Nasıl dava açılır buna

melisaamelisaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
1.754
694
Babamı hiç görmedim. Oda beni hiç merak etmedi. Şaşırmadım değil bir insan nasıl ölümlü dünyada çocuğunu bir defa olsun görmek istemez. Bende daba açmak istiyorum çok kızgınım ona. Babam hiç olmadığı İçin çok zorluk çektim küçükken hala kalıntıları var. Şimdi 30 yaşındayım evlendim. Şimdi ona nasıl r dava açabilirim. Beni bu dunyaya keyif için getirdilerse hesabını vermek zorunda değil mi. Maddi ve manevi dava açsam kazanır mıyımx ne yapmalıyım

Annenize ya da size nafaka gibi maddi desteği yok mu?
Eğer vermediyse geriye dönük faiziyle alabilirsiniz
Hayır hiç bir şey vermedi. Annem de evlendi zaten anneme bir şey verilir mi bilmiyorum. Ama bana ne hakkı geçti ne aradı sordu hiç bir şey yok. Yaşadığını biliyorum ama araştırdım onu. Avukatlardan olumlu da olumsuz da olabilir dendi. Bende maddi durumdan dolayı avukat tutamadım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Ama birşeylerin bedeli ödemek zorunda. İçime oturdu psikolojim bozuldu. Kendimi hep istenmeyen sahipsiz gibi hissettim

Hayır hiç bir şey vermedi. Annem de evlendi zaten anneme bir şey verilir mi bilmiyorum. Ama bana ne hakkı geçti ne aradı sordu hiç bir şey yok. Yaşadığını biliyorum ama araştırdım onu. Avukatlardan olumlu da olumsuz da olabilir dendi. Bende maddi durumdan dolayı avukat tutamadım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Ama birşeylerin bedeli ödemek zorunda. İçime oturdu psikolojim bozuldu. Kendimi hep istenmeyen sahipsiz gibi hissettim
Annenizin hesabına belki sizin adınıza yatırır diye sormuştum. Annenizden öğrenin önce bence. Sonrasında bana kalırsa kesin olumlu sonuç olur. Babanızın üzerine kayıtlıysanız ve velayet annenizdeyse mecburen nafaka vermek zorunda

Annenle babanın boşanma davasında belirlenmiş bir nafaka varsa ve ödenmemişse geçmişe yönelik anne alabilir ödemezse icra ve hapis cezası var çocuk 18 yaşına gelinceye kadar .
18 yaşına gelen çocuk yükseköğrenim okuyorsa dava açarak babasından nafaka isteyebilir.anne babanın boşanma davasında nafaka.yok ise geçmişe yönelik ve toplu nafaka alamaz .nafaka davası açma tarihinden itibaren gecerlidir.siz üniversite okumuyorsaniz şu an birşey yapamazsınız diye biliyorum

Hayır hiç bir şey vermedi. Annem de evlendi zaten anneme bir şey verilir mi bilmiyorum. Ama bana ne hakkı geçti ne aradı sordu hiç bir şey yok. Yaşadığını biliyorum ama araştırdım onu. Avukatlardan olumlu da olumsuz da olabilir dendi. Bende maddi durumdan dolayı avukat tutamadım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Ama birşeylerin bedeli ödemek zorunda. İçime oturdu psikolojim bozuldu. Kendimi hep istenmeyen sahipsiz gibi hisl
Annenizin hesabına belki sizin adınıza yatırır diye sormuştum. Annenizden öğrenin önce bence. Sonrasında bana kalırsa kesin olumlu sonuç olur. Babanızın üzerine kayıtlıysanız ve velayet annenizdeyse mecburen nafaka vermek zorunda
hayır adam beni hiç görmemiş ki üstüne alsın. Annemi yüz üstü bırakıp kaçmış zaten. Ve eski zamanlar işte, inam nikahı ile evlilerimi o zaman 😞

Evet 30 yaşında ve evliyim. Fakat miras vs de alamam o kişiden. Yok mu bunun davası. Bu yaşıma kadar iye kaka büyüdüm hesabı verilemeyecek mi😞
Baban ölürse seni diğer varisler mecbur bulur üzerinde mal varsa alirisn payını ancak tabi varsa yasarken Hayri olmayan ölünce birşey bırakmış olurmunbilmem

Babanızın nüfusuna kayıtlı değilsiniz öncelikle onun çocuğu olduğunuzu ispatlamanız gerekir. Bir de resmi bir evlenme yok ortada dalayısıyla boşanma da yok. Bu durumda zaten anne ve babanız arasında herhangi bir nafaka anlaşması da yok yani hangi borca geriye dönük dava açacaksınız. Eğer babanız olduğu resmiyet kazanırsa ve ölümü halinde üzerine kayıtlı mal varsa ancak o zaman mirastan payınızı alırsınız.

X