Nasıl mümkün olabiliyor ?

Cokokuyanbilir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
1.235
2.188
30
Merhaba
dün tanımadığım bir numara aradı akşama doğru. Açtığımda onur diye birini aradığını söyledi ve siz kimsiniz dedi. Fakat çok rahat konuşan bir kadındı. Ben de işletme amacıyla arandığımı düşündüm. Daha sonra bugün öğle saatlerinde küçük bir erkek çocuğunun fotoğrafı bulunan biri whatsapp dan merhaba diye mesaj attı. Kimsiniz dediğimde onur bey değil mi dedi. Dün de aynı kişi için arandım siz kimsiniz dedim. Isminin bülent olduğunu söyledi. Siz bayan mısınız dedi. Ben de numarayı ekleyip aradım fakat eklediğinde çıkan numara ile whatsapp takı numara farklıydı. Açan kişi bir kadın ve siz ne için arıyorsunuz diye sordum. Kendisinin aramadığını, numaramın kayıtlı olmadığını belirtti ben de konuşmanın görüntüsünü alıp atacağımı söyledim. Kadın hiç panik olmadı dolandırıcı olabilir vs dedi. Fakat kadının seni dün akşam beni arayan kişinin sesine benziyordu.
Daha sonra numarayı kaydettiğim için bu kişi fotoğrafımı görmüş ve çok güzelsiniz maşallah tanışalım gibi mesajlar attı. Ben de bir mesaj daha yazarsa savcılığa başvuracağımısöyledim ve sesini kesti.
Whatsapp numarası ile kaydedilen numara nasıl farklı olabilir ? Başınıza böyle bir durum geldi mi ? Benim için iki ihtimal var. Ya dolandırıcı ya da tanıyan işletmek isteyen birisi..

Herşey cıkabilir..bu sekilde tanısma olmaz uzak durun.
Olur mu öyle şey. Ben dibindeki insanlara güvenemiyorum :) sanal olan insanlara hiç güvenmem.
Zaten konu o değil. Malum bir konu yüzünden bir komsum yıllar önce arandığı bir ankesörlü telefon yüzünden yargılandı. Ki kim olduğunu hatırlaması dahi imkansız. Bunlardan da korkan biriyim.

Aradığınızda açan kişi kadınmış kadın mı çok güzelsiniz tanışalım dedi?
Anlamadım ben tam mevzuyu.
Hayır. Tam açıklayamadım. Whatsapptan bir erkek yazdı isminin bülent olduğunu söyledi. Ben de arayıp haddini bildirmek istedim. Eklediğim zaman başka bir numara çıktı. O numarayı açan kişi bir kadındı. Eklediğim için de bu kişi benim profil fotoğrafımı görmüş.
Bu mümkün mü diyorum .
Whatsapp no farklı , telefon no farklı.

Olur mu öyle şey. Ben dibindeki insanlara güvenemiyorum :) sanal olan insanlara hiç güvenmem.
Zaten konu o değil. Malum bir konu yüzünden bir komsum yıllar önce arandığı bir ankesörlü telefon yüzünden yargılandı. Ki kim olduğunu hatırlaması dahi imkansız. Bunlardan da korkan biriyim.
Kızıma aldigimiz numaraya bir adam wp dan yazıyormus.Kızım bana birkac mesajdan sonra göstermişti.
Adamin dedigi de guya kızımın numara eskiden kendisini arayan birine aitmis.
Hadi oyle olmus diyelim olmadigini ögrendiginde neden devam ettirir insan? 12 yasında cocukla konusmaya calısmıs sapık mıdır nedir.
Ben de cok korkarim..korkulmayacak gibi degil ki..

artık numara değiştirince bir ay sonra aynı numarayı başkasına satıyorlar

yeni hat aldıysanız olabilir

evli biri işletiyor olabilir

evli biriyle çalışıyorsanız onun karısı deniyor olabilir

rastgele numara kaydedip yazan sahık olabilir

telegram kullanıyorsanız yakındaki kişiler numaranızı görebiliyor konum açınca falan öyle bir durum olabilir

upcalladan isim soyisim yazarak size ulaşmış eski bir erkek olabilir

kocasını kıskanan bir kadın olabilir
bun tane durum olabilir hepside stres yapar

tavsiyem telegram ayarları kontrol
whatsaap profil gizleme

o kişiyide bilinmelenler numaralardan tespit etme ve mesajları saklamak yönünde olacaktır

