Nasıl karar verdiniz

Gamze_20

Askerimi bekliyorum .....
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2008
87
0
35
slm arkadaşlar daha önce böyle bir konuya rastlamaığım için sormak istedim eğer varsa özür dilerim alyanslarınızı ve size takılan takıları neye göre aldınız ( kullanışınamı önem verdiniz gösterişinemi) sizin istedikleriniz mi oldu yoksa başkalarının mı dediği oldu yardımcı olursanız sevinirim...a.s.

canım bu kişiden kişiye ailelerin durumlarına gore değişir.ama bence en onemlisi bana su kadar takı takılacak lafının bile gecmemesi.bize nişandan once karsı taraf sordu annem ve babam bizim bir talebimiz yoktur gelin sizin gelininiz nasıl uygun gorurseniz dedi.. ki bence olması gereken bu.. şunu isterim bunu isterim demek bana çok gorgusuzce geliyor..

biz de de soyle oldu.kayınvalidem bana pırlanta tektaş takmak istemiş,nişanlım biz burdan alalım siz ne kadar bütce ayırırsınız o fiyatta birsey bakalım demiş aynı sey alyans için de gecerli.. 1450 dolara assos pırlanta (tria)alındı,alyanslarımız da 1000 ytl tuttu,çünkü benimli tamtur taşlı,taşlar da pırlanta.taşlar küçük oldugu için çok tutmadı.bir de 600 küsura marka bi saat aldılar.baska da birsey takılmadı bana nişanda. ama sanırım sormak istediğin şu; beraber mi gittiniz ailelerle diyosun.hayır canım hepsi için biz nişanlımla ikimiz gittik.1 hafta dolandık koca ankarayı.alyansları da oldugundan çok ucuza aldık,dolanmamız ve pazarlık işe yaradı yani.alyanslar dahil hepsinin ucretini karsı taraf verdi.baska da birsey takılmadı benim ailem de takmadı.biz de nişanda altın takılmazmıs,pırlanta alyans ve tektas ve saat takılırmıs geline.bizimkiler dediğim gibi talep etmediği bunu dillendirmediği halde aynen istedikleri gibi oldu anlayacagın.

alyansımızı aşkımla gidip kendımız beyenip aldık :asigim:
ama nisanda ve nikahta takılan takıları ben deil kayınvalıdem alıp getırdı benım beyenme gibi bi luksum olmadı acıkcası ama allahtam gorumcemle aynı kafadanız.. aldıkları seylerı çok beyendım ve severekte takıyorum halen..
seni bir kuyumcuya gotururlerse zaten önce kayınvaliden derse eger istedıgını al maddi acıdanda iyiyse durumları ,sec beyen..
ama zaten kuyumcuya direk girdinizde kayınvaliden sundan olsun bundan olsun die senden önce konusup davranırsa nişanlında seni orda korumazsa senın yapabılcegın tek sey oarada susmaktır die dusunuyorum acıkcası.. ama nişanlın dur anne gamzeyede soralım derse sende beyenırsın kuyumcuda.. mutluluklar dilerim sımdıden a.s.

hem alyansları hemde takılarımı kendim beğendim öyle aldılar
düğünde takılan bilezikleri kayınvalidemler beğendi
ben daha uygun bişey bakıyordum ama onlar en iyisinde almak istediler
cok şükür hiç öyle takı problemi yaşamadık :Saruboceq:

burcucum aynen tatlım bizde de siz nasıl uygun görürseniz dendi,herhangi özel bir talep belirtilmedi.. kayınvalidem tek taş kayınpederim de saat takmak istiyormuş ama isterseniz biz hiç müdahele etmeyelim kafanıza göre beğenin dediler yine onlar parayı verdi biz de nişanlımla gidip gönlümüze göre alyanslarımızı, tek taşımı hatta saatimi beğendim birde para da kalmıştı geriye boşa gitmesin son kuruşuna kadar harcayalım dedik ve bir tane de altın bilezik aldık sonra bozarız diye kaydirigubbakcemile3 bir de saolsun kayınvalidem bana surpriz yapıp inci takım yaptırmış inanılmaz güzel ve zarif birşeydi normalde takı takmaktan hoşlanmayan biri olmama rağmen özel günlerde kullanmaya can attığım bişey olmuş..

