlardan dolayı hiç bir şey yapmadı bizim için düğün, eşya takı VS hiç bir şey başta dert etmedim bunu maddiyata önem veren bir insan değilim huzurumuz olsun yeter dedim ama eşimle evlendikten sonra kendini tanıttığı gibi biri olmadığının farkına vardım A'dan Z ye bambaşka biri oldu benden 15 yaş büyük beni ailesine hep ezdirdi bir işe girmiyor maddi yönden çok mağdur etti beni bana hep buralardan gidecez diye yalanlar atıp tuttu hadi gidelim dediğimde iş vs bahane etti değişmiyeceğinin farkındayım ama çok çaresizim çünkü gitsem bile kalacak hiç bir yerim yok belki diyeceksiniz kadın sığınma ama yapamam orda, biliyorum orayı, ve şartlarını...
Belki bazılarınız kınar kaçmasaydın diye ama çok zor şartlar altında büyüdüm annem ben daha bebekken vefat etmiş ve ben evlenene kadar üvey annenin zulmüyle büyüdüm çok acılar çektim fiziksel olarak çok hırpalandım bu örnekle ne demek istediğimi anlarsınız belki, 6 yaşındaki bir çocuğun başını duvara vuracak kadar demir sopayla dövecek kadar bir bardak kırıldı diye banyo terliğiyle her yerimi mosmor edecek kadar döven merhamet yoksunu bir insandı. 17 yaşıma gelene kadar devam etti babam sabah işe gider akşam gelirdi beni tembihlerdi babam bilmesin diye velhasıl aslında huzurlu bir ortam birazda merhamet, sevgi saygı ve şefkat istediğim için kurtulmak için kaçtım eşime ama olmadı yağmurdan kaçarken doluya tutuldum şimdi bazıları diyecekki okusaydın onada izin vermedi üvey annem zar zor liseyi bitirebildim yalvar yakar oda...
Ben hiç bilmediğim bir şehirde evliyim yani baya uzak memleketime iki gün önce üvey annem aradı babana seni affettireceğim dedi 15-20 güne barışmaya gelirsiniz dedi ben şöyle bir şey düşünüyorum üniversite sınavına çalışayım ve YouTube den dikiş dersleri öğrenmeye çalışayım en azından boşanana kadar ekonomik yönden kendimi güvene almak istiyorum terzilik kursuna gidemem çünkü bebeğime bakacak hiç kimsem yok ondan dolayı evde bu işi becermek istiyorum ama malesef maddi hiç bir imkanım yok dikiş makinelerine baktım gücüm yetmez almaya ve tabi üniversite sınavına çalışmam için kitap lazım kullanılmış olur farketmez sizden ricam elinde olupta hediye etmek isteyen varsa kabul ederim benim tek amacım ben annesiz büyüdüm perişan bir şekilde bebeğim büyümesin onun için çabalamak istiyorum ayaklarımın üstünde durmak kimseye ihtiyacım olmadan... Biraz uzun oldu kusura bakmayın
Yaşın çok genç ,hiç bir şey için geç değil .Eğitimine devam et .Çocuk yapman yanlış olmuş ,hem eşinle baya bir yaş farkı var ,hemde seni ezen ,ailesinede ezdiren bir şerefsiz .Gidecek yerim yok diyerek ,şu içinde olduğun kötü durumu asla kabullenme .Kadın sığınma evine git ,orda eziyet çekmekten iyidir .Bu tür erkekler zaten gidecek yeri yok ,çocuk var bırakamaz beni diye düşünüp ,yaptıklarına devam ediyor.Beni affet çocuk var deyip yalvarsa bile asla affetme .Yaşın gençken hayatını kur .

Teşekkür ederim 🌸
Yaşın çok genç ,hiç bir şey için geç değil .Eğitimine devam et .Çocuk yapman yanlış olmuş ,hem eşinle baya bir yaş farkı var ,hemde seni ezen ,ailesinede ezdiren bir şerefsiz .Gidecek yerim yok diyerek ,şu içinde olduğun kötü durumu asla kabullenme .Kadın sığınma evine git ,orda eziyet çekmekten iyidir .Bu tür erkekler zaten gidecek yeri yok ,çocuk var bırakamaz beni diye düşünüp ,yaptıklarına devam ediyor.Beni affet çocuk var deyip yalvarsa bile asla affetme .Yaşın gençken hayatını kur .

Yanımızda durmuyorki, uzun konu da biraz anlatayım 2, 3 günde bir geliyor annesinin yanında bana diyorki annem babam tek gidiyor akşam gel diyorum gaz param yok gelemem diyor tam 5 aydır böyle ve sadece babasının maaşı var sizce mutfağa birşey giriyor olabilirmi masraf dahi yapılmıyor diyebilirim
Yanlış anlamayın da sizin resmi nikahınız var değil mi? Hani gidip anne babasıyla yaşıyor deyince tam anlayamadım olayı.