Şimdi benim telefon numaram 0111 111 11 11 ama ben whatsapp a numaramı 0111 222 22 22 diye giriyorum belki eşimin, belki başkasının numarası üzerinden whatsapp üstünden konuşmaya başlıyorum.
Ama benim numaramı arayınca kendi numaram çıkıyor.
Yazılan whatsapp numarası başkasına ait.

Kocasını takip ediyormuş gibi geldi bana onun numarasını telefonuna yazmışta takip ediyormuş gibi.

aradiginiz kisi numarayi yeni aldiysa ve whatsapp kullanmiyorsa, numaranin eski sahibi de whatsapp hesabini silmeden kullanmaya devam edebilir. bu kadinla adamin alakasiz oldugu ilk secenek.

kadin ve adam birbirini taniyordur, atiyorum evlilerdir ve whatsapp adamin telefonunda farkli bir numarayla kuruludur, numarayi da kadin kullaniyordur kadinin whatsappi yoktur. bu da baska bir secenek.

whatsapp telefonda kurulu degildir, atiyorum ipade indirip evden herhangi birinin telefon numarasiyla giris yapmislardir ve o numara baska bir cihazdan whatsapp girisi yapilmadigi surece o ipadde acik kalir. bu da baska bir secenek.

daha cok uretirim ama isim var su an yani olabilir, engellemek cozum olur.

WhatsApp uygulamasını indirirken hangi numarayı kayıt ettiyseniz o numara kalıcı oluyor, değiştirmezseniz..
Sim kartını değiştirseniz bile, yani yeni telefon numaranız olsa bile, WhatsApp daki kayıtlı "eski" numaranız değişmiyor, eğer güncellemezseniz..
Bu yüzden telefona takılı hiç bir sim kartı olmasa bile internet erişimi olduğunda WhatsApp kullanılabiliniyor mesela..
Eski hattın numarası başkasına verilmiş olsa bile, o kişi o numarayla hala WhatsApp ını kullanıyordur..
Baya karışık oldu ama umarım anlamışsınızdır.
Yani illa sapık veya dolandırıcı olmasına gerek yok :) Dertlenmeye değmez engelleyin gitsin.

Merhaba
dün tanımadığım bir numara aradı akşama doğru. Açtığımda onur diye birini aradığını söyledi ve siz kimsiniz dedi. Fakat çok rahat konuşan bir kadındı. Ben de işletme amacıyla arandığımı düşündüm. Daha sonra bugün öğle saatlerinde küçük bir erkek çocuğunun fotoğrafı bulunan biri whatsapp dan merhaba diye mesaj attı. Kimsiniz dediğimde onur bey değil mi dedi. Dün de aynı kişi için arandım siz kimsiniz dedim. Isminin bülent olduğunu söyledi. Siz bayan mısınız dedi. Ben de numarayı ekleyip aradım fakat eklediğinde çıkan numara ile whatsapp takı numara farklıydı. Açan kişi bir kadın ve siz ne için arıyorsunuz diye sordum. Kendisinin aramadığını, numaramın kayıtlı olmadığını belirtti ben de konuşmanın görüntüsünü alıp atacağımı söyledim. Kadın hiç panik olmadı dolandırıcı olabilir vs dedi. Fakat kadının seni dün akşam beni arayan kişinin sesine benziyordu.
Daha sonra numarayı kaydettiğim için bu kişi fotoğrafımı görmüş ve çok güzelsiniz maşallah tanışalım gibi mesajlar attı. Ben de bir mesaj daha yazarsa savcılığa başvuracağımısöyledim ve sesini kesti.
Whatsapp numarası ile kaydedilen numara nasıl farklı olabilir ? Başınıza böyle bir durum geldi mi ? Benim için iki ihtimal var. Ya dolandırıcı ya da tanıyan işletmek isteyen birisi..