böyle işte, ben illa şunu bunu istiyorum diye diretmek bence doğru değil ha yine diretince karşı taraf muhakkak alır ama ne kadar içlerinden gelir onu bilemiyorum, ben gönüllerinden geleni almalarından yanayım böylesi iki taraf için de daha hoş a.s

Son düzenleme:
kızlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim bencede iki tarafın isteklerinin ortasını bulmak önemli galiba burda en zor iş nişanlılarımıza düşüyo biz alyans bakmaya gittiğimizde nasıl tercih yapmalım taşlı mı daha kullanılşı olur yoksa düz modellerimi tercih etmeliyim

slm arkadaşlar daha önce böyle bir konuya rastlamaığım için sormak istedim eğer varsa özür dilerim alyanslarınızı ve size takılan takıları neye göre aldınız ( kullanışınamı önem verdiniz gösterişinemi) sizin istedikleriniz mi oldu yoksa başkalarının mı dediği oldu yardımcı olursanız sevinirim...a.s.

valla ben evlenmeden once hep goruntuye baktım ay evlenmeden nerden cıktı bekarım daha -tatlicadiarzu-
yani nişanlanmadan once. ama nişanlnınca utandım en begendıklerıme degıl guzel ama ucuz olanlara baktım masraf cok olmasın diyee:lepi:

kızlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim bencede iki tarafın isteklerinin ortasını bulmak önemli galiba burda en zor iş nişanlılarımıza düşüyo biz alyans bakmaya gittiğimizde nasıl tercih yapmalım taşlı mı daha kullanılşı olur yoksa düz modellerimi tercih etmeliyim

canım taşlı olanların düşme ihtimali var diyorlar ben öyle duyunca taşsızlara baktım özellikle, ama şu da bir gerçek ki taşlılar çok daha şık duruyor birde çok işlemeli yada kesikleri olan modellerin aralarına sabun vb şeyler kaçabiliyor diyorlar onlara dikkat ettim, bir de bir arkadaşımınki bayağ bir ağırdı kız artık parmağım kopacak diyordu o zaman ben bari çok ağır almayayım demiştim

Son düzenleme:

ben sana resmı yukleyeyım cnm ,dolma parmaklarımda gozuksun hade yerimseniben
benım alyansım beyaz altın ve 7gr ilk zamanlar parmagım çok agrıdı bi arkadasında dedigi gibi kopacak sandım ama sonradan alıstı parmagım hatta suan yokgibi bişey.. atasaydan el yapımı oldugu için bize biraz tuzluya maloldu. banada çok dedıler yuzugunu iş yapacagın zaman çıkar tasları duser,rengi sararır bılmem ne ama hiç bişey olmadı hatta çamasır suyuna filan ( unutmusum parmagımda) soktum , ne tası dustu nede rengi gitti halen eskı beyaz ve matlıgını kouyor..

benım yuzugumun sakınlari...
mat oldugu için biraz çizildimi kendi beyaz parlak rengi ortaya çıkabilir..
evet tasıda dusebilir 10sene sonra filan
çok kalın oldugu için parmagım hava almıyor ve hamlıyor acıkcası..

dsc01970oq5.jpg

dsc01970db8.jpg

artık hangisi çıkarsa..

bnde nişanlıyım .nişan yüzüklerimzi ve nişanda bana takacakları saati nişanlımla ben begendim ve öyle aldık .nişanda takmk için kayınvalidem bitane bilezik almıştı ama elime çok geniş geldi gidip onu değiştirip değişik bi model aldkkk .sağolsun hiçbi sorun çıkarmadılar

canım bizde alyanslarımızı kendimiz aldık takı işindede,kayınvalidem ve kayınpederimle beraber gittik,bana takılacak altın için ne kadar bütçe ayırdıklarını söylediler ve bende ona göre sectim,karışmadılarda...hatta sectigim bişey biraz pahalıydı sagolsunlar onu bile aldılar içimde kalmasın diye...benim annemlerde eşimle cıktılar saat,künye vs bişeyler begenmiş eşim onları aldılar...biz böyle hallettik....

