Nasıl bir konuşma yapılmalı?

Fight4freedom1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
4.846
5.032
İki diplomam var ve açıköğretimden üniversite okuyorum. Büro yönetimi okudum açıktan. Sayısal lisans bölünü bitirdim. Ama bi yerde çalışmadım. Daha dogrusu deneyimsiz işe almadılar.Hep fabrika, avm, markette falan çalıştım.Evime yakın bi dershanede iş buldum. Haftada 3gün birebirlere girecegim.Diger 2hoca 20 yıllık.Deneyimim yok. Ara sınıflara girecegim korkum var.Ama markette avm de çalışmak istemiyorum.
Sorunum şu, geçen toplantı oldu.Kurucu ögretmenlerin öğrencileri takip edilmesi gereken bir sistem varmış. Bunu uygulayalım dedi. Diger 2hoca 20 yıllık. Sen ödev takibi yapar mısın dediler. Tamam yaparım sisteme girerim dedim. Telefondan da girebilecegim kolay bir sistemmiş. Bu arada ögrencileri falan tanımıyorum. Neyse eve geldim. Aklıma şu takıldı. 2 hocanın toplamda 10 sınıfı var. Benim derslerim sadece akşam. Ödev kontrolü için benim 7gün sürekli kuruma gitmem gerek. Mesela dersi 8 de var, sonra 10 da baska sınıfa dersi var. Bu şekilde ben yapamam. Evim 10 dakika ama kendim de deneyimsizim ders çalışacagım. Rehber öğretmene mesaj attım. Kuruma gelince konuşur ayarlarız dedi.Birde benim o hocaların dersine girip ödev kontrolü yapmam saçma, yeniyim diye sisteme girerim dedim, sistem de kolay dediler.Bir hoca 4kurumda calısıyor. Benim sürekli kuruma gidip gelemem. Bana ne önerirsiniz.Hocalar çok yardımcı oldu bana.Kitap falan verdiler. Ödev kontrolünde yardımcı olurum ama tek tek ben sınıflara giremem ki. Bi de ne ödev verdıler nerden bileceğim ki
Birde ben açıktan lisans çocuk gelişimine kayıtlıyım. Ama daha 1deyim.Kaç yıldır kaydımı güncellemedim. 4 olmam gerek. Sizce ona devam edeyim mi napayım?

Ben is hayatimda yapamamla hic ilerlemedim, hep 1 verdim ama sonra 2 aldim 3 4 aldim. En azindan deneseniz, sonra tepki verseniz?
Hic calisma tecrubeniz yokmus.
Inanin 10 yilda o kdr cok insan geldi gectiki yapamam la baslayanlar hic tutunamadi.
Ödev takıbı degılde sısteme gırerım ama. Cunku ödev takıbı benı zorlar. Bı de baska işe de gıdıyorum ek olarak.

Yaşınız kaç? Eğer bekarsanız ve artık yeni bir hayatınız olsun istiyorsanız bence yapın. Çalışın ödev kontrol edin. Markette avm de çalışmak gibi olmaz kurumda ders anlatmak. Zamanla özgüveniniz gelişir başka bir kuruma geçersiniz orada bunları yapmazsınız. Ama daha önce bu alanda hiç çalışmanız olmamış, daha ilk başta bunları düşünüp konuşursanız bence saçma olur.

Ama 2 saatte bır kuruma gıtmek sacma degıl mı

Ne kadar çok bahaneniz var ..cümleleriniz hep olumsuz..zaten böyle giderse hiç yapamayacaksiniz

Rehber ögretmen ayarlarız dedı. Yüzyüze konusuruz dedi. Şimdi günde 3 4dersı var hocaların. Benım ek olarak gunde 3 kez gıdıp 3 kez eve gelmem gerek. Aksamda kendı dersım var. Benı cok yorar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…