Yanlış anlamayın da sizin resmi nikahınız var değil mi? Hani gidip anne babasıyla yaşıyor deyince tam anlayamadım olayı.
İlk evlendiğimiz zaman annesinin babasının yanında köyde kaldık ama annesi sahipsiz yerine koyup her türlü hakareti etti en ufak birşey de olsy çıkardı bende ayrı eve çıkalım deyince de eşim oyalayıp durdu beni en son çok büyük kavga çıkardı kayınvalidem 7 aylık hamileydim daha eşyalarımı topladım gidiyorum ben dedim eşim beni aldı kayınbabamın şehirdeki evlerine getirdi herşey çok güzel olacak takma sen dedi ikinci güne kendisi köye gitti 4, 5 gümde bir geldi yanıma bende kabul etmedim 3 günde bire indirdi ne yapsamda hala aynı 2 3 günde bir gelip gidiyor bende açık açık diyorum boşuyacağım seni diye ben seni bırakmam ki diye saçmalıyor işte resmi nikahlı olsakta kimsenin arkamda olmamasını fırsat biliyor gelince kapıyı açmıyorum ama kendisi napıp edip açıyor

İlk evlendiğimiz zaman annesinin babasının yanında köyde kaldık ama annesi sahipsiz yerine koyup her türlü hakareti etti en ufak birşey de olsy çıkardı bende ayrı eve çıkalım deyince de eşim oyalayıp durdu beni en son çok büyük kavga çıkardı kayınvalidem 7 aylık hamileydim daha eşyalarımı topladım gidiyorum ben dedim eşim beni aldı kayınbabamın şehirdeki evlerine getirdi herşey çok güzel olacak takma sen dedi ikinci güne kendisi köye gitti 4, 5 gümde bir geldi yanıma bende kabul etmedim 3 günde bire indirdi ne yapsamda hala aynı 2 3 günde bir gelip gidiyor bende açık açık diyorum boşuyacağım seni diye ben seni bırakmam ki diye saçmalıyor işte resmi nikahlı olsakta kimsenin arkamda olmamasını fırsat biliyor gelince kapıyı açmıyorum ama kendisi napıp edip açıyor
yanlis anlama ama bu adam senin universite okumana nasil izin verecek? ozelden de konustuk cok uzuldum durumuna yani ama universite senin icin cozum degil kusura bakma. ki universite bitip is bulmak vs hic yoktan 6-7 seneyi alir, o zamana kadar nasil dayanacaksin? farkli bir cozum dusunmen gerek.

yanlis anlama ama bu adam senin universite okumana nasil izin verecek? ozelden de konustuk cok uzuldum durumuna yani ama universite senin icin cozum degil kusura bakma. ki universite bitip is bulmak vs hic yoktan 6-7 seneyi alir, o zamana kadar nasil dayanacaksin? farkli bir cozum dusunmen gerek.
Eğer babamla barışırsak babam yumuşayınca konuyu açarım babama ama benim üni için bir adım atmış olmam lazımki babam okuma demesin yani herşeyi planladım babamı da arkama alırsam bacım gelip çocuğuma bakar..
Şöyle bir durum var evlendiğimizde. Oku demişti bende düşünüyordum ama maddi imkanlar el vermiyordu kitap VS almaya şimdide değişen bir şey yok çözüm aramaya çalıştım ama yok işte bundan başka çözüm yok bir iş mi sermaye gerektiriyor çoğu oda yok evde paketleme VS işleri aradım hepsi dolandırıcı çıktı yemek yapıp satayım desem zar zor karnımı doyuruyorum.... Ha dışarda çalış desen bebeğim küçük kim bakacak ki eşime dedim sen bak ben çalışırım kabul etmedi...
Yani gerçekten yoruldum hemde çok çaba sarfetmekten ve hiçbir yere varamamaktan ama bu en mantıklısı...

Sen bu adamdan hamile kalarak kendi kafana sıkmışsın zaten. Tekrar evlenmek istersen yaşıtın genç erkekler çocuktan dolayı seni istemeyecekler. Baban ile barış. Kardeşin çocuğuna baksın. O adamdan da boşan. Zararın neresinden dönersen kardır.

Baban nasıl biri?
Nasıl izin verdi bu yaşadıklarına?
Gene de babandır.
Şu durumda sığınacağın tek yer baban.
Üvey annenin eline geçmeyeceğinden emin olarak,
Ona bir mektup yazıp bütün yaşadıklarını içindekileri anlat.
Birlikte bir yol bulacağınıza eminim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X