taşlı ve kalın modeller daha çok tutuyo bileziklerde ayarına göre değişiyo takı setleri de öyle Rabbim gönlüne göre nasip etsin hayırlı uğurlu olsun

saati sorarsan daha sonraya bıraktık ben nasıl saat almam gerekli konusunda hala düşünüyorum da altın kaplama mı yoksa her zaman takabileceğim bir model mi bilemiyorum

valla bizim nişanımızdada ankaradn adanaya geldikleri için gelirken herbiri birer bilezik getirmişlerdi 4 tane bilezik bir çeyrek taktılar ama yüzüklerimizi adanadan geldiklerinde gidip seçtik nişanlımla ya o insan o anda onalarmı begenmiş yoksa kendinmi begenmişsin pek fazla önemi yok(takılar konusunda) ama tabi insan alyansını kendisi begenip seçmeli.zaten bileziklerimi anca önemli günlerde kullanıyorum öyle şakur şukur takmayı sevmem

canım benim nişanlım Ankarada ben Kayseride olduğum için bizde ailelerin tanışması, isteme, söz hepsi aynı günde oldu.kayınvalidem takacağı bilezikleri kendisi seçmiş Ankaradan ve tek taşımıda nişanlım seçmiş..burda da bizimkiler hiçbir talepte bulunmadılar tabi bende... bana da erkek tarafından altın istemek ya da başka şeyler istemek,bana bunu şunu alın demek pek mantıklı gelmiyor.sadece o gün yüzüklerimizi almaya gittim ben.ha onlar seçmiş altını ha ben birşey farketmiyor.Allah huzur versin yeter :KK66: takılan bilezikleri sadece nişandan sonra 1 hafta taktım oda ankaraya gittiğim için.öylece kutusunda duruyorlar.taşlı alyanslara gelince.benim alyansım taşlı.düştü taşı fakat aldığım yere götürdüm 1 saat içinde yaptılar ve parlatıp verdiler.hiçbir ücret talep etmeden.bütün altınlarda parlatma cilası olurmuş ve suya,deterjana temas edince matlaşma olurmuş.ve alyansımı ilk gün ki gibi yapıp verdiler.ben çok memnunum çokta severek takıyorum canım.taşı düşecek diye beğendiğin modelden vazgeçme bence.sonuçta taş taktırmak zor birşey değil.
alyansımın resmi sadece böyle var canım senin için ekliyorum.

tepsiwp5.jpg

Son düzenleme:
burcucum aynen tatlım bizde de siz nasıl uygun görürseniz dendi,herhangi özel bir talep belirtilmedi.. kayınvalidem tek taş kayınpederim de saat takmak istiyormuş ama isterseniz biz hiç müdahele etmeyelim kafanıza göre beğenin dediler yine onlar parayı verdi biz de nişanlımla gidip gönlümüze göre alyanslarımızı, tek taşımı hatta saatimi beğendim birde para da kalmıştı geriye boşa gitmesin son kuruşuna kadar harcayalım dedik ve bir tane de altın bilezik aldık sonra bozarız diye kaydirigubbakcemile3 bir de saolsun kayınvalidem bana surpriz yapıp inci takım yaptırmış inanılmaz güzel ve zarif birşeydi normalde takı takmaktan hoşlanmayan biri olmama rağmen özel günlerde kullanmaya can attığım bişey olmuş..

böyle işte, ben illa şunu bunu istiyorum diye diretmek bence doğru değil ha yine diretince karşı taraf muhakkak alır ama ne kadar içlerinden gelir onu bilemiyorum, ben gönüllerinden geleni almalarından yanayım böylesi iki taraf için de daha hoş a.s

ah canım gule gule kullan.. inci takım çok iyi olmus bir tane lazım.hem gelinlik için de harika olur.. valla benim incim yok.artık alırım bişeyler gelinlik ustu için soyle hem taslı hem incili belki imitasyon :roflol: illa tası olcak,illa bi kokoşluk! :)))

arkadaslar taslı alyansım ve hiçbirsey olmadı mat beyaz altın.kac defa camasır suyuna girdi,mat olan yerleri çizildi. ama onu takmayın kafanıza altın yumusak metaldir ve çizilmesi doğaldır.