birisi beni Onur diye arasa "yanlış numara" der kapatırım

yine birisi yazıp Onur olduğumu söylerse "hatalı oldu galiba, bu numara benim, Onur bey belki eski sahibidir numaranın" der engellerim olur biter

ekledim ben onu aradım vs vs çok gereksiz maceralar

bir de herkes onuru arıyorsa sizin numara yeniyse önceden onurundur numara

oğluma kendi adıma hat aldım

İŞKUR mesaj attı kısa çalışma ödeneğine kazandınız diye

muhasebecimizi aradık eski kayıtlarda numaralar karışmıştır dedi

bir kaç ay sonra bir mesaj daha geldi şu tarihte işe başladığınız için ödeneğinizi kesildi diye

muhtemelen numaranın eski sahibine atılmış mesaj

ama kimse arayıp sormadı kaç aydır o numarayı resmi kurum hariç :)))

birisi beni Onur diye arasa "yanlış numara" der kapatırım

yine birisi yazıp Onur olduğumu söylerse "hatalı oldu galiba, bu numara benim, Onur bey belki eski sahibidir numaranın" der engellerim olur biter

ekledim ben onu aradım vs vs çok gereksiz maceralar

bir de herkes onuru arıyorsa sizin numara yeniyse önceden onurundur numara

oğluma kendi adıma hat aldım

İŞKUR mesaj attı kısa çalışma ödeneğine kazandınız diye

muhasebecimizi aradık eski kayıtlarda numaralar karışmıştır dedi

bir kaç ay sonra bir mesaj daha geldi şu tarihte işe başladığınız için ödeneğinizi kesildi diye

muhtemelen numaranın eski sahibine atılmış mesaj

ama kimse arayıp sormadı kaç aydır o numarayı resmi kurum hariç :)))
Iki gün üst üste arandım. Ben de keyiflenmiyorum bilmediğim numaralarla muhattap olmaya. :)

Hayır. Tam açıklayamadım. Whatsapptan bir erkek yazdı isminin bülent olduğunu söyledi. Ben de arayıp haddini bildirmek istedim. Eklediğim zaman başka bir numara çıktı. O numarayı açan kişi bir kadındı. Eklediğim için de bu kişi benim profil fotoğrafımı görmüş.
Bu mümkün mü diyorum .
Whatsapp no farklı , telefon no farklı.
Böyle numaralari ekleyip haddini bildirmeye uğraşmayın hiç üstünde durup düşünmeye bile değmez ..baktınız bı terslik var engelleyin gitsin bu kadar

Iki gün üst üste arandım. Ben de keyiflenmiyorum bilmediğim numaralarla muhattap olmaya. :)

ama ekleyip arayan sizsiniz

ne gerek var

bir de şu kadar cevap yazdınız

numara eski mi yeni mi yazmadınız

mesela bende bir numara var 20 yıllık buna şimdi birisi Onur diye arasa

birisi numarayı alırken hatalı aldı derim

ertesi gün de mesaj gelirse adam kendi numarasını bilmiyor benimkini veriyor der gülerim

siz neden işkillenip de kim bu kim bu diye aramaya başladınız

hatta ben size bir olay anlatayım

bir kişi eşimi ismi ile arıyor ama konuştuğu konular eşim ile ilgili değil

muhtemelen telefonunda iki tane X kişi var hatalı olanı aramış ki öyle Ahmet Mehmet gibi herkeste olan bir isim değil

karıştırdı herhalde dedik hatta biraz düşündük biz bu adamı tanımıyoruz ama ismin ve numaran neden onda diye

zira iş için birisinden aldı ise başlında unvan olmalı dedik ama sonra da yazmamış demek ki deyip geçtik

siz neden ilk arayan kişiye yanlış derken bile çok rahattı işletiyor mu diye düşündünüz, birisinden mi şüpheleniyorsunuz da bu kadar ıcık cıcık araştırıyorsunuz

X