saati sorarsan daha sonraya bıraktık ben nasıl saat almam gerekli konusunda hala düşünüyorum da altın kaplama mı yoksa her zaman takabileceğim bir model mi bilemiyorum

canım artık o senin teercihine kalmıs.hangisini istersen... benimki hem abiyelerle hem de gunluk kullanılabilecek bişey bence gerçi beinimkini bazı kişiler günlük kullanmayabilir.acıkcası ben pek kafama takmam boyle seyleri.canım istiyosa gunlukte takabilirim.zaten hiç kimse anlamıyo saat oldugunu kalın bayaa aksesuar zannediyorlar.
aldıgım saat bunu pembe olan kısmı,füme rengi.moschino
7753365025.jpg

ikisinin arasında kalmıstım.birinciyi aldım
j175044

canım artık o senin teercihine kalmıs.hangisini istersen... benimki hem abiyelerle hem de gunluk kullanılabilecek bişey bence gerçi beinimkini bazı kişiler günlük kullanmayabilir.acıkcası ben pek kafama takmam boyle seyleri.canım istiyosa gunlukte takabilirim.zaten hiç kimse anlamıyo saat oldugunu kalın bayaa aksesuar zannediyorlar.
aldıgım saat bunu pembe olan kısmı,füme rengi.moschino
7753365025.jpg

ikisinin arasında kalmıstım.birinciyi aldım
j175044

kız burcu sen de az kokoş değilmişin haa sositososito :1hug: ikisi de çok hoşmuş tatlım gerçekten de hiç anlaşılmıyor saat olduğu güle güle kullan a.s.

canım bu kişiden kişiye ailelerin durumlarına gore değişir.ama bence en onemlisi bana su kadar takı takılacak lafının bile gecmemesi.bize nişandan once karsı taraf sordu annem ve babam bizim bir talebimiz yoktur gelin sizin gelininiz nasıl uygun gorurseniz dedi.. ki bence olması gereken bu.. şunu isterim bunu isterim demek bana çok gorgusuzce geliyor..

biz de de soyle oldu.kayınvalidem bana pırlanta tektaş takmak istemiş,nişanlım biz burdan alalım siz ne kadar bütce ayırırsınız o fiyatta birsey bakalım demiş aynı sey alyans için de gecerli.. 1450 dolara assos pırlanta (tria)alındı,alyanslarımız da 1000 ytl tuttu,çünkü benimli tamtur taşlı,taşlar da pırlanta.taşlar küçük oldugu için çok tutmadı.bir de 600 küsura marka bi saat aldılar.baska da birsey takılmadı bana nişanda. ama sanırım sormak istediğin şu; beraber mi gittiniz ailelerle diyosun.hayır canım hepsi için biz nişanlımla ikimiz gittik.1 hafta dolandık koca ankarayı.alyansları da oldugundan çok ucuza aldık,dolanmamız ve pazarlık işe yaradı yani.alyanslar dahil hepsinin ucretini karsı taraf verdi.baska da birsey takılmadı benim ailem de takmadı.biz de nişanda altın takılmazmıs,pırlanta alyans ve tektas ve saat takılırmıs geline.bizimkiler dediğim gibi talep etmediği bunu dillendirmediği halde aynen istedikleri gibi oldu anlayacagın.

Canım ,şunu isterim bunu isterim demek görgüsüzlük demişsin ama alınan herşeyin fiyatını şu kadara bunu,bu kadara şunu aldılar diye küsuratıyla ve markasını bile belirterek yazmışsın ...CADIARZU :))

Eşimin ailesi bana ne istersin diye sormadılar.Sadece düğünde kayınvaldem ayrı,kayınpederim ayrı birer bilezik taktılar..Nişanda herhangi bir şey takmadılar..Hepsi bu..Eşim ne istersen söyle ben alayım dedi..Ailesini dahil etmedik olaya..Yok istemem demedim valla..Eğer evleneceğiniz kişinin durumu kötü değilse istemek gerekir dediler..Ben de öyle yaptım valla..kaydirigubbakcemile3Çok mütevazi olununca ilerde bedavaya geldin beee demesin istedim kaydirigubbakcemile3 Takıları,alyansı vs tek taşı birlikte gezdik ben beğendim ve aldık..Eşim aldı herşeyi...Allah geçim ve huzur versin...:Saruboceq:

canım bakma sen kokoşlukta kalmadı.evde olunca ustume esofmanlar yapıstı.korkuyorum ameliyatla cıkarcaklar ustumden diye.zaten aldıgım kilolar da yapıstı canım hiç giyinmek istemiyor hiçbişey yapmak istemiyor